Lg CX- jakość obrazu

robertokot25

New member
Czyli obraz z tunera c+ w HD będzie wyglądał raczej przeciętnie na Oled? nie mówiąc już o filmach z pena w 480/720p - wtedy tragedia ze skalowaniem na Oled? do takich zastosowań lepiej się nada dobry Led FHD?
 

macbigos

New member
Albo jestem ślepy albo mój 65CX nie ma problemu ze skalowaniem. Pewnie to subiektywne odczucie. Odtwarzam 720p z komputera przez wifi i obraz jest ok. Oczywiście nie jest to jakość dema 4k60fps ale to chyba oczywiste. Przy 480 widać już trochę mydełko ale da się oglądać. Mecze piłki nożnej bywają różnej jakości, to chyba zależy nawet nie od kanału tylko miejsca transmisji. Bundesliga jest zazwyczaj ok, La Liga bywa różnie itp. Tragedia jest na egzotycznych kanałach SD na canal plus typu disco polo i jakieś tam muzyczne sprzed wojny. Kiepskie jest np Ranczo ze strony TVP.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
To się zgadza w CX jest procesor obrazu Alpha 9 gen.3 i daje przewagę w skalowaniu nad BX. Warto moim zdaniem dopłacić do CX.
 

Rybus85

New member
Czyli obraz z tunera c+ w HD będzie wyglądał raczej przeciętnie na Oled? nie mówiąc już o filmach z pena w 480/720p - wtedy tragedia ze skalowaniem na Oled? do takich zastosowań lepiej się nada dobry Led FHD?

Wymień dekoder na ten 4k. Ja zmieniłem i jest obraz bez porównania lepszy. I jak można sobie oczy psuć jakością filmów w 480/720p :p Ja nic poniżej 10GB nie oglądam bo szkoda czasu i oczu :)
 

robertokot25

New member
Wymień dekoder na ten 4k. Ja zmieniłem i jest obraz bez porównania lepszy. I jak można sobie oczy psuć jakością filmów w 480/720p :p Ja nic poniżej 10GB nie oglądam bo szkoda czasu i oczu :)
Ja mam ten dekoder 4k c+ ale co mi po tym jak kanał jest nadawany w dużo niższej rozdzielczości - jesli tuner i tv jest 4k - to obraz przetwarza dekoder? tv wy świetla tylko natywnie?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Jeśli w dekoderze ustawiasz rozdzielczość 4k na sztywno, za upscaling odpowiada wtedy dekoder.
Jeśli w dekoderze ustawiasz rozdzielczość fhd na sztywno, za upscaling do fhd będzie odpowiadał dekoder a z fhd do 4k telewizor.
 
Ostatnia edycja:

Undziak

Member
Ostatnio zacząłem zwracać uwagę na przepływ danych jakie potrzebuje TV 4K (w tym wypadku CX) aby obraz po prostu cieszył. W przypadku filmów 4K z odtwarzacza 4K to jest mniej więcej 30-40 Mbs, w przypadku zwykłychnpłyt BD 20-30 Mbs a z Netflixa filmy 4k ok. 15 Mbs >> taka ilość danych zapewnia dobry obraz, na tyle dobry aby przejście z plazmy jaką miałem na OLEDa CX dawała radość. Ale już przy 15Mbs ciemne sceny wykazują zauważalne okiem delikatne szumy itp.... Na Netflixie inne filmy z niższym bitratem wyglądają już słabo. Sceny "jasne" bywają do zaakceptowania, a te ciemne to tragedia (np. Viking w FHD, ma jakoś ok 3Mbs i ciemne sceny wykazują jakieś przefarbowanie itp).
Także, TV 4K wymaga znacznie więcej niż FHD aby się cieszyć.
Jakie są wasze obserwacje?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Bitrate sygnału to podstawa. Zależność jest prosta. Niski bitrate - słaba jakość. Im większy ekran tym bardziej to widać.

Ktoś wcześniej napisał, że materiał w rozdzielczości 720p słabo wygląda. Tak z niskim bitrate słabo. Ale gdy jest on na przyzwoitym poziomie to spokojnie można oglądać.


To co mamy u naszych operatorów kablowych, SAT, to śmiech na sali. Bitrate na poziomie 6-9 Mbs...szkoda mówić.

Przy dobrym materiale UHD bitrate dochodzi do 100Mbs. Przy Full HD 30-40 Mbs.
 

SDman

Banned
Nie potwierdzam, materiał, który widziałeś DVB-C (siatkówka) ma bitrate na poziomie 7-8 Mb/s = odbiór fantastyczny przy dobrze skalującym TV.
 

SDman

Banned
Zapewniam, że tak nie jest. Sony A8, Samsung Q90T, Panasonic GZ-950, Philips 854/12, LG CX patrząc z 3m na 55" jest bardzo dobrze.
 

Undziak

Member
Ja myślę, że po to kupujemy większe TV aby z tej samej odległości delektować się większym obrazem. Po to stworzono 4k (i już 8K) aby z tej samej odległości podziwiać wyższą szczegółowość itp.
Z 10m każdy TV wszystko będzie odtwarzał bardzo dobrze ale chyba nie o to chodzi:)
Ja 65"oglądam z 3,2m a plazmę 50" oglądałem czasem z 2m (ja się przysunąłem fotelem). I OLED 65" wymaga naprawdę dobrego sygnału albo po prostu ja mam spore wymagania.
 

Jagiel_89

New member
Zostawiać czy reklamować?

Witam panów serdecznie. W tamtym tygodniu przyszedł w końcu wymarzony CX. Zrobiłem plansze testowe i tak to wygląda. Waszym zdaniem matryca mieści się w standardzie czy raczej powinienem reklamować? Pozdrawiam serdecznie
 

Attachments

  • 20201214_230726.jpg
    20201214_230726.jpg
    302,9 KB · Wyś: 44
  • 20201214_230732.jpg
    20201214_230732.jpg
    265,3 KB · Wyś: 27
  • 20201214_230747.jpg
    20201214_230747.jpg
    257 KB · Wyś: 26
  • 20201214_230756.jpg
    20201214_230756.jpg
    284,5 KB · Wyś: 28

Undziak

Member
Masz nieco lepiej niż u mnie. Ja poczekam i po świętach sprawdzę, czy coś się polepszyło u mnie czy nie. Ale oglądam filmy i zapominam o tym, że coś widać na planszach. Jedynie na słabych filmach i tylko w ciemnych scenach coś widać. Na razie machnąłem ręką.
Taka jakość dzisiejszego świata... na LCDach są inne problemy.
 

SDman

Banned
Można i tak podejść do tego, zastanawia mnie tylko czy nie będzie to skutkowało w przyszłości wypalonymi plamami,
bo na dzień dobry coś jest nie tak.
PDP 50ST60 te plansze ma idealnie jednolite.
 

Undziak

Member
Tak, przyznaję, że PDP nie ma tego problemu. Ale co zrobić? Można próbować reklamować, może trafi się lepsza sztuka a może i będzie lepsza ale będą martwe piksele itp. Teraz wszystko jest byle jakie. A co można obecnie kupić aby było idealnie. Z tego co czytam, wszędzie są jakieś problemy... można jedynie liczyć na odrobinę szczęścia i trafić "najmniej felerny" egzemplarz. Albo machnąć ręką i kupić kolejny TV za 3-5 lat (wiem, to za krótko...).
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Kupowanie TV to jednak straszna katorga:) Sam tak miałem OLED/LCD co wybrać. Do tego kasa. Człowiek wyda konkretną sumke i nie wie na co trafi. Jakaś porażka !! Niby OLED obraz cido ale problemy z matrycami - pasy, wypalanie, utrata szczegółów w czerniach, graniczona jasnosć. W LCD clouding, blooming, DSE itd.

Panowie - wracamy do CRT i spokój:)
 
Do góry