Lg bd 670

druide

New member
Witam. Szukam dobrego odtwarzacza do 2000 zl i ten mi wpadl w oko ale w jednej z opinii na ceneo znalazlem cos takiego: "blokada odtwarzania plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080p"
Czy ktos moze to potwierdzic. Czy ma ktos porownanie do modelu 660?
 

zaworek1313

New member
Zamierzam właśnie kupić ten model blu ray i mam w związku z tym pytanie. Blu ray ten posiada WIFI, czy w związku z tym możliwe będzie przeglądanie stron internetowych w TV LG 47LW570S, który nie ma WIFI (aby odbierać Internet w tym TV należy albo podłączyć LAN albo adapter WIFI). Czy wystarczy, że WIFI będzie miał blu ray, który będzie podłączony do TV? Dziękuję z góry za pomoc.
 

misio777

Member
@zaworek1313
Niestety nie. Internet będziesz miał tylko w BR, TV jako monitor.


@druide

"blokada odtwarzania plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080p"

Potwierdzam, na obecnym sofcie nie odtwarza plików mp4-1080p (tylko takim materiałem dysponuję).

Co dziwne, mam też LG-BX580 i wszystko jest normalnie, tzn. odtwarza mp4-1080p.


Jak dla mnie, to jest jeden wielki plus tzn.
czyta pliki po LAN'e (otoczenie sieciowe).
Nie trzeba się bawić w DLNA (stawiać serwer) i kłopoty z nim związane.

Zewnętrzne HDD - mam 1TB Transcend'a, 750GB i 320GB.
Wszystkie na NTFS'e, co ważne - USB wyrabia prądowo przy większych dyskach!


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

misio777

Member
@druide

"blokada odtwarzania plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080p"

Potwierdzam, na obecnym sofcie nie odtwarza plików mp4-1080p (tylko takim materiałem dysponuję).

Co dziwne, mam też LG-BX580 i wszystko jest normalnie, tzn. odtwarza mp4-1080p.

Sprawdziłem też na m2ts 1080i/p, jest tak samo => BD670 nie czyta,:cry:
BX580 OK:-D

Może to wina aktualnej ver. softu na BD670 ?

Hehe, trzeba chyba będzie podmienić odtwarzacze.

Zgłosiłem do serwisu, mają oddzwonić !


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zaworek1313

New member
do MISIO777

Twoim zdaniem, który BR: BD670 czy BX580? Posiadam kilka filmów w 3D mkv, mpg o różnej wielkości (nawet 16GB) na dysku zewnętrznym Toshiba StorE Alu 2s 500GB USB3.0. Który z nich poradzi sobie lepiej z odtwarzaniem filmów z tego nośnika?
 

misio777

Member
@zaworek1313

Ten dysk powinien działać na obydwóch.
O ile nie sprawi problemu "materiał reklamowy" na nim zawarty !
Przeczytaj notkę Pana: W, z tej strony:
Toshiba StorE Alu 2s 500GB USB3.0 - Dysk twardy Toshiba - Opinie w OleOle.pl

Duże pliki MKV, u mnie np. Avatar 3D 1080p (DTS-en/AC3-pl) -> 19,5 GB, śmiga tu i tu !
MPEG tak dużego nie posiadam.

Na plus dla 670-tki:
- SmartTV - jest iPla i inne serwisy (iPlex'u na razie brak)
- Wi-Fi a/b/g/n => 5/2,4 Ghz !!!
- Wi-Fi Direct !
- czyta pliki mkv ze skompresowanymi nagłówkami (header compression for audio and video tracks),
=> nie trzeba przepuszczać niektórych plików mkv przez mkvmerge !!!
- USB dostępny bez otwierania zasłony panelu frontowego (z zewnątrz)
- trochę zmieniony pilot -> nawigacja i część głównych przycisków

Mają one wielką przewagę nad resztą (jak dla mnie),
mianowicie - możliwość otwierania plików po sieci Microsoft Windows Network (otoczenie sieciowe).
Czytają zewnętrzne pliki tekstowe do filmów mkv i innych (najlepiej taka sama nazwa).
Bez DLNA i związanych z tym kłopotów (kompatybilność, instalacja softu, dodatkowe obciążenie
PC-konwersje, pliki tekstowe tylko wmuxowane - zewnętrznych -> nie) !

In minus:
- na chwilę obecną nie czyta plików AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080i/p,
w niższych rozdzielczościach jest OK
- obydwa odtwarzacze nie czytają ścieżek audio w plikach mkv w formacie DTS HD Master Audio i Dolby TrueHD,
(prawdopodobnie spore opłaty licencyjne) reszta OK

- nie czytają również audio w bezstratnym formacie kompresji "FLAC"


Wybór należy do Ciebie !
========================
Podstawowa zasada - ściągnij sobie podręczniki użytkownika do tych modeli,
będziesz miał wszystko na talerzu.


W sprawie tych minusów dzwoniłem 15-02-2012r. do serwisu LG.
============================================================
Zgłosiłem problem z plikami AVCHD (m2ts, mts, mp4) w rozdzielczości 1080i/p oraz resztę.
Zasugerowałem również poszerzenie zawartości SmartTV o iPlex oraz inne polskie serwisy,
wprowadzenie obsługi bezstratnego skompresowanego formatu audio "FLAC".
W dniu następnym tj. 16-02-2012r. - oddzwonili z LG, uszczegółowili problem (wykonałem
testy i zmiany konfiguracji według ich życzeń).
Stwierdzono, że sprawa zostanie przekazana wyżej do zespołu programistów.
Będzie naprawione w następnej ver. softu !!!

Co do flac'a oraz iPlex'a i innych serwisów, to nie mogą nic zagwarantować.
Sprawa niezależna od nich. Temat przekażą.


Dla pewności wysłałem też e-mail do serwisu LG ze streszczeniem mojego zgłoszenia.

Zobaczymy, co z tego wyjdzie ?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

zaworek1313

New member
misio777

Wielki dzięki za wyczerpującą informację. Jeśli kupię 670-tkę pod koniec marca, to będzie miał już nowy Soft?
Pozdrawiam
 

misio777

Member
@zaworek1313

Hehe, jasnowidzem to ja nie jestem, nie mam szklanej kuli !
Jak się ukaże, można zaktualizować przez internet lub z pena.


27-02-2012 wyszedł nowy soft:

SERVO VER: H90376 (H09LGN)

Znacząco poprawia szybkość i sprawność wczytywania (wykrywania) płyt.


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bonku5

New member
Panowie czy da się uaktywnić jakoś opcję wyświetlenia numeru utworu na wyświetlaczu??
Na razie nie mam takiej opcji co jest totalnym bezsensem, ponieważ żeby słuchać muzyki muszę właczac tv ponieważ nie widzę czego aktualnie słucham :p
 

misio777

Member
15-04-2012 - wyszedł nowy soft:

BD.8.97.404.E

Pliki mp4 w rozdzielczości 1080 już działają !

m2ts i mts - jeszcze nie !
 
Ostatnia edycja:

loki7777

New member
Tez stalem sie posiadaczem tego playerka - mam nadziej ze szczesliwym i rozwiaze on moje problemy z TV(rowniez sharp ale 46le830):)
 

Marcin5

New member
Na stronie LG piszą, że w odtwarzaczu non-stop pracuje wentylator. Czy go słychać? Czy jest uciążliwy?

Piszą też, że odtwarzacz umie nagrywać płyty DVD. To prawda?
 

loki7777

New member
Mam już w domu. Wentylator praktycznie niesłyszalny.Czy nagrywa dvd to nie wiem:) Poza tym robi z mojego sharpa to co chciałem czyli ładnie rozciąga film na pełen ekran. Pierwsze uruchomienie po podłączeniu do prądu jak czołg:) Update po kablu bez problemu.
 

loki7777

New member
A czy da sie dobrac(format) napisy w ktorych da sie ustawic wielkosc czcionki i jej kolor? Probowalem medusa ale ass nie czyta i jak przerobi sie na inne to zmian nie widac albo nie wczytuje.
 

misio777

Member
@loki7777
"Jest juz BD.8.97.413.E - co daje nie wiem."

W poprzedniej wersji nie działało radio 5GHz.
Teraz jest OK.


Sprawa plików m2ts, mts, ts w rozdzielczości 1080 dalej leży !
Działają w 720.
Nie wspomnę już o prawidłowym rozpoznawaniu i przesyłaniu (chociaż Primary passthru) audio w wysokich formatach - DD Plus, DTS-HD Master Audio oraz Dolby TrueHD - w plikach mkv, mp4 itd. !
 
Ostatnia edycja:

markozalko

New member
Witajcie.
Może Wy mi odpowiecie bo jestem ciemny w tych sprawach. Otóż mam 670, która stała jakiś czas w sklepie na wystawie, i ja ją kupiłem bo była ostatnia. Ma na bank stare oprogramowanie ale czy to jest jego wina? Otóż. W odtwarzaczu dali mi przez pomyłkę płytę bluray z jakimiś meczowymi rozgrywkami. Oglądając zaczęło przerywać. Myślałem że to wina porysowanej płyty. Innym razem wypożyczyłem film z wypożyczalni i 2 razy się zacięło ale na krótko. Innym razem wypożyczyłem inny film i tam nic się nie zacięło. Kupiłem teraz na allegro 3-pak filmów z Imaxa i okropnie się tnie na jednym z nich. To tego stopnia że nie dało się oglądać. Dziś puściłem inny film i tylko 2 razy na krótko się zacięło. Włączyłem ponownie tamten i znowu zacina się głównie po 8 minutach. Kilka razy cofałem i zmieniałem coś tam i w końcu się nie zaciął. Od czego to może być, czy to wina softu czy coś nie tak ze sprzętem?
 

marny_popis

New member
Witaj spróbuj wgrać nowy soft najlepiej podpinając BD do internetu wtedy wgrywa najnowszy soft automatycznie po wybraniu opcji aktualizacja oprogramowania, ale myślę że w przypadku płyt to nie jest wina oprogramowani abo u mnie dział ok a też kupiłem ostatni egzemplarz z ekspozycji, jak soft nie pomoże to może zakurzony laser bo nie wiadomo ile tam stał tu pomoże płytka do czyszczenia, jak dalej nic to chyba serwis.
 
Do góry