Xtreamer (Media Player & Streamer)

muzyk219

New member
Pomoc dotycząca Xtreamera MK1

Pomożecie...?

Od kilku dni jestem posiadaczem Xtreamera MK1 z wersją oprogramowania 2.7.1 i mam kilka pytań bo instrukcja milczy a mnie szlag trafi zaraz....
Do czego służy: ?

  • Auto Run
  • DVD auto play
  • HDMI Parametry chrominacji (do wyboru High UpSampled i Standart Default)
  • HDMI Compatibility (do wybory: domyślne , HDMI1,2,3,4)
  • Day light saving(włącz,wyłącz)
Dodatkowo jeszcze kilka pytań:

  • Jak włączyć przez HDMI passtrought? Myślałem że za to odpowiada parametr z punktu 4 ale żadne położenie przełącznika nic nie dało. Nadal zamiast DTS HD-MA mam zwykły DTS itd...
  • Chcę np. przesyłać jak najszybciej pojedyńcze pliki video np. ok. pojemności 10 GB lub więcej. Jak poustawiać komputer i Xtreamera bo transfer był jak najszybszy?Analogicznie co i jak gdy chce dużo małych plików, np. 1000 zdjęć albo mp3?
  • bardzo proszę o wyjaśnienie do czego służy i jak wykorzystać w praktyce NAS, Serwer UpnP, Serwer WWW, Serwer FTP? Jak to się ma do przesyłania plików ze stacjonarnego PC przez router i kabel. Wi-Fi odpada.
[FONT=&quot] Wierzcie mi, wiele już stron w necie przeczytałem i nie znalazłem wystarczającego wyjaśnienia.[/FONT]
 

DUUD71

New member
Witam ,czy podlaczys ktoś z was Extreamer satwinder po wifi z tv samsug.Walcze z tyn już kilka dni i kicha tv kompy mi widzi extreamera nie .Router mam cisco 3925 upc. Pozdrawiam
 

maks1910

Member
Witam
Mam Xtreamera MK1 i jeden z portów USB nie działa, niby zewnętrzy dysk startuje jednak go nie wykrywa. Mam pytanie czy można wlutować nowy port lub czy da się jakoś to naprawić, Drugi port działa bez problemu.
 

trzyczasowy

New member
Mam pytanie dotyczące xtreamera Pro , czy jak podłącze mini bluetooth usb do portu usb to czy bedzie możliwe przesłać dzwięk do słuchawek bluetooth , wiadomo że xtreamer pro działa na linuxie więc powinno chyba sie udać , czy ktoś jest na tyle bystry żeby coś podpowiedzieć , pozdrawiam
 

jarul777

New member
Xtreamer i napęd USB Blu-Ray

Cześć, kilka dni temu kupiłem zewnętrzną nagrywarkę Blu Ray (TSST SE-506CB) z zamiarem podłączenia jej przez USB pod pierwszego Xtreamera i zrobienie sobie odtwarzacza Blu-Ray. Niestety odtwarzane materiały zacinają się. Napęd ma USB 2.0 tak jak Xtreamer, ale wspomniane materiały odtwarzane są bez problemu na komputerze (z tej samej płyty, testowo BD-RE, przez USB 2.0). Co może być tego przyczyną? Napęd podłączyłem też pod zasilany hub USB 3.0, bo myślałem, że to może problem z zasilaniem, ale niewiele to pomogło. Dodam jeszcze, że napęd podczas używania przy Xtreamerze nie trzyma stałej prędkości obrotu ("na ucho"), tylko zwalnia, następuje przycięcie i znów przyspiesza. Zastanawiam się, czy po prostu stary Xtreamer nie wyrabia i na innym odtwarzaczu będzie dobrze, czy jest to może problem z czym innym...
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
MK1 ma po prostu za słaby SoC (w skrócie - procesor) do takich zabaw. O BD w tym przypadku raczej zapomnij, z DVD powinno być OK.
 

jarul777

New member
Ale dokładnie ten sam plik z dysku twardego czy po lanie działa zupełnie dobrze. Odtworzenie z płyty jest bardziej wymagające? Czyli ten sam manewr na nowszym modelu będzie działał OK? Bo pewnie niedługo się przymierzę do wymiany...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mówimy o pliku czy o płycie Blu-ray, bo się zgubiłem? Jeżeli chodzi o nagrany na płycie BD plik (który, jak rozumiem, player odtwarza z HDD i po sieci) odtwarzany z tejże płyty przez zewnętrzny napęd to: 1. Napęd może dostawać za słabe zasilanie; 2. Mogą być problemy z kablem; 3. Mogą być problemy z którymś z gniazd.
 

jarul777

New member
Mówię o plikach z płyty BD-RE. Najpierw chciałem przetestować to rozwiązanie, żeby być pewnym, że działa, zanim się zacznę bawić w kupowanie filmów. Znalazłem kilka testowych plików o podobnym bitracie jak film na Blu-Rayu i w ten sposób to sprawdzam. Zasilanie odpada, bo sprawdziłem na zasilanym hubie USB. Na tym samym kablu na komputerze jest OK. Jeśli chodzi o gniazdo, to dysk zewnętrzny działa na obu OK.
Może rzeczywiście Xtreamer MK1 jest za słaby, choć wydaje mi się to dziwne, bo, jak mówię z dysku czy pendrive'a jest wszystko dobrze. Niestety nie mam jak sprawdzić napędu na innym playerze, dlatego chciałem, żeby wypowiedział się ktoś, kto ma podobne rozwiązanie u siebie (np. Xtreamera MK1 z napędem Blu-Ray, niekoniecznie takim samym, albo ten napęd z innym playerem).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli te same pliki odtwarzane są przez Xtreamera z dysku i pendrive'a to problem w takim razie leży w takim razie w zewnętrznym napędzie Blu-ray lub płycie. Pozostają te dwie opcje.
 

komanch

Member
Spróbuję tutaj, może ktoś pomoże ;)
Xtreamer Prodigy Black, od jakiegoś czasu na pilocie dwa przyciski SYNC-SUB nie działają tak jak powinny, zamiast przesunięcia czasu wyświetlania napisów, następuje przesunięcie ale pozycji wyświetlania napisów na ekranie w pionie :shock:
jak to naprawić?
 

komanch

Member
Spróbuję tutaj, może ktoś pomoże ;)
Xtreamer Prodigy Black, od jakiegoś czasu na pilocie dwa przyciski SYNC-SUB nie działają tak jak powinny, zamiast przesunięcia czasu wyświetlania napisów, następuje przesunięcie ale pozycji wyświetlania napisów na ekranie w pionie :shock:
jak to naprawić?

Dostałem maila z supportu xtreamera, możecie mi powiedzieć jak mam go rozumieć? nie bardzo wiem o co chodzi z tym 3rd tab, no i który to przycisk SUB na pilocie bo nie widzę takiego?

"Dear Sir,
Thank you for your inquiry.
This is one of these cases when it is "not a bug but a feature". This is something that our developers implemented in one of the latest firmware releases.
Now in order to sync the subtitles you need to do it by pressing SUB button during playback and then adjusting the values in the 3rd tab.

Best regards"
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Być może jest to tak, jak w SW3 - przycisk na pilocie opisany "Subtitles" z literkami "Aa" na klawiszu. Po wciśnięciu pojawia się menu ustawiania napisów, trzecia pozycja od lewej to synchronizacja w milisekundach.
 

Loczek4

New member
Xtreamer Sidewinder 1

Witam,
dostałęm odtwarzacz Sidewinder1. Przed aktualizacją i po nic nie działa z aplikacji internetowych. Czy możecie pokierować mnie co trzeba bylo by zainstalować żeby przynajmniej youtube chodził?
 

maniek12345

New member
Witam kolegów. Zakupiłem ostatnio odtwarzacz Xtreamer Media Player & Streamer (firmware 2.7.1) i mam problem z dźwiękiem tj. przy podłączeniu kablem HDMI brak dźwięku wielokanałowego np. zwykłego AC-3 (film w formacie mkv). Po podłączeniu poprzez kabel optyczny wszystko z dźwiękiem jest ok. Czy to kwestia jakiś ustawień? Pozdr
 

wertiko7

New member
Odtwarzacz multimedialny Xtreamer prodigy nie uruchamia się.

Witam.
Ostatnio nie mogę uruchomić odtwarzacza xtreamer prodigy, gdy włączam odtwarzacz to na ekranie tv pokazuję się jakiś dziwny znaczek tak jak na zdjęciu.
Czasami odtwarzacz jednak uruchamia się normalnie a czasem wyskakuje właśnie ten znak strzałki,wtedy odtwarzacz nie reaguje.
Gdy odtwarzacz uruchomi się z tym znakiem to po kilka razy muszę go resetować tzn.wyłączam go z prądu i ponownie podłączam nieraz po 10 a nawet 15 razy żeby zaskoczył.
Gdy uda mi się go odpalić to odtwarzacz działa normalnie.
Wiecie może co to za znak na ekranie? Czy może być coś uszkodzone?
 
Do góry