Ferguson FBOX ATV

Forest89

Active member
Bez reklam
Skontaktowałem się z Supportem i potwierdzają problem z polskimi znakami w napisach TXT w odtwarzaczu wbudowanym Media Center. Póki co korzystam z MX Player i tam napisy wyświetlane są poprawnie. Łatka prawdopodobnie będzie wydana na koniec miesiąca.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy jakie są problemy z tym fergusonem dla Was?
Na Netflix nie działa HDR i jeszcze coś?
Nie działa jakiś typ MKV na nim?
 

farben

Member
Dla mnie nie działa IPTV, a aplikacja domyslna do IPTV to jakaś pomyłka, żeby załadować listę m3u trzeba ją wgrać na pendrive bo z pamięci wewnętrznej się nie da, z jakiegoś powodu nie każdą listę się da załadować, nie mówiąc o epg którego również nie umiem załadować ;)

Niektóre funkcje są dostępne tylko i wyłącznie z pilota dołączonego do zestawu więc jak ktoś chce schować box i korzystać z innego pilota to wielu funkcji nie włączy np z wbudowanej aplikacji do IPTV nie skorzysta.

Tylko dla samego 4K w YouTube i Netflix dość wygórowana cena, na plus wbudowany Linux ale przez bardzo małą ilość wbudowanej pamięci trzeba go instalować na karcie pamięci, można pamięć wbudowaną rozszerzyć np o pendrive ale nie oszukujemy się demonem prędkości box wtedy nie będzie.

Mała ilość wbudowanej pamięci, wspierany jedynie wbudowany player i problemy z IPTV w mojej ocenie dyskwalifikują ten box mimo zachęcających pozytywnych (płatnych?) recenzji w necie.

Podsumowajuąc nie polecam i odsyłam przed upływem 14 dni.
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja generalnie jestem zadowolony. Kupiłem głównie jako odtwarzacz filmów i tu spełnia moje oczekiwania w 100%. Różne rodzaje plików jakie ja używam odtwarza bez problemu. Duże MKV 4K HDR nie robią na nim wrażenia. Pliki MOV z telefonu w 4K też odtwarza. Po za tym Bluray, Bluray 3D. Generalnie wszystkie filmy z mojego archiwum "łyka" bez problemu. Po za tym YouTube 4K, Netflix 4K, trochę Showmax.
Ostatnia aktualizacja niestety skopała odtwarzanie polskich znaków w napisach TXT i zamiast dobrego notabene odtwarzacza Media Center, musiałem się niestety przenieść na MX Player, który problem napisów rozwiązuje, ale sam program średnio mi odpowiada. Problem zgłoszony i ma być naprawiony. I tu chciałbym pochwalić obsługę Supportu. Odpowiadają szybko, przyjmują sugestie, błędy itd.
Także ja jestem bardzo zadowolony z tego Boxa, spełnia w 100% moje oczekiwania, czyli jako odtwarzacz multimediów, zamiast np odtwarzacza Bluray 4K natywnego za kilkaset złotych. Więcej mi na tą chwilę nie potrzeba.
 

Epidian

Member
Nie widać żeby nowy soft wprowadził jakieś zmiany na lepsze.
Media Center dalej nie obsługuje Dolby TrueHD, mimo że w specyfikacji FBox ATV jest podane, że ma obsługiwać.
Doszedł za to nowy błąd z napisami w filmach, co dla mnie jest totalną kompromitacją Fergusona.
Jak można wypuścić soft, który nie obsługuje polskich znaków??? Taki błąd to katastrofa.
Sytuację trochę ratuje KODI ale tu też mamy błędy. Źle odtwarzane (w zwolnionym tempie) są niektóre filmy Blu-ray, które to Media Center odtwarza dobrze. Źle odtwarzane są materiały filmowe ze streamu live, o których była mowa wyżej.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Media Center to rozumiem domyślny najlepszy odtwarzacz FBOXa tak?
jaki na dzień dzisiejszy używacie aby napisy SRT razem z MKV 4K HDR dobrze śmigały?
Pytam bo jutro mi przychodzi :)
 

farben

Member
Media center to jedyny wspierany odtwarzacz ale z tego co koledzy pisali są problemy z polskimi napisami i trzeba korzystać np z MX Playera.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Media Center to rozumiem domyślny najlepszy odtwarzacz FBOXa tak?
jaki na dzień dzisiejszy używacie aby napisy SRT razem z MKV 4K HDR dobrze śmigały?
Pytam bo jutro mi przychodzi :)
Tak jest to preinstalowana aplikacja FBOX-a. Całkiem niezła swoją drogą. Korzystałem z niej dotychczas, dopóki nie skopali czegoś przy aktualizacji i na tą chwilę nie odczytuje polskich znaków w napisach THX/SRT. MKV jednak niekiedy ma wbudowane napisy PGS i te odczytuje bez problemowo. Aktualnie używam MX Player i tutaj z napisami jest wszystko ok, oprócz tego, że nie można w tym programie zmienić pozycji napisów na ekranie, niby jest ta opcja widoczna, ale nie działa, chyba działa w płatnej wersji tegoż programu. Jest też jeszcze VLC Player, ale tak jak on jest świetny na PC to w przypadku Android TV jest katastrofą w obsłudze. Jak Ci przyjdzie Fergusonik to i tak prawdopodobnie będziesz go miał na starym sofcie, więc radzę Ci nie wgrywać FW o nr 20180328.173207 i będzie ok. Lepiej czekać aż wyjdzie nowy Soft. Mam info od Supportu, że może to być jeszcze pod koniec tego miesiąca.
 
Ostatnia edycja:

farben

Member
Może ktoś jeszcze sprawdzić jak te pliki są odtwarzane u niego, jaka wersja firmware i na jakim odtwarzaczu?

Kod:
wikimiki.ovh/test/Agropogoda_2018-04-03_12-25.mpeg

wikimiki.ovh/test/Gliniarze_2018-04-03_12-00.mpeg

Przy okazji jak przyjdzie ci box sprawdź jaką wersję oprogramowania ma wgraną i napisz tutaj oraz jak możesz zainstaluj Kodi i sprawdź powyższe pliki czy będą się w Kodi odtwarzać normalnie na tym firmware.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Przyszedł mi wczoraj, jeśli coś mam wam sprawdzić firmware czy cuś napiszcie gdzie tego szukać mniej więcej. Na razie bardzo krótko z nim obcowałem, firmware nowy wgrywa się ręcznie tak?

z poziomu Android - Aktualizacja to samego androida aktualizuje?
 

farben

Member
Z poziomu Ustawień ATV, jest tam opcja Aktualizacji, wybierasz Reinstal online i opcję Full. Tak jest w instrukcji, potem możesz wybierać opcję upgrade online i dosinstalowac np Linux ext na karcie lub int w pamieci wbudowanej.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Więc prawdopodobnie mam już nowy firmware (myślałem, że to samego androida aktualizuje), jutro sprawdze dokładnie i podam numerek softu
 

Gie

Member
Bez reklam
Może ktoś jeszcze sprawdzić jak te pliki są odtwarzane u niego, jaka wersja firmware i na jakim odtwarzaczu?

Kod:
wikimiki.ovh/test/Agropogoda_2018-04-03_12-25.mpeg

wikimiki.ovh/test/Gliniarze_2018-04-03_12-00.mpeg
Te pliki prawdopodobnie są uszkodzone albo źle zgrane. Dawno temu bawiłem się w naprawianie jakiegoś pliku i używałem do tego ProjektX albo TS Doctor.
 

farben

Member
Pliki są dobre, poprawnie odtwarzane na VLC, MX playerze i Kodi pod warunkiem że są zainstalowane nie na Fboxie, np na moim starszym Mini MX z chipem S905, na Fboxie działają poprawnie tylko w Media Center. To są zgrane streamy live więc muszą działać :)
 

colargor

Member
Nie widać żeby nowy soft wprowadził jakieś zmiany na lepsze.
Media Center dalej nie obsługuje Dolby TrueHD, mimo że w specyfikacji FBox ATV jest podane, że ma obsługiwać.
Doszedł za to nowy błąd z napisami w filmach, co dla mnie jest totalną kompromitacją Fergusona.
Jak można wypuścić soft, który nie obsługuje polskich znaków??? Taki błąd to katastrofa.
Sytuację trochę ratuje KODI ale tu też mamy błędy. Źle odtwarzane (w zwolnionym tempie) są niektóre filmy Blu-ray, które to Media Center odtwarza dobrze. Źle odtwarzane są materiały filmowe ze streamu live, o których była mowa wyżej.

I skąd my to znamy... :)
Ta firma to padaka bez suportu i zaplecza programistów :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
I skąd my to znamy... :)
Ta firma to padaka bez suportu i zaplecza programistów :)
Masz to urządzenie lub je testowałeś, że snujesz na forum takie tezy? Wnioskujesz pewnie po wypowiedziach na forum, ale z tym trzeba uważać.

Z napisami jest problem po aktualizacji owszem, ale bug został zgłoszony i najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu zostanie to naprawione.

Co do Dolby TrueHD to ja nie mam problemu po HDMI. Problem jest kiedy chcemy puścić dźwięk po kablu optycznym. Oczywiście, że nie uzyskamy Dolby TrueHD po optyku, ale powinno wyciągać downmixowany Dolby Digital 5.1 640Kbps, który jest zawarty w Dolby TrueHD. Tak jak w DTS-HD jest zawarta ścieżka DTS 5.1 1500Kbps. Bug też został zgłoszony i czeka na naprawienie. Tak czy siak dla mnie osobiście problem mały bo większość MKV jakie oglądam to i tak ma wszystkie ścieżki audio osobno. Kolego @Epidian, jak masz podłączony dźwięk w Fergusonie? HDMI czy optyk?
 

Epidian

Member
Mam podłączony po optyku, ale jak sam piszesz mieli to naprawić a tu wypuścili nowe oprogramowanie i jest jeszcze większa lipa.
Na szczęście na Kodi jest dźwięk, więc idzie z tym żyć.
 
Do góry