Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki, zrobiłem, ale nic z tego. W sumie dalej aplikacja po uruchomieniu widzi inne dane (lista poprzednich), a z natury powinna wystartować od zera? Tak czy inaczej, można zejśc na dół i wpisać nowe, ale nie zmienia to faktu, że i tutaj nic z tego.
Tu jest chyba już grubsza sprawa z Netflixem.
Mam już możliwość logowania/hasła, ale coś tu się porobiło innego.
Czyli program VPN, zmiany IP i inne czynności w których nie będę się babrał.
Sprawdziłem na dwóch różnych kontach. W jednym błędne dane, w drugim bezpośrednie skierowanie po zalogowaniu do karty kred.
Pierwszy raz takie niespodzianki na Shieldzie, zresztą na tel. też mam to samo.

EDIT:
Udało się. Już działa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Natomiast u mnie funkcja była wyłączona, ale i z tym sobie poradziłem.
Potrzebna jest kombinacja klawiszy do załączenia, a dokładnie FN + F8 (moja ma jeszcze podświetlanie i tutaj również kombinacja wymagana do załączenia, czyli FN + F2).
Nie przyjrzałem się tym małym ikonom na mikro klawiszach.
Tak czy inaczej działa już touchpad.

Do czego wykorzystujecie klawiaturę, szczerze mówiąc nie widzę tutaj jakiegoś specjalnego zastosowania. W kontekście fabrycznego pilota, nie powiedziałbym, że klawiatura jest poręczniejsza, a raczej na pewno nie.

Na pewno sprawdzi się o wiele lepiej w przypadku wpisywania haseł, maili itp.
W eksploratorze plików z uwagi na kursor również, ale też bez szału z tym toupadem.

Ideałem byłby fabryczny pilot od Shielda z z funkcją Magic Motion (jak u LG) + klawiatura na tylnej części. Bez zbędnych dodatkowych przycisków.

Coś czuję, że będą ją wykorzystywał raz na miesiąc do wpisywania haseł.
 
Ostatnia edycja:

roman106

New member
Taką klawiaturę wykorzystuje się przede wszystkim do wpisywania tekstów. Część aplikacji wymaga naciśnięcia przycisku, gdzie musisz użyć touchpada, żeby nakierować kursor. Tak więc nie jest ona często wykorzystywana, ale czasami niezbędna.
 

cezary777

Member
witam panowie mam problem z parowaniem dual shocka ps3 z nvidią shield tv 2017 najnowszy update andro 7.0 robie tak jak piszą w necie i dual niema kumunikacji ma ktos lekarstwo pozdrawiam
 

roman106

New member
Bez zagłębiania się w temat pada od PS3 wiem tyle, że na telefonie potrzeba mieć roota i apkę Sixaxis Controller. Bez takich kombinacji nie da rady.
 

cezary777

Member
witam , po wyłączeniu vu tunera i telewizora pilotem od tunera konsola włącza po 2 sekundach tuner vu a tuner włącza telewizor nie wiem jak to ustawic , ma ktoś jakieś lekarstwo .
 
Ostatnia edycja:

gordonn

Member
Pad od Ps nie będzie działał z Shield. Działa tylko od Xbox 360 z modułem pod USB lub pad od Xboxa One ale musi być wgrany karnel który obsługuje wirless. Czyli bez root i grzebania w sofcie inny pad niż dedykowany nie będzie działał.

Wysłane Mi Note 2
 

gordonn

Member
Od Xbox 360 działa z odbiornikiem na USB.
Tak działa. Ale nie we szystkich grach działa poprawnie lub nie działa wcale.Mialem takie rozwiązanie u siebie ale sprzedałem tego pada od Xboxa i kupiłem oryginał os Shielda. Miałem też takie wrażenie że gdy był podłączony odbiornik do pada to pilot reagowal o 1 sekundę z opóźnieniem.

Wysłane Mi Note 2
 

roman106

New member
Możliwe. Ja mam tego pada od X360 przy PC, a na Nvidii tylko testowałem z ciekawości. Nie zagłębiałem się czy wszystko dokładnie działa.
 

cezary777

Member
witam mam problem nv shield tv filmy z netflixa nie idą płynnie sa delikatne przyciecia z telewizora netflix wszystko ok, filmy bardzo plynnie co jest nie tak ustawione. zmienialem rozne czestotliwosci odswiezania nic nie pomaga
 
Ostatnia edycja:
Do góry