[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo to nie są jakieś firmowe? Szukam dla Kolegi jakiś fajnych firmowych, ale nie koniecznie musi to być Furutech, czy Oyaide :) bo te kosztują.

A teraz apropo płyt z muzyką poważną.. ja powiem Ci tak Kolego.. moim skromnym zdaniem jeśli nie czuje się muzyki poważnej powiedzmy na poziomie choćby 20-30% tego co się lubi to ja bym nie kupował takich płyt. A dlaczego? Dlatego, bo jakaś część oceny takiej czy innej płyty jest uwarunkowana tym czy to co słuchamy nam pasuje repertuarowo. Podam Ci bardzo prosty przykład .. miałem okazję posłuchać na przełomie listopada ur. płytkę z jakimś jazzem.. płytka podobno w kosmos wyjechana pod względem technicznym, numerowana, platynowa w XRCD 24 za grube pieniądze.. choć to najmniej istotne.. słuchane to było na bardzo fajnej elektronice i kolumnach.. trzej panowie tym co słyszeli byli zachwyceni po niebiosa, a dla mnie ta płyta grała fajnie, ale nie skakałem po ścianach.. ale też ma znaczenie wg mnie fakt, że taki typowy jazz jeszcze nie doszedł do mojej osoby, ja tego nie czuje, tak jak w pewnych momentach czuje radość ze słuchania Beethovena, Vivaldiego czy też A. Bocceliego itp.. co też nie jest to moim konikiem, ale czuje to.. i sprawia mi to radość. A tym bardziej jak się właśnie słucha na lepszych wydaniach, które to powiedzmy zaczynają się od 100 zł w górę. A po tamtej płytce Gość cyknął również fajne wydanie ale podobno mniej kosmiczne pod względem technicznym Sarah Brigtman i tu byłem w niemałym szoku.. bo mam dwie zwykłe płyty, które nie są najgorsze, ale jednak różnica była.. ale tę panią lubię słuchać, więc zapewne i odbiór jest inny dla mojego ucha i ocena też jest z tego powodu lepsza.
Reasumując lepiej jest kupić coś co choć w jakiejś części się lubi i sprawia Ci to radość np Sockfish, gdzie może nie wszystko podchodzi, ale jednak coś jest co się lubi i jest to bardzo dobrze nagrane i na pewno sprawi to większą radość Tobie podczas słuchania takiej czy innej płyty, a tym bardziej jak kiedyś byś zobie zakupił cd z możliwością odtwarzania płyt SACD.. Bo to naprawdę jest różnica, gdzie Koledze za 2 tygodnie będę starał się to pokazać wypozyczając odtwarzacz marantza 11 lub 10.. zobaczymy co się uda.. pomimo, że ma fajny odtwarzacz ale bez możliwości odczytu SACD. A niewątpliwie ten format robi kawał dobrej roboty w muzyce poważnej czy jazzie - którego nie słucham, ale Ci co słuchają zachwalają takie płyty. Więc coś w tym musi być, że ludzie uwielbiają SACD i płaca duże pieniądze za odtwarzacze u niektórych producentów jak i potem za same płyty. Choc zdarzają się perełki jak np. kupiona przez moją osobę N. Jones w SACd, za śmieszne pieniądze, a płytka jest naprawdę fajna.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Odnośnie wtyków wpisz sobie to w Google bo nie można tu wstawić linka do sklepu bo będzie zaraz reklama i mi bana założą.....
W&M Audio SK-01 CR wtyk sieciowy Schuko
Są to wtyki aluminiowe , bardzo fajnie zrobione i lekkie,
Mialem jeszcze wtyki od Krzyśka Viborg ale one są 3x cięższe od tych W&M wiec tamte odradzam. Te są moim zdaniem bardzo dobre.
Lolek org. wtyki karbonowe furutecha kosztuje 3tys za komplet. Tutaj mamy 400 zł za komplet wiec jest różnica kolosalna w cenie. Ja polecam tę W&M plus kabelek z metra furutecha i mamy zasilanie zrobione w dobrych pieniazkach.
Niestety ale zrobienie kabelka na wtykach karbonowych i firmowym podstawowym kablu np.furutecha to ok.500zl.
Zdjęcia może tego nie oddają, ale w porównaniu ze zwykłymi karbonowe wyglądają obłednie :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Furutech się ceni, a do tego niestety słabe upusty są na kable/wtyki/listwy itp. od tego Producenta, dlatego Kolega szuka coś tańszego...ale musi to być firmowane przez firmę, a nie coś wiesz ala Chińczyk.. a takich wtyczek jest masa w necie.. co podrabia np Furutecha.. Ale napiszę mu maila niech sobie sprawdzi.. choć ja na jego miejscu kupiłbym chyba Oyaide bo cenowo są bardziej przystępne, a jakość jest również na poziomie... ale to ja.. to jego pieniądze i on decyduje... A sam zwolennikiem jestem kupowania kompletnych kabli... nawet wiesz kosztem, że wtyki będa mniej wyglądające na top, ale wolę je mieć od Producenta kabli, który również i sam kabel przez nich był robiony.
Ale wiesz różnie ludzie podchodzą ostatnio czytałem, Gość ma Accu E 600 (to jest poprzedni model topowy najwyższej integry Accu), a kabel zasilający szuka do 1000 zł.. nawet jakbym chciał być wyrozumiały i na maksa to nie potrafię tego zrozumieć.. Mając taką integrę to trzeba powiedzieć sobie B jak i C... i inne literki alfabetu..Bo tego typu kable to my tutaj mamy do "normalnej " elektroniki, a nie do czegoś takiego jak Accu E600..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bipo, ale W&M Audio SK-01 CR to nie jest to co u Ciebie na foto...
To są te co u mnie. U Ciebie są bardziej ścięte przy kablu.

Ja dawałem Ci właśnie te W&M i drugie, te cięższe (czy to Viborg to nie wiem, jakiś no name, z resztą wklejałeś moją fotke wcześniej jak oba spoczywaja na wadze ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Raf w całej tej zabawie niechodzi tylko o efekt dźwiękowy ale i aspekt wizualny - przynajmniej w moim odczuciu. Ja dużą uwagę przykładam do tego aby ze sprzętu który obecnie posiadam wycisnąć co się da. Aby niwelowac słabe ogniwa co mogą chamowac lub wpływać na minus zarówno w aspekcie dźwięku jak i wygladu.
Jednocześnie musi mi się coś podobać, jeśli coś wpływa na brzmiemie w moim systemie pozytywnie to musi też zaliczyć mój gust pod względem wyglądu. Tutaj mamy niby tylko kable zasilające, jeśli nawet wpływają w minimalnym lub w rzadnym stopniu na brzmienie to czemu nie upiększyć ich aby cieszyły oko...:) małe rzeczy a cieszą .. :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem tego zachwytu nad kabelkami

Rafa po pewnych rzeczy nie należy starać się zrozumieć jeśli człowiek wyznaje inny punkt widzenia w danym temacie. Dlatego ja np już nie zastanawiam się dlaczego ktoś kupuje drogie auto z dużym silnikiem i przerabia go na gaz..
A w przypadku audio to .. ile ludzi tyle jest opinii w danym aspekcie.. Są ludzie jak Bipo, którzy duża uwagę przywiązują do wyglądu i Jego to cieszy jak wszystko jest "poukładane", a np moja osoba, nawet jakbym miał kable zasilające jak i listwę z kosmosu to i tak nie chce tego widzieć, to dla mnie ma być schowane i niewidoczne dla oczu moich.. A niestety jest to problem, bo tzw. "zaślepkę" jak ja to mówię z tyłu stolika robi tylko praktycznie Rogoz na zamówienie... reszta Producentów uważa, że kable ma być widać .. że to taki niby sport... tylko nie oznacza, że każdy tak lubi i każdemu to podpasi. Obecny stolik robiony był na zamówienie więc Gość mi zrobił, ale niestety firma zawiesiła działalność, bo Chińczycy są tańsi , a jakby podwyższyli ceny na swoje stoliki to i tak by nikt nie kupił, bo ludzie woleli by dołożyć do deko droższych i kupić profesjonalne .
Więc każdy robi i tak po swojemu, bo przecież to tej osobie ma pasować.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo, ale W&M Audio SK-01 CR to nie jest to co u Ciebie na foto...
To są te co u mnie. U Ciebie są bardziej ścięte przy kablu.

Ja dawałem Ci właśnie te W&M i drugie, te cięższe (czy to Viborg to nie wiem, jakiś no name, z resztą wklejałeś moją fotke wcześniej jak oba spoczywaja na wadze ;)

Dlatego ja Krzychu jestem zwolennikiem kupowania oryginalnych w sklepie, nawet kupując tańsze (może słabiej wyglądają)ale wie się co się kupuje.. Bo nie wiem czy zrozumiałem, ale po Twoim wpisie to tak wychodzi, ze Bipo to ma jednak coś innego.. a powinien mieć to samo.. czarna magia.. albo głowa dzisiaj nie pracuje po meczu..
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Pięknie, BIPO. Brawo Ty! Teraz to wygląda na skończone kino domowe.))). Na pewno dużo lepiej niż po za zasięgiem wzroku))). Idealnie. Pozdrawiam.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Teraz jeszcze niech wymieni heco 900 na cos wiekszego, ale cos Bipo nie chce sie dac namowic. :)
Aurory 1000 lub Celany w bialym polysku.

Kino za mln $ a glosniki za 2000zl xD heheh. Kable drozsze od glosnikow xD
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za dobre słowo :)
Właśnie zauważyłem, że temat przekroczył 2000 tys postów czyli jednak ktoś tu zagląda... cieszę się że jednak to co robię cieszy się zainteresowaniem i co nie którzy skorzystali/skorzystają z moich pomysłów.
Jeszcze raz wszystkiego dobrego i dziękuję za zainteresowanie tematem. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przecież Bipo porównywał i nie widział sensu dopłacania do Celanów.
Zresztą tam co innego przydałoby się zmienić 😉
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolo, już nie nakręcaj. Daj się cieszyć chłopakom sprzętami, bo te ciągłe wymiany już nudzą, a wierz mi wiem co piszę ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kable zasilajace karbonowe tez roznicy nie robia.... a zmienil :)

Celany juz w polysku, pasujace do centrala juz tak inaczej by bylo. Bipo kilka razy podpytywal o Draikinga no ale to juz cena inna :)


Armanig wiem, sam juz dalem sobie spokoj, tylko juz slucham i ogladam nic nie kupuje. Natomiast Bipo i jego salka to wizytowka tego forum, trzeba go troche mobilizowac (podburzyc) :)

Zreszta armanig i tak klamiesz. Ide o zaklad ze jeden z pierwszych bedziesz testowal rz830 :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry