Zapytanie o znikające wpisy.

D

Deleted member 121090

Guest
Wczoraj na forum pojawiała się nowa forumowiczka. Zadała pytanie. Zabrałem głos w jej temacie. Sporo innych forumowiczów również. Dzisiaj widzę, że tego tematu już chyba nie ma. Mało tego śladu po moich wpisach również. Nawet w moich statystykach nie ma śladu po moich wypowiedziach.
Więc mam pytanie. Czy faktycznie ktoś wyczyścił całość tego tematu?
Jeśli tak, to czy tego rodzaju czyszczenie wypowiedzi, które nie naruszały w niczym regulaminu jest z nim zgodne? Czy forumowicz nie powinien być poinformowany, że jego wypowiedzi są anulowane i z jakiego powodu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja tam widzę wszystkie Twoje wpisy.
Usunięty widzę tylko wpis admina o odkurzaczu.
Napisz do Admina to on decyduje.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No to robi się jeszcze ciekawiej, bo ja ich nie widzę.
Sprawdziłem ponownie.
W moich wypowiedziach nie było niczego nieeleganckiego.
Mało tego, jeśli jakiś wpis narusza regulamin, to użytkownik chyba powinien być o tym poinformowany z jakiego powodu jego wpis usunięto. Oczywiście w takim przypadku można go też ukarać.
Tu zniknął bez śladu cały kilkustronicowy temat.
Pytanie zadałem publicznie, bo sprawa chyba nie tyczy się tylko mojej wypowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Pod linkiem który podałeś wyświetla się info brak wyników.
W moich statystykach, również nie ma śladu po zamieszczonych wczoraj wpisach. Nie masz więc racji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No to robi się jeszcze ciekawiej, bo ja ich nie widzę.
Sprawdziłem ponownie.
W moich wypowiedziach nie było niczego nieeleganckiego.
Mało tego, jeśli jakiś wpis narusza regulamin, to użytkownik chyba powinien być o tym poinformowany z jakiego powodu jego wpis usunięto. Oczywiście w takim przypadku można go też ukarać.
Tu zniknął bez śladu cały kilkustronicowy temat.
Pytanie zadałem publicznie, bo sprawa chyba nie tyczy się tylko mojej wypowiedzi.

Zgadzam sie z Kolega i rowniez uwazam ze powinien byc uzytkownik poinformowany o takim przypadku. A mozna wiedziec czego temat dotyczyl?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Faktycznie "wessało" gdzieś cały temat o odkurzaczu - swoją drogą bardzo fajny i lekki temat.
A powyższy link wyświetla komunikat "Wiadomość: Niestety - brak wyników."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wylogowałem się i widzę wszystkie Twoje wpisy.
O odkurzaczu dla Pani wg mnie nie był wcale miły....
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przy wylogowaniu również wyświetla komunikat "brak wyników".

Co do tematu odkurzacza - a co tam było niemiłego? Jeszcze wczoraj wieczorem czytałem i nie powiedziałbym aby ktoś z kolegów w czymś przesadził, powiedziałbym nawet że było bardzo kulturalnie.
W odróżnieniu od tego tematu: http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/109138-szybka-odp.html
gdzie padają teksty o prostytutkach i "na własną rękę" a nikt się nie zainteresował wymoderowaniem tematu. Ten temat prędzej na skasowanie się nadawał aniżeli ten z odkurzaczem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak dla mnie najistotniejsza jest odpowiedź na pytanie, czy moderacja ma prawo do usuwania naszych wpisów i całych tematów, bez poinformowania nas o tym?
Czy może to robić w ten sposób, żeby nawet w naszej historii nie pozostał żaden ślad naszych postów?
A zwłaszcza czy ma prawo moderować wpisy które w żaden sposób nie naruszają regulaminu?
Wreszcie kto to zrobił?
Jak widać, jest więcej osób zainteresowanych uzyskaniem odpowiedzi na te pytania.
Miał ktos jeszcze może taki przypadek? Spotkał się z takim potraktowaniem?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
albo się serw wysypuję jak na różnych torrentach i ginął dane swoją drogą od tego tygodnia jakoś dziwnie wyświetla mi się okno wiadomości i długo się wczytuję forum na chromie na lisie szybciej ale tam przekierowania nie szczęsne mam nie wspomnę że raz miałem sytuację gdzie wybiło mnie do reiestracji jak bym konta nie miał i zauważyłem że jakoś dziwnie pod tematami co jakiś czas zmienia się godzina wpisów a nie które tematy są już nie poruszane
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Zniknięcie wielostronicowego tematu, wyczyszczenie naszej historii postów z tego tematu, to nie wina systemu. To ingerencja człowieka.
Ciekawe czy doczekamy się odpowiedzi kto, dlaczego i na jakiej podstawie to zrobił? I czy to jest normalna praktyka na tym forum?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie, wpis został usunięty, ponieważ nasz skrypt analizujący wykrył go jako nieregulaminową reklamę. Gdy usuwa się pierwszy post cały temat znika.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No to już coś wiemy.
A który punkt regulaminu pozwala na usunięcie wpisów forumowiczów, które nie naruszały regulaminu?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Panowie, wpis został usunięty, ponieważ nasz skrypt analizujący wykrył go jako nieregulaminową reklamę.
No to ładna bajka z tym skryptem. Zgaduję iż jest to jakaś wtyczka do vBulletin która przeszukuje posty pod kątem nazw towarów? Ale czemu jak się podaje marki i produkty audio/video to takich postów nie wycina?
W skasowanym temacie była mowa koleżanki o odkurzaczu który ma (tu padła nazwa i model) i że chce go zmienić bo jej się nie podoba. Nic co by się nadawało do ocenzurowania.
Zdecydowanie do poprawy ten skrypt.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pewni jesteście, że ta osoba jest koleżanką ?:) Wpis zamieszczony w bardzo ciekawym dziale i nic nie mówi o zepsutym odkurzaczu ;]
 
D

Deleted member 121090

Guest
O i mamy admistratora w dyskusji.
To zapytam po raz trzeci. Czy usuwanie postów forumowiczów, którzy nie złamali regulaminu, i to jeszcze bez ich o tym fakcie powiadomienia jest zgodne z regulaminem?
Przypominam też, że byłem pierwszą osobą która na ten wpis ,, koleżanki'' zareagowała.
Może więc należy mi sie słowo wyjaśnienia na zadawane wielokrotnie pytanie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Widzę, że traktowany jestem tu jak 3 koło u wozu i straszny ze mnie, cenzor etc. Dodatkowo zamiast cieszyć się, że administracja potrafi sprawnie wychwycić spam to jeszcze się ma pretensje.


Odpowiedzi na pytania powyżej:

Tak jest to normalna praktyka na forum, iż staramy się odsiać wartościowe rzeczy od spamu. Kasujemy/niedopuszczamy wielu wpisów, tak jak tego o którym dyskutujemy. Jest to od kilku do kilkudziesięciu dziennie. Jeśli by tego nie było to forum wyglądałoby jak chiński papier toaletowy, ponieważ są zdecydowanymi mistrzami.

Tak, mamy punkt regulaminu, który pozwala na usuwanie postów.



Oto przykłady koleżanki na innych forach:

Pytanie o odkurzacz - O wszystkim i o niczym
Forum : Mieszkanie : Pytanie o odkurzacz - Kobieta.pl

co ciekawe wszystkie z wczoraj. Nawet mi się nie chce więcej szukać.

Edycja:

Co do cenzury to informuję, iż dodaję obie firmy z tego spamu do listy blokowanych na forum hdtv.com.pl
 

WiTT

New member
Bez reklam
No dobra, +1 do wyłapania spamu ;)
Ale mogłeś chociaż zrobić edit pierwszej wiadomości z usunięciem treści, wtedy by reszta dyskusji została. No ale ok, przynajmniej wyjaśniła się ta konkretnie sytuacja.
 
Do góry