Panasonic TX- 50CX700E - błysk geniuszu czy krzyk rozpaczy ? Test "nie-zwykłego" telewizora. Test telewizora.

Czy podoba Ci się obraz w nowej serii telewizorów Panasonic CX 700


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

WuMike

New member
Bez reklam
Takie życie. Plazmy z serii vt60 oraz zt60 to był szczyt technologii FHD, do której może OLED się zbliży, ale nie wiadomo kiedy. Nie mowię o czerni, bo tutaj wiadomo, jaka jest sytuacja, ale o wszystkich innych aspektach obrazu. W życiu Nie myślałbym o niczym innym, niż PDP, gdybym posiadał właśnie model 65vt60. Cóż, jest, jak jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu bardziej chodzi o wybór systemu podświetlenia.
Sony zrobiło to extra , Samsung też, Philips również - a Panasonic wybrał źle.
 

bari33

New member
Witam

Planuje zakupić model 40cx700 aby używać jako monitor 2K tzn w rozdzielczości 2560x1440.
Obliczyłem że ekran tego 40 calowego TV w rodz. 2K będzie miał ok 27 cali (oczywiście pod warunkiem zachowania skalowania)
Ale mam problem, jak robiłem ostatnio test w RTVeuro podłączając swojego lapka do modelu 50cx700 mogłem tylko podziwiać rozszerzony ekran laptopa (w moim przypadku to 1366x720) na cały ekran 50 calowego TV. W trybie 60p nie mogłem ustawić ekranu HD lapka z zachowaniem skalowania..na telewizorze
Dopiero przestawienie lapka w tryb 24p umożliwiło ustawienie ekranu na TV z zachowaniem skalowania. Ale 24p przecież nie nadaje się do grania :)
Czy to wina karty graficznej w lapku - intel HD. W domu mam pc z geforcem 970.
Czy możliwe jest ustawienie większej wartości odświeżania przy podłączeniu do PC niż 60Hz?
wd producenta w CX700 jest 120 HZ matryca.
Czy ktoś kto ma ten TV i możliwość zrobienia testu może mi pomóc w rozwiązaniu problemu, bardzo będę wdzięczny :)
pozdrawiam
sebastian
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dam Ci kontakt do kolegi to on Ci sprawdzi.
Ale telewizor nie jest wizytówką Panasonica.
Są dostępne.
 

zotac

New member
@ bari33

Jeśli chcesz mieć natywny obraz 4K to musisz posiadać kartę graficzną która obsługuje 4K oraz zgodność z HDMI 2.0 ,wiekszość gtx 970 to ma a druga sprawa to wyjście w Tv hdmi 2.0 albo Display port bo 60 Hz nie uzyskasz.
 

s00s

New member
witam, pytanko do użytkowników. Czy grając na telewizorze "hoście" (np.cx700) na konsoli ps4 podpiętej przez hdmi da radę na telewizorze "kliencie" (np. cs510/600, ewentualnie tablecie bo to pewnie działa tak samo) oglądać normalnie tv przez "in-house tv streaming" i bez problemu zmieniać kanały?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Wracając do tematu jakości obrazu, oto wyniki testów kalibracyjnych ze strony flatpanelshd.com:

Sony X90C:
Black level - 0.198 cd/m2
Brightness - 131 cd/m2
Contrast - 662:1
Katastrofalnie niski kontrast spowodowany matrycą IPS i to w flagowym modelu.

Panasonic CX8 (CX850 / CX800):
Black level - 0.043 cd/m2
Backlight - 120 cd/m2
Contrast - 2800:1
Tutaj już widać zastosowanie matrycy VA, ale kontrast raczej średni jak na TV z tak wysokiej półki cenowej.

Sony X85C:
Black level - 0.04 cd/m2
Brightness - 133 cd/m2
Contrast - 3290:1
I znowu przykład dobrej matrycy VA, całkiem dobry kontrast i to w modelu "oczko" niżej od x90c.

Samsung JS9500 (SUHD):
Black level - 0.04 cd/m2
Brightness - 108 cd/m2
Contrast - 2719:1
Tutaj oczywiście panel VA ale jak na TV za ponad 10tys. i to w dodatku flagowy tej firmy to kontrast jest na niskim poziomie. Wynik podobny jak w CX8 który nie zachwyca.

Samsung JU7500:
Black level 0.05 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 2640:1
Panel VA, a wyniki całkiem dobre gdy popatrzymy na liczby z JS9500 to pytanie czy warto tyle dopłacać dla HDR i SUHD (Triluminos od Samsunga)...

Panasonic CX7 (CX700):
Black level 0.04 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 3350:1
Matryca VA i proszę bardzo jaka niespodzianka, najwyższy kontrast ze wszystkich dotychczasowych TV, jednocześnie najbardziej przystępny cenowo, tutaj należą się brawa dla Panasonica.

Panasonic CX6 (CX650 / CX680):
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1
Az bylem sam zdziwiony, co model niżej Panasonica to kontrast coraz wyższy, tutaj mówimy już o naprawdę rewelacyjnym oglądaniu wieczorami jak i w dzień. Oczywiście matryca VA.

LG UF8500 (UF850V):
Black level 0.19 cd/m2
Brightness 123 cd/m2
Contrast 695:1
Jeden z najwyższych modeli LCD LG i... co tu dużo pisać matryca IPS i katastrofalna czerń a co za tym idzie bardzo słaby kontrast.


I na sam koniec dwie ciekawostki:

Sony X9 (2014):
Black level - 0.027 cd/m2
Brightness - 131 cd/m2
Contrast - 4367:1
Tutaj widać ze mówimy o świetnym TV i można go było śmiało nazwać "flagowym", szkoda ze Sony już go nie produkuje. Matryca VA

Panasonic AS600:
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 131 cd/m2
Contrast 4367:1
Te liczby potwierdzają dlaczego AS640 był tak w zeszłym roku chętnie polecanym TV tej firmy. Matryca VA
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To potwierdza wszystkie nasze oceny i rekomendacje.
Tyle że Panasonic CX 7 ma fatalne strefowe podświetlenie matrycy.
A Panasonic AS 600 na teście dla wyraz bardzo dobrej czerni.
 

lexus-is250

New member
czym model z testu TX-50CX700E różni się od modelu TX-55CXE720E tz. czy to te same matryce z identycznym input lagiem ?

tak tylko z czystej ciekawości może się ktoś wypowiedzieć o PANASONIC TX-65C320E
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten ja omijam z daleka.
To Philips 65PFK 5909 gra znakomicie przy nim.
I ma zdecydowanie lepsze podświetlenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczerze to 720 nie sprawdzałem tak dokładnie, ale system ten sam niestety.
Modele 65 PFK 5909 właśnie ostatnie 5 szt kupiła dziś firma na pokazy.
Przypomnij się jutro to sprawdzę.
 

Frog_PL

New member
@digitalus wspominales ze twoj kumpel kupil ten tv. Czy moglbys uzyskac od niego odpowiedzi na moje pytania ?
1.Czy rzeczywiscie 55` wersja ma podswietlenie FULL LED i poziome strefy podswietlania ?
2. Wyczytalem rowniez ze ten model ma klopoty z plynnoscia. W sumie rzadko ogladam jakies szybkie sceny (sport). Ogladam tylko nasza polska extraklase...Czy ktos moze sie wypowiedziec jak wyglada ogladanie meczow pilki noznej na tym tv. Czy rzeczywiscie mozna odczuc dyskomfort ?
4.Czy ktos sie orientuje czy seria CX680 posiada takie same matryce z full ledem i czy odbiega jakos znaczaco obrazem od CX700 ?
5.Czy obsluguje NTFS ?

Wczoraj noc spedzilem na wertkowaniu tematu z CX700 na AVforum... Z tego co doczytalem to ludzie skarza sie ze sa jakies widoczne ciemne paski blisko ramki... CZy twoj kolega moze to potwierdzic @digitalus ? Tak poza tym to ludzie raczej zadowoleni z tego TV. No ale mam na uwadze test @kikiego wiec bede musial zobaczyc live jak ten model sie sprawdza i czy nie przeszkadzaja mi jego wady...

Kojarzycie usera @shield z AVforum. Czy urzeduje moze tutaj ? Chcialem zapytac go o ustawienia w tym tv bo sporo o tym tam napisal.


Edit: dziś byłem w mediaexpert. Byl 50cx700. Lecial trailer pompeje w fhd.jakość jak dla mnie zadowalająca. Próbowałem znalesc na ekranie jakieś ciemne linie na jasnych scenach ale nic się nie dopatrzylem. Zapytalem więc o 55' mówiąc że ma z tego co czytałem inne podswietlenie i chciałem porównać. Sprzedawca się zaśmiał i powiedział żebym przestał czytać glupie internety i bral ta 50tke co maja bo to to samo i ze nie może być ze w jednej serii jest różne podswietlanie..
To powiedziałem że jak wrócę z bułkami to go wezmę i poszedłem... Aha tv nie widział mojego pendka transcend 32gb usb3.0 :-( @digitalus ty podłączales pendrive czy dysk zew.?
 
Ostatnia edycja:
Do góry