Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mat74

Well-known member
Bez reklam
Shield obsługuje 64-bitowe Kodi , Zidoo nie jest chyba w pełni kompatybilne nawet z wersją 32- bit.
Co rozumiesz przez "coś więcej" ?
Obsługuje Dolby Vision, formaty bezstratne audio i wszystkie serwisy streamingowe w pełnej jakosci (jedyny wyjatek to HDR10+ w Amazon) .
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak chcesz hdr10plus i dv to nokia 8010 i coreelec bootowany z pena. Ma też androida gdybyś chciał natywnie netflix w 4k bo z tymi wstawkami ciężko na realdebrid 😉 dla mnie ciekawostka bo nie zamierzam już w życiu płacic netflixowi 😁
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli? Bo na coreelec nie ma żadnych o których mi wiadomo? 😜 napisałem że posiada android jak ktoś się uprze na netflix 4k. Nie polecam tego urządzenia że względu na androida....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli? Bo na coreelec nie ma żadnych o których mi wiadomo? 😜 napisałem że posiada android jak ktoś się uprze na netflix 4k. Nie polecam tego urządzenia że względu na androida....

Dolby True Hd obsługuje ? Bo pamiętam,że czekał na jakąś aktualizacje.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
W coreelec obsluguje wszystko. Chodzi szybko i zajebiscie. Mój 905x4 odtwarza mi 4K a w tym samym czasie serwuje 950 torrentow. Działa jako host www i serwer emby dla kilku osób w rodzinie.
Zastanawiam się czy nie wziąć czegoś z 905x4-K jak nokia właśnie lub homatics... Niestety potrzeba k żeby był dolbyvision.
Zapomniałem dodać ze max zużycie prądu to 12W/h jeśli wysyłają się torrenty. Idle z podpiętym dyskiem 2,5” kiedy nic nie robi to 4W
Nigdy go nie wyłączam bo pozbyłem się serwera który żarł 25w/h....
 
Ostatnia edycja:
Jeśli szukacie tylko audio sprawdziłem rewelację ostatnich dni pogromcę hifi Rose transport z wszystkimi wtyczkami strumieniowymi audio Eversolo DMP A6. Jesli szukacie i wideo i audio w jednym polecam Zidoo NEO S (nagroada EISA 22-23)
 

Tomek969

Member
Taaa oczywiscie zdetronizowal ROSE zwlaszcza transport RS130, w tym Eversolo to duzo obietnic bez pokrycia - nie chodzil Roon dopiero po zwrotach sprzetu tworcy dogadali sie z Roonlabs i jako tak to zaczelo wspolpracowac, Amazon HD dzwiek tragedia, ktos kto ma 5-6tys. na ROSE sprzet nie spojrzy na ten Eversolo pod wzgledem Hi-End audio. Jeszcze jedno Eversolo DMP A6 nie jest czystym transportem.

A swoja droga to co byscie polecali pod wzgledem jakosci obrazu UHD z plikow kopi plyt UHD na swoich dyskach lub NAS, dzwiek podpiety do amplitunera ?
Pokazaly sie nowe Zidoo na RTD1619BPD ktore podobno juz maja licencje DV, AV1, HDMI2.1 /Z9XPro, Zidoo Z2600/
 

Tomek969

Member
Wyraznie pisze ze streaming mnie nie interesuje w tej opcji. Pliki i najlepsza jakosc obrazu z plikow z takiego pudelka.
Firestick 4k Max za grosze mozna nabyc jakbym chcial testowac do streamingu.

edit: *ktos kto ma 5-6tys. na ROSE sprzet - EUR brakowalo w kwocie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z forum Zidoo.

Model Z9X Pro
Materiał obudowy Stop aluminium
System operacyjny Android 11.0
Procesor Realtek RTD1619BPD ARM Cortex-A55 (czterordzeniowy)
GPU ARM Mali-G57
NPU 1.6TOPS
RAM 4GB DDR4
Pamięć wewnętrzna 32GB eMMC
Bluetooth 5.2
Łączność WIFI 2.4G + 5G dwuzakresowe WiFi, 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2T2R, 802.11ax MIMO OFDM
Ethernet 1 * Gniazdo Ethernet RJ-45 (10/100/1000 Mb/s) Wyjście
HDMI HDMI 2.1, obsługa do 4K@60p, HDR, 12-bitowy, YCbCr Zakres kolorów 4:4:4, wsparcie audio pass-through
Dekodowanie wideo 4K@60p, AV1/HEVC/H.265 12 Bit, HDR10, HDR10+, Dolby Vision
Dekodowanie dźwięku Obsługa przesyłania i dekodowania dźwięku wysokiej rozdzielczości
Inteligentne sterowanie Sterowanie z aplikacji mobilnej, sterowanie RS-232, sterowanie TCP/IP i obsługa WOL
SATA 1 * SATA 3.0
USB 1 * USB 3.0, 2 * USB 2.0
Zasilanie DC 12V / 2A
Inne interfejsy 1 * odbiornik IR, 1 * 3,5 (mm) wyjście AV, 1 * SPDIF (2-kanałowy, 5,1-kanałowy), 1 * 3,5 (mm) RS-232, 2 * zewnętrzna antena o dużym wzmocnieniu

Model Z20 Pro
Wyświetlacz przedni LED
Materiał obudowy Stop aluminium
System operacyjny Android 11.0
Procesor Realtek RTD1619BPD ARM Cortex-A55 (czterordzeniowy)
GPU ARM Mali-G57
NPU 1,6 TOPS
RAM 4 GB DDR4
Pamięć wewnętrzna 32 GB eMMC
Bluetooth 5.2
Łączność WIFI 2,4G + 5G dual- pasmo WiFi, 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2T2R, 802.11ax MIMO OFDM
Ethernet 1 * Gniazdo Ethernet RJ-45 (10/100/1000Mbps)
HDMI HDMI 2.1, obsługa do 4K@60p, HDR, 12-bitowy, zakres kolorów YCbCr 4:4:4, obsługuje
Dekodowanie wideo z transmisją audio4K@60p, AV1/HEVC/H.265 12 Bit, HDR10, HDR10+, Dolby Vision
Dekodowanie dźwięku Obsługa przesyłania i dekodowania dźwięku wysokiej rozdzielczości
Inteligentne sterowanie Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej, RS-232, sterowanie TCP/IP i obsługa WOL
SATA 1 * Kieszeń HDD
USB 1 * USB 3.0, 2 * USB 2.0
Zasilanie DC 12V / 2A
Inne interfejsy 1 * Odbiornik IR, 1 * RCA Cvbs, 1 * Kanał audio RCA L/R, 1 * Koncentryczny / 1 * SPDIF ( 2-kanałowy, 5,1-kanałowy), 1 * 3,5 (mm) RS-232, 2 * zewnętrzna antena o dużym wzmocnieniu

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też kiedyś "ripowałem", myśląc, że lepiej się nie da. W sumie w tamtym czasie, też nie specjalnie była alternatywa.
Dziś? Błagam.... ; )
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No patrzę na Zidoo Z20 pro. Czarny kolor pasuje. Teraz mam Z10 pro.
Ale co oni tak kasują wejścia USB! Teraz mam 4, potrzebuje dwa - z boku lub z tyłu. A oni zostawili dwa z przodu i tylko jedno z boku. I do tego wykasowali wejście HDMI - czyli usunęli funkcję nagrywania.
 

Tomek969

Member
@mat74, @Borygo77, @donsalieri, @armanig : zamiast idotycznch uwag odpowiedzielibyscie konkretnie na pytanie. Powiem jedno kiedys sciagalem z netu ripy z sceny ale to zawsze bylo w wiekszosci pokombinowany FLAC czy UHD nie odpowiadalo to temu co bylo na oryginalnej plycie, a jesli chodzi o streaming to juz totalna klapa z jakoscia nigdy nie odpowiada to temu co jest na plycie. Polubilem aplikacje Roona za to ze nie musze wstawac i zmieniac plyt ze odczepilem sie od zawodnych mechanizmow odtwarzaczy CD, majac osobna salke zbudowana specjalnie dla kina domowego nei chce mi sie wstawac i zmieniac plyty a na personel obslugujacy moje kino domowe mnie nie stac za duzo ZUS wymaga haraczu.
A co do streamingu to jestescie zauroczeni dostepem do internetu tylko czy ten dostep jest pewny w dzisiejszych czasach ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pisząc streaming za pewne masz na myśli oficjalne platformy streamingowe,my mówimy o czymś całkowicie innym.Oczywiscie jeśli korzystasz wyłącznie z biblioteki stworzonej osobiście ze zripowanych,własnych płyt UHD to nie mamy co dalej tłumaczyć.Jesli nie ,to wyobraź sobie platformę dająca dostęp do prawie wszystkich materiałów w sieci ,wraz z materiałami dodatkowymi,trailerami,posterami,opisami etc.


Zaś co do "dostępu do internetu w dzisiejszych czasach"- dla mnie takie stwierdzenia pachną paranoją.....
 
Do góry