Porady - komputer a HDTV

setunia

New member
Bez reklam
Nie mam dużego doświadczenia w laptpopkach dlatego to co piszę jest jedynie sugestią. Widziałem w akcji laptopa Toshiba z Celkiem ok 1,5 GHz współpracującego z LCD Funai 32" - jakość obrazu powalająca. Oczywiście nie odtwarza płynnie wszystkich formatów HD, ale to co odtwarza wygląda ślicznie jak mawia moja ślubna. Drugi zestaw to mój komp stacjonarny i moja plazma 42" do wyświetlanego obrazu nie miałem żadnych, ale to żadnych zastrzeżeń.
I co najciekawsze oba te zestawy były połączone kablami D-sub! Większym problemem był stopień kompresji materiału HD bo on widoćznie pogarszał jakość obrazu - więc moja sugestia - ludzie odpuście sobie to DVI w laptopie. Lepiej zainwestować w szybki procek, który nie będzie przycinał filmów i pozwoli włączyć np. w VLC deinterlacing i inne filtry bo one mocno obciążają system, lub dokupić do zwykłego laptopka Snazio lub Kissa i traktować go jako serwer plików.
 

setunia

New member
Bez reklam
Witam.
Kupiłem wczoraj Lapka Toshiba A110-195, z myślą o wykorzystaniu go do oglądania filmów HD. O ile poprzednia próba podłączenia kablem D-sub zwykłego PC-ta do mojej plazmy LG PC3RA zakończyła się pełnym sukcesem, o tyle próba podłączenia w/w laptopa to totalna klapa. Otóż aby obraz z laptopa miał właściwe proporcje na wyjściu musi być podana rozdziełczość 1280x768 i pecet taką bez problemu miał. Natomiast Toshiba ma albo 1024x768 (telewizor ją przyjmuje, alew trybie pełnoekranowym rozciąga obraz w poziomie), albo 1280x800 (to jest rozdzielczość wyświetlacza laptopa, ale wtedy na ekranie plazmy brak sygnału)

Moja prośba jest następujaca, czy ktoś zna sposób jak wymusić na wyjściu D-sub laptopa rozdzielczość 1280x768? Może jest do tego jakiś sterownik, albo program narzedziowy? Karta grafiki w tym modelu to Intel 945GM. W pececie mam Intela 945G i obsługuje tą rozdzielczość, więc ten mobile też powinien. Pomocy.

Udało mi sie jedynie zmienic ustawienia wyświetlania w WMPlayer Classic w takim stopniu, że obraz pełnoekranowy jest wyświetlany an pełnym ekranie z właściwymi proporcjami, ale jestem zmuszony korzystać wyłacznie z tego odtwarzacza. Poza tym co mnie zdziwiło to fakt, że mimo leciwego wieku potrafi on (WMPC) wykorzystac oba rdzenie do odtwarzania materiału wideo i odtwarza nawet 1080p x264 o czym mój Celek 3.0 ze stacjonarnego mógł tylko pomarzyć.
 

bilb0

New member
Ja miałem taki problem z maksymalną rozdzielczością lapka w moim HPnx9010, ale tam jest karta ATI.
Generalnie kwestia leży w sterownikach.
U mnie oryginalne żadne nie dawały takiej rozdzielczości, ale znalazłem niejakie "Omega Ati drivers" które na takie i inne problemy zostały stworzone. Po zainstalowaniu miałem rozdzielczości jakie chciałem.

Spróbuj poszukać po sieci innych sterowników. Może w przypadku Twojego Intela zadziałają po prostu nowsze oryginalne, a może trafisz na coś innego. Wpisz w google swoją kartę i "drivers" i szperaj.

pozdrawiam
Robert
 

Rythm

New member
Jaki laptop do 1080 przed DVI

Witam Forumowiczów.
Czy Ktoś ma doświadczenia z odtwarzaniem filmów 1080i oraz 1080p z laptopa poprzez DVI na telewizor 1080p? Szukam modelu laptopa, który się sprawdzi bez zarzutu, liczę na Waszą pomoc.
Dzięki.
 

wojcias

New member
Qosmio

Nabylem droga kupna Laptopa Toshiba Qosmio G35 - nie zeby sie chwalic ale napisze ze ceny sa juz niesamowite. Tzn wydaje mi sie ze niskie bo kiedys za Qosmio krzyczeli ponad 3000$. Pelna HD z napedem HD DVD matryca 1920x1200 kosztowal 1599$ (+8% VAT) - testy niestety dopier jak wroce do kraju-raju za 2-3 tyg. Jutro kupuje jakis film HD-DVD ale nie siedze w filmach i nie mam pojecia co kupic reklamowo? Tzn ktory film najbardziej odda jakosc HD-DVD? Myslalem o jakim Kinkogu. Ciekawe czy sa tez jakies plany nagrywarek HD-DVD do kompa?
 

kaammyyk

New member
d-sub czy dvi ???

Mam obraz teraz z mojego laptopa puszczony po d-sub i jest ok, ale zmieniam lapka i mam problem czy po dvi-hdmi obraz będzie wyrażnie lepszy? .Chodzi mi przedewszystkim o filmy HD.I jeszcze jedno czy po dvi filmy HD będą na całym ekranie bo po d-sub nie są / niezależnie od filmu, jego proporcji itd a ze żródła n-box kanały HD zajmuja całą powierzchnie tv/ Panasonic PV60/ Dziękuje i pozdrawiam.
 

kobyll

New member
S-video: obraz monochromatyczny

Ja podpiąłem swojego lapka nowo zakupionym kabelkiem pod TV. I niestety obraz jest czarno biały :confused: I zachodze w głowe o przyczyny takiej sytuacji. Kabel jakim podpinam komputer do TV to Jack i S-video na out oraz Eurozłącze na in.

Czytałem już na necie że czesto dzieje się tak gdy EURO jest nie przystosowane do odbierania obrazu z S-video i że należy wtedy połączyć ze sobą 15 i 20 pin w Euro. Ale czy to możliwe by fabrycznie nowy kabel był źle poskładany?

Ponadto wyczytałem też że istnieje możliwość iż gniazdo w moim lapku nie jest zwykłym S-video tylko gniazdem wysyłającym 3 kanałami 3 podstawowe kolory (Composite video).

By dopełnić obraz całości dodam, że gniazdo w lapku wygląda tak. A wtyczka out idąca do Euro tak.

Czy możliwe jest, że ta wtyczka poprzez te 4 piny które posiada przenosi tylko luminacje pomijając RGB ??
 

paul400

Member
sterownik do FX Go 5200

jak w temacie , szukam sterownika do karty graficznej NVIDIA GeForce FX Go 5200 , wyższego niż 62.12 do XP Home . Ponieważ gdy podłączę laptopa do mojego C7H przez d-sub'a to pjawia mi się coprawda obraz z kompa ale bez ikon i paska , a nawet mimo otwarcia różnych program ow też się nic nowego nie pojawia tylko dalej plansza z napisem Acer

pozdro

edit :

już po problemie , podłączenie działa , ale nadal szukam sterowników
 
Ostatnia edycja:

lookamil

New member
odnosnie "keill" olej te s video bo to raz ze jakosc gorsza dwa wlasnie problemu sa z obrazem albo dzwiekiem , obok svideo masz bardzo fajne wyjscie z karty graficznej na monitor dodatkowy podlacz sobie wlasnie przez to gniazdo jesli masz w tv wejscie PC albo HDMI bo mozna kupic takie kabeliki z HDMI nie sa tanie ale z PC na PC to kwestia 100pln za 10mb ) ja tak mam u siebei i jakosc jest oszalamiajaca na plazmie 42" podobno HDMI podbila by jeszcze ta jakosc ale poco skoro i tak zwala z nog , jak polaczysz to bedzieszmusial troche we wlasciwosciach karty poklikac zebu odpowiednio rozdzielczosc do wyswietlacza ustawic ale to sama przyjemnosc :)
 

lookamil

New member
ja natomiast mam problemik z wyswietlaniem filmow HD problem jest juz przy 720p:((( tna sie albo dzwiek nienadarza ...
laptop
pentium4 cpu 2,8ghz
1 gb ram 266 ddr
radek 9000
niewiem gdzie szukac problemu bo wiem ze przy tych parametrach 720p powinny smigac z palcem w d... , jak ktos wie ocb... niech da znac
ps:
testowalem na :
bs player, vlc , power DVD, windows media , all player , tlpc... na niektorych lepiej a na innych jeszcze gorzej ( allplayer wymieka :p)
 

setunia

New member
Bez reklam
Po pierwsze niektóre laptopy podają ta samą rozdziałkę na oba wyjścia i dlatego w przypadku plazm najlepsze wyjście to wyłączyć wyświetlacz laptopa i podac rozdziałkę na d-suba 1280x768. Ta rozdzielczość nie wiem dlaczego, ale właśnie jest rozdzielczościa natywną plazm z matrycami 1024x768.

(dla mniej kumatych robi sie to we właściwościach ekranu)

W przypadku kiedy sprzęt jest słaby polecam zestaw Media Player Classic jako odtwarzacz i kodeki CoreAVC, i do tego mkv codec i x.264 codec no i audio ac3 codec. Ten estaw minimalnie obciąża system i jeśli przy tych kodekach i odtwarzaczu coś się przytnie to ratuje tylko upgrade hardware'u :D .
 

noise

New member
mcz napisał:
Jedynym rozwiazaniem ogladania filmow w formacie H.264 (HD DVD lub blue-ray) to sprzetowa akceleracja lub dual core 3.2Ghz

Sprzetowo akceleracje h.264 zapewniaja karty ATI X1000 series z tym ze w zaleznosci od modelu obsluguja rozdzielczosci :

X1300 - 480p
X1600 - 720p
X1800 - 1080p no i oczywiscie X1900
:)

A gdzie jest X1700 - jaka jest tu wydajnosc. Pytam bo akurat takiego mam?
 

greg1000

New member
Witam. Posiadam HP nx7400. Czy ktoś testował go na filmach 1080p. Mam zamiar kupić LCD FullHD i nie wiem czy pójdą na nim takie filmiki. Moje drugie pytanko jest takie: czy po podłączeniu pod amplituner przewodem mały jack na coaxial będe miał dżwięk 5.1?
 

redlum

New member
Bez reklam
setunia napisał:
Po pierwsze niektóre laptopy podają ta samą rozdziałkę na oba wyjścia i dlatego w przypadku plazm najlepsze wyjście to wyłączyć wyświetlacz laptopa i podac rozdziałkę na d-suba 1280x768. Ta rozdzielczość nie wiem dlaczego, ale właśnie jest rozdzielczościa natywną plazm z matrycami 1024x768.

(dla mniej kumatych robi sie to we właściwościach ekranu)

W przypadku kiedy sprzęt jest słaby polecam zestaw Media Player Classic jako odtwarzacz i kodeki CoreAVC, i do tego mkv codec i x.264 codec no i audio ac3 codec. Ten estaw minimalnie obciąża system i jeśli przy tych kodekach i odtwarzaczu coś się przytnie to ratuje tylko upgrade hardware'u :D .

Mam LG 42PC51 i przy połączeniu przez D-suba moge wybrac max 1024x768 - nie mam opcji 1280x768 - a 1280X800 juz nie dziala (wyswietala sie napis - brak sygnalu) - ktos ma jakies sugestie? Próbowałem PowerStripem wymusić 1280x768(PDP) - ale tez nie działa :( Wieczorem protestuje inne ustawienia odświeżania - może coś pójdzie. Aha - mam Notebooka Toshiba A100 z karta 945GM.
 

norman

New member
Heh...

A ja mam Acera TravelMate 4062 (Centrino 1.6, 512MB Ram, grafa Intela (coś około 915)) i filmy śmigają super. Nie posiadam żadnych kodeków w systemie. Jedyne co używam to mplayera. Pod windozą filmy HD chodzą, ale potrafią się przyciąć, natomiast pod linuxem chodzą perfect, poprostu pięknie.

I mam tu pytanie, po co wydawać 1000 zł na KiSSa który czyta formaty HD. I co ja na tym puszcze ? Nagrane z kompa demka HD albo ściągnięte z sieci "piraty" w HD ? Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto...

pozdrawiam

Roman


P.S. Kompa mam podłączonego pod 42PC3RA przez złącze D-SUB na rozdziałce 1280x768.
 

piastun

New member
Mam pytanie.

Czy na ponizszym sprzecie (notebook) filmy HD beda chodzic plynnie? Oczywiscie po wgraniu potrzebnych kodekow. Chodzi mi glownie o to czy aby zintegrowana grafika nie za slaba - procek dosc mocny.

Konfiguracja: Intel GM965+ICH8-M, Core 2 Duo T7300 (2.0GHz), 2*1GB, Intel GMA X3100, 160GB HDD
 

piastun

New member
Już sam moge sobie odpowiedziec na to pytanie bo sprawdzilem :)
Na powyzszym sprzecie HD ŚMIGA ŻE AŻ MIŁO. Materiał AVCHD (1080i) chodzi płynniutko. Wcale nie jest potrzebna jakas wypasiona grafika do odtwarzania HD - procek to podstawa.
 

Kapitalista

New member
Polecam super notebooka do oglądania filmów HD po HDMI

HP Pavilion dv6640ew - można go dostać w www.komputronik.pl za niecałe 2900netto (3449brutto). Notek posiada kartę graficzną nvidia 8400 z pełnym wsparciem dla HDTV. Sygnał oczywiście podawany jest do TV po złączu HDMI z notebooka.
 
Do góry