TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013
LA690_01.jpg


LA690_02_a.jpg


http://lgftp.pl/#
LA690_03_a.jpg


LA690_04_a.jpg


LA690_05.jpg


LA690_06_a.jpg


LA690_07_a.jpg


LA690_08.jpg


LA690_09.jpg


LA690_10.jpg


LA690_11.jpg


LA690_12.jpg



LA690_13.jpg


Możliwości:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...13-intuicyjnosc-w-kazdym-calu.html#post906556
 
Ostatnia edycja:

tyler

New member
Kupiłem w weekend wersje 47 cali, ogólnie jestem zadowolony, chociaż przy podwietleniu powyżej 80 chmurki niestety występują. Muszę się jeszcze pobawić kalibracja, domyślnie ustawienia są do niczego.
 

Pigway

New member
Witam,

Orientuje się ktoś kiedy 55LA690S będzie dostępny w więcej, niż tylko dwóch sklepach? Na Skąpcu oraz Ceneo od miesiąca widnieją oferty z Media Markt i Saturna. Jak na razie to tylko niższy 55LA660S nabiera rozpędu w dostępności.
 

seta_lp

New member
Czy ktoś z kolegów mógł by podać swoje optymalne ustawienia obrazu? Wczoraj kupiłem ten TV i oglądając w dzień byłem zadowolony natomiast w nocy widzę w prawej dolnej części ekranu dziwną jasną poświatę... Podświetlenie jest nierówne na czarnym ekranie... Powiem szczerze że spodziewałem się czegoś leprszego a tu lipa... Stary led u mojego ojca marki Samsunk seria 5 dał się ładniej ustawić i nie było widać tego podświetlenia...
Może ktoś podpowie jak ustawić go tak aby obraz był akceptowalny w nocy.... :(
 

fiskomp

New member
Czy ktoś z kolegów mógł by podać swoje optymalne ustawienia obrazu? Wczoraj kupiłem ten TV i oglądając w dzień byłem zadowolony natomiast w nocy widzę w prawej dolnej części ekranu dziwną jasną poświatę... Podświetlenie jest nierówne na czarnym ekranie... Powiem szczerze że spodziewałem się czegoś leprszego a tu lipa... Stary led u mojego ojca marki Samsunk seria 5 dał się ładniej ustawić i nie było widać tego podświetlenia...
Może ktoś podpowie jak ustawić go tak aby obraz był akceptowalny w nocy.... :(

Jeżeli poświata widoczna jest na wprost przy oglądaniu to nazywają to tu "clouding", a jak pod kątem to "srebrzenie" IPS'a. To pierwsze możesz spróbować delikatnie zniwelować rozprowadzając miękką ściereczką do krawędzi (mi się udało), teraz tak nie daje po oczach.
Co do ustawień, to teraz z pamięci nie napiszę, ale tu na forum przy okazji innego modelu podebrałem i daje radę.
Jedno mnie zdziwiło, że np na expert1 ustawiłem mając obraz z Satki i były jedne, a po włączeniu pod inne gniazdo HTPC, ustawienia się zmieniły (można zaznaczyć, że ustawienia mają być stosowane do wszystkich źródeł). Fajne to, tylko trochę dużo żonglowania ustawieniami :)
Zdziwiło mnie też, że np pod ustawieniami "gra" jest suwak temp. barwowej, a już ekspercie nie ma, tylko bardziej rozbudowane i trzeba się bawić trzema składowymi po trzy ustawienia dla każdego koloru. W każdym razie trochę zabawy będzie. Mi się jeszcze pitoli to wszystko, ale może da się to jakoś ogarnąć w końcu.
 

enforces

New member
Witam,

Orientuje się ktoś kiedy 55LA690S będzie dostępny w więcej, niż tylko dwóch sklepach? Na Skąpcu oraz Ceneo od miesiąca widnieją oferty z Media Markt i Saturna. Jak na razie to tylko niższy 55LA660S nabiera rozpędu w dostępności.

już się pojawiły Telewizor LCD LG 55LA690S - Ceneo.pl na ceneo dostępny w 34 sklepach.

Podświetlenie jest nierówne na czarnym ekranie..

efekt cloudingu prawdopodobnie. Ja bym spróbował pobawić się kontrastem.
 

K@mil

New member
Od dwóch dni posiadam ten TV w wersji 42".
Sam design robi wrażenie, cieniutka aluminiowa ramka nadaje ultra nowoczesność temu telewizorowi. Sama matryca mogłaby być ciut mniej świecąca - odbijająca obraz przed sobą, ale oczywiście nie ma tragedii, po prostu przyzwyczajenie z poprzedniego TV.
Przyzwyczajenie się do pilota Magic zajmuje dosłownie chwilę (innego pilota tu nie ma i w sumie dobrze, podstawowe guziki na Magic są) i jest to świetny patent.
Męczę się jeszcze z ustawieniami obrazu, ale jak zawsze u mnie, chwilę to zajmuje :) Jednak sama jakość na programach HD jest genialna. Odpaliłem też film na Blu-ray i czasami widziałem taką jakby lekką kaszkę, przysłaniającą właściwy obraz, ale myślę że to kwestia ustawień.
Co zasługuje na wielką pochwałę to jakość dźwięku z tego telewizora. Oczywiście rozpatrujemy tu dźwięk jedynie w zakresie głośników TV. Jest rewelacyjny! Jakość, czystość plus lekki basik gdzieś tam pomyka lekko w tle, naprawdę jestem pod wrażeniem.
Nie wiem co więcej opisać, za krótko go mam, w razie pytań, pytajcie.
 

enforces

New member
Co do dzwięku to ten LG ma system głośników z wbudowanym subwooferem (12+12 W). Akurat już ktoś z kolei mi chwalił nowe serie LG za dzwięk. Więc coś jest na rzeczy. :)
 

cougar911

New member
Tak, mamy otrzymać telewizory LG do testów ale za 10 dni.

Wypowiedź z 25.04.2013 + 10dni + ew. poślizg 10dni => 5-15.05.2013 - jest lipiec 17. :razz:

Małe żółte ludziki wiozą chyba każdy pixel oddzielnie na rowerach z dalekiego wschodu już 2gi miesiąc...
Tak jak te Philipsy 6008... choć ups... tam recenzja gotowa... tylko lenia nie ma kto pogonić... :sad:
 

enforces

New member
Wypowiedź z 25.04.2013 + 10dni + ew. poślizg 10dni => 5-15.05.2013 - jest lipiec 17. :razz:

Małe żółte ludziki wiozą chyba każdy pixel oddzielnie na rowerach z dalekiego wschodu już 2gi miesiąc...
Tak jak te Philipsy 6008... choć ups... tam recenzja gotowa... tylko lenia nie ma kto pogonić... :sad:

a nie lepiej gdzieś wyskoczyć i potestować na mieście tego LG?
 
Do góry