Snazzio 1350 już tu jest

janunio

New member
Bez reklam
Biorę udział w programie testowania kolejnego MM Playera.
Snazio 1350 (lub SNAZZI). Chyba przyjmie się nazwa "nazista".
Obraz jak marzenie !
Płynność doskonała. Poraz pierwszy obejrzałem kilka filmów bez żadnych przeszkód. Jest bardzo szybki.
Kilka spraw wymaga jednak jeszcze wyjaśnień (np. txt).
Powstaje właśnie polska strona www.
O tym później. Cena jeszcze nie ustalona więc nie pytajcie.
Wszystko wskazuje, że będzie na naszym rynku za kilka tugodni.

http://www.snazio.com/
 

fazi1234

New member
Re: To co z tą PLASMĄ???????????

Już można zamawiać na stronie. A tego co wyczytałem na zagranicznych forach to ten odtwarzacz Snazio jest super. Już go zamówiłem i w tym tygodniu go mam mieć.
 

szarp

New member
janunio - a jak jest z podpinanie dysków twardych po USB? Niby jest coś takiego ale sugerują jakieś Snazio Disc cośtam. Mam jakąś obudowę z 3,5" dyskiem w środku i czy to będzie działać?

i jeszcze pytanie czy to odtwarza mpeg strumieniowy (ts) z płyt DVD?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dzwoniłem właśnie do firmy TAMI w Poznaniu.
Zeznali, że mieli już jedną dostawę 1350 ale sprzedali ;-)
Czekają na drugą - ma być w przyszłym tygodniu.

Pan powiedział, że urządzonko odtwarza strumieniowy mpeg (ts).
Na moja prośbę żeby trochę pobawił się w sprzedawcę
i zareklamował towar wykazując wyzszość nad KISSem DP-600
Pan powiedział, że jak dostanie Kissa to mi odpowie
bo jak na razie to... krwawa kiszka
Z czym się w pełni zgadzam.

Pozdrawiam Towarzystwo,
-----------------------------------
37PF9830
 

s2k2

New member
janunio
Bardzo się cieszę, że masz możliwość przetestowania tego sprzętu.
Dzięki temu dowiemy się o nim całej prawdy.
Na stronie, którą podałeś jest cena 1490 zł i można go kupić.
Na początek mam kilka pytań:

1. Jaka jest praktyczna szybkość lan-u (po ethernecie)?. Z opisu wynika, że maks to 100 Mb a to da najwyżej strumień 12,5 MB/s, chwilami to może być mało dla hd z vbr;

2. Czy prot. IEEE802.11g w praktyce utrzymuje prędkość 54 Mb (6,75 MB/s) w tym urządzeniu?;

3. Czy format ts na pewno będzie odczytywany przez DVD

4. Urządzenie odtwarza też DivX-HD - czy jest szansa na odczyt napisów z pewnych plików tekstowych (jakich)?

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
TVP wdroży HDTV (komentarz)

[1]
praktyczna szybkość lan-u po ethernecie:

jest widoczna różnica między płynnością ( a ta zależy od transferu strumienia ) po kablu (przez euter) a bez kabla.
Autorzy twierdzą, że po kablu osiągają 26 Mbps a nawet więcej.
Oficjalnie jednak zapewniają, że tylko 15 Mbps.
Mój router to D-Link model AirPlus Xtreme G; DI-624.

Mogę tylko powiedzieć, że po kablu nie zauważyłem żadnych przycięć.
Podajcie jaki film ma bitrate na maxa to sprawdzę.
W każdym razie Kroniki Ridika (1080p) idą bez problemów nawet w scenach z "migaczami". W tym filmie jest chyba dynamiczny przesył.
Tryb VBR (Variable Bitrate). Czekam na sugestje w tej materii.

A może koś wie jaki soft pokazuje aktualny Bitrate ?

[2] nie umiem zmierzyć transferu

[3] pliki ts idą bez problemu

[4] napisy: na pewno czyta *.sub bez polskich czcionek (oczywiście)

Zaraz sprawdzę czy srt i inne. Txt na pewno nie. Mowa o *.avi.

Inne formaty video jeszcze nie sprawdzone.

Ale brak rozbudowanych w tej sprawie opcji tak jak to ma miejsce w Pinnacle SC200.
 

s2k2

New member
Dziękuję janunio za dokładne informacje.
Prędkości interesowały mnie tylko z punktu widzenia poprawnego przesyłania strumienia video.
Jeśli po kablu nie ma żadnych problemów to bardzo dobrze.
Myślę, że po wykonaniu kolejnych testów podzielsz się z nami doświadczeniami.
Z opisu wynika, że jest to chyba jak do tej pory najlepszy sprzęt.
Znam się dość dobrze na wszelkich operacjach dotyczących formatów niskiej rozdzielczości. Teraz zacznę grzebać w plikach HD (myślę tutaj o oprogramowaniu do obróbki takich formatów).

Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa - DCDi, ponieważ będzie on też wykorzystywany do wyświetlania zwykłych płyt DVD i wymagane jest wtedy bardzo dobre skalowanie.
Przetestuj proszę ten sprzęt pod kątem wbudowanego DCDi (na pewno nie jest to Faroudja)
A jaki to ma wpływ to każdy może zobaczyć tutaj: http://www.oppodigital.com/opdv971h_moreinfo.html

Pozdrawiam i czekam na kolejne opinie na temat tego sprzętu (szczególnie wady, jeśli takie posiada).
 

s2k2

New member
janunio ponawiam pytanie (dwa posty wcześniej).

I dodatkowo proszę o wyjaśnienie, czy wyjście z tego urządzenia DVI ma ochronę HDCP.
Czy, jesli nie ma, to na moim lcd dvi z ochroną hdcp bez problemu będe oglądał przekazy video?

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
kilka ustaleń wstepnych:

[1] Directional Correlational Deinterlacing (DCDi), wynalezioną i opatentowaną przez firmę Faroudja, oddział Sage Inc. DCDi eliminuje efekt schodkowatych linii, pojawiający się, gdy standardowy obraz z przeplotem jest pokazywany na wyświetlaczach bez przeplotu.

Czyli DCDi to tylko od Faroudja a także co to robi jest jasne.
Snazzio nie ma chipu DCDi.

[2] outputy video do HD to:
- component
- DVI-I

krótka przerwa
 

s2k2

New member
Jeśli chodzi o DCDi to sam kiedyś na tym forum podałem definicję.
Wiem co to oznacza, jednak nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać.
Każdy odtwarzacz podczas skalowania obrazu do/z 720p lub 1080i lub innych niższych musi wykonywać szereg operacji na obrazie.
Między innymi musi odpowiednio formatować krzywe, krawędzie, skośne linie. I ta operacja jest wykonywana przez odpowiedni moduł (procesor). Przy okazji wykonywane są inne operacje.
Dobrym przykładem jest właśnie DCDi opracowany przez firmę Faroudja. Dlatego aby uniknąć tłumaczenia o co mi chodzi posłużyłem się tym określeniem.

W zasadzie moje pytanie mogłem przedstawić inaczej:
Jeśli w tym Snazzio umieścimy dobre jakościowo nagranie w formacie DVD (nie HD) to czy uzyskany obraz jakościowo (skośne, szum itd) będzie tak samo dobry jak przy podłączeniu innego odtwarzacza dobrej jakości np. Samsunga HD945 (podobno ma DCDi) lub HD745 lub z innego ale o uznanej i sprawdzonej renomie potrafiącego skalować do np. 720p oczywiście na tym samym TV.


Mój TV posiada ochronę HDCP przez wejście DVI.
Do tej pory myślałem w ten sposób:
Wyjście DVI z odtwarzacza posiada HDCP (szyfruje obraz) i leci do TV. TV odszyfrowuje obraz i wszystko jest ok.
A co jeśli odtwarzacz nie ma HDCP przez DVI. Obraz do TV leci nie szyfrowany, a TV wtedy będzie odbierał normalnie?

Inaczej czy Snazzio ma DVI z HDCP.

Zanudzam pytaniami, ponieważ chcę kupić to urządzenie i chcę mieć pewność, że będę zadowolony a sam nie mogę sprawdzić.
Myślę, że jest on lepszy od Kiss-a.

Pozdrawiam
 
Do góry