Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
To SVS i nie ma zmiłuj. Piękna armata ;)
Tylne faktycznie niefortunnie ustawione, może Kolega chciał zastosować technikę odbicie fal od sciany? :)
 
monster hts 1600 dopiero mam od 3 dni.
yamahe dsp z9 używam jako końcówkę mocy po multichannel pure direct idzie.
ten sub to jest piękna sprawa bass schodzi tak głęboko ze nawet na 30% mocy trzęsie nie tylko podłogą ale wszystko drży w pokoju także nie tylko nieźle słychać ale czuć akcje coś pięknego polecam tylko olbrzym :)
tylne są tak ustawione ponieważ jak kolega pisał odbicie fal przy takich ustawieniach zwykle kolumny pracują prawie jak dipole czy biopole zawsze sobie mylę naprawdę lepsza przestrzeń w filmach testowałem już różne ustawienia ta opcja najlepsza do filmów oczywiście do koncertów obracam je.
 
Parę fotek, kiepskiej jakości, mieszkanie wynajmuję więc szaleństw nie ma. Jak na razie jestem zadowolony, jak w końcu wrócę do domu to kino będzie jak należy.
2ibcjs4.jpg

167v9fp.jpg

21ao9c.jpg
 
Ostatnia edycja:
Jak na początek to radziłbym w pierwszej kolejności wymienić projektor na full hd. Różnica kolosalna...;-) Również kiedyś wynajmowałem kawalerkę i mogłem tylko pomarzyć o projektorze...;-)
 
Zasięg mojego portfela to max Optoma HD25e lub HD131X.
No i jeszcze długa droga w przekonaniu żony.
Ale powoli powoli wszystko się zrobi. :)
A tak to mniej więcej wygląda, (zrobione w Paint'cie)
rs63qq.jpg
 
Ostatnia edycja:
D
Możesz trochę dopowiedzieć?
Zamiast centralnej kolumny masz tyły?
Czy central składa się z dwóch głośniczków?
 
@HQ150
Wygląda to trochę dziwnie, ale to zwykłe(niezwykłe stereo). Głośniczki są tylko po to by coś grało, a gra nawet nawet w 12m2. Słucham głównie na słuchawkach.
 
Co sądzicie wiem że najlepiej przestawiać odsłuchiwać ,ale nie mam za bardzo wyboru na inne ustawienie
Lewa kolumna z półką cd będzie przesunięta ok.30cm.

Nie wiem co Koledzy wymyślą, ale nikt tutaj nic mądrzejszego od Ciebie nie wymodzi.
Skoro szafki są nie do ruszenia (a szkoda), to pozostają Ci osobiste perypetie.
Pospaceruj z subem po pomieszczeniu i sam wybierz najlepsze brzmienie.
Ps. Fajna kolekcja płytek ;)
 
dommino6, z tymi narożnikami to chyba nie do końca tak jest. Co prawda przeczytałem już kilka instrukcji do subów różnych firm, ale mało która zaleca narożne ustawienie. Z jednej strony róg powoduje najwięcej basu (dwie ściany boczne), ale z drugiej większe ryzyko jego buczenia i barwy kiepskiej jakości. Njlepiej pobawić się w czołgistę, niestety, ale stety otrzymasz basik najlepszej z możliwych jakości w swoim pomieszczeniu, Konieczny może być dłuższy kabel ;) Nie ma zmiłuj.

@HQ150
Wygląda to trochę dziwnie, ale to zwykłe(niezwykłe stereo). Głośniczki są tylko po to by coś grało, a gra nawet nawet w 12m2. Słucham głównie na słuchawkach.

Adam75, koledze HQ150 chyba nie oto chodziło. Wiadomo, że ściezka filmowa zawiera inną informację dla określonych kanałow. Nie możesz tak sobie ustawiac głośników gdzie popadnie. Obecnie twoje tyły grają w centrum, czyli nie masz kompletnie rozróżnienia na lewą i prawa stronę, nie wspominając, że tym co na obrazie powinno dziać się za tobą, słyszysz z przodu.
Chyba, że faktycznie masz tylko stereo (takie w sumie pseudo kwadro :) )
 
Ostatnia edycja:
Nowa zabawka SR7009
Podziękowania dla BlackNinja, perfekcyjna transakcja, kontakt, a także dostawa. Cena tradycyjnie najniższa ;)
Na dniach będę testował Atmosa, z głośnikami w suficie. Także upmix itp.
W płytkę już się zaopatrzyłem (Tranformers4 Atmos) i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Postaram się także zestawić bezpośrednio sr7009 i sr 7008 w konkretnych warunkach.
Ciekawie wygląda też sprawa z trybami dzwięku, ale jeszcze nic nie piszę ;)

atmossr.jpg
 
Do góry