Lg CX- jakość obrazu

pantomima

Banned
Tak, przyznaję, że PDP nie ma tego problemu. Ale co zrobić? Można próbować reklamować, może trafi się lepsza sztuka a może i będzie lepsza ale będą martwe piksele itp. Teraz wszystko jest byle jakie. A co można obecnie kupić aby było idealnie. Z tego co czytam, wszędzie są jakieś problemy... można jedynie liczyć na odrobinę szczęścia i trafić "najmniej felerny" egzemplarz. Albo machnąć ręką i kupić kolejny TV za 3-5 lat (wiem, to za krótko...).

Wiesz , można też nabyć taki oled w sklepie, w którym sprawdzą Ci zafarb, martwe piksele, jednolitość itp.
Tego typu
zakup oszczędza tylko późniejszych zmartwień.

Sdman ? - zapytaj go ile telewizorów miał od chwili zakupu plazmy w 2013 roku .
Zapytaj go ile oledów posiadał tak na własność by tak na bliżej zaznajomić się z tą technologią, z jej atutami, bolączkami ..

Odpowie , że żadnego!
Więc rodzi się pytanie , skąd "wiedza" na temat tej technologii ? Można powiedzieć , że z gazet ,ale chęć dyskusji jakże wysoka pomimo miernego pojęcia..

Dawno temu będą w UK przez chwilę siedziałem w Aston Martin. Właściciel nawet zrobił nim ze mną w środku rundkę. Co mogę powiedzieć - szał ! I tylko tyle .
Telewizory to zupełnie inna materiia, nie ta liga, ale żeby wiedzieć, osądzać, odpowiadać, sugerować trzeba posiadać, bawić się tym wszystkim. "Jeździć", testować .
Na krótką chwilę, pierwszy rzut oka wszystko jest super lub odwrotnie ...
Takich testerów mamy na pęczki , którzy jedynie co , to zamęt sieją.

Sam posiadam e9 od roku . Moge dużo powiedzieć na jego temat, jak również ogółem na temat technologii oled , jej zalet, mankamentów itp .
Ale nigdy na poważnie nie biorę się za naprowadzanie kogoś na zakup modelu, który widzialem jedynie na sklepowej pólće i takich recenzentów unikam .
A jest tu twgo typu kilku ..
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Kupowanie TV to jednak straszna katorga:) Sam tak miałem OLED/LCD co wybrać. Do tego kasa. Człowiek wyda konkretną sumke i nie wie na co trafi. Jakaś porażka !! Niby OLED obraz cido ale problemy z matrycami - pasy, wypalanie, utrata szczegółów w czerniach, graniczona jasnosć. W LCD clouding, blooming, DSE itd.

Panowie - wracamy do CRT i spokój:)

Żadna katorga , to czysta przyjemność bo każdy zakup cieszy a już napewno zakup telewizora , gdzie jest ukryta druga przyjemność pod postacią jakości generowanego obrazu , jeżeli założymy zakup konkretnego sprzętu wysokiej jakości i co istotne dokonamy jego profesjonalnej kalibracji. Jest to tylko kwestia fachowej pomocy i sprecyzowania z własnej strony czego wymagamy i oczekujemy od tv.

Takiej pomocy napewno nie udzielą nam wpisy choćby kogoś takiego jak Sdman , bo jaka to wiedza jak zatrzymaliśmy się ze swoją plazmą w 2013 roku .
Jak można podprowadzać kogoś na zakup , jak nasza wiedza to tylko lektura .

Aby móc udzielać rzetelnych wskazówek , trzeba obcować z technologią . Istotną sprawą jest tutaj kalibracja jak również możliwość porównania modeli vis a vis.
Wtedy mamy miarodajne wiedzę, ogląd sytuacji .
Papier i cyferki jak również pseudo 5 minutowe testy z pendrive w galerii, to jednak nie to samo ubogi w wiedzę Sdman.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tutaj bardzo dobry dla niezdecydowanych (OLED vs LED) materiał, warto się zapoznać i nie potrzeba kupować "gazety".
https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A
Ponoć zabezpieczeń w każdym roku przybywa tylko pechowców również, choćby z tego forum:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps x2
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
@Donny
@promil_one
 

pantomima

Banned
Tutaj bardzo dobry dla niezdecydowanych (OLED vs LED) materiał, warto się zapoznać i nie potrzeba kupować "gazety".
https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A
Ponoć zabezpieczeń w każdym roku przybywa tylko pechowców również, choćby z tego forum:
@sajmer
@remi83
@pitos
@Malediwyps x2
@Kombitbis
@edek103
@mazbog
@AtroJ
@Andreyou
@Spili
@heca66
@mnemonic2
@shexbeer
@szajtiis
@Donny
@promil_one

Opowiedz nam o swoich spostrzezeniach.
Podaj konkretny model , jaki posiadałeś lub posiadasz.Czy ten model został skalibrowany ? A jak spisuje się w grach ? Aaaaa ha , nie wiesz bo nie grasz . Nie posiadasz konsoli i się nie wypowiadasz.
To po jakiego ciorta udzielasz się w temacie danych modeli tv jak również nawet jednego z nich nie posiadałeś?

Technika to jest dla Ciebie " sztuką" co najwyżej na papierze / monitorze itp.

Nie uderzam w Ciebie. Dla mnie jesteś typowym "jankiem" który w jakiś sposób , nie mając podstawowej wiedzy , przytaczajac coś co wyłapie w sieci, próbuje takimi wrzutkami coś, nie wiem co , sobie zrekompensować.
Chodzi tylko o to , aby zdyskredytować takich pseudo fachowców jak Ty .

Już Ci mówiłem : gdyby Kiki emanował nas taką wiedzą jak Ty , to sprzedawałby 2 , może 3 tv na rok .
Sam zatrzymałeś się z tą plazmą w 2013 roku , bo jesteś sam sobie ekspertem.
Jesteś żywym przykładem braku wiedzy, niekompetencji .
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Tak , jasne , wypalają się, może nawet wybuchają.
Komuś nie pasuje, nie kupuje - proste .

Co tam jeszcze się naczytałeś lub zobaczyles?
O zesz Ty... z fajnym żartem nam tu wyskoczyleś !


Żartem jest to , co robisz, a nie musisz nic nadzwyczajnego wyczyniac. Wystarczy , że jesteś obecny i swoimi wpisami, twu! , tam swoimi .. tylko potwierdzasz raz za razem brak kompetencji .
Żartowniś...
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Sdman - mam do Cię gorącą prośbę. Ostatnio co raz to bardziej szwankuje mi ekspres do kawy a ja nie bardzo mam czas i w zasadzie to nie bardzo mi sie chce ..Może znalazł byś mi coś nowego w sieci , polatał po galeriach(kawę sam kupię , żebyś się nie biegał z pustymi rękami ) i podrzucił jakieś wstępne namiary?,bo chyba już czas najwyższy zastąpić to zużyte urządzenie nowym . Nie oczekuję nic szczególnego z Twojej strony . Coś na miarę tych Twoich wywodów ,niby testów z segmentu rtv, tv .
Jakieś konkretne modele, z ceramicznym młynkiem, kilkoma trybami no wiesz :latte, espresso etc. No wiesz , Kurde zeby robił dobrą kawę!

Ja później coś wytypuję z Twoje listy i zwrócę się do kogoś naprawdę kompetentnego już z konkretnym zakupem .
Da się zrobić ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Kupowanie TV to jednak straszna katorga:) Sam tak miałem OLED/LCD co wybrać. Do tego kasa. Człowiek wyda konkretną sumke i nie wie na co trafi. Jakaś porażka !! Niby OLED obraz cido ale problemy z matrycami - pasy, wypalanie, utrata szczegółów w czerniach, graniczona jasnosć. W LCD clouding, blooming, DSE itd.
Panowie - wracamy do CRT i spokój:)
Też się z tym zgadzam, może warto jednak kupować u @kiki ? Nie wiem nie kupowałem, może być drożej od najlepszych promocji ale np. taki LG CX przyjechałby z idealną matrycą ?

Idealną na starcie -potem, czas pokaże :niewiem:.
 

pantomima

Banned
Też się z tym zgadzam, może warto jednak kupować u @kiki ? Nie wiem nie kupowałem, może być drożej od najlepszych promocji ale np. taki LG CX przyjechałby z idealną matrycą ?

Idealną na starcie -potem, czas pokaże :niewiem:.

Albo sieć pokaże żartownisiu Ty jeden ;) ajajajaj.

Jesteś nieuprzejmy. Nie odpowiadasz na moje prośby, posty, czyli
z determinacją trzymasz się wcześniej deklaracji: nie jestem w stanie merytorycznie odpowiedzieć na zadane pytania - nie odpowiadam . Z dużym prawdopodobieństwem może i jest to najlepsza taktyka dla Ciebie.Niech i tak będzie.

A może masz jednak chęć podyskutować , może na temat zakupów w Loco u Kiki?

Okay . Ja z czystym sumieniem mogę polecić zakupy u Krzyśka .
Kupiłem już u niego trochę sprzętu: plazmę , jakiegos lcd , kino domowe(jedni powiedzą: składak, pseudo kino - niech bedzie) no i ostatnio tego oleda.
Pełna profesja!Super rabaty itp. - zdecydowanie warto ! Kolejne zakupy nigdzie indziej !

Zapewne masz pewnie coś do dodania ze Swojej strony . Nie ważne , że nie kupowałeś. Telewizorów też nie kupowałeś a buzia Ci się nie zamyka .Napewno się naczytałeś , więc może bądź tak miły i podziel się "swoimi" uwagami na temat , czy warto ?
 
Ostatnia edycja:

Jagiel_89

New member
Skoro mieści się w standardzie to zostawiam. Podczas oglądania nawet w ciemnych scenach niczego nie widać. Ale cholera... nie przesadzaliście, że to przepaść w porównaniu do lcd. Cały weekend nie wychodziłem z pokoju i oglądałem seriale! *.*
 

Jagiel_89

New member
Oglądałem jakieś filmiki testowe na yt, ale przede wszystkim netflix i primevideo. Gambit królowej i the boys. Trochę też ps4. Przy okazji sprawdziłem jak sobie radzi ze skalowaniem obrazu z nc+ i muszę przyznać, że jest dobrze. Materiały w 1080p wyglądają poprawnie pomimo dużo większego ekranu. Bałem się pikselozy, ale niepotrzebnie. Fajne cacko :D
 

SDman

Banned
Skoro mieści się w standardzie to zostawiam. Podczas oglądania nawet w ciemnych scenach niczego nie widać. Ale cholera... nie przesadzaliście, że to przepaść w porównaniu do lcd. Cały weekend nie wychodziłem z pokoju i oglądałem seriale! *.*
Najważniejsze jest własne zadowolenie to najbardziej cieszy, niech będzie jak najdłużej.
Zobacz jeszcze czy nie uwidacznia się problem matrycy np. na meczach ?

Osobiście nie zgadzam się, ze stwierdzeniem "to przepaść w porównaniu do lcd".
Do porównania muszą stanąć topowe LCD i wtedy może być różnica ale nie przepaść.
 

Jagiel_89

New member
Nie kalibrowane. Trochę się pobawiłem ustawieniami, ale różnica w obrazie jest tak duża względem starego tv, że póki co nawet nie myślałem o kalibracji. Może jak pierwsze zachwyty opadną to pomyślimy.

I prostuję - przepaść w stosunku do mojego starego lcd. Philips 55pus6703. Nadal wisi w sypialni i o ile w 4k hdr w jasnych scenach jeszcze daje rade, o tyle cała reszta... no cóż... przepaść. To naprawdę nie jest za mocne słowo. Ale żona uwielbia jak tv sobie leci w tle gdy ona robi coś innego, więc philips jest nie do ruszenia. Oleda by raz dwa zajechała
 

pantomima

Banned
Koniecznie zorganizuj sobie profesjonalną kalibracje . Wyciągnie ona maxa z tego oleda.
Po za tym sam widzisz z jaką jakoścą już obecnie masz do czynienia . Poprostu masz porównanie , a nie sugerujesz się cyferkami jak ten wyżej .
Jeżeli chodzi o ruch , piłkę nożną , tenis czy np snooker , gdzie piłka , przemieszczajaca się szybko ,bila może powodowac smużenie, jezeli dostrzegasz taki efekt to taka kalibracja to załatwi.

Ja na swoim modelu e9 nie mam z tym żadnego problemu.

Na twoim tymbardziej nie powinno być. LG w tegorocznym segmencie oled znacząca poprawiła ruch . Największą innowacją w stosunku do zeszłorocznych modeli jest właśnie ten aspekt .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Moim zdaniem porównywanie starego Philipsa LCD serii 6 do Serii CX OLED nie ma znaczenia, nie jest żadnym punktem odniesienia.
Taki mogą dać tegoroczne modele Sony XH95, Samsung Q90T
z zeszłorocznych Q90R.
 

Undziak

Member
Ja powiem tak: każdy z Forumowiczów ma nieco racji, niezależnie od stanu posiadania. Nie trzeba lecieć w kosmos aby pewne rzeczy wiedzieć itp.
Natomiast wiedza praktyczna ukazuje wszelkie cechy produkty, łącznie z tymi, którymi firma nie chce się dzielić.
 
Do góry