[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Niestety to forum jest pierwsze z którym się spotkałem gdzie konkurencja jest banowana i wykropkowana....
Dlatego radzę nie pisać tu publicznie o h...polska bo właściciele nie przepadają za sobą... ;-)
 

Rafal7

Banned
Dla mnie to jest nie ważne czy przepadają czy nie, ale zaczynam wyciągać wnioski jeżeli chodzi o to forum, od jakiegoś czasu przejrzałem na oczy co tu jest grane i do czego jest to forum.
 

Rafal7

Banned
Bipo mam do Ciebie pytanie.
Zawsze na urządzeniu jest etykietka z modelem, poborem prądu, pod ile volt dane urządzenie działa , etc.
A czy wiesz co oznacza 50 Hz przy informacji o prądzie? :D
 
Bipo mam do Ciebie pytanie.
Zawsze na urządzeniu jest etykietka z modelem, poborem prądu, pod ile volt dane urządzenie działa , etc.
A czy wiesz co oznacza 50 Hz przy informacji o prądzie? :D
Częstotliwość napięcia - wielkość opisująca częstotliwość przebiegu podstawowego napięcia przemiennego. Jest równa liczbie okresów przebiegu sygnału napięcia przypadających na jednostkę czasu - sekundę.

Częstotliwość napięcia w sieci elektroenergetycznej w Europie wynosi 50 Hz, w Amerykach w większości (m.in. w Brazylii, Kanadzie oraz USA) 60 Hz, wyjątkami są Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj oraz Urugwaj gdzie jest 50 Hz2.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Tylko nie mylić częstotliwości odświeżania bo też w Hz jest podawana np w Tv.
Częstotliwość napięcia zazwyczaj w Pl jest 50hz, jak mamy sprzęt z USA a tam 60hz i jak w Pl podłączamy to nic nie powinno się dziać, inaczej sprawa ma się jak urządzenie 50Hz do sieci o 60Hz podłączamy to wtedy może wystąpić efekt czyli urządzenie może się grzać.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie kalibracji i HDR to M.K. będzie prowadził wykłady na stadionie w trakcie AS wiec jeśli ktoś będzie zainteresowany to warto przyjść i posłuchać. . ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie zdjęć przed i po kalibracji, to bardzo ciężko mi było to uchwycić ale coś tam wyszło. Siedziałem godzinę i bawiłem się ustawieniami aparatu aż w końcu wyszło zbliżony zdjęcie do tego, który widzę przed sobą. Zdjęcia były robione przed i po kalibracji w tym samym trybie aparatu tj. manual bez żadnych zmian w ustawieniach aparatu. Zmieniłem tylko w projektorze tryb preference (tryb w którym oglądałem zawsze – bez kalibracji) zrobiłem zdjęcie a następnie zmiana na trym Film 2 (na którym trybie została przeprowadzona kalibracja). Pierwsze zdjęcie chciałem uchwycić odcienie skóry na twarzy naszej ulubionej pani oraz odcienie czerni na napisie Cinzen, drugie zdjęcie nie naturalne odcienie i kolory na twarzy żółwia i oprzyrządowaniu np. paski od plecaka. Czy to w ogóle widać na tych zdjęciach, bo ciężko to uchwycić, ja patrzę i widzę na żywo nie kiedy co innego niż to co robi aparat który zawsze ma jakieś przekłamanie. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.
ps. 1. wrzuciłem w lepszej rozdzielczości aby móc sobie powiększaj ale przez to mogą się dłużej otwierać.. ;-(
ps. 2. bardzo dużo scen pod atmosa... ;-) ale to w innym wątku opiszę
Filmy to najnowsze film o mnie… dla mnie seans bardzo udany dźwięk i obraz na wysokim poziomie ale nie referencja..;-)

1. Prze kalibracją:
img

2. Po kalibracji:
upload img

3. Przed kalibracją
screenshot software

4. Po kalibracji
image free hosting

Filmy częściowo o mnie… … ;-)

uploading pictures
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Mi się wydaje tak jakby tylko barwa się zmieniła z zimnej na ciepłą.
I kolory mocniejsze i czarne jest czarne, widać to na tym pasku na ramieniu żółwia.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kolory po kalibracji wydają się być bardziej nasycone,l i cieplejsze,jednak widać mniej detali,np. na włosach,w niektórych częściach jest czarna plama,gdzie przed kalibracją zauważyć tam można więcej szczegółów.
Może to jednak przez to,że obraz po kalibracji wydaje się być ciemniejszy :wink:
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Po pierwsze ujęcia po są mniej naturalne, niż przed. Tak jakby były przekontrastowane i przekolorowane. Coś jak uklad V w sluchaniu muzyki. Czyli podbicie basów i sopranow.

Po drugie prezentowanie efektów kalibracji na tym konkretnym filmie nie ma kompletnie sensu. Kolorystyka Baya jest specyficzna i niewiele ma wspólnego z neutralnoscia.

Po trzecie... ogólnie nie ma sensu prezentowanie takich zdjęć, bo efekt na naszych komórkach, monitorach i tabletach będzie zerowy. One nie są skalibrowane. Ale wiem, że sam Bipo ma tego świadomość, więc nie piję do niego.

Po czwarte kalibracja ma sens - wierzę w jej sens, ale...

...po czwarte, wiele osób o jednej rzeczy zapomina. Kalibracje robi sie - pisał o tym również Bipo - pod konkretne warunki. U Bipo ma to sens, bo i tak zawsze robi jaskinię. Ktoś kto nie zaciemnia pokoju, robi kalibracje tylko dla swojego dobrego samopoczucia. Chyba że jest w stanie zapewnić takie same warunki oświetlenia. A o to jest ciężko jeśli ma się okna w pokoju i nie da się ich w 100% zaciemnic. Inaczej nawet zwykla zmiana godziny/slonca w ciagu dnia niweczy efekt. Bowiem nie wystarczy wtedy zmienić tylko "podświetlenia". Korekty wymaga też jasność, kontrast, kolory, cały cms, gamma, etc. Trzeba mieć zatem świadomość, że kalibracja nie jest dla każdego. Czasem nie ma sensu. A taka sciagana z netu to już w ogóle masakra....

Edit, Piramida - mam takie same spostrzeżenia.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mi tez sie wydaje, ze przed kalibracja wyglada lepiej. Po kalibracji obraz jest "bardziej sztuczny", bynajmniej taki mi sie wydaje.

Nie powiem zolw ma cieplejsze kolory, ale czy sa lepsze.

Tez w pelni sie zgadzam z wypowiedziami kolegow powyzej.
Patrzac po tych fotach, nie wiem czy chcialbym u siebie robic taka kalibracje jezeli mialaby kosztowa ponad tysiaka. A pewnie conajmniej tyle kosztuje.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Sami widzicie że nie da rady zrobić zdjęcia obrazu które widzą nasze oczy w 100%. Za każdym razem ten obraz się bedzie sie różnił, przekłamanie aparatu robi swoje. Dlatego moim zdaniem tak jak Recoon napisał nie ma sensu wstawiać takich zdjęć ale co nie którzy poprosili wiec wstawiłem. Najlepsze jest to że np. oczoduł żułwia jest ciemny i nic nie widać a ja patrzę się na obraz i widzę w nim szczegóły których mój aparat nie wychwycił.... i wszystko w temacie. Dlatego Lubie robić zdjęcia i wrzucać do galerii bez porównania do innego.. ;-)
Ps. spróbujcie sami takie zdjęcie zrobić, zobaczycie o co mi chodzi.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ojtam, Bipo nie nazekaj, bynajmniej dzieki tobie czlowiek nowych rzeczy sie uczy, kilka dni temu to nawet nie mialem "pogladu" jak sie taka kalibracje robi. :)
 
Do góry