[Nasze Zestawy AV] Na biało, przy kominku...

Borixon

Active member
Bez reklam
Słuchawki wyeksponowane? Pięknie. U mnie nie ma już gdzie... temat ostatnio bieżący...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Słuchawki wyeksponowane? Pięknie. U mnie nie ma już gdzie... temat ostatnio bieżący...
Wiem coś o tym. Ty masz teraz Hi End słuchawkowy. Te Senki przy tym to zaledwie Hi Entry :)




Dlaczego w ogóle słuchawki? To już Ci pisałem.
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce Marantz HD-DAC1 z zamiarem wykorzystania go wyłącznie do polepszenia muzyki z kompa. Napiszę tylko, że przepaść.




Jest on oczywiście też wzmakiem słuchawkowym. Trochę z głupa, trochę z ciekawości podpiąłem więc do niego swoje stare wysłużone Philipsy (aka badziewiaki) i zaskoczenie moje było wielkie. Słuchawki dostały drugie życie. Pomyślałem więc, że skoro słuchawki za 100 zł, które dotąd tylko grały (lub pierdziały – jak kto woli) teraz nagle ożyły, to co się z tanie, gdy podłączę coś lepszego? Pisałem o tym tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1498348-post33.html


Z kolei słuchawki Sony WH-1000X3 są odwrotnością Senków, ale – mistrzostwo świata w swojej klasie


 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tego Marantz HD-DAC1 masz podlaczone do kompa?

Co z kompa puszczasz? Tidal mqa? Foobar czy co?

Szukam wzmacniacz do kompa, ale raczej cos do 1000zl :)
 

Noisy

Member
Widzę że już sobie poradziłeś ze wszystkim samemu :D jak już będę po swoim ślubie to się do Ciebie wybiorę ocenić Twoja robotę w pokoju :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tego Marantz HD-DAC1 masz podlaczone do kompa?
Co z kompa puszczasz? Tidal mqa? Foobar czy co?
Szukam wzmacniacz do kompa, ale raczej cos do 1000zl :)
Głównie flacki, ale rzadko z serwisów. Nadal nie znajduję tam moich ulubionych kawałków. Generalnie kiedy jestem przy kompie to jest wpięty i tyle. Obojetne, co z niego pusczam, to jest dobrze.
Dałem za niego coś 1500 zł, nie pamietam dokładnie. Oczywiście, że są lepsze w tej klasie (szczególnie, gdy patrzysz na polską cenę detaliczną), ale za 1500 - wątpię, choć nie będe się spierał.

Widzę że już sobie poradziłeś ze wszystkim samemu :D jak już będę po swoim ślubie to się do Ciebie wybiorę ocenić Twoja robotę w pokoju :D
Tak jak pisałem, jeszcze nie do końca, ale jak już zmienisz stan cywilny, to zapraszam :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zdecydowałem się na wymianę nakładek chłodzących na całkowicie automatyczne AC Infinity Aircom T8. Bardziej się komponują do kształtów Marantza. Posiadają wyświetlacz (który można całkowicie wyłączyć) i szereg innych bajerów, mianowicie alarmy, ustawienia obrotów, itp. ale najfajniejsze jest to, że raz ustawiam temperaturę, przy której mają się włączać, obroty, wyłączam wyświetlacz i zapominam, że istnieją.


 

Henry

Active member
Bez reklam
Sprzedaj w ch...rę te grzejniki, to w ogóle zapomnisz, że jakiekolwiek podkładki chłodzące są potrzebne ;)

Zresztą, autobus już po nie jedzie :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teoretycznie.
Ciekawi mnie tylko to ze ty chlodzi ostatnia skrzynke na gorze. Wszystkie w srodku i tak sie grzeja bo nie przejda przez podloge tego wyzszego. Wiec czy jest ok?

W praktyce, maras sie nie grzeje aby trzeba bylo go chlodzic :p

Pytanko:
Na ile Ohm masz ustawione avr?

Sprzedaj w ch...rę te grzejniki, to w ogóle zapomnisz, że jakiekolwiek podkładki chłodzące są potrzebne ;)

Ta i najlepiej niech kupi nalesnika :) Jeszcze czego.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Heniu ale jest jeden + : jak załączysz te klocki zimą to ogrzewania nie trzeba włączać w domu :razz:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Teoretycznie.
Ciekawi mnie tylko to ze ty chlodzi ostatnia skrzynke na gorze. Wszystkie w srodku i tak sie grzeja bo nie przejda przez podloge tego wyzszego. Wiec czy jest ok?

W praktyce, maras sie nie grzeje aby trzeba bylo go chlodzic :p

Pytanko:
Na ile Ohm masz ustawione avr?

Ta i najlepiej niech kupi nalesnika :) Jeszcze czego.
Już wyjasniam. Sprawdzałem to przez wiele miesięcy. U mnie grzeje sie tylko AV7702, czyli procek kinowy. Żadna z końcówek, wzmak się nie grzeje, a tym badziej źródła. U mnie symetria musi być :D


Poczekaj trochę, to się zdziwisz... moje naleśniki, przy jego marzeniach, to bardzo "grube" klocki ;)
W jakim sensie? Marzenia już spełniłem, a naleśników już nie jadam :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Znów Ci się pomyliło. Może chodzi o Devialeta (jedyny naleśnik, który mógłby mnie zainteresować), nie o dewiacje :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Teoretycznie.
Ciekawi mnie tylko to ze ty chlodzi ostatnia skrzynke na gorze.
Teoretycznie mogłoby się tak wydawać, jednak w przypadku mojej wieży Onkyo najcieplejszy jest najwyższy klocek, czyli najmniej prądożerny player, a dwie końcówki na samym dole są zupełnie chłodne. Czyli praktyka pokazuje, że umieszczenie odbiornika ciepła na samym szczycie jest jak najbardziej uzasadnione.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teoretycznie mogłoby się tak wydawać, jednak w przypadku mojej wieży Onkyo najcieplejszy jest najwyższy klocek, czyli najmniej prądożerny player, a dwie końcówki na samym dole są zupełnie chłodne. Czyli praktyka pokazuje, że umieszczenie odbiornika ciepła na samym szczycie jest jak najbardziej uzasadnione.

Chodzilo mi raczej o to ze kratke masz u gory.

Od spodu jest chyba pelna blacha, wiec chlodzenie pd AV nie dziala. ::
 

Drunk

New member
Bez reklam
Chodzilo mi raczej o to ze kratke masz u gory.



Od spodu jest chyba pelna blacha, wiec chlodzenie pd AV nie dziala. ::
Myślę, że kolega KR nie używałby tych coolerów wyłącznie dla ozdoby gdyby nie działały [emoji6]

Jak obudowa jest z metalu to oddaje/przyjmuje temperaturę całym "ciałem" czy są kratki czy nie. Ciepło jak wiemy unosi się do góry i każdy kolejny klocek wieży jest bardziej ciepły niż ten pod nim.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że kolega KR nie używałby tych coolerów wyłącznie dla ozdoby gdyby nie działały [emoji6]

Jak obudowa jest z metalu to oddaje/przyjmuje temperaturę całym "ciałem" czy są kratki czy nie. Ciepło jak wiemy unosi się do góry i każdy kolejny klocek wieży jest bardziej ciepły niż ten pod nim.

No ja wlasnie mysle przeciwnie - - - uzywa dla ozdoby.
Zreszta ten po prawej jest tylko dla ozdoby xD

No ale nie ma co psioczyc i marudzic. Wyglada super.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pany, o co sie rozchodzi, bo nie rozumiem? :)
Mam Infinity Aircom T8. W tej wersji wszystkie trzy nakładki mają witraki od spodu i wydmuchują powietrze do tyłu:



Stoją na "ampli", jednej końcówce oraz wzmaku stereo. Wszystkie te klocki mają kratki na górze, czyli wszystko zgodnie ze sztuką ;)

Sa jeszcze inne wersje, nadające się pomiędzy klocki, dmuchające do przodu, itd.
Każdy znajdzie coś dla siebie.
[youtube]ByrRcpOlX8o[/youtube]
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No ja wlasnie mysle przeciwnie - - - uzywa dla ozdoby.
Zreszta ten po prawej jest tylko dla ozdoby xD

No ale nie ma co psioczyc i marudzic. Wyglada super.

Dla ozdoby to można sobie Deagostino postawić, Krzychu wytłumaczył na czym to polega, co z resztą było oczywiste.
 
Do góry