Jaka marka najlepiej skaluje

Status
Zamknięty.

warmiak4

New member
Planuje zakup 55 cali i najwazniejszym wskaznikiem jest zeby najlepiej ratowal obraz ze zwyklego hd czyli na jaka marke generalnie najlepiej postawic. Mysle o lg nano91, sony xh80, moze powystawowy q70r (czasem sie zdaza jeszcze wyhaczyc). Moze TX-58GX800E 58
Jesli chodzi o jakosc 4k to na kazdym z nich bedzie na pewno ok.
 

jasssu

New member
Ja mam Philipsa sprzed 3 lat i jestem bardzo zdziwiony jak dobrze skaluje obraz. To 55 cali i raczej oglądam z mniej więcej 2 m. Ogólnie też nieźle radzi sobie ze skalowaniem ruchomych scen, to jest dość rzadkie w telewizorach ze średniej półki.
 

SDman

Banned
Planuje zakup 55 cali i najwazniejszym wskaznikiem jest zeby najlepiej ratowal obraz ze zwyklego hd czyli na jaka marke generalnie najlepiej postawic. Mysle o lg nano91, sony xh80, moze powystawowy q70r (czasem sie zdaza jeszcze wyhaczyc). Moze TX-58GX800E 58
Jesli chodzi o jakosc 4k to na kazdym z nich bedzie na pewno ok.

Testowałem w lipcu LG B9 i Q70R jeden obok drugiego na programie DVB-T TVP2 HD, wstępnie skalibrowane.
Skalowanie Q70R dawało namiastkę 4K, LG przegrywał i to zauważalnie, napisy na reklamach, drugie tła np. liście drzew straszne plamy -mydło.

Takie zestawienie 1:1 miałem później z Philipsem 754 i tutaj było dokładnie tak samo LG B9 przegrywał.

Jak zauważyłem obecnie patrząc na serię Nano 9.. jest bardzo słabo.
Wskazuje to na brak dobrego skalowania przez procesor obrazu Alpha 7 nie ważne czy gen.2 czy 3.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Może wystarczyło pobawić się upłynniaczem i mydła by nie było.
Sprawdzałeś w sklepie? Tam czasem celowo tak dobierają ustawienia w TV, żeby wypromować markę za którą mają najlepszą premię.
 

SDman

Banned
Wszystkie opcje sprawdzone -to podstawa.
W przypadku porównania z Philipsem był promotor LG i to on próbował ustawić obraz aby dorównał Philipsowi. Na początku nawet pomrukiwał, że może coś nie tak z tym egzemplarzem ale szybko go uświadomiłem, że ten typ tak ma.
LG B9 = 4K = zadowolenie.
1080i /50Hz słabo, oczywiście w porównaniu z tanimi LCD nadrabia paletą barw oraz głębią czerni czasem aż zanadto -brak szczegółów.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Mydło nie może być efektem braku "jakiś" upłynniaczy.

@kola01 Tak jak kiedyś pisałem Ci że shield tv 2017/2015 bardzo słabo skaluje i było bardzo dużo narzekań na zagranicznych forach, dlatego w nowej wersji dodali funkcjonalność ai upscaling.

Po samsungu słyszałem że jeszcze sony dobrze uscaluje, ale to tylko ze słyszenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Nano Świetnie skaluje obraz - zapraszam.
Kto mówi inaczej , znaczy ,że nie widział go nawet na oczy !
 

SDman

Banned
Widziałem na własne oczy -testy w Eu..RTV LG 55NANO913NA.
Spędziłem sporo czasu na kalibracji i żadne ustawienie nie przynosiło efektu.
Materiały 1080i /50Hz w kontenerze m2ts z USB. Nic nie dawało poprawnego skalowania.
Oczywiście nasłuchałem się, że obecne TV muszą mieć dobry sygnał, że może moje materiały są złe.
Więc poprosiłem o włożenie do (akurat był pod ręką) Samsung QLED QE55Q90TAT i nastała ........ cisza.
Obraz był prawie jak 4K rewelacyjne skalowanie.
Udałem się wiec do MM i tam na modelu LG 55NANO903NA było tak samo źle jeśli chodzi o skalowanie.
Ot takie moje spostrzeżenie o LG z procesorem Alpha 7.
Dodam, że LG CX już wie co to skalowanie za sprawą procka Alpha 9.
 
Ostatnia edycja:

warmiak4

New member
Widziałem na własne oczy -testy w Eu..RTV LG 55NANO913NA.
Spędziłem sporo czasu na kalibracji i żadne ustawienie nie przynosiło efektu.
Materiały 1080i /50Hz w kontenerze m2ts z USB. Nic nie dawało poprawnego skalowania.
Oczywiście nasłuchałem się, że obecne TV muszą mieć dobry sygnał, że może moje materiały są złe.
Więc poprosiłem o włożenie do (akurat był pod ręką) Samsung QLED QE55Q90TAT i nastała ........ cisza.
Obraz był prawie jak 4K rewelacyjne skalowanie.
Udałem się wiec do MM i tam na modelu LG 55NANO903NA było tak samo źle jeśli chodzi o skalowanie.
Ot takie moje spostrzeżenie o LG z procesorem Alpha 7.
Dodam, że LG CX już wie co to skalowanie za sprawą procka Alpha 9.




Wielkie dzieki oto mi chodzilo. A juz prawie mialem go brac. Teraz mysle mo 77t albo 70r
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy kalibracja profesjonalna żeby LG Nano 913 zagrał rewelacyjnie.
Rozumiem, że przy teście nie miałeś kalibracji profesjonalnej do LG.
 

SDman

Banned
Mam taką prośbę @kiki odpowiedz wyczerpująco na pytanie -proszę.
Jeśli kalibracja ma wpływ na skalowanie obrazu, to dlaczego modele takie jak:
Samsung Q70R, Philips 754/12, Sony XG-9505, LG CX, Panasonic GZ-950, Sony AG8, Samsung Q90T
nie potrzebują kalibracji aby bardzo dobrze skalować ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Są sklepy i są sklepy, moim zdaniem przy przychylnej załodze i warunkach możesz doskonale przetestować
(w przypadku skalowania -porównać 1:1) w warunkach sklepowych.
Porównania dwóch telewizorów obok siebie w domu nie robi nikt (kupiłem=dobrze).
Mam możliwość nagrania na nośnik USB (Technisat HD K2) ze swojej kablówki DVB-C, więc do takiego testu wystarczy mieć dwie pamięci USB.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dokładnie każdy jak myśli "w sklepie" to ma przed oczami MM :Dale sorry nie tylko takie sklepy są***na tym świecie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W sklepie to nie chodzi o przychylność załogi tylko o warunki, zwłaszcza o oświetlenie.

Co do testowania dwóch (nawet trzech) telewizorów w domu to ludzie tak robią. Ja tak robiłem mając dwa obok siebie.

Firmy oferują prezentację w domu, Kiki też ma (miał) taką ofertę. Ale oczywiście każdy robi jak uważa, kupuje co mu pasuje.

Niestety w obecnych czasach producenci poszli w ilość a nie jakość. Kiedyś jakość obrazu była priorytetem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy kalibracja profesjonalna żeby LG Nano 913 zagrał rewelacyjnie.
Rozumiem, że przy teście nie miałeś kalibracji profesjonalnej do LG ?
- Odpowiedz proszę na pytanie czy porównywałeś skalibrowane telewizory ???
 

SDman

Banned
@kiki odpowiem, ale kulturalnie byłoby jakbyś to Ty pierwszy odpowiedział, przypominam więc:
Jeśli kalibracja ma wpływ na skalowanie obrazu, to dlaczego modele takie jak:
Samsung Q70R, Philips 754/12, Sony XG-9505, LG CX, Panasonic GZ-950, Sony AG8, Samsung Q90T
nie potrzebują kalibracji aby bardzo dobrze skalować ?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Myślę, że rozmawiasz z botem. Zobacz godzinę odpowiedzi i jej treśč. Jest taka sama jak ta sprzed paru godzin. Kiki to profesjonalista i nigdy by nie napisał, że kalibracja wpływa na upskaling, bo doskonale to wie, że nie. Tym bardziej, że nigdy w swoich testach tego parametru nie kalibrował.
 
Status
Zamknięty.
Do góry