Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
sorki zamotałem sie hehe:) co do oświetlenia to bajera nie posiadam moze takiego bajeru jak zmiana barwy i intensywnosci z pilota ale posiadam takie oświetlenie i nie wyobrażam sobie oglądać teraz czegoś bez tego podświetlenia oczy się nie męczą i jakość obrazu jest lepsza i może służyć jako delikatne oświetlenie całego pomieszczenia :)

Sam myślałem o czymś takim. A właśnie, podczas oglądania nie rozprasza wzroku? Ledy nie dają po oczach? Ja zawsze lubiłem oglądać w całkowitej ciemności. A jak masz to oświetlenie podłączone, bo nie ukrywam że nie chce aby następne kable wisiały na ścianie.
 
Szkoda że tylko philips ma patent na ambilight powinno to być dostępne dla każdego producenta .

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Dziękuje Panowie za opinie , co do komfortu oglądania , to nic nie razi w oczy , kwestia koloru i z ciemienia . Może służyć jako delikatna lampka wieczorowa ale również jako efekty świetlne podczas party czy czegoś tam innego (są proste ale ciekawe tryby odtwarzania). Po za funkcją i formą jest to bardzo wskazane rozwiązanie dla zdrowia , oglądanie tv bez dodatkowego oświetlenia nie jest dobre a podświetlenie ściany za TV to idealne miejsce , poświata zmniejsza dynamikę kontrastu między ekranem a resztą "ołtarza" dzięki czemu oglądanie nie obciąża wzroku. Dokładam kilka fotek , dwie ostatnie to ta sama barwa ustawiona na max. / min.
 

Attachments

  • podświetlenie (1).JPG
    podświetlenie (1).JPG
    384,2 KB · Wyś: 157
  • podświetlenie (2).JPG
    podświetlenie (2).JPG
    405,3 KB · Wyś: 121
  • podświetlenie (3).JPG
    podświetlenie (3).JPG
    339,6 KB · Wyś: 153
  • podświetlenie (4).JPG
    podświetlenie (4).JPG
    403,1 KB · Wyś: 143
  • podświetlenie (5).JPG
    podświetlenie (5).JPG
    389,2 KB · Wyś: 201
  • podświetlenie (6).JPG
    podświetlenie (6).JPG
    325,6 KB · Wyś: 127
krzysiek1980 nic nie daje po oczach bo ledy dają tylko poświatę nie walą centralnie po oczach nie da się patrzeć bezpośrednio w ledę. Intensywność obie ustawiasz wedle uznania i preferencji, ja teraz siedząc przy monitorze wieczorem nie wyobrażam sobie bez podświetlenia, oczy szczypią, męczą się i wtedy jakość obrazy jest gorsza, a tak jest idealnie i do tego już nie potrzebujesz dodatkowego oświetlenia w pomieszczeniu i zużywa malutko prądu, moje oświetlenie za monitorem bierze 1,35W co jest minimalne i w ciemnościach nie siedzę teraz planuje oświetlić tv i będzie mnie to kosztowało 6W gdzie będzie podświetlone TV i fronty od kina :)
 
Witam!
Ja juz z rok temu o tym myslalem ale jakos mialem watpliwosci czy to nie rozprasza itp. A przy okazji podaj jakies szczegoly montazu tj: gdzie i za ile to kupiles(pewnie allegro ?) no i jak to montowales do TV? Do wieszaka czy bezposrednio do tv? Efekt fajny ale na jakim kolorze ogladasz TV i nie mam na mysli partytylko codzienne ogladanie?
Pozdrawiam
 
Potwierdzam, kiedys mialem Takie podswietlenie ale jak faktycznie zasiadalem na wyczekiwany "seans" to wylaczalem te ledy, cos jednak mnie draznilo swiecacego w pokoju podczas ogladania. Niby mala poswiata ale ja lubie miec calkowita ciemnosc i skupic sie tylko na filmie. Przy calej reszcie jak najbardziej poprawia komfort.
Koszt smieszny, ale polecam te na pilota i koniecznie z mozliwoscia zmiany natezenia swiatla (sa tez takie np.ikea ktore swieca w roznych kolorach ale nie mozna zmienic intensywnsci). Moga tez swiecic kilka lat nonstop - bez obawy o rachunki :)

Edit:
mikelas1976:
Montaz do tasmy dwustronnej 4 listwy diodowe po ok.30cm (w zaleznosci od producenta) polaczone kablami miedzy soba. Mozna tez owinac/zaczepic o wieszak - jak juz po roku zaczna sie odlepiac same :)
Istotne tez jest czy tv wisi na scianie, czy tez stoi na szafce i jest wieksza odleglosc od sciany, poniewaz te poswiaty beda juz calkowicie inne. Jak nie kupisz na pilota bedziesz musial wstawac za kazdym razem i majstrowac w gaszczu kabli gdzies z tylu za tv/szafka. Efekty sa rozne, od stroboskopu, do plynnego przechodzenia miedzy wszystkimi kolorami - najfajniesza sprawa na "party".
Najwazniesze jak wspomnialem to mozliwosc regulacji intensywnosci swiatla i pilot.

Krzysiek1980:
Jak lubisz ogladac w calkowitych ciemnosciach (jak ja) to ledy nie sa dla Ciebie.
Nie mam tu na mysli "niewymagajacych" programow typu - Discovery,mecz,ps3 bo tu led
jest ok.
 
Ostatnia edycja:
widocznie zależy od oczu jak się komuś nie męczą w ciemności totalnej to nie ma co montować ja zauważyłem,że przy takim oświetleniu kompletnie mnie nie bolą oczy i nie łzawią, na razie mam za monitorem takie oświetlenie teraz planuje za tv i frontami, mam taką prace że mam pełen dostęp do led są to ledy typowo reklamowe niemieckie czyli najwyższa jakość ale bez bajerów, dobrałem sobie tylko barwę, intensywność rozstaw między ledami i zasilacz, nie mam do nich pilota bo mnie nie kręci taka choinka mi najbardziej pasuje przy monitorze światło ciepłe mam jasną ścianę więc pasuje idealnie i nie wali po oczach za tv będą ledy zimne bo ściana brązowa więc będzie idealny odcień już testowałem, jedynie mam możliwość włączania ich i wyłączania za pomocą pilota od listwy przepięciowej gdzie steruje się poszczególnym gniazdem. Najlepiej przykleić je za tv na taśmę dwustronną 3M u mnie za monitorem trzyma już ponad 2 lata, co do montażu to te gotowe na allegro to prościzna wszystko czarno na białym widać jak ma być i jest opisane chyba ze się samemu kombinuje to trzeba znać parę zasad łączenia led czy szeregowo, czy równolegle zależy od led. Nawet jeśli nie korzysta się z takiego podświetlenia podczas oglądania to jest to fajna sprawa reprezentacyjna, fajnie uwydatnia sprzęt, ładnie się wieczorem prezentuje i takie oświetlenie może służyć jako rozjaśnienie pokoju bez włączania już innych prądożernych lampek. Ja planuje tak jak wspomniałem oświetlić fronty od KD
 
Hmmm, podświetlane fronty ... ciekawe ,dasz fotki jak to wyjdzie jeśli można. Mi zostało 2,5m taśmy dokupiłem sterownik z pilotem (30-40zł) miało iść do sypialni ale może ... :)
P.S. Moja taśma jest samoprzylepna .
 
Nikt nie pisze ze podswietlenie jest zle! Przy PC lampka to podstawa, ale nie o tym mowa. Do tv takze, jak kazde zewnetrzne oswietlenie poprawia komfort ogladania, szczegolnie jak jest dyskretne, ale nie kazdy lubi miec jakakolwiek poswiate czy podswietlone elementy dookokola jak oglada klimatyczny film, ja wole miec calkowita ciemnosc i skupic sie tylko na obrazie przez ta 1.30min.
Przy calej reszcie jak najbardziej, ledy fajna sprawa.
Nie wiem co ma pilot do swiecacej choinki, ja tu pisze o zwyczajnym komforcie uzytkowania (a nie bawieniu sie stroboskopem), czyli przelaczanie natezenia w zaleznosci od obrazu, zmiana koloru czy tez wreszcie wylaczenie. Bez pilota strasznie jest to irytujace.
 
z tą choinką to chodziło mi o to ze można wybierać kupę kolorów i bajerów co mi jest nie potrzebne hehe no i ta kupa kabli za tv przy niektórych rodzajach podświetleń to widziałem ze masakra z kablami, no i ja mam swoje podświetlenie to za darmo hehe, a kwestie pilota rozwiązałem za pomocą listwy sterowanej z pilota :)

arming nie miałem kompletnie zamiaru być uszczypliwy do Twojej osoby :)
 
^^^
Normalna wymiana zdan, takze peace :)
Co do balaganu z kablami to masz racje, ja taki mialem przez kilka lat - jeszcze wiekszy jak wklejal "arsenal" kilka stron wczesniej, jak mialem w tym gaszczu szukac przelacznika do wylaczenia ledow, luz zmiany barwy to za kazdym razem dostawalem cisnienia. Co do listw na pilota, to ja mam takie 3 rozne komplety po 60-90zl kazda, z tym ze to sa takie przejsciowki do ktorych wklada sie dopiero urzadzenie ktore chcemy sterowac. Wszystkie niestety padly - a sprawa swietna bo wszystko mozna w domu sterowac bez wstawania z sofy.
 
hehe kable to maskara dla tego ja przy swoim oświetleniu tego nie mam idzie tylko jeden kabelek cieniutki i wszystko, listw mam jakoś niemiecką pilot trochę taki lipny te guziki gruchocące hehe ale mocny mam już jakiś czas i śmiga, jakieś 120zł dawałem, jeszcze jedna bu mi się przydała do kompa
 
Witam , u mnie aktualizacja. (...) Podświetlenie polecam każdemu , koszt to jakieś 150-200zł za taśmę led RGB + zasilacz + sterownik + pilot , to tyle co zwykła lampka wieczorowa a wrażenia na tym są BDB. 16 kolorów +biały , kilka trybów odtwarzania i ściemniacz.

powiedz jeszcze łaskawy Panie, jakich komponentów dokładnie użyłeś dla uzyskania tego efektu i gdzie najlepiej te cacka kolorowe nabyć (allegro, jakiś konkretny sklep internetowy?) - będę dźwięczny za kilka skromnych podpowiedzi :blagam: ;)
 
Swój sprzęt prezentowałem już tutaj na 38 stronie tematu. Dostałem sporo wskazówek od Was co by można poprawić. Trochę się poprawiłem i ponownie wstawiam foty:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Surroundy i centralny zostały powieszone na uchwytach BT77 i BT15. Półka pod TV przesunięta w prawo, prawy front także więc już jest symetrycznie. Sub jak nieużywany stoi na szafce, gdy włączam ląduje na dywanie w miejscu gdzie stał podczas kalibracji.
 
no teraz jest ładnie, elegancko i symetrycznie, nie ma to jak symetria hehe ja u siebie z miarą ustawiałem wszystko hehe, takie trochę zboczenie zawodowe hehe
 
D
Przód teraz dużo lepiej. Nie wiem czy skierowanie kolumn do środka przy takim rozstawie nie zmniejsza przestrzeni? Spróbuj dać je na próbę na wprost.
Tył moim zdaniem jednak fatalnie. Są za wysoko, w pozycji leżącej na boku, i skierowane na środek pokoje a nie na słuchacza który siedzi zaraz pod tylną ścianą. Dźwięk Ci przelatuje nad głową.
 
Niestety byłem ograniczony drzwiami, które nachodzą na ścianę za sofą. Obejrzę kilka filmów i najwyżej skieruję je jeszcze bardziej na kanapę a nie środek pokoju.
 
D
Niestety byłem ograniczony drzwiami, które nachodzą na ścianę za sofą. Obejrzę kilka filmów i najwyżej skieruję je jeszcze bardziej na kanapę a nie środek pokoju.
No faktycznie łatwo nie masz. Nawet jak je skierujesz na dół na słuchacza to i tak będziesz miał wrażenie że efekty dobiegają z góry od sąsiada.
 
powiedz jeszcze łaskawy Panie, jakich komponentów dokładnie użyłeś dla uzyskania tego efektu i gdzie najlepiej te cacka kolorowe nabyć (allegro, jakiś konkretny sklep internetowy?) - będę dźwięczny za kilka skromnych podpowiedzi :blagam: ;)
- kastis - dzięki :) , pozwolę sobie zacytować sam siebie ;) z wiadomości na PW :

"Witam ,ja kupiłem w sklepie elektrycznym , niemal każdy może sprowadzić , mój komplet jest firmy LedPol . Na allegro jest sporo zestawów , http://allegro.pl/listing.php/search...ategory=0&sg=0 , w sklepach elektrycznych , czy w marketach budowlanych. Montaż jest prosty , do tv taśmę przyklejasz po krawędzi (jest samo przylepna) na zakrętach delikatnie (może odstawiać ale to nic) jak już całość się objedzie (około 2,5m na TV) można ją po prostu odciąć nożyczkami w wyznaczonych miejscach co 3 ledy. Sterownik na taśmę samoprzylepną do tv , delikatnie wystawiając odbiornik IR ( u mnie widać go pod tv trochę na lewo od znaczka LG) do sterownika zasilacz i wsio. Całość łączy się bardzo intuicyjnie . "

pozdrawiam.
 
Witam
Ponownie prezentuję swój zestaw, tym razem po dużych zmianach.
TV - LG 55LM620S LED 55" (wcześniej Plasma Samsunga 42")
Amplituner Pioneer VSX 921K (wcześniej Technics SA-EX 320)
PlayStation 3 160GB + Move
nbox HDTV recorder - 1TB (wcześniej Cyfrowy Polsat)
Wszystko oczywiście po DLNA

Na temat wiszących kabelków od razu się usprawiedliwiam, będą pochowane w ścianę przy najbliższym remoncie :)
 

Attachments

  • P1080946.jpg
    P1080946.jpg
    799,5 KB · Wyś: 280
  • P1080949.jpg
    P1080949.jpg
    954,8 KB · Wyś: 698
  • P1080947.jpg
    P1080947.jpg
    810,5 KB · Wyś: 183
  • P1080950.jpg
    P1080950.jpg
    769,9 KB · Wyś: 384
  • P1080943.jpg
    P1080943.jpg
    719,7 KB · Wyś: 220
  • P1080940.jpg
    P1080940.jpg
    777,9 KB · Wyś: 221
  • P1080952.jpg
    P1080952.jpg
    670,9 KB · Wyś: 491
Do góry