Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jeżeli tylko Netflixa z Atmos Cię interesuje to musisz spojrzeć na urządzenia, które go wspierają np. Apple TV i Xbox. Jeżeli inne zastosowania typu Kodi i jesteś w stanie przeboleć brak Atmos w Netflix to zdecydowanie Shield TV.
 

jajen

New member
Video_TS który odtwarzacz sieciowy

Proszę o pomoc w wyborze odtwarzacza 4k. Wymogiem jest odtwarzanie ISO płyt DVD i kopii płyt DVD (VIDEO_TS - pełne menu). WIem, że odtwarzacze Dune 4k radzą sobie z video_ts (tak przynajmniej opisuje producent, wiec może ktoś to jeszcze potwierdzi). Czy zidoo daje radę ? Budżet do 1000 zł.
 

tomwega

Member
Miałem podobny dylemat.
Niestety nie udało mi się znaleźć jednego urządzenia.
Dlatego wybrałem do netflixa w atmos i 4K xbox one s.
Do plików i blu ray iso zidoo x9s.
Masz sprzęt przygotowany pod projektor 4k.
 

xatt

New member
Czy jest sens wymieniać Dune HD DUO Base 4K na Zidoo x20 ?? (zależy mi na jakości obrazu 4k z plików. nie mam możliwości porównania bezpośredniego. (Zidoo posiada 4k 60Hz a Dune 30 Hz max...)
 

radoskur

New member
Hmmm to ja również poproszę o wskazówki:

- odtwarzanie 4K HEVC (VP9 mile widziane) z możliwością downgrade do 1080p (gdyby była potrzeba obejrzenia na starszym TV)
- passthrough znanych ścieżek audio HD (DTS HD/MA/X, Dolby TrueHD/Atmos itp)
- działający sprawnie YouTube (nie korzystam z Netflixa, Player.pl czy IPLI - aczkolwiek jeżeli byłaby taka możliwość to czemu nie)
- działające sprawnie Wi-Fi (odległość do routera 3 metry)

Nie ukrywam, że zależy mi na tanim rozwiązaniu. MiBox S odpada z racji braku dźwięku HD i wiecznymi problemami ze stabilnością działania.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A co Ciebie tak zraziło do Nvidii?, napisz może inni wyciągnął jakieś wnioski na przyszłość.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Shield, największa porażka jaką miałem. Zmieniłem na składaka MSI CUBI i jestem mega zadowolony ! :)
A jak na tym odtwarza się 4K i HDR?

Do mnie dzisiaj przyszło prosto z DE. Szukałem czegoś na czym działa Kodi bez problemu + licencja na Netflix + niska cena. Chcę mieć na wyjazdy :) Będę testował wieczorem.
68029a48afe3fc2a359d73e83c1d7977.jpg
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wrażenia na szybko na temat Amazon Fire Stick 4K:
Jakość wykonania pierwsza klasa, w zestawie zasilacz, pilot, samo urządzenie i taka jakby przedłużka HDMI. Odpaliłem, zrobiłem wszystkie aktualizacje i sprawdziłem Netflix oraz Kodi. Wszystko śmiga bardzo szybko łącznie z gęstymi Remuxami UHD z HDR i to po WIFI!!!. Netflix oczywiście również 4k + HDR. Do samego urządzenia możemy dokupić HUB USB i podłączyć HDD czy Pendrive, aby odtwarzać filmy chociażby poprzez Kodi.
Sticka kupiłem w Niemczech za 160 zł. Za tę cenę świetny sprzęt na jakieś wyjazdy i nie tylko po spokojnie może robić jako Smart TV w domu :)
 

radoskur

New member
Hmmm to ja również poproszę o wskazówki:

- odtwarzanie 4K HEVC (VP9 mile widziane) z możliwością downgrade do 1080p (gdyby była potrzeba obejrzenia na starszym TV)
- passthrough znanych ścieżek audio HD (DTS HD/MA/X, Dolby TrueHD/Atmos itp)
- działający sprawnie YouTube (nie korzystam z Netflixa, Player.pl czy IPLI - aczkolwiek jeżeli byłaby taka możliwość to czemu nie)
- działające sprawnie Wi-Fi (odległość do routera 3 metry)

Nie ukrywam, że zależy mi na tanim rozwiązaniu. MiBox S odpada z racji braku dźwięku HD i wiecznymi problemami ze stabilnością działania.




Z braku jakichkolwiek propozycji - postanowiłem zaryzykować. Padło na:
- Raspbery pi 4B (wersja 4GB Ram)
- Zainstaluję LibreElec


Całość wyniosła mnie poniżej 400zł. Platforma bardzo sprawnie się rozwija - póki co brakuje passthrough dźwięku HD ale już nad tym pracują i do końca roku się pojawi. W zaimplementowanym odtwarzaczu KODI są wtyczki do YouTube, Netflix oraz innych platform które działają.


W przedziale do 400zł chyba nic lepszego się nie wymyśli.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Cena dobra, trzeba będzie zakupić do starszych tv.
YT też bez problemu rozumiem?
Tak, właśnie sprawdziłem :) Spotify też śmiga. Problem miałem tylko ze starymi ripami VC1. Format już nie używany więc jest ok. Czytałem, że brak sprzętowego wspomagania powoduje zacinanie. Pozatym to taki Shield TV, tylko, że słabszy, ale kilka razy tańszy.
b6fd6b51b70c4484408e8e62786e6729.jpg
de0fbfde9925c163481faa547dc9fc64.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry