Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kola01

Well-known member
Bez reklam
Weź Google Chrome 4K. Bezproblemowy i szybki stick z dobrym supportem. Nie pomyl tylko z wersją HD, która jest tańsza ale wyraźnie gorsza (wygląda identycznie).
Jak masz większe wymagania to dołóż do Nvidii Shield TV 2019 Pro
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
-fire TV stick 4k max ( też obsługuje wszystkie platformy stramingowe i bezproblemowo działa w Polsce)
Mogę prosić o pomoc osób które korzystają lub korzystały z tych modeli? To będzie moje pierwsze urzadzenie tego typu i nie chciałbym żeby zły wybór doprowadził mnie do furii podczas prób odpalenia.
Mam bezpośrednie porównanie z Nvidią Pro 2019-jeżeli nie potrzebujesz gęstego audio , to ten Fire stick niewiele ustepuje Nvidii responsywnością.Pod wzgledem formatów video przewyzsza nawet Nvidię obsługą HDR10+ i HLG.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A jak z interfejsem w sticku? Nie jest przypadkiem zablokowany jedynie do aplikacji zatwierdzonych przez Amazona i trzeba go odblokowywać lub wczytywać niektóre apki ręcznie? Jest dostępny asystent Google?
Jak mocno sam interfejs w obsłudze różni się od tego znanego z Android TV/Google TV?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Przy pomocy tej aplikacji https://play.google.com/store/search?q=fire tool&c=apps przerzucam z telefonu do Fire sticka co chce - aplikacje ,pliki etc.
Jest dostępny asystent Google?
Jest Alexa .
Jest równiez mozliwośc podpiecia go do Google Home.

Jak mocno sam interfejs w obsłudze różni się od tego znanego z Android TV/Google TV?
System Firesticka to własciwie android 9 więc moim zdaniem obsługa interfejsu rózni sie niewiele- klikam na ikonę aplikacji która chce odpalic i tyle .
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Czyli jednak ma wady, których nie ma Google Chromecast 4K. Pewnie, że niektóre da się częściowo obejść albo częściowo obejść ale zwłaszcza dla nowych będzie to jakiś kłopot lub wręcz problem.
Choć poradził bym sobie z obsługą sticka od Amazona to i tak wolałbym Google Chromecast 4K. Szybki, bezproblemowy, z normalnym Androidem i asystentem Google ale przede wszystkim każda apka na nim działa tak od razu - prosto ze sklepu.

I jeszcze dopytam - czy Amazon Stick wspiera Chromecasta w sensie usługi?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam NVIDIę 2019 Pro u siebie i u rodziców i nigdy nie widziałem problemów z płynnością filmów a jestem bardzo wrażliwy na szarpanie/rwanie/klatkowanie itp.
Na Mi Boxie S, który też czasem używałem (obecnie wywaliłem go "przez okno"), były notorycznie z tym problemy. Mi Boxa podpinałem do tych samych TV co Nvidia.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
NVIDIA ma funkcję dopasowania frame rate będącą nadal w fazie beta,raz działa ,drugi raz nie.Szczegolnie problem ma z Netdlixem.Tu sytuacja jest zero jedynkowa-albo wysyła do odbiornika format natywny albo nie.Nie wszyscy efekty konwersji sygnału , oczywiście włączenie uplynniaczy w TV ma wpływ diametralny ale to już inny temat...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie wszystkie TV mam z upłynniaczami co nie zmienia faktu, że Mi BOX S często nie dawał sobie rady (szarpanie ruchomych obrazów) podczas gdy Nvidia dawała i daje płynny ruch (oglądam Netfilxa, YT, Apple TV i czasem Disney'a).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Więc mówimy o dwóch całkowicie innych rzeczach-Ty o zaciskach wynikających z kiepskiej wydajności sprzętu i tego rzeczywiście trudno nie zauważyć,ja o artefaktach powstających w skutek konwersji sygnału do 59.96hz.Interpolacja klatek generowana przez uplynniaczy ma na to wpływ generuje jednak inne artefakty,które z kolei niektórym nie przeszkadzają a dla innych są nieznośne ale jak pisałem to już inny temat.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie pisałem o wydajności sprzętu tylko o płynności ruchu w odtwarzanych materiałach co faktycznie generalnie ma związek z fps/Hz.
 

Tupac1234

New member
Witam wszystkich mam pytanie jak przesyłać pliki po sieci lokalnej do zidoo z1000 pro ????
Mam Himedia i widzi go bez żadnych problemów bez kombinowania a tu siedzę już drugi dzień i ni umiem się połączyć bardzo proszę o łopatologicze wytłumacznie
aha i jakie idzie max prędkości uzyskać po sieci podczas kopiowania ???? bo w himedia jest bajer którego nie ma zidoo tzn usb 3.0 którym podłaczamy jak zwykły dysk widoczny w na laptopie a tu nie ma bardzo proszę o pomoc
 
Witam. Czy ktoś mógłby mi doradzić? Sytuacja wygląda tak. Kupiłem nowy amplituner do atmos, ale mój tv samsung 4k nie przesyła atmos z netflixa i disneya, a pozatym mam projektor full hd więc potrzebuje jakieś urządzenie zewnętrzne.
Do tej pory używałem zidoo x8 do projektora, ale tam chyba nie da się uruchomić netflixa, a już napewno nie 4k dla tv z atmos.
Najpierw pomyślałem o chromecascie 4k, ale zauważyłem, że niema złącza 1Gb lan, a koszt adapterów mały nie jest.
Wyczytałem, że jest coś takie jak nvidia shield ale do końca nie wiem co to jest.
W końcu doszedłem do wniosku, że zamiast wydawać 1k na nvidia shield to lepiej kupić ps5?
Mam też mocny pc w innym pokoju, ale ciągniecie 30m kabla hdmi, żeby oglądać na tv netflix z kompa to chyba niezbyt rozsądne w dzisiejszych czasach.
Generalnie cena bez większego znaczenia.
Czy jest coś co ma funkcjonalność zidoo i na dodatek obsługe netflixa 4k z atmos?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Najtańszy na chilę obecną bedzie
Xiaomi mi box gen.2
trochę droższy Dune Homeatics Box 4K Plus
i najdroższa Nvidia Shield Pro 2019

Te pozycje obslugują Netflixa z Atmos i nawet nieźle radzą sobie z innymi treściami. Reszta tego co na rynku słabo sie do nich ma.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresuj się Shieldem i zajrzyj do wątków w których piszemy.
Netflix ze swoim Atmosem to nic nie znacząca kropla w morzu, jeżeli weźmiesz pod uwagę co możesz uzyskać w Kodi na Shieldzie.
 
Czyli czytając wasze opinie zdecyduję się chyba na nvidia shield. Może droższe, ale wole zapłacić raz niż poźniej dokupywać nastepną zabawke.
Czy kodi na shieldzie ma jakąś przewage nad moim zidoo x8? No i czy poza netflixem i innymi serwisami nvidia w filmach może zaoferować coś więcej? Bo zastanawiam się czy zidoo sprzedać czy jednak może się jeszcze przydać.
 
Do góry