Mede8er MED800X3D

szawen

New member
Szawen ale jak plik z filmem ma inny tyuł mp:Terminator 2 director cut ( wersja reżyserska ) to nie wyszuka okładki nawet jak jest w bazie danych.Trzeba zmienić tytuł.

U mnie wyszukuje nawet gdy plik ma wielce mówiącą nazwę xfz.xvid.dvdrip.avi. Do wyszukiwania pobierana jest nazwa katalogu, a dodatkowo można ją w trakcie wyszukiwania zmienić (jeżeli pobieramy opisy pojedynczo). Jeżeli jest pobierany opis filmu bez okładki to znaczy to, że tej okładki nie ma. Jest jedno małe ale - aplikacja pobierająca informację o plikach wysyła jakieś niesamowite ilości zapytań, co wymaga dobrego łącza i może nie zostać w pełni obsłużone przez słaby router (albo, gdy na podłączonym do sieci kompie mamy uruchomionego muła, torrenta, czy innego Jdownloadera :p). Wtedy może się zdarzyć, że pomimo istnienia filmu w bazie nie zostanie on odnaleziony, albo nie zostaną pobrane tylko niektóre elementy (okładka/fanart/opis/obsada itd.).
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
szawen masz też na twoim sprzęcie takie coś że nie widzi pliku z filmem a za którymś razem jak przeniose go do folderu to zaskoczy albo czasami wcale nie widzi pendriva przez usb
 

jazzy

New member
Oświećcie mnie bo jeśli dobrze myślę to chyba zamienię mój obecny player na to cudo pomimo że nie czyta avików.
Chodzi mi o jukeboxa - czy jeśli będę miał filmy na dysku wewnętrznym, serwerze NAS oraz np laptopie to mogę je wszystkie złączyć w jedną bazę w bibliotece i przeglądać jako całość a po włączeniu filmu odpali się sam bez względu na to na jakim źródle się znajduje? (nie będę musiał sam wybierać dysk wewnętrzny, NAS czy laptop)?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

szawen

New member
szawen masz też na twoim sprzęcie takie coś że nie widzi pliku z filmem a za którymś razem jak przeniose go do folderu to zaskoczy

Nie zdarzyło mi się, za to czasami nie widzi sieci tzn. foldery dodane do ulubionych otwiera bez problemu, ale gdy wejdę w Bibliotekę mediów->Sieć to jest pusto, czasami nie pomaga nawet ponowne uruchomienie ani reset switcha. Sam nie wiem co wtedy pomaga, bo po którejś z kolei próbie jest OK.

albo czasami wcale nie widzi pendriva przez usb

Pena podłączałem do tej pory raz i było OK.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ja pena wyciągam żeby z lapka wrzucić film i często albi nie widzi wcale pena albo samego nowego pliku.
Potem znowu wkładam pena do laptopa i przezucam pliki kombinuje aż wreszcie plik jest widoczny.Jest to dosyć irytujące.
 

Yamato

New member
mozecie mi polecic kogos z forum, kto moze zalatwic ten sprzet w dobrej cenie? ew jakis sprawdzony sklep? ew moze cos zza granicy? (btw BlackNinja sprowadza taki sprzet?)
swoja droga poprosilbym uzytkownikow, ktorzy na co dzien uzywaja tego sprzetu aby w skrocie podsumowali jego najwieksze zalety i wady
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Kolego szawen co tam nowego pojawiło się w nowyn beta firmware 3.0.2 bo ja angielski jak wiesz słabiutko.
Yamao ja kupilem na aledrogo i jest ok .Napisz do BlackNinja PW to co powie czy ma sprzęt czy nie.A ogólnie jestem zadowolony.Największą wadą dla mnie to brak instrukcji PL przez to długo zajeło mi żeby sprzęt ogarnąć.Forum jest też fajnie ale nie polskie.Kurcze trzeba było sie uczyć:)
 
Ostatnia edycja:

szawen

New member
Kolego szawen co tam nowego pojawiło się w nowyn beta firmware 3.0.2

Głównie poprawki i pierdoły typu dodanie obsługi kolejnych języków. Z poważniejszych rzeczy dodano możliwość wyboru domyślnego "źródła" napisów (wewnętrzne/zewnętrzne), przełączanie guzikiem F1 DNLA DMR (na ekranie głównym i w ulubionych), poprawka renderowania obramowania napisów z plików tekstowych, aktualizacja aplikacji tvdb no i oczywiście nowa skórka (jeśli ktoś chce). ;)
X2_Skin_for_X3D_Eng.jpg
 
Ostatnia edycja:

luksand

New member
Jestem zainteresowany zakupem Mede8er MED600x3D .W związku z tym mam kilka pytań
1. Czy jest możliwość podpięcia odtwarzacza analogowo pod wzmacniacz stereo.
2. Czy po analogu zdekoduje mi dźwięk DTS oraz PCM zapiany w koncertach z pliku mkv
3. Czy po analogu odtworzy mi pliki FLAC 24/96
4. Wyświetlane są „okładki” filmów. Czy aby ta funkcja działała muszę podpiąć odtwarzacz do Internetu.
5. Czy wyświetlony obraz jakościowo różni się od tanich odtwarzaczy blu-ray(sony Samsung) Miałem blu-ray lg 660. Po analogu czytał w
mkv tylko dts a pcm niestety nie. Obraz oraz odczyt plików był bez zarzutów. Czy uzyskam obraz lepszy na Mede8er MED600x3D

Myślę jeszcze o Dune HD TV-303D, Xtreamer Prodigy Black

Na razie nie będę podłączać urządzenia do internetu. Nie jestem przyzwyczajony do wszelkich smartów. Wolę laptop pod hdmi ( mam plazme st60). Myślałem jescze o blu-ray samsunga BD-F6500, ponieważ ma dobre opinie. Ale nie wiem jak obsługa mkv (pcm i dts). Do med600 podepnę dysk, w przyszłości DAC. Chodzi mi o jakość obrazu szybkość i względną jakość dźwięku.

Dziękuję i pozdrawiam
 

jazzy

New member
Nie no bez przesady, całe mnóstwo staroci jest w divx.
Np mój dzieciak ma w tym formacie całą masę kreskówek.
Ale pomijam co kto ogląda bo z pewnością są tacy. Problem dla mnie jest taki, że wcale nie tani odtwarzacz mógłby dać sobie radę z tak prostym kodekiem jak divx. Ponadto trafiają się nowe tytuły w divx HD. Wreszcie po to chciałbym kupić odtwarzacz by czytał więcej niż mój LED TV, a jak na ironię moja toshiba co tak różnie sobie radzi z formatami to divx czyta.
I może jeszcze jedno. Podobno Mede8er we wczesnych firmware czytał Divx, a w raz z nowszym poprawionym ten format zniknął. To dla mnie też podważa zaufanie do firmy, bo skąd wiadomo, że z następną aktualizacja nie zniknie np. wmv.
Pozdrawiam

Było już o tym pisane wiele razy - po pierwsze nie wspiera tylko kodeka DX50 czyli nie czyta tylko divix skodowanych tym kodekiem po drugie nie jest to wina producenta sprzętu. Ze względu na fakt że producent procesora - Realtek zaprzestał wsparcia dla tego właśnie kodeka producent playera zmuszony był zastosować się do tego - co wyjaśnia właśnie dlaczego we wcześniejszych wersjach softu ten kodek był wspierany a później wsparcia zaprzestano.
Sam na początku długo się wahałem ze względu na ten właśnie fakt - ale w końcu decyzja zapadła i nie żałuję! Sprzęt bardzo dobry - przede wszystkim bardzo dobre i szybko działające oprogramowanie powoduje że używanie Mede8er jest naprawdę przyjemnością.
Co do samego odczytu divx to sam się zdziwiłem bo tak naprawdę z kolekcji kreskówek dla dzieci nie czyta faktycznie ok 20-30% (wiele z nich skodowane jest xvid który to format bez problemu wspiera). Poza tym wystarczy trochę poczytać i w bardzo prosty i błyskawiczny sposób można sprawić aby odczytał i pozostałe.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ad 4 .Możesz na chwilę podłączyć do netu żeby odtwarzacz pobrał zawartość biblioteki (okładki i opisy) potem już nie trzeba bo te dane są zapisane w katakogach z filmami.
Ad1.Odtwarzacz posiada wyjscie komponent i dwa opisane L/R więc chyba audio.Ale co odtwarza to nie wiem.
Ad.5 Jakość jest bardzo dobra nic nie przycina ,przedtem oglądałem z lapka i jest o niebo lepiej.Napisy w 3d też super.
Warto go podłączyć do neta bo jest opcja wyszukiwania napisów a smarty mnie nie interesują.
Co do wyboru to jeszcze konkurent to Asus oplay
 

felis

New member
Witam
Było już o tym pisane wiele razy - po pierwsze nie wspiera tylko kodeka DX50 czyli nie czyta tylko divix skodowanych tym kodekiem po drugie nie jest to wina producenta sprzętu.
Naprawdę uważasz, że to nie wina producenta? Czyli jeśli przykładowo Volvo wypuści samochód, w którym nie będzie działał hamulec ręczny bo jakiś mikrochip dostarczany przez kontrahenta go zablokuje to powiesz Volvo jest OK? Albo poszukasz porad na forach w stylu przecież hamulce ręczne to nie problem, wystarczy w bagażniku wozić dwa duże kamienie i podkładać pod koła oraz nie parkować na pochyłościach.
Jak dla mnie to bzdura. Nie kupuje Realtek-a tylko Mede8er-a i to on nie czyta niegdyś najważniejszego kodeka na rynku. Czy tylko divx50 nie jestem pewien bo na zachodnich forach są całe tabele mówiące też o problemach z divx 3 i o tym, że trzeba zmieniać coś w plikach by działy. Nawet tego dokładnie nie czytałem, bo nie po to kupuję sprzęt by bawić się w konwersje plików. Idąc tym torem to mój TV też odtworzy wszystko tylko wystarczy konwertować.
Osobiście gdybym był producentem to zamiast głupich tłumaczeń w stylu mój sprzęt jest super tylko podzespoły montujemy byle jakie, poszukałbym innego procesora i wypuścił model MED801X3D w którym działa wszystko jak należy.
 

krystiano8

New member
Mede8er MED800X3D - już zamówiony, czas dostawy szacowany na 16.01-1.02. Jak przyjdzie sprawdzimy jak odtwarza divxy choć bardziej będzie służył do .mkv i .m2ts więc sprawa divx jest dla mnie drugorzędna
 

luksand

New member
Witam.
Czy jest jakaś instrukcja w jaki sposób się instaluje nowy sof, dodawanie okładek, itp. Ważne żeby było po Polsku. Jaka jest jakość na wyjściu analogowym audio. W przyszłości planuje zakup DAC.
 

luksand

New member
Witam.
Czy jest jakaś instrukcja w jaki sposób się instaluje nowy sof, dodawanie okładek, itp. Ważne żeby było po Polsku. Jaka jest jakość na wyjściu analogowym audio. W przyszłości planuje zakup DAC.
Na razie będzie podłączony do wzmacniacza stereo i pod plazmę hdmi. Czy w takiej konfiguracji usłyszę dźwięk z głośników
 

felis

New member
WItam
Mede8er MED800X3D - już zamówiony, czas dostawy szacowany na 16.01-1.02. Jak przyjdzie sprawdzimy jak odtwarza divxy choć bardziej będzie służył do .mkv i .m2ts więc sprawa divx jest dla mnie drugorzędna
Jak najbardziej poproszę o sprawdzenie jak radzi sobie z różnymi wersjami divx, oczywiście po wgraniu aktualnego softu.
Co do mkv to jest tylko kontenerem dla treści audio, video czy napisów. Trafił mi się już plik mkv w którym wideo było kodowane właśnie divx-em w jakiejś nowszej wersji HD.
Ale mkv to czyta nawet mój TV, czyta też divx i inne. Nie radzi sobie z wmv ver. 2/3. I szczerze to nic w tym TV mnie tak nie wkurza jak komunikat "nie obsługiwany format pliku", gdy wieczorem wygodnie ułożę się do oglądania. Jak mam już kupić zewnętrzny odtwarzacz to bez takich banalnych wpadek jak divx.
 

jazzy

New member
Witam

Naprawdę uważasz, że to nie wina producenta? Czyli jeśli przykładowo Volvo wypuści samochód, w którym nie będzie działał hamulec ręczny bo jakiś mikrochip dostarczany przez kontrahenta go zablokuje to powiesz Volvo jest OK? Albo poszukasz porad na forach w stylu przecież hamulce ręczne to nie problem, wystarczy w bagażniku wozić dwa duże kamienie i podkładać pod koła oraz nie parkować na pochyłościach.
Jak dla mnie to bzdura. Nie kupuje Realtek-a tylko Mede8er-a i to on nie czyta niegdyś najważniejszego kodeka na rynku. Czy tylko divx50 nie jestem pewien bo na zachodnich forach są całe tabele mówiące też o problemach z divx 3 i o tym, że trzeba zmieniać coś w plikach by działy. Nawet tego dokładnie nie czytałem, bo nie po to kupuję sprzęt by bawić się w konwersje plików. Idąc tym torem to mój TV też odtworzy wszystko tylko wystarczy konwertować.
Osobiście gdybym był producentem to zamiast głupich tłumaczeń w stylu mój sprzęt jest super tylko podzespoły montujemy byle jakie, poszukałbym innego procesora i wypuścił model MED801X3D w którym działa wszystko jak należy.


Uwazam ze twoje teierdzenia co do podwazania zaufania do firmy sa bezzasadne. Pisales ze wczesniej format divx byl wspierany a obecnie nie. Wytlumaczylem tylko dlaczego tak sie stalo. Fakt ze firma dziala zgodnie z zasadami przyjetymi na rynku i nie omija czegos nielegalnie swiadczy o niej yylko dobrze. Jesli zalezy ci najbardziej na divx mozesz nie aktualizowac softu i pozostac przy pierwszej jego wersji czyli tak jak player otrzymujesz zaraz po zakupie. Najlepiej jest narzekac i deklasowac sprzet nawet go nie widziawszy i nie majac zielonego pojecia jak on dziala. Tylko dlaczego przy tym wszystkim masz zniechecac innych niezdecydowanych. Poczytamy opinie innych w temacie divx jako wiadacego kodeka bez ktorego nie mede8er staje sie nie majaca sensu zabawka;). Pozdrawiam i zachecam do wiekszego dystansu w wydawaniu opini


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

felis

New member
Tylko dlaczego przy tym wszystkim masz zniechecac innych niezdecydowanych.
Nasza dalsza dyskusja nie ma sensu. Jeśli Tobie nie przeszkadzają ułomności w kupowanym sprzęcie to ruszaj do sklepu. Ale nie mów, że nie mam prawa do swojego zdania bo fora są po to by każdy mógł swoje opinie wypowiedzieć. A inni po to mają rozum by czytać te opinie i wybrać to co dla nich najlepsze. Chyba, że masz pozostałych czytelników za głupków, którzy nie potrafią sami wybrać i mają słuchać jedynie słusznego zdania brzmiącego niczym reklama sponsorowana przez producenta. Powstrzymując moje opinie działasz niczym totalitarna cenzura, która zamykaniem komuś ust chce ukryć ważne prawdy. Dodatkowo robisz to w sposób nielogiczny przykładowo pisząc:
jazzy napisał:
Jesli zalezy ci najbardziej na divx mozesz nie aktualizowac softu i pozostac przy pierwszej jego wersji czyli tak jak player otrzymujesz zaraz po zakupie.
Po pierwsze masz pewność, że świeżo wyprodukowane playery są sprzedawane ze starym softem kradnącym prawa do divx, czy może już z nowszym? Jeśli ze starym to jednak firma nie jest uczciwa. Po drugie to, że zależy mi na divx, nie oznacza, że chce mieć inne ułomności odtwarzacza, które nowe aktualizacje usuwają. Już sam fakt istnienia tych ułomności jest przykry dla kupującego, ale taki jest obecnie rynek. Pełen niedopracowanych bubli. Lecz pozbawienie mnie możliwości aktualizacji by zachować pełną funkcjonalność sprzętu to już jest co najmniej absurd.

Pozdrawiam i więcej wyrozumiałości dla innego podejścia.
 

none

New member
W wersji softu 3.02 odtwarzacz nie ściąga mi napisów jeżeli są w wersji txt, w ogóle też ich nie widzi. Pomaga jedynie konwersja do srt.Tak że krok w tył.
Wróciłem do wersji 3.01 może to poprawią. Jest jeszcze jeden problem, gdy się połączy wszystkie dyski w jedną bibliotekę (Jukebox) to po skasowaniu dowolnego filmu z dysku "Jukebox dalej go widzi i nie można tego wykasować nie kasując całej biblioteki.
 

jazzy

New member
#felis
Masz rację nasza dalsza dyskusja nie ma sensu!
Tak jak ty ja również mam prawo do wypowiadania swoich opinii, ale staram się je ważyć i nie oceniam (oczerniam) producentów na podstawie jednej przypadłości która komuś nie odpowiada. Dlatego odpowiedziałem na twoje "oskarżenia" próbując wyjaśnić że nie do końca tak jest jak piszesz!
Wyraziłem też przy tym moje własne zdanie, i nikogo do niczego nie zmuszam i nic nie narzucam.

Player o ile się orientuję czytając fora i bazując na własnych doświadczeniach (bo takowy właśnie aktualnie posiadam) po wyjęciu z pudełka posiada właśnie soft w wersji 1. coś tam. I nadal uważam że producent nikogo nie oszukuje sprzedając player z tym właśnie softem który dopuszcza odczyt divx ponieważ pewnie w tym czasie takich problemów na linii producent playera - producent procesora nie było(chociaż to są moje własne domysły). Reszta zależy już tylko i wyłącznie od ciebie a wszystkie poszczególne zmiany przy kolejnych softach są dokładnie opisane - więc jeśli decydujesz się na aktualizacje sam przyjmujesz wszystkie ich zalety ale także i wady!!

Sam miałem podobne dylematy i pomimo tych wskazywanych wad nie żałuję wybory.

Tobie życzę wyboru playera który spełni wszystkie twoje wymagania.
Pozdrawiam
Koniec tematu
 
Do góry