TV LG Seria LA690S – 55/47/42” - wszystko o serii 2013

Jak w tym (tej serii) TV z odtwarzaniem filmów w formacie MKV? W żadnej specyfikacji nie widziałem tego formatu wymienionego jako obsługiwany.
Miałem brać Philips`a 55PFL 6198 , ale chyba pozostanę wierny marce. Szkoda że nie ma LA691S w formacie 60 cali.
 

cougar911

New member
Jak w tym (tej serii) TV z odtwarzaniem filmów w formacie MKV? W żadnej specyfikacji nie widziałem tego formatu wymienionego jako obsługiwany.
Miałem brać Philips`a 55PFL 6198 , ale chyba pozostanę wierny marce. Szkoda że nie ma LA691S w formacie 60 cali.

Wczoraj w Saturnie sprawdzałem 47LA691s: Avi (Divx SD), mkv 720p, mkv 1080p, i jeden "super mkv" (1080p 30kl/s 200kb/s 6minut=6GB!!!).
Wszystko perfekcyjnie i szybko odczytywał z wyjątkiem "super mkv" - obraz strasznie się ciął - ale z pewnością to wina nośnika (Corsair Voyager odczyt 31Mb/s).
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że również interesujesz się tymi modelami (tak wnioskuję śledząc również wątek o pfl6008), więc może mógłbyś mi pomóc i wyjaśnić najważniejsze różnice pomiędzy :
55LA691S
55LA740S
55LM760S

Z tego co się zorientowałem to między pierwszym a drugim jedyna różnica to Motion Clarity Index MCI 400Hz i 800Hz. No i oczywiście cena.

Przeglądając specyfikacje na stronach sklepów internetowych nie mam pewności, że są one rzetelne, bo raz nie ma w ogóle jakiejś cechy (funkcji) wymienionej a innym razem jest ona po dwa razy, żeby na ilość wyglądało, że sprzęt jest "full wypas".

Na oficjalnej stronie LG wybierając porównanie tych 3 modeli to poza zdjęciem i nazwą nawet nie ma słowa specyfikacji tego pierwszego. Co się zaś tyczy 2 pozostałych, to nawet nie potrafili zrobić na tyle szablonowego zestawienia funkcji, żeby można od razu wzrokowo porównać, tylko np Pilot Magic Motion w 55LA740S jest w sekcji STEROWANIE i tam jest a w 55LM760S go niby nie ma. No ale później pojawia się sekcja INNE i tu w 55LM760S jest on już obecny. Po prostu tak to wygląda jakby każdą specyfikację sprzętu wklepywał na stronę LG kto inny i sam sobie wymyślał jak co opisać i do jakiego działu wrzucić. Beznadzieja.

Więc jeśli ktoś może w kilku słowach powiedzieć co jest w jednym modelu a czego nie ma w innym, to byłbym wdzięczny, bo sam to się w tym chyba nie połapię.
 

cougar911

New member
Widzę, że również interesujesz się tymi modelami (tak wnioskuję śledząc również wątek o pfl6008), więc może mógłbyś mi pomóc i wyjaśnić najważniejsze różnice pomiędzy :
55LA691S
55LA740S
55LM760S

Z tego co się zorientowałem to między pierwszym a drugim jedyna różnica to Motion Clarity Index MCI 400Hz i 800Hz. No i oczywiście cena.

Przeglądając specyfikacje na stronach sklepów internetowych nie mam pewności, że są one rzetelne, bo raz nie ma w ogóle jakiejś cechy (funkcji) wymienionej a innym razem jest ona po dwa razy, żeby na ilość wyglądało, że sprzęt jest "full wypas".

Na oficjalnej stronie LG wybierając porównanie tych 3 modeli to poza zdjęciem i nazwą nawet nie ma słowa specyfikacji tego pierwszego. Co się zaś tyczy 2 pozostałych, to nawet nie potrafili zrobić na tyle szablonowego zestawienia funkcji, żeby można od razu wzrokowo porównać, tylko np Pilot Magic Motion w 55LA740S jest w sekcji STEROWANIE i tam jest a w 55LM760S go niby nie ma. No ale później pojawia się sekcja INNE i tu w 55LM760S jest on już obecny. Po prostu tak to wygląda jakby każdą specyfikację sprzętu wklepywał na stronę LG kto inny i sam sobie wymyślał jak co opisać i do jakiego działu wrzucić. Beznadzieja.

Więc jeśli ktoś może w kilku słowach powiedzieć co jest w jednym modelu a czego nie ma w innym, to byłbym wdzięczny, bo sam to się w tym chyba nie połapię.

Spośród 55LA691S / 55LA740S / 55LM760S sprawdzałem organoleptycznie jedynie 55LA691S... także nie wiem dokładnie czym się różnią te modele (prócz wspomnianego MCI)... ale jeśli przejrzysz wątki o serii 690 i porównasz z wątkiem o 740 to zapewne Ci się rozjaśni.
Tudzież inni koledzy dorzucili by swoje trzy grosze.

Odnośnie porównania na stronce LG:
Jedyne co mi przychodzi do głowy - to to iż jeśli nie piszą to jest to samo co w sąsiednim modelu...

MagicRemote jest we wszystkich o których wspominałeś.

PS Jest teraz promo w NeoNet na 660/691/740/790/860 + XBOX
https://www.odbierzkonsole.pl/
 
Ostatnia edycja:
Wiem o tej promocji. Tylko żeby się szarpnąć na ten 740 w NeoNet to musiał bym mieć prawie pewność, że załapię się na tą konsolę i ją potem sprzedam. Gdzie indziej bez konsoli jest tańszy. PS3 mi wystarczy.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

cougar911

New member
Wiem o tej promocji. Tylko żeby się szarpnąć na ten 740 w NeoNet to musiał bym mieć prawie pewność, że załapię się na tą konsolę i ją potem sprzedam. Gdzie indziej bez konsoli jest tańszy. PS3 mi wystarczy.
Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Tańszy o 200zł... ale im szybciej tym większa szansa na X`a...;)
 

cougar911

New member
Z innej beczki.

Rozmawiałem ostatnio z kumplem odnośnie serwisów wszystkich TV (nie jest serwisantem, prowadzi salon RTV).
Większość leci po całości i mało profesjonalnie.
Szczerze powiedział po doświadczeniach swoich i klientów, iż serwis LG jest najlepszym z serwisów - działają w ciągu 2óch dni, przyjeżdża serwisant ogląda ew. pomniejsze rzeczy wymienia, jeśli grubsza sprawa to zabiera sprzęt. W większości grubszych spraw b. szybko następuje wymiana TV na nowy egz.
To tak a propos nie daj Boże awarii LG'ków...;)
 

mario_b

New member
Widzę, że również interesujesz się tymi modelami (tak wnioskuję śledząc również wątek o pfl6008), więc może mógłbyś mi pomóc i wyjaśnić najważniejsze różnice pomiędzy :
55LA691S
55LA740S
55LM760S

Z tego co się zorientowałem to między pierwszym a drugim jedyna różnica to Motion Clarity Index MCI 400Hz i 800Hz. No i oczywiście cena.

Przeglądając specyfikacje na stronach sklepów internetowych nie mam pewności, że są one rzetelne, bo raz nie ma w ogóle jakiejś cechy (funkcji) wymienionej a innym razem jest ona po dwa razy, żeby na ilość wyglądało, że sprzęt jest "full wypas".

Na oficjalnej stronie LG wybierając porównanie tych 3 modeli to poza zdjęciem i nazwą nawet nie ma słowa specyfikacji tego pierwszego. Co się zaś tyczy 2 pozostałych, to nawet nie potrafili zrobić na tyle szablonowego zestawienia funkcji, żeby można od razu wzrokowo porównać, tylko np Pilot Magic Motion w 55LA740S jest w sekcji STEROWANIE i tam jest a w 55LM760S go niby nie ma. No ale później pojawia się sekcja INNE i tu w 55LM760S jest on już obecny. Po prostu tak to wygląda jakby każdą specyfikację sprzętu wklepywał na stronę LG kto inny i sam sobie wymyślał jak co opisać i do jakiego działu wrzucić. Beznadzieja.

Więc jeśli ktoś może w kilku słowach powiedzieć co jest w jednym modelu a czego nie ma w innym, to byłbym wdzięczny, bo sam to się w tym chyba nie połapię.


LM760 - model 2012 - pilot magic bez rozpoznawania mowy do przeglądarki internetowej
LA690/1 - MCI 400 czarny tył tv
LA740 - MCI 800 i biały tył tv i biały spód podstawy i biały kabel zasilający :-D
 
LM760 - model 2012 - pilot magic bez rozpoznawania mowy do przeglądarki internetowej
LA690/1 - MCI 400 czarny tył tv
LA740 - MCI 800 i biały tył tv i biały spód podstawy i biały kabel zasilający :-D

Czy jest więc sens dopłacać 650zł do LA740?
Tylko w wypadku odpowiedzi TAK proszę ją rozwinąć chociaż o jedno zdanie konkretnego argumentu :-D
 
Też go chyba zamówię w przyszłym tygodniu. Niestety ale 55pfl6008k raczej przegrał u mnie w zestawieniu. Podstawowym plusem był ambilight. Chociaż w sumie gdybym nie czekał na ten cholerny test to już miałbym w domu 55pfl6198 za 5100pln. :mad:

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

edi730

New member
Szukałem na forach, może gdzieś przeoczyłem, ale nigdzie nie mogę znaleźć różnicy między LG 42LA690S a LG 42LA691S... Tego drugiego nawet nie ma na oficjalnej stronie LG a oglądałem go dzisiaj w Euro.
 
Oficjalna strona LG (jeśli mówimy o polskiej) to w ogóle jest taka bardziej wybrakowana. A jak wrażenia po kontakcie z tv w sklepie?

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

cougar911

New member
Szukałem na forach, może gdzieś przeoczyłem, ale nigdzie nie mogę znaleźć różnicy między LG 42LA690S a LG 42LA691S... Tego drugiego nawet nie ma na oficjalnej stronie LG a oglądałem go dzisiaj w Euro.

Jedyna drastyczna różnica... to kolor ramki wokół matrycy i stopki...;)
LA690 - kolor czarny
LA691 - kolor srebrny
LA692 - kolor szampański

Jak to nie ma...?;)
LG 42LA691 | LG Electronics
 
Ostatnia edycja:
A druga drastyczna różnica to cena. Srebrna ramka o 800 zł tańsza niż czarna w przypadku 55 cali na ceneo.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry