[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie nie ma tu wielkiej filozofii.
Wystarczy pilotem (lub ręcznie) podnieś ekran do proporcji (dolnej) materiału wyświetlanego (2.35) i dorobić jedynie zjeżdzający border od góry.
Ręczny, bądż elektryczny.
Oczywiście pas rozbiegowy te min. 30-40cm.
Już samo podniesienie ekranu do (dolnego) poziomu 21:9 daje olbrzymią różnice w odbiorze. Kwestia 2-3s pilotem.
Problemem jest tylko i wyłącznie górna część, ale tutaj zostają już pomysły na DIY i dla mnie to sprawa obowiązkowa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, ale to chyba jedyny proj na rynku który ma niezliczoną ilość opinii/recenzji w sieci.
Nie ma chyba nawet sensu cokolwiek dodawać.
Bardzo udana konstrukcja i w swoim budżecie jak dla mnie nr.1. Zostanie na dłużej, a następny już będzie 4K.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Najbardziej się skarżyli na głośną pracę i długi czas wyłączania (dla mnie to nie takie duże minusy)...;-)

P.S.
Z konkurencyjnych (bardziej znanych) była praktycznie tylko Optoma HD141X i Epson Eh-Tw5200...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To też prawda, nie jest cichy. Ten mój to najnowsza rewizja, ponoć sporo poprawek (pilot też nowy), a co do włączania/wyłączania to jakieś nic nie znaczące duperele, dla mnie mógłby się wyłączać nawet 15min. Co to za różnica, szczególnie, że trwa to (chłodzenie) kilkanaście sekund.
Oby jak najwięcej takich "minusów" ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zwał jak zwał, projektor ma chyba obecnie największe powodzenie na rynku i siłą rzeczy utrzymują go stale w ofercie, a poprawki i bolączki poprzednich (starszych) zapewne są sukcesywnie poprawiane. Mój podobno jest już cichszy i jest to już chyba któraś wersja w kolejności. Podobno ostatnia.
Podobnie jest chociażby z okularami 3D, na zagranicznym forum doczytałem, że ostatnia wersja okularów Benq wnosi poprawki, kupiłem je parę dni temu (nie wiem jak te starsze), ale zsunąłem się z kanapy przy kilku materiałach 3D, ale o tym napiszę w innym wątku ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ogólnie jest dobry (z tego co czytałem) w klasie do 5000 zł (pomimo że kosztuje sporo mniej) ;-)
Dopiero od 5k - 7k zaczynają się widocznie lepsze projektory...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Powiem Ci Bipo,że coraz bardziej nakręcam się na projektor ;)
Muszę sobie pojeździć trochę po mieście i pooglądać jak to wygląda,bo ostatnio oglądałem chyba z 7-8 lat u znajomego,ale wtedy projektory nie były za dobrej jakości...
Chcę sobie porównać jak wypada dzisiaj ostrość (żyleta) i ruch w porównaniu do TV LCD..,bo same kolory widzę że są ok ;-)

Już Armanig się przekonał a ma nie mały tv...;-) Co jak co ale jak się pierwszy film obejrzy na projektorze to ciężko wrócić to TV...;-) Polecam abyś obejrzał przede wszystkim coś na Sony min. vpl hw40, dlaczego a dlatego że widzę że patrzysz na to co ja czyli ostrość i ruch w porównaniu do TV. Ja szukając prawie rok czasu swojego projektora patrzyłem głównie na ostrość i płynność ruchu w dynamicznych scenach. Dopiero w projektorach Sony obraz uznałem za satysfakcjonujący, JVC pomimo że mają bardzo dobrej jakości czerń niestety ale poległy właśnie w starciu na ostrość z sonym w bezpośrednim pojedynku. Dlatego wolałem mieć nieco gorszą czerń niż rozmycie w dynamicznych scenach..;-) Jeśli obejrzysz coś na początku słabego możesz się zrazić do projektora bo ten obraz jest po prostu troszkę inny niż na TV tzw. kinowy..;-)

Na zdjęciach z początku tematu czerń pasów jest smolista niczym w Oledzie. Na tych nowych zdjęciach porównawczych, nawet w zaciemnieniu pasy są ciemno granatowe. Czy to kwestia ustawień aparatu? Jak to wygląda w rzeczywistości? Bliżej czerni do tej z pierwszych fot czy tej z Batmana?

Już pisałem w innym wątku, proszę nie patrz na to ponieważ ja nie jestem profesjonalnym fotografem i w trakcie robienia zdjęć zarówno ściany obok ekranu jak i obrazu na ekranie mój aparat po prostu głupiał. Jakość tych zdjęć to przede wszystkim ustawienia w aparacie i wiedza robiącego..;-). Łatwiej mi zrobić zdjęcie jeśli mam obiektyw skierowany tylko na ekran.
Wiarygodniejsze zdjęcia odnośnie kolorów są u mnie na początku w temacie, te miały na celu uchwycić co innego mianowicie obraz oraz odbicia na salonie itp. ;-) Zdjęcia z początku praktycznie oddają obraz z mojego projektora, wiadomo że to nie 100% ale w większości się obraz pokrywa...;-)


Odnośnie smolistej czerni na pasach to tak jak koledzy mówią osiągalne tylko poprzez bordery..;-) Ta czerń na obrazie jest czarna ale nie porównujmy jej np. do plazm typu KURO PIONEERA..;-)

Jeśli chodzi o projektor który posiada Armanig, moim zdanie w swojej klasie bezkonkurencyjny. Ja go wielokrotnie polecałem innym kolegą, którzy mieli przeznaczoną określoną wielkość gotówki. Kiedyś kupowałem go z moim kolegą a następnie oglądaliśmy na nim kilka filmów i jak na swoją cenę obraz daję bardzo dobrej jakości.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tylko z tymi projektorami to też nie jest taka prosta sprawa,bo za pół roku będą już śmigać filmy 4K....a same projektory 4K będą taniały...
Tutaj jest pytanie - czy kupować (nawet tańszy projektor FHD ) a za 2 lata go sprzedać,aby kupić 4K..,czy poczekać aż stanieją 4K ? :wink:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A my przez te pół roku będziemy się doobrze bawić na dużym ekranie ;)
Tak można czekać i czekać, za pół rok 4K, za rok zapewne jakiś "upgrejd" i tak bez końca. Nie wspominając o cenach takich zabawek.
Pamiętaj, pieniądz nie śpi ;)
Co do 4K, to owszem, na projekcji fajna sprawa. Byliśmy na prezentacji i to były bardzo fajne wrażenia, ale jest tak jak napisał kiedyś Bipo, te wrażenia na dobrym materiale FHD robią w dalszym ciągu niesamowitą robotę i ja osobiście mógłbym się cieszyć tym FHD bardzo długo.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie ja jak kupowałem projektor to również się nad tym chwilę zastanawiałem czy się wstrzymać bo 4k. Już miały być, wejść na dobre, a tak za chwilę minie 2lata jak mam projektor z którego jestem mega zadowolony..;-) a filmów 4k nadal nie mogę kupić...;-) I tak jest z większości rzeczami, dlatego wychodzę z założenia że jak mam coś kupić to nie czekam kolejnych miesięcy na nowość, tylko kupuję i cieszę się z tego co mam obecnie....;-) A jak tak bardzo będzie Ci zależało na tym całym 4k to sprzedaż to co obecnie kupisz, trochę dołożysz i będziesz się cieszył 4k. Ale do tego czasu będziesz zadowolony z i tak z bardzo dobrej jakości obrazu Full HD...;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tobie chodziło o porównanie do tv, ok.
Z natury, tv jest mniejszy i siłą rzeczy tą "żylete" będziesz miał lepszą na mniejszym odbiorniku, żeby nie napisać o żylecie na topowym tablecie, ale przecież nie o to chodzi.
Nie wiem jaka Ciebie ta żyleta satysfakcjonuje, ale myślę, że wiem o czym piszesz, sam tu parę lat temu często używałem tego zwrotu i w przypadku projektorów, tą żylete będziesz miał wprost proporcjonalną do wielkości i zapewniam, że na dobrym materiale będziesz w innym świecie.
Mamy już obecnie bardzo zadowalający poziom, ciesz się tym, albo czekaj na proja 4K i zbieraj worek pieniędzy ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To też prawda,żyleta na wielkim ekranie może być mnie widoczna....
Jednak te projektory można zmniejszyć do 50 " (jest taka opcja) i wtedy porównać...;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można, w takim przypadku zawsze wybieram tv, pytanie po co?
Śmigaj na projektorze tak jak ustawa przewiduje, a tv zostaw do innych zastosowań ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie ja jak kupowałem projektor to również się nad tym chwilę zastanawiałem czy się wstrzymać bo 4k. Już miały być, wejść na dobre, a tak za chwilę minie 2lata jak mam projektor z którego jestem mega zadowolony..;-) a filmów 4k nadal nie mogę kupić...;-) I tak jest z większości rzeczami, dlatego wychodzę z założenia że jak mam coś kupić to nie czekam kolejnych miesięcy na nowość, tylko kupuję i cieszę się z tego co mam obecnie....;-) A jak tak bardzo będzie Ci zależało na tym całym 4k to sprzedaż to co obecnie kupisz, trochę dołożysz i będziesz się cieszył 4k. Ale do tego czasu będziesz zadowolony z i tak z bardzo dobrej jakości obrazu Full HD...;-)

Otóż to, trzeba korzystać z życia. Standard którego doczekaliśmy się obecnie, w pełni pozwala czerpać radość z życia. Czasy w których dążyliśmy do polepszenia jakości są już w zasięgu ręki, a to co się dzieje teraz (np.4K) to już wisienka na torcie. To samo jest z KD. Mamy już doskonałą baze.
 
Do góry