OLED C9 i warunki użytkowania wg LG

piotrflo

New member
Jak dla mnie to patrząc na tą piękną łunę świetlną dookoła :), to ambilight załatwił TV. Bardzo kształtne wypalenie względem podświetlenia dookoła TV.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dzięki kolegom za konstruktywne wypowiedzi. Nie rozumiem co niektórych dziwi w tym pytaniu skoro nawet LG w instrukcji zwraca na pasy uwagę - koledzy pewni siebie... A temat jest prosty, kupiłem C9, czytam instrukcję i rozkminiam. To jest zrozumiałe że czarne pasy nie zostawią po sobie śladu - ale zostawi po sobie ślad cała reszta bo to ona się wypala. Wtedy właśnie oglądanie z pasami a nie na pełnym ekranie może okazać się problemem. Netflix ok, tam większość treści wypełnia ekran ale jako nałogowy oglądacz mam 12TB filmów w 21:9 a ten TV w 99% czasu tylko takie będzie wyświetlał. Czy nadal moje pytanie jest śmieszne?

Tak, to ja pisałem o grubości C9 bo zwyczajnie mi przeszkadza jego delikatność skoro i tak grubość bez podstawy jest prawie taka jak mojej ostatniej plazmy. Tak, ja też pisałem o dziurach z którymi mam problem bo uchwyt montowałem w zabudowie za grubą kasę i teraz by go obniżyć muszę wydać więcej na majstra od mebli niż dałem za uchwyt. To mnie zirytowało bo tylko LG przez świrowanie z grubością odeszło od „normy”. Wszystko więc się zapina. Zawsze jednak ktoś za ekranem znajdzie czas na szyderstwo... taka już natura polaków chyba...


Jak żyje to nie czytałem żadnej instrukcji i zawsze wszystko działa jak należy i nigdy żadnych problemów z niczym..



Czytałeś instrukcje użytkowania czajnika ? Zegarka na rękę ? tostera ? tam piszą takie rzeczy że sie fizjonomom nie śniły. Czytałeś instrukcje obsługi samochodu ? Jakbyś przeczytał to by się okazało że jesteś debilem i nie umiesz jeździć i obsługiwać samochodu jak połowa ludzi tutaj.

Jak mogą sie wypalić pasy czarne na oledzie ? Jakim sposobem ? nonsens to tak jakby spalić zgaszoną żarówkę ...
Oglądając tvn 24 .. to mogą być powidoki od tych ich pasków informacyjnych i logo ale to musi sie palić ileśnaście godzin, oledy mają swoje zabezpieczenia, jak obraz nieruchomy to tv potrafi przeskoczyć piksel lewa prawo góra dół z tego co pamiętam, żeby właśnie uniknąć jakiś wypaleń
gdy obraz nieruchomy to po jakimś krótkim czasie włącza sie wygaszacz jak w laptopie, albo wyświetlają sie obrazy jak w muzeum.


cienki telewizor nie jest z tektury.... ma grubość kilku mm ale nie znaczy że to złamiesz jak kartke papieru, weź włókno szklane czy tam mate szklaną do blacharki samochodowej do tego weź żywice epoksydową i pomaluj odczekaj godzine a nawet pare minut i złam to ... powodzenia, tak samo z tv, gdyby to było łamliwe to czy ktoś by to produkował ? Bo lg zmieniło standardy ? Takie bzdety jak czytam to sie scyzoryk otwiera w kieszeni. W transporcie by sie połamało zanim powiesił byś na ścianie .. Na księżyc ludzie polecieli w kapsule grubej na kilka mm... no chyba że dla ciebie ziemia jest płaska a lądowanie na księżycu nakręcił czarli czaplin...



Wieszak na ścianie to nie fizyka jądrowa a nie budowa promu kosmicznego... nie trzeba stolarza aby coś wymyślić, tylko trzeba pomyśleć co i jak można zmienić. Jak nie dasz foty to sie nic nie wymyśli. Do wieszaka można przykręcić każdy inny profil a potem zgrać to z tv ale trzeba mieć prawe ręce do tego :spam:
jesteś na forum, piszesz dziwne rzeczy bądź gotowy na krytykę bo niektóre rzeczy nie są zrozumiałe dla innych w tym dla mnie, bo dziura nie ta bo za cienki tv... no kurła... na forum ferrari też będziesz pisał że auta są ładne ale za szybkie i delikatne ?


to nie jest szydera bo ludzie tu nie mają 15 lat tylko stwierdzają fakty to nie natura polaków tylko ludzi którzy tutaj siedzą i mają pojęcie o czymś a setny temat z pytaniem czy wypala sie to i tamto to już męczy i wielu sie już nawet nie udziela
sam Armani o tym wspomniał jak ktoś pyta tysięczny raz jaki ampli jakie to jakie sramto tamto bo ciężko poszukać to już nawet nie odpowiada
 

NikoBarteq

New member
Niestety TV był kupiony 2 lata temu po świętach dla teściów. Zorientowałem się za późno bo dzień przed świętami2019 i nie zdążyłem reklamować... Wyjazdy świąteczne itp itd
Masakra miałem kupować dla siebie C9 i teraz sam nie wiem...chociaż sam tego bym pilnował u siebie ale z drugiej strony kupić tv za 5k i pilnować aby się nie wypalił no trochę słabo...
Jak ktoś pisze, że temat szerokopojętego wypalania ekranów OLED nie istnieje to mało co wie.
 
Ostatnia edycja:
M

mdsfan

Guest
(...) wychodzę z tego założenia, że na miesiąc przed upływem gwarancji zrobię wszystkie możliwe plansze testowe, a jeżeli coś znajdę to będę reklamował (LG łatwiej uznać reklamację na panel bo sami produkują)

https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT32004562-1428561538732-others

Wypalenia obrazu mogą również wystąpić w telewizorach innych producentów. Spowodowane usterki nie są objęte gwarancją.
Ciekawe, że LG odnosi to nie tylko do OLED-a ale i do LED-a... :?

Philips natomiast poszedł w inną stronę i oferuje funkcję "samonaprawy" ekranu. Nie mam pojęcia, na czym to ma polegać.
https://philips-tvconsumercare.kxondemand.com/Portal/pl/Faq/All/5245
Telewizory Philips OLED są wyposażone w mechanizmy automatycznego niwelowania efektu utrwalenia i, w razie potrzeby, mogą odzyskać telewizor lub poprawić stan wyświetlacza.

Coś podobnego ma i Sony - funkcja "odśwież panel".
 
Ostatnia edycja:

kosa666

New member
Oglądając tvn 24 .. to mogą być powidoki od tych ich pasków informacyjnych i logo ale to musi sie palić ileśnaście godzin, oledy mają swoje zabezpieczenia, jak obraz nieruchomy to tv potrafi przeskoczyć piksel lewa prawo góra dół z tego co pamiętam, żeby właśnie uniknąć jakiś wypaleń
gdy obraz nieruchomy to po jakimś krótkim czasie włącza sie wygaszacz jak w laptopie, albo wyświetlają sie obrazy jak w muzeum.

No właśnie chciałbym by mi ktoś wytłumaczył to przeskakiwanie o kilka pikseli... Przecież, takie logo TVN24 zajmuje więcej niż kilka pikseli i przeskoczenie białego o 4 piksele np w lewo to dalej będzie biały!

jak to działa? :shock:
 
M

mdsfan

Guest
No właśnie zdanie:

"Gwarancja produktu nie obejmuje usterek spowodowanych wypaleniem obrazu"

Jest napisane TYLKO przy telewizorach LED! Przy OLED-ach nie ma tego zdania!

Pozdrawiam
Widzę nazwę problemu i opis z nim związany. Opis zakończony wzmianką o gwarancji. Dla mnie sprawa jest jasna, ale kto wie, może ktoś źle przetłumaczył instrukcje LG? Interpretować każdy może jak chce, na końcu i tak gwarant decyduje co dalej. Wytłuszczony tekst finalny - moim zdaniem - odnosi się ogólnie do problemu, zarówno matryc LED jak i OLED. :cool:
 

kosa666

New member
ale przecież już tu na forum były przypadki zgłoszeń takich rzeczy w OLED LG i były rozpatrywane pozytywnie

PS - poszukam papierową instrukcję i książkę gwarancyjną - dam znać jak jest w C9
 
M

mdsfan

Guest
Dobry pomysł. W karcie gwarancyjnej danego produktu bądź instrukcji użytkowania takie informacje powinny być zamieszczone.
 

Kaputek

Banned
ale przecież już tu na forum były przypadki zgłoszeń takich rzeczy w OLED LG i były rozpatrywane pozytywnie

PS - poszukam papierową instrukcję i książkę gwarancyjną - dam znać jak jest w C9
To że było pozytywnie rozpatrzone to super. Tylko ile takich wymian będzie akceptowane przez producenta i będzie skłonny to robić?
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Proponuję wejść na sąsiednie forum HDTV i poczytać o oledach Hinese. Tam ma nie być problemu z wypaleniem matrycy. Opracowali jakąś nową technologię, która to zjawisko ma całkowicie wyeliminować.
 

cosby

New member
Jak żyje to nie czytałem żadnej instrukcji i zawsze wszystko działa jak należy i nigdy żadnych problemów z niczym..
:krol: :-D



Jak mogą sie wypalić pasy czarne na oledzie ? Jakim sposobem ? nonsens to tak jakby spalić zgaszoną żarówkę ...


Przeczytaj kolejny post w którym to wyjaśniłem gdyby ktoś nie skumał. Wypali się cała reszta a właśnie czarne pasy będą wyły jako te które najmniej są wypalone. Tak trudno to ogarnąć ? Zapis w gwarancji nie został wpisany "dla bajeru" a po to by nas ruchać przy jej rozpatrywaniu. Ja nie lubię być ruchany ;)



cienki telewizor nie jest z tektury.... ma grubość kilku mm ale nie znaczy że to złamiesz jak kartke papieru, ...

:mrgreen: Kolego, pracowałem w Komputroniku 10 lat. Widziałem już wszystko. Jeden TV nawet sam mi pękł w rękach przy zdejmowaniu z wieszaka... Nie mów że OLED to taka kosmiczna technologia i tego nie można złamać równie łatwo. Fizyki nie oszukasz ;)

Wieszak na ścianie to nie fizyka jądrowa a nie budowa promu kosmicznego... nie trzeba stolarza aby coś wymyślić, tylko trzeba pomyśleć co i jak można zmienić. Jak nie dasz foty to sie nic nie wymyśli. Do wieszaka można przykręcić każdy inny profil a potem zgrać to z tv ale trzeba mieć prawe ręce do tego :spam:
Wieszak za 800 zeta (pełna regulacja z odjazdem od ściany na czas seansu o prawie 60cm) i meble za kilka tysi. Nie po to coś kupiłem za gruby hajs by odwalać manianę na trytytki czy superglue. Też napisałem w kolejnym poście że to już opanuję. Musi mnie niestety odwiedzić gość od mebli by je rozmontować i na nowo poskładać po zabiegu bo wieszak przykręcony jest do ściany na wylot.





jesteś na forum, piszesz dziwne rzeczy bądź gotowy na krytykę bo niektóre rzeczy nie są zrozumiałe dla innych w tym dla mnie


Na szczęście czasem napiszę coś zrozumiałego i ktoś inny się wypowie bardziej konstruktywnie ;)


Napisałem powyższe dla spokojności ;) Nie ciągnijmy już tego. Powoli ogarniam czym warto wam zawracać głowę dlatego ten temat z mojej strony zakończę.


PIS !
znaczy POKÓJ !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jest tak źle.
Jest potrójne zabezpieczenie, można wprowadzić czwarte swoje.
I tak jak w plazmach - uniknie się problemów z wypalaniem.
Producenci póki co też stoją na straży prawa.
Nie znam niezadowolonych.
Jeszcze jedna możliwości - ale o tym po zakupie.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Wszystko zależy ile ma się kasy i jak długo kupuje się TV oraz jakim maniakiem obrazu się jest :)
Ostatnio kupowałem TV i myślę że można znaleźć taki który bardzo nie odstaje od wspomnianych OLEDów czyli jak ktoś się boi wypalania oraz nie lubi zastanawiać się jak ma oglądać znajdzie jakąś alternatywę dla siebie ;-)
 

Kejup

Member
Bez reklam
Zgadzam się z tym ale tak jak pisałem Ci którzy obawiają się problemów z wypalaniem itd. mają alternatywę.

P.S.
W poprzednim poście wdał się błąd. Miało być nie "jak długo" a "na jak długo" kupuje się TV.
 

sagi79

New member
No ale tak na serio jak producent może wydawać matryce które są wadliwe (nie dopracowane )i się wypalają i wmawiać klientowi z to nie jest wada ale o taka przypadłość kosztowna ,za którą klient zapłaci.Oled jest już na rynku kilka ładnych lat i jakoś nie widać poprawy idealnej tego wypalania ,a mówić z to klient ma oglądać tv tak jak to producent sobie widzi to jest już chore
 
Do góry