Realme 4K Smart Google TV Stick

gislantychy

New member
Cześć.
Mam pytanie odnośnie tego sticka. Czy da się w trakcie filmu sprawdzić z jaką jakością obecnie jest odtwarzany film? Na sztywno mam ustawione 4K 60Hz i TV na przycisku info ma ciągle informacje o przekazywaniu obrazu w 4K. Ale wiadomo, że to nie zawsze współgra z jakością filmu. Standardowo w przyciskach pilota nie ma takiej opcji. Kiedyś na innym TV była informacja na netflixie, w jakiej jakości obecnie jest streaming. Tutaj szukam tego samego. Czy może jest jakas ukryta kombinacja klawiszy?
Pozdrawiam
 

pixar11

New member
Witam bardzo proszę o pomoc z urz3dzeniem realme TV stick, mianowicie często korzystam z wifi w hotelach gdzie po wpisaniu hasła trzeba się zalogować przez stronę i z reguły trzeba zaznaczyć pole akceptacji warunków stronę (trzeba postawić ptaszka) za cholerne nie idzie tego zrobić a co za tym idzie połączyć się jakieś pomysły?
 

Attachments

  • IMG_20220628_233542.jpg
    IMG_20220628_233542.jpg
    555,1 KB · Wyś: 95

jamkos

New member
Dzień dobry,
Dziękuję za dogłębną recenzję. Zamówiłem sticka, przyjdzie za kilka dni.
Mam wątpliwość jak podłączyć do niego kilkunastoletnie kino domowe z wejściem jack 3,5mm. Czy dokupić jakiś moduł Bluetooth i sparować? Czy tylko po kablu?
Z góry dziękuję za podpowiedź!
Pozdrawiam
M
 

jamkos

New member
Wejście AUX w kinie Panasonic z DVD i 5 głośnikami. Ma 20 lat, ale gra świetnie więc go nie będę go zmieniać, tylko chce podłączyć teraz do systemu z rzutnikiem i stickiem.
 

sielik

New member
Wejście AUX w kinie Panasonic z DVD i 5 głośnikami. Ma 20 lat, ale gra świetnie więc go nie będę go zmieniać, tylko chce podłączyć teraz do systemu z rzutnikiem i stickiem.
Jeśli wiesz, ze masz kino z wejściem 3,5mm (zapewne tylko pro-Logic) to czemu kupujesz stick’a a nie boxa z wyjściem 3,5mm? Xiaomi Mi Box S 4K, Thomson THA100, Homatics Box Q‚
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wejście AUX w kinie Panasonic z DVD i 5 głośnikami. Ma 20 lat, ale gra świetnie więc go nie będę go zmieniać, tylko chce podłączyć teraz do systemu z rzutnikiem i stickiem.
Ale jaki model? Jesteś pewien, że Twoje kino ma wejście w postaci jacka 3,5 (praktycznie nie stosuje się takich rozwiązań w zestawach do kina) a nie np. RCA (cinch)?
Poza tym, kino podpina się do TV a więc powinny Cię interesować gniazda w TV (u Ciebie w projektorze) a nie w REALME, który nie oferuje żadnego analogowego wyjścia audio.
 

jamkos

New member
OK, to po kolei:
W tym kinie domowym DVD mam wejście AUX po cinchach i przejściówkę na jacka, ale to nie ma żadnego znaczenia. Jakoś muszę tam dostarczyć sygnał audio. Mogę go sobie wziąć bez trudu z wyjścia audio z projektora, ale projektor (Optoma HD28i) wisi pod sufitem i zależy mi, żeby do niego szło jak najmniej kabli (z powodów, powiedzmy, ogólnobudowlanych). Stąd pomysł, żeby dostarczyć tam tylko zasilanie 220V i resztę załatwić bezprzewodowo - i dlatego tam będzie podłączony REALME (do USB).

Ponawiam zatem pytanie - czy ze stick'a REALME można dźwięk dostarczyć bezprzewodowo (via jakiś odbiornik bluetooth?) do tego jacka (cinchy) w kinie domowym? Czy jak REALME jest "zajęty" graniem Netflixa czy innego streamu to już nie da rady przysyłać audio przez Bluetootha?

Jeśli ktoś ma ma praktyczną wiedzę w tej kwestii, to byłbym wdzięczny za feedback.

Pozdrawiam
M
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponawiam zatem pytanie - czy ze stick'a REALME można dźwięk dostarczyć bezprzewodowo (via jakiś odbiornik bluetooth?) do tego jacka (cinchy) w kinie domowym?
Tak. W Realme możesz dodawać urządzenia Bluetooth, więc wystarczy go sparować z dowolnym odbiornikiem BT, który masz podłączony do kina domowego.
 

jamkos

New member
Dzięki.
Czy możesz polecić mi jakiś konkretny odbiornik BT, który się przy tym sprawdzi, czy po prostu wystarczy pierwszy z brzegu?
Z góry dziękuję
M
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W domu używany jest taki "no name", który figuruje w znanym serwisie aukcyjnym pod nazwą

Kuulaa KL-YP04.​

Kosztował chyba 32 zł. Żona używa go do transmisji Spotify ze smartfonu na wieżę. Potrzebna była przejściówka z gniazdem typu jack i dwoma wtykami chinch. Działa świetnie.
transmiter.jpg
 

Emilio1985

New member
Cześć.

Potrzebuję Waszej pomocy.

Czy może ktoś sprawdzić, czy na tym sticku działa poprawnie aplikacja Refresh Rate, służąca do automatycznego przełączania odświeżania dla poszczególnych aplikacji?

Różnie z tym bywa. Działa to na MiBox S, Chromecast 4k, ale np na MiStick 4k, lub C+ Box już nie.

Oto co należy zrobić:

1. Aktywujemy opcje programistyczne i włączamy "Debugowanie USB" (ten krok najprawdopodobniej można pominąć)

2. Instalujemy ze Sklepu Google Play aplikacje Refresh Rate

3. Nadajemy aplikacji uprawnienia:
  • Ustawienia --> Aplikacje --> Specjalny dostęp do aplikacji --> Wyświetlanie nad innymi aplikacjami --> Refresh Rate ustawiamy na "Dozwolone"
  • Ustawienia Urządzenia --> Ułatwienia dostępu --> włączamy Refresh Rate

4. Uruchamiamy aplikacje. Jeśli wszystko zrobiliśmy poprawnie w pkt 3, to nie wyskoczy żaden komunikat.

5. Wybieramy z sekcji Apps interesującą nas aplikacje, a następnie w "Startup display mode" wybieramy żądaną rozdzielczość i odświeżanie, z jakim ma się uruchomić aplikacja. Pozostałych opcji nie ruszamy.

Od teraz po uruchomieniu danej apki, stick automatycznie powinien zmienić rozdzielczość / odświeżanie na to, które przypisaliśmy. Po opuszczeniu jej wszystko powinno wrócić do ustawień systemowych.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry