Google Chromecast 4.0

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Podziękował, czyli w moim przypadku pozostał bluetooth do odbioru?

Nie rozumiem tych kombinacji, jeżeli to jakiś specyficzny problem to opisz. Normalnie jest tak: Chromecast podłączony do tv, soundbar podłączony do tv przez HDMI lub Bluetooth (można soundbar skonfigurować w ustawieniach Chromecasta do sterowania pilotem tegoż) i wszystko działa.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem tych kombinacji, jeżeli to jakiś specyficzny problem to opisz. Normalnie jest tak: Chromecast podłączony do tv, soundbar podłączony do tv przez HDMI lub Bluetooth (można soundbar skonfigurować w ustawieniach Chromecasta do sterowania pilotem tegoż) i wszystko działa.

Czyli jak soundbar jest podpięty pod wejście hdmi arc do tv, a podłącze Chromecasta pod hdmi 2 w telewizorze to będzie mi szedł dźwięk przez soundbar??? Dwa, JBL 3.1 chyba nie obsługuje Chromecasta.A jaki będzie dźwięk przez BT?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czyli jak soundbar jest podpięty pod wejście hdmi arc do tv, a podłącze Chromecasta pod hdmi 2 w telewizorze to będzie mi szedł dźwięk przez soundbar??? Dwa, JBL 3.1 chyba nie obsługuje Chromecasta.A jaki będzie dźwięk przez BT?

W Chromcast można ustawić, w jaki sposób ma być odtwarzany dźwięk. Można go wypuścić na soundbar/ampli, można na telewizor.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten, który podesłałeś ma szybkość transmisji do 100Mbps, przy szybkim łączu więcej uzyskasz łącząc się po Wi-Fi. Mam adapter, ale uzyskiwałem te same prędkości co po WiFi ( ok. 500Mbs) więc nie było sensu stosowania i odpiąłem.
 

Fatboy01

New member
Instalujemy na smartphonie Google Home, dokładamy Chromecasta i tam można znaleźć wirtualnego pilota. Jeżeli odbiornik tv obsługuje HDMI-CEC (tu i tu włączony) to można próbować pilota od telewizorka.
Nie dziala. Resetowalem chomecrasta przez przytrzymanie przycisku na nim i szuka zeby sparowac z urzadzeniem i tel nie chce sparowac. A google home tez niby nie wyszukuje urzadzenia
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Gdyby mieliście kupić jeszcze raz jakiś stick , wybralibyscie ponownie Google 4K ?

Stoję przed wyborem Google , Amazon , ATV , Shelid . Tylko pod Netflix , Atmos, HDR
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby mieliście kupić jeszcze raz jakiś stick , wybralibyscie ponownie Google 4K ?

Stoję przed wyborem Google , Amazon , ATV , Shelid . Tylko pod Netflix , Atmos, HDR

Do takich zastosowań jak piszesz zdecydowanie TAK, jest tani i szybki. Sporą wadą jest to, że nie radzi sobie z odtwarzaniem zewnętrznych plików 4K np. nagranych telefonem.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Szkoda , że potrzebuje zewnętrznego zasilacza .
Mam pierwsza , czy druga wersję i zaciskane jest USB w tv

Dziękuję za odpowiedź
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem tego urządzenia, ale mam z nim jeden problem, może ktoś mi pomoże.
W sieci domowej mam NASa, tam udostępniam sobie filmy. Na Chromecascie zainstalowałem VLC i NOVA Player do odtwarzania tych plików. Chromecast wpięty w amplituner ONKYO tx-nr636. Mam problem z dźwiękiem w DTS HD (ścieżka ok 1500kb/s).
W Nova przy ustawieniu passthrough dla audio, po wybraniu ścieżki w DTS HD jest cisza, co więcej często nie mogę zmienić już ścieżki na inną (muszę usuwać film z biblioteki i ponownie dodawać).
W VLC w ustawieniach nie mam w ogóle opcji passthrough dla audio (mimo że w telefonie ten program taką opcję posiada!), i wszystkie ścieżki downmixuje do 2.0.
Czy komuś udało się uzyskać na wyjściu dźwięk DTS HD?
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak,
ustawienia dźwięku w VLC:



Ustawienia Chromecast:



Efekt w amplitunerze Denon:
Odtwarzany plik Video DTS z rozdzielczością 24bitów i częstotliwością próbkowania 96kHz.


Odtwarzany plik Video DTS HDMA


Odtwarzany plik Video DTS X


Pliki odwarzane z NASa QNAP
Sorry za słabą jakość zdjęć
 
Ostatnia edycja:
Do góry