LG 50PQ3000 mod na 50PQ6000

Trane

New member
Nie doszukałem się tego na forum, ale jeśli powtarzam jakiś stary news, to sorry...
Modyfkacja polega na wejściu do menu serwisowego i odblokowaniu mozliwości oglądania divx SD (.avi) przez USB w LG 50PQ3000, co w praktyce powoduje, że mamy 50PQ6000, oczywiście obudowa sie nie zmienia ;)
Da się to zrobić, przed chwilą przetestowałem i działa, jest tylko mały kłopot z obsługą polskich znaków w napisach.

Edit:
Polskie znaki można uzyskać wybierając opcję "Latin 2" poprzez naciśnięcie czerwonego klawisza (opcje) i jest OK.

Za chwilę wychodze z domu, więc opiszę wszystko dokładnie wieczorem, oczywiście jeśli ktoś będzie zainteresowany.
 
Ostatnia edycja:

Trane

New member
OK, jestem, teraz opis. Dotyczy on również plazm LG z serii 42PQ3000.
1. Wejście do menu serwisowego poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków OK na pilocie i telewizorze (ok. 5 sekund)
2. Pojawi się monit o wprowadzenie hasła - z pilota wpisac 0000 i wcisnać klawisz OK
3. w menu wejść do "tools" i zmienić w opcjach "Media Player settings" ustawienie aktualne na "EMF-PMM" (są tylko dwie opcje do wyboru)
4. Poprzez nacisnięcie na pilocie klawisza "return/exit" wyjść z menu
5. Wyłączyć telewizor i ponownie włączyć, w menu powinna byc aktywna opcja odczytu filmów z USB :mrgreen:

Na koniec wiadomo - wszystkie manipulacje w menu serwisowym robicie na własną odpowiedzialność, zmiany te powodują utratę gwarancji, zmiany w innych opcjach mogą spowodować uszkodzenie telewizora itd.
 

wladek

New member
witam.podzłes jak to zrobic mojej plazmie 50PQ3000 nie ma takiej funkcji plazma ma tydzien przeszedłem wszystkie opcje i nie znalazłem opcji tools.
Moze opisz w ktora opcjie wejsc


moz-screenshot.jpg
 

Attachments

  • Zdjęcie010.JPG
    Zdjęcie010.JPG
    164,5 KB · Wyś: 456

Trane

New member
wladek napisał:
witam.podzłes jak to zrobic mojej plazmie 50PQ3000 nie ma takiej funkcji plazma ma tydzien przeszedłem wszystkie opcje i nie znalazłem opcji tools.
Moze opisz w ktora opcjie wejsc


moz-screenshot.jpg

1. Wejście do menu serwisowego poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków OK na pilocie i telewizorze (ok. 5 sekund)

Nacisnąłeś klawisze "menu" a nie "OK" - to zupełnie inne tryby serwisowe
 

wladek

New member
Trane napisał:
1. Wejście do menu serwisowego poprzez jednoczesne naciśnięcie i przytrzymanie przycisków OK na pilocie i telewizorze (ok. 5 sekund)

Nacisnąłeś klawisze "menu" a nie "OK" - to zupełnie inne tryby serwisowe


dzieki za szybko czytałem zamiast ok to wciskałem menu ale dzieki wszystko poszło ładnie
 

mirkor

New member
Skoro to podabne TV (oprócz obudowy) to chyba powinien dać się wgrać soft z pq 6000, być może pokazały by sie pl czcionki
 

Trane

New member
mirkor napisał:
Skoro to podabne TV (oprócz obudowy) to chyba powinien dać się wgrać soft z pq 6000, być może pokazały by sie pl czcionki
Możliwe, ale ja bym nie ryzykował. No chyba że masz znajomego w serwisie LG ;)
Poza tym nie wiem co by to dało - nie miałem do czynienia z PQ6000.
A jest dostępny jakis firmware do PQ6000?
 

Trane

New member
Jeszcze jedna ciekawostka - przełączając opcję "tool option" (dla 50PQ3000 to jest 4717) poniżej pokazuje się symbol modelu plazmy LG. Przyszło mi do głowy, że jakby wybrać np. opcję dla modelu 50PS8000, to kto wie, może pojawiłaby sie obsługa divx hd, jak to jest w tym modelu.
Tylko kto odważy się to sprawdzić wybierając w menu "tool option" symbol modelu plazmy obsługującej divx hd ;-)
 
Ostatnia edycja:

kol

New member
Jeżeli zmiany w tym menu mogą doprowadzić do utraty gwarancji to po co Wy tam grzebiecie;)
Zapewne działa historia zmian i serwis po wejściu do menu może skontrolować poczynione zmiany i klapa;(
 

Trane

New member
kol napisał:
Jeżeli zmiany w tym menu mogą doprowadzić do utraty gwarancji to po co Wy tam grzebiecie;)
Zapewne działa historia zmian i serwis po wejściu do menu może skontrolować poczynione zmiany i klapa;(

... w celach edukacyjnych ;-), a jak wiadomo, nauka kosztuje.
Na marginesie - wydaje mi się, że producenci sprzętu niekiedy celowo dają możliwośc dokonywania przez użytkowników tego rodzaju zmian - to pewien rodzaj "promocji". O podobnych "patentach" czytałem np. na forum Samsunga.
Jak by LG naprawdę chcial zablokowac niektóre opcje serwisowe, to by to zrobił - technicznie to bardzo proste.

Informację o opcjach w menu serwisowym znalazłem na forum użytkowników sprzetu LG (nie mogę podać linka) którego patronem są ludzie z LG (LGenius - oficjalny blog The LG Blog team).
Przypadek? Może tak, a może celowo podana informacja;-)
 
Ostatnia edycja:

kg100

New member
Na stronach LG jest informacja, że model PQ 3000 odtwarza dvix-a
więc dopuszczają modyfikację przez użytkownika - no bo po co mieli by podawać taką informację
 

kol

New member
Dobra dobra, ale czarujecie z tymi promocjami i td. róbcie tak dalej a w razie usterki odmówią Wam naprawy, albo po anulowaniu gwarancji obciążą kosztami naprawy a wtedy to już nie będzie tak łatwo. Mówiąc szczerze to oczywiście nie mam pojęcia czy mają prawo do anulowania gwarancji ...

Musieliby chyba wykazać, że zmiany, w menu, ktore zostały dokonane wpłynęły na ewentualną usterkę, ponadto wydaje mi się, że nie przeszłoby tak łatwo ponieważ gwarancja jest ważna jeżeli produktu używa się zgodnie z instrukcją obsługi.

Tak sobie myślę, że jeżeli te dwa telewizory są z punktu technicznego identyczne a za sprawą celowo zablokowanych funkcji mają inne modele i co za tym idzie inną cenę to ten niższy model sprzedawany po niższej cenie z zablokowanymi funkcjami po ich nieuprawnionym odblokawaniu przez nabywcę, nabywca poniekąd kradnie funkcje, za które nie zapłacił. Być może zbyt ostrego słowa użyłem, ale uważam, że taki mądrzejszy nabywca w taki sposób za sprawą posiadanej wiedzy wykraczającej poza wiedzę normalnego użytkownika wchodzi w posiadanie czegoś za co nie zapłacił.

Dziś dla ograniczenia kosztów w większości przypadków producent korzysta a jak najmniejszej ilości części a wielość modeli to wielość części ponieważ podnosi to koszty produkcji, tak więc można przypuszczać, że w rzeczywistości te telewizory są niemalże bliźniacze dla ograniczenia kosztów produkcji, ale żeby wyższy model nie był wyższy tylko z powodu większej cyfry w modelu i ceny należy mu okroić możliwości, ale z uwagi, że programy do sterowania tez pisze się jednakowe łatwiej w ukrytym menu (serwisowym) wyłączyć je i problem z głowy. Często jednak nie jest tak prosto z uwagi na fakt, że na płycie głównej produktu może nie być dolutowane złącze uniemożliwiające korzystanie z wszystkich potencjalnych możliwości ;(

Tu kwestia możliwości odtwarzania materiału przez port USB w jakości HDTV po przestawieniu oprogramowania na model wyższy ... obawiam się, że może się to źle skończyć ponieważ program może wykryć błędne działanie telewizora i wyłączyć go a następnie uruchomić w starych ustawieniach lub nie uruchomić go ponownie ponieważ będzie wykrywał błędy i po zabawie ;(

To wszystko co tu piszę to tylko filozofowanie laika więc się nie przejmujcie;), ale radzę rozwagę w tych naukach bo jedna z lekcji może kosztować słono;(
 
Ostatnia edycja:

Kedarz

New member
Do tego aby zmienić ustawienia w menu serwisowy nie wymaga się żadnego specjalnego urządzenia. Wystarczy pilot a mając to w co wyposażył cię producent zawsze można zanleźć się w menu serwisowym prze przypadek choćby nie wiem jak trudne to by było ale możliwośc taka istnieje.
Czyli nie mając pojęcia jak wejśc w menu serwisowe przez przypadek wejdziesz tam i coś zmienisz bo bedziesz próbował wyjśc następnie telewizor ci się nieuruchomi i oddasz do naprawy. Jak Ci udowodnią, że zrobiłeś to celowo skoro nie potrzebowałeś hasła lub jakiegoś sprzetowego zabezpieczenia, które należałoby złamać ?
 

mirkor

New member
kol napisał:
....... model sprzedawany po niższej cenie z zablokowanymi funkcjami po ich nieuprawnionym odblokawaniu przez nabywcę, nabywca poniekąd kradnie funkcje, za które nie zapłacił........;(

Już dawno się tak nie uśmiałem. Człowieku powinieneś pisać teksty do kabaretu albo zapisać się do PIS-u.
Nie wiem czy kiedykolwiek przeglądałeś stronę LG ze specyfikacją tego modelu. Moim zdaniem to raczej LG nie dopełnia warunków umowy sprzedając TV nie odpowiadający tej specyfikacji.
 

Jacaw

New member
Łał... faktycznie działa :)
Szkoda tylko (no tak nie dość, że działa to jeszcze narzekam), że nie można ustawić wielkości napisów.

Wielkie dzięki dla kolegi Trane, ale mam jeszcze jedno pytanie przy okazji: orientujesz się (a może ktoś inny się orientuje ?), czy są jeszcze jakieś inne ciekawe mena serwisowe (ja teraz wiem o 2: tam gdzie się wchodzi przez "menu" i "OK") ?
I czy w którymś z nim można szare pasy zamienić na czarne oraz gdzie jest zapisana informacja o tym ile czasu dany odbiornik już pracował ?

Osobiście trochę się boję "grzebać" w tych menach, tym bardziej, że nie jestem pewien w jaki sposób się po nich poruszać tzn. jaka tam jest klawiszologia np. chyba już przypadkiem zresetowałem (chyba w tym POWER OFF HISTORY) jakieś informacje w tym menu wywoływanym przez przyciski "menu".

A swoją drogą ciekawe, czy modele PQ3000 to jakiej odrzuty z produkcji PQ6000, bo jakoś nie bardzo rozumiem, po co LG wkłada w nie coś co umożliwia odtwarzanie filmów, a potem to blokuje ?
 
Ostatnia edycja:

seneka

Member
kol napisał:
....... model sprzedawany po niższej cenie z zablokowanymi funkcjami po ich nieuprawnionym odblokawaniu przez nabywcę, nabywca poniekąd kradnie funkcje, za które nie zapłacił.

Kupiłeś 50PQ6000 i czujesz że zostałeś wyruchany ? A teraz jak mocherowy beret będziesz wmawiał wszystkim że każdy kto jest sprytniejszy od ciebie to oszust i złodziej.
Zgłoś się tutaj: www.pis.org.pl/main.php Napewno cię wysłuchają.
 

Trane

New member
Jacaw napisał:
Łał... faktycznie działa :)
Szkoda tylko (no tak nie dość, że działa to jeszcze narzekam), że nie można ustawić wielkości napisów.

Wielkie dzięki dla kolegi Trane, ale mam jeszcze jedno pytanie przy okazji: orientujesz się (a może ktoś inny się orientuje ?), czy są jeszcze jakieś inne ciekawe mena serwisowe (ja teraz wiem o 2: tam gdzie się wchodzi przez "menu" i "OK") ?
I czy w którymś z nim można szare pasy zamienić na czarne oraz gdzie jest zapisana informacja o tym ile czasu dany odbiornik już pracował ?

Osobiście trochę się boję "grzebać" w tych menach, tym bardziej, że nie jestem pewien w jaki sposób się po nich poruszać tzn. jaka tam jest klawiszologia np. chyba już przypadkiem zresetowałem (chyba w tym POWER OFF HISTORY) jakieś informacje w tym menu wywoływanym przez przyciski "menu".

A swoją drogą ciekawe, czy modele PQ3000 to jakiej odrzuty z produkcji PQ6000, bo jakoś nie bardzo rozumiem, po co LG wkłada w nie coś co umożliwia odtwarzanie filmów, a potem to blokuje ?

Też nie zagłębiałem się za bardzo w opcje menu serwisowego - może to być ryzkykowne, wię za wiele dodac nie mogę do tego tematu.

Co do "odrzutów" to nie wydaje mi sie żeby Twoja teza była uzasadniona. Producenci z reguły są zainteresowani jak najbogatszą listą oferowanych modeli, a najtaniej to wychodzi jak na jednej linii produkcyjnej produkuje się kilka modeli bez kosztownym modernizacji. I tak zapewne jest w przypadku serii PQ3000 - 6000 - ta sama linia, dwa produkty. PQ6000 ma inną obudowę, głośniki, no i oficjalne wsparcie dla divx. Po prostu nie opłaca sie przeznaczyc odrębnej linii dla dwóch tak podobnych produktów - tak mi się wydaje.A na PQ6000 też znajdą się klienci - dla których dźwięk w tym modelu jest lepszy od PQ3000, albo podoba im się obudowa do PQ6000.
W sumie tacy "serisowi grzebacze" to margines klienteli sprzetu RTV, ale jak taka ukryta opcja może spowodowac nawet mały wzrost sprzedaży, to ktoś może uznał, że nie warto jej blokować i jest "promocja" na divx w PQ3000;-)
 
Do góry