Windows 10 co sądzicie?

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Oczywiście zostaję przy sprawdzonym systemie Windows 7 . Działa w moich laptopach stabilnie .
A że do jednego laptopa mam podłączoną telewizję naziemną przy pomocy tunera HP DVB-T TV Tuner USB , to mogę sobie nagrywać programy cyfrowe przy pomocy programu Windows Media Center .
System Windows 10 nie ma tego programu . Zresztą stać mnie jeszcze na ewentualny zakup
nowego laptopa z systemem Windows 10 . Oprócz tego do 29 lipca 2016 r . jest czas na podjęcie
ostatecznej decyzji , to poco działać pochopnie , czyż nie .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

prezy

New member
Bez reklam
Obecnie korzystam z win7 oraz win8.1 bardziej pasuje mi win7 dlatego w win8.1 ustawilem wszystko tak aby przypominalo win7 menu start(pseudo) brak kafelek i pulipi od razu po uruchomieniu. Bardziej interesuje mnie czy warto z win8.1 przesiadac sie na win10

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Otóż to, sam pozmieniałem w win8 wszystko co się dało, tylko po to aby przypominał win7, co z natury już jest idiotyczne.
Gdyby jeszcze win7 się sypał, a win8 był demonem stabilności, ale tak nie jest.
Win7 działa perfekto + ma to co (jak widać po wpisach) lubimy.
To jest dobry system do ekranów dotykowych i dla wielu innych rozwiązań z których większość nie ma potrzeby korzystać. Tyle można dowiedzieć się po prezentacjach i myślę, że one w zupełności wystarczą aby wyrobić sobie obiektywny pogląd.
 

eedviking

Banned
Obecnie korzystam z win7 oraz win8.1 bardziej pasuje mi win7 dlatego w win8.1 ustawilem wszystko tak aby przypominalo win7 menu start(pseudo) brak kafelek i pulipi od razu po uruchomieniu. Bardziej interesuje mnie czy warto z win8.1 przesiadac sie na win10

Prezy for HDTV - Tapatalk

Po uruchomieniu komputera nie masz kafelków jak w W8.
Wszystko jest schowane w menu start i tam też są wszystki aplikacje jakie są dostępne i zainstalowane.
Microsoft Edge ( czyli dawnej Explorer), trochę testowałem i muszę przyznać, że działa szybko i sprawnie ( nie wierzę , że mogłem to napisać, ale to fakt).
Fajny jest też "widok zadań" w pasku, szybko daje podgląd do otwartych stron, czy plików. :D
Żaden z programów nie został wyczyszczony, czy uszkodzony ( tego się trochę obawiałem).
Pojawiła się fajna aplikacja do np.e-booków ( czytnik).
 
Ostatnia edycja:

CezarkiDwa

New member
Na razie trzymam się zasady "nie psuć czegoś w miarę dobrego", więc wystarczy 8.1 skonfigurowany jak win7 i tyle, a jak będzie konieczność czy nowy sprzęt, to wtedy owszem, czemu nie. Ale na razie wygrywa rozum a nie zachcianki Microsoftu by wszystko przerabiać wszystkim na siłę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przyszła i na mnie pora. Kilka dni temu dostałem nowego służbowego lapka z 8.1 na pokładzie, więc niejako byłem zmuszony aktualizować do W10, bo wg mnie praca na ósemce to masochizm  :)

Zalety:
- szybkość
- stabilność (czyli brak zwiech)
- brak wstrętnych kafli i denerwującego przeskakiwania pulpitów
- system przyjazny 

Wady:
- przeglądarka Edge to pomyłka, chyba była pisana na kolanie tydzień przed premierą. Układ ulubionych to koszmar, jakieś wielkie czcionki, podpisy w linkach, co powoduje, że przewijanie ulubionych (jeśli ktoś ma rozbudowane drzewo) to porażka. Brak możliwości importowania ulubionych z pliku, jedynie z innej przeglądarki. Podziękowałem.
- nie przekonuje mnie wielomiesięczna kampania – wg mnie to kolejny system z inną nakładka graficzną i tyle. Znów poprzestawianie lokalizacje różnych ustawień.
- Nie działa tez sporo programów – Corel X5 się wysypał (na stronie Corel faktycznie najniższa wersja wspierana przez W10 to X7, ale bez przesady), programy do obsługi Tom Tom (najnowszy), Mio (najnowszy), Samsung Galaxy S4 (najnowszy), brak reakcji, lub błędne działanie, pomimo próby uruchomienia jako admin i przy zgodności z niższymi wersjami windy. Program do drukarki Brother zainstalował się nie w pełni, narzędzia do zaawansowanych ustawień brak, np. ustawień przycisku skanowania.
Na szczęście mam poprzedni lapek z W7 i nie zmieniam na W10, bo działa wzorowo. Na W10 zdecydowanie za wcześnie.
 

bluray

Banned
to kolejny system z inną nakładka graficzną

No chyba tak nie jest !

Co z moją żoną ?

Gra w pasjansa bez przerwy i za darmo.
Podobno teraz będzie płacić pod win 10 dolara za miesiąc ?
 

WeekendNinja

New member
Witam.
Ja mam takie male ostrzezenie dla tych, ktorzy uzywaja macierzy RAID w swoich PC.

Moja konfiguracja to 1 SSD + 2 HDD polaczone w Raid1

Na Win10 przeskoczylem testowo podmieniajac ten glowny, systemowy SSD na inny.
Serce mi do gardla podeszlo po aktualizacji bo moja macierz zniknela.

Win10 postanowil, ze nie nadac litery dysku dla macierzy. Wyczytalem, ze jest to bardzo powszechna sytuacja.
Na szczescie w ustawieniach systemu mozna to latwo naprawic ustawiajac litere manualnie.

Bylem pozytywnie nastawiony na ten system, ale chyba faktycznie za wczesnie jeszcze...
 

elcidx

New member
Zobaczymy jak wypadnie Dx12, wtedy dopiero będzie można oceniać w całości 10 jak dla mnie.
Na minus oczywiście szpiegowanie, ale obecnie wprowadzili to już i w 7 i 8.
Co zrobisz, nic nie zrobisz :|
 

jumper.as

New member
W win 7 wyłączasz automatyczne aktualizacje lub ewentualnie pomijasz instalowanie telemetrii i problem z głowy. W win 10 tej możliwości nie masz a nawet nie masz pojecia jaki syf MS Ci instaluje na kompie bo nie musi się z tego tłumaczyć. Ja dziękuję i nawet dx12 mnie nie przekona do win 10, zostaje z 7....
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Właśnie. Użytkownicy Win 10 powinni zdawać sobie sprawę z niektórych faktów i wiedzieć, na co się narażają - na totalną inwigilację.
Instalując Windows 10 zgodziłeś się na permanentną inwigilację
Windows 10 zablokowany w Rosji? W trosce o bezpieczeństwo i prywatność - dobreprogramy
Piraci i rosyjski rząd obawiają się Windows 10 - CentrumXP.pl

Jeśli ktoś zdecydował się na aktualizację do Win 10, to odinstalowanie czy nawet reinstalka systemu, niczego nie zmieni. Ukryty folder instalacyjny Win 10 - „$Windows.~BT”, i tak będzie do nas powracał. Ja zakończyłem użytkowanie Windowsów na XP, 7 i 8.1 – mam wszystkie (legalne) w wersji 32 i 64 bity. Reszta mnie nie interesuje. Ponoć następne Windowsy mają być już tylko w chmurze. Ciekawe, ile osób będzie chciało z nich korzystać wiedząc, że co miesiąc będą musieli opłacać subskrypcję w wysokości kilkudziesięciu dolarów. Niektórzy, nie będą mieli wyjścia.
Jednak najciekawszym aspektem sprawy są znikające programy i gry z PC użytkowników Win10. Oczywiście te „lewe”.

Mówi się, że szykowany jest międzynarodowy pozew przeciwko MS, w związku z Win 10.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Miałem 8,8.1 teraz mam 10. I co? Dla użytkownika typu net, arkusze biurowe zmian niewiele. Inny interfejs? Zmiany są konieczne w życiu. Wyboru za bardzo nie ma. Trzeba się przyzwyczaić i tyle. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Można lubić nowe , ale czy zawsze jest lepsze ?

Ja zostałem przy sprawdzonym systemie operacyjnym Windows 7 i jest mi z nim "po drodze" .:|

Jak "dożyję" do 2020 r. to się zobaczy , jaka sytuacja się "wyklaruje" i czy przyszła pora poczynić
jakieś zmiany w tej "materii".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można się przyzwyczajać, tylko po co?
Jest alternatywa? Jest.
Win7 sprawuje się doskonale, a do tego cieszy oko.
To tak jak z nowym Allegro, może i jest kilka nowych funkcji, ale ja od czasu zmian staram się omijać z daleka. Spartolili doszczętnie genialna prostotę.
 
Do góry