Samsung oficjalnie zabija 3D.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung oficjalnie zabija 3D.

m-samsung3ddead.jpg



W telewizorach technologia 3D nigdy nie stanie się sukcesem. W tym roku największy na świecie producent telewizorów idzie dalej i informuje, że żaden z telewizorów Samsunga w 2016 nie będzie obsługiwać 3D.

Brak telewizory z 3D w 2016 roku

Po raz kolejny nie udało z 3D. W całej historii, przemysł starał się ożywić 3D kilkakrotnie ale konsumenci nigdy ku prawdziwie nie przyjęli go na stałe. Z perspektywy czasu, sama idea odtwarzania 3D na płaskim ekranie lub na ekranie telewizora nie wydawała się głupia.

samsung3ddead.jpg

Technologia 3D została wprowadzona na telewizory konsumpcyjne w latach 2008-2009, ale nigdy nie rozbrzmiewała jako główny nurt dla konsumentów. Samsung Obecnie uznaje się, że 3D jest ślepym zaułkiem i postanowił oficjalnie zabić 3D. Żaden z telewizorów Samsunga w 2016 nie będzie wyposażony w technologię 3D.
Oczywiście większość z nas widziała, że nadejdzie taki czas. Myśmy od pierwszego dnia pisali, że 3D to nie będzie rewolucja w rozwoju telewizorów. Gdy przemysł przeniósł się do rozdzielczości 4K nic nie stało na przeszkodzie aby opracować standard 4K 3D, ale technologia 3D została zatrzymana na rozdzielczości HD.

Jeśli chodzi o innych producentów telewizyjnych, niektórzy z nich nadal będą wspierać 3D w swoich telewizorach w 2016 roku, ale tylko w najdroższych modelach.

Samsung będzie zamiast tego skupiać się na rzeczywistości wirtualnej w nowych produktach, takich jak Gear VR. Rzeczywistość wirtualna może odtworzyć o wiele bardziej wiarygodną i realistyczną głębią obrazu.
flatpanelshd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Samsung szybko zapomina o reklamach które mówiły co to nie będzie 3d...i jak ludzi mamiło nie wspomnę o sprzedawcach zachwalających 3d w marketach.. Niech oddają ludziom na całym globie kasę za filmy kupione w 3d i niech sobie wdrażają "gear srir iinne cudeńka wirtualne" tylko myślę, że nie każdy da się już złapać... na ich nowości... bo ktoś kto ma trochę filmów w 3d, a będzie zmieniał tv w tym roku będzie szukał takiego tv który obsługuje bo nie wyrzuci filmów do kosza.. bo wiadomo ile to kosztowało. A Samsung niech sobie rozmawia i gestykuluje ze swoimi tv bo widać to jest bardziej potrzebne, tym bardziej że ludzie Ci co chcieli 3d i tak musieli kupić okulary w ich tv nawet płacąc za topowego tv w 65 calach ponad 20 tys na wejściu .. zresztą w innych firmach również więc jaki to koszt tego 3d...
Czas chyba nadchodzi żeby przeprosić się z jakąś alternatywą czyli Lg ... Mam nadzieję że Sony ze względu na posiadaną spółkę SP w swoich zasobach zostawi w wysokich modelach tak jak można było wyczytać... i Lg ma pasywne 3d to jeszcze mniejszy koszt dla tej firmy..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...ale ja nigdzie nie napisałem Krzychu że będą tańsze... chyba że napisałeś to całkowicie od siebie a nie w stosunku do tego co ja napisałem..
ja jestem tylko ciekawy jak Sony się zachowa czy np. w tym roku da 3d do tv swoich powiedzmy ze średniej i wysokiej półki a w między czasie będzie filmy wypuszczało w 3d, a od przyszłego roku całkowicie pozbawią tv 3d lub tylko zostawią w tv drogich których i tak wielu sobie nie kupi bo ich nie będzie stać.. a jeśli tak zrobią to jest dla mnie naciągactwo na maksa, bo już w tym momencie również Sony powinno dać komunikat co zamierzają robić... jeśli chodzi o 3d.. A wtedy konsument podejmuje decyzję sam czy kupuje film w 3d czy też nie, bo np. ma tv już 3-4 letni i za rok- dwa planuje wymianę i może pocałuje ich..... i kupi film wyłącznie w 2d..
 

collider

New member
Bez reklam
Problemem 3D sa nie komfortowe okulary oraz ceny filmow. Natomiast pomijajac te fakty jak dla mnie 3D nawet na tv jest super i daje duzo wiecej niz 4K. Jak pisalem w podobnym watku wersje filmow 3D maja swoj klimat a i wiele scen nigdy nie bedzie dawalo takiej frajdy w 2D jak w 3D. Mam nadzieje, ze nie wszystkie firmy podaza tym tropem i nadal znajada sie producenci majacy w swojej ofercie takie telewizory.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Samsung będzie zamiast tego skupiać się na rzeczywistości wirtualnej w nowych produktach, takich jak Gear VR. Rzeczywistość wirtualna może odtworzyć o wiele bardziej wiarygodną i realistyczną głębią obrazu

Ciekawy jestem jak w praktyce sprawdzą się te gogle i czy rzeczywiście obejrzany na nich film,będzie dawał o wiele lepsze wrażenia niż 3D z telewizora...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ciekawy jestem jak w praktyce sprawdzą się te gogle i czy rzeczywiście obejrzany na nich film,będzie dawał o wiele lepsze wrażenia niż 3D z telewizora...

gogle pewnie 3k za sztukę, mnożąc razy liczba oglądających w domu = TV klasy premium.

Niestety dużo ludzi kupując 3D TV nastawiło się na efekt wystawania z ekranu co przy większości filmów (które są konwertowane) nie jest osiągalne.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek placze jakby go narzeczona puscila kantem w przeddzien slubu. Tymczasem wydaje mi sie, ze prywatnie uzytkuje juz kollejnego z rzedu Sony ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
3D raczej powróci,jednak z czasem dzisiejszy sposób oglądania filmów przejdzie do lamusa i z płytami będzie można sobie zrobić to samo,co z kasetami VHS...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek placze jakby go narzeczona puscila kantem w przeddzien slubu. Tymczasem wydaje mi sie, ze prywatnie uzytkuje juz kollejnego z rzedu Sony ;)

Kolego to nie o to chodzi - ja mam żal że coś reklamowano i zachwalano po niebiosa w tym pewne zacne osoby z tego forum i myślę że każdy może się domyśleć o kogo chodzi, a po pewnym czasie ktoś nakupił filmów i te filmy sobie może dla potomnych zostawić w garażu jeśli tak się to skończy jak jest zapowiedziane..

Idąc tym tokiem rozumowania tak jak pisałem kiedyś ktoś może za trzy lata wyskoczyć z pomysłem takim, że wymyśla odtwarzacz BR i będzie pozbawiony możliwości oglądania na nim dotychczasowych filmów, bo jakiś Misiu stwierdzi że to już przeszłość ..a można jeszcze zarobić bo może jakiś naiwniak trafi się i będzie od nowa kupował te filmy które ma "w starociu nagrane" gdzieś rozsądek w tym rtv musi być.. samochody 10 -13 letnie są naprawiane, a tv trafiają się po 2 latach że już nie można ich nareperować - przecie,z to jakaś żenada.. to pokazuje ewidentnie jak firmy podchodzą do nas konsumentów...
Ja tak jak Reccoon lubię 3d i też uważam że są takie filmy i sceny w nich że znacznie lepiej się ogląda film jak w 2d... rozumiem KOlego że np kupujesz amplituner i zdaje sobie sprawę że za rok, dwa wyjdzie kolejny i kolejny i będą nowe kodeki itp ale to nie oznacza że za te dwa trzy lata powstanie taki amplituner że filmy dotychczasowe nie da się obejrzeć bo coś wymyślą żeby nakręcić ludzi na zakup nowych urządzeń jak i samych filmów,,,
Samsung kombinują z goglami wirtualnymi, ludzi nie było stać albo nie chcieli wydawać na oryginalne okulary Sony po 300 zl i kupowali od Samsunga za połowę tej ceny, które dały radę z tv Sony żeby było taniej, a oni o goglach po 3 tys gadają - bzdura jakich nie słyszałem , już nie wspomnę o tym ile ważą te gogle...

3D raczej powróci,jednak z czasem dzisiejszy sposób oglądania filmów przejdzie do lamusa i z płytami będzie można sobie zrobić to samo,co z kasetami VHS...

Zobaczymy różnie może to być pamiętasz jak pisałem że na tym forum byli tacy co wróżyli płytom cd że już dawno o nich zapomnimy a to był rok powiedzmy 2008/2009 - dzięki Bogu mamy 2016 i płyty są w sklepach , a winyle drugą młodość przeżywają - przynajmniej w sklepach tak mówią a wiesz ile kosztują ...
Uffffffffff .... no nareszcie ....koniec udręki z 3D:) .... i chwała, że ogłoszono to już oficjalnie :)

A to ktoś kazał ci na siłę oglądać ??? Współczuję..robić coś na siłę w dzisiejszych czasach.. a jeśli nie oglądałeś bo zapewne w tej grupie jesteś to co komu żałować jeśli ktoś lubi i chce za to płacić..
 

collider

New member
Bez reklam
3D raczej powróci,jednak z czasem dzisiejszy sposób oglądania filmów przejdzie do lamusa i z płytami będzie można sobie zrobić to samo,co z kasetami VHS...

Plyty raczej nie znikna, ale stana sie raczej nosnikiem marginalnym. Przyszlosc nalezy do streamingu, chmur itd. 3D nie ma co powracac bo poki co jest. To, ze Samsung z tego rezygnuje nie oznacza jeszcze konca. Oczywiscie teraz na sile beda wciskac gogle bo trzeba cos sprzedawac.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Tak to już z tą elektroniką jest przychodzi nowe a stare.... na śmietnik :(
Niestety Lolek nie tylko Ty jesteś zawiedziony i masz prawo czuć się -oszukany-
Jak napisał @collider idzie nowe streamingi ......
Czy LEPSZE ????
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek .
Musisz brac zycie bardziej pogodnie. Czerpac z niego co dobre.
W zaistnialej sytacji (tzn zanim 3D wroci do telewizorow) powinies skorzystac z sytuacji i wprowadzic w domu zmiany Masz w koncu PRETEKST aby zaistalowac PROJEKTOR (jest 3D i ma sens) !!! ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry