Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

bhn92

New member
Bez reklam
... z tego co kojarzę to seria 6 ma 100Hz matryce, dopiero od serii 7 są montowane 240hz ...

tak jak pisze seba na rynku europejskim od 7 serii ale nie 240 tylko 200 hz ,na rynku amerykanskim itp. gdy my mamy matryce 50 100 i 200 oni maja 60 120 i 240 hz , chodzi tu o nadawany sygnal telewizyjny gdzie u nas jest nadawany w 50 hz a u nich w 60 hz
 

ravon

New member
Jeśli dobrze rozumiem to w Polsce modele oznaczane są np 630 730 itd, a w USA ta sama seria jako np 6300, 7100 itp.. ?
 

Wiecia

New member
Cześć wszystkim. Jestem tu nowy i to mój 1 post :) Od dzisiaj jestem posiadaczem LG 47LB650V i tu pytanie do was. Jak ustawić kolory, kontrast itp. Jeżeli macie jakieś pytanie odnośnie tego modelu to piszcie śmiało.
PS. Po włączeniu LG Store wyskakuje: Coming soon... Trzeba mieć jakieś konto czy coś żeby zrobić aktualizacje żeby był LG Store? Z góry dzięki :)
 

seba41

New member
Jak już ktoś pisał we wcześniejszym poście, aby skorzystać z LG Store musisz zaktualizować soft w TV do nowszej wersji
 

grzes_k

New member
Cześć wszystkim. Jestem tu nowy i to mój 1 post :) Od dzisiaj jestem posiadaczem LG 47LB650V i tu pytanie do was. Jak ustawić kolory, kontrast itp. Jeżeli macie jakieś pytanie odnośnie tego modelu to piszcie śmiało.
PS. Po włączeniu LG Store wyskakuje: Coming soon... Trzeba mieć jakieś konto czy coś żeby zrobić aktualizacje żeby był LG Store? Z góry dzięki :)

Tryb "Kino" i "Ekspert" nadają się do oglądania, natomiast pozostałe są bardzo zimne i przekontrastowane. Przede wszystkim warto zmniejszyć temperaturę barw na ciepłą np. W15-20, kontrast 70-80, poeksperymentuj zależnie od Twoich preferencji i oświetlenia zewnętrznego.
Każdy tryb można dowolnie ustawić dla każdego źródła.

Ja ustawiłem tryb Standard jako "dzienny" i Eco jako "nocny".

PS
TV trzeba zaktualizować (zakładka "Ogólne"/"O telewizorze").
 

ataman76

New member
Czesc Wiecia. Napisz jak z kontrastem i czernią zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu, jak ogólnie z kolorami czy w miarę naturalne. I jak z dynamicznym obrazem jego ostrościa i płynnością w scenach sportu czy filmach akcji.
Dzieki
 

Wiecia

New member
Czesc Wiecia. Napisz jak z kontrastem i czernią zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu, jak ogólnie z kolorami czy w miarę naturalne. I jak z dynamicznym obrazem jego ostrościa i płynnością w scenach sportu czy filmach akcji.
Dzieki

Cześć! Dla mnie kolory są super i naturalne (takie jak powinny być), czy to jakiś mecz czy żużel wygląda to tak jak powinno. Jest i płonność, i ostrość. Filmów jeszcze nie oglądałem bo mam problem z Plexem - film leci, a napisów brak :( Może ktoś pomoże?
 

Adamson_PL_

New member
Cześć! Dla mnie kolory są super i naturalne (takie jak powinny być), czy to jakiś mecz czy żużel wygląda to tak jak powinno. Jest i płonność, i ostrość. Filmów jeszcze nie oglądałem bo mam problem z Plexem - film leci, a napisów brak :( Może ktoś pomoże?

Napisy w SRT? Tak ogólnie to zainstaluj Serviio w miejsce Plexa :)
 

bluray

Banned
tak jak pisze seba na rynku europejskim od 7 serii ale nie 240 tylko 200 hz ,na rynku amerykanskim itp. gdy my mamy matryce 50 100 i 200 oni maja 60 120 i 240 hz , chodzi tu o nadawany sygnal telewizyjny gdzie u nas jest nadawany w 50 hz a u nich w 60 hz

Odświeżanie matryc nie ma nic wspólnego z systemami PAL czy NTFS.
Odtwarzacze HD (Bluray czy inne) są takim samym źródłem video czy w Europie czy Azji czy w Ameryce.
Więc matryca 100Hz dla materiałów 24 czy 30 fps będzie się odświeżać 120Hz.
100 Hz to skrót marketingowy w wersji na europę.
Przypomina wielce korzystną wersję 100 Hz kineskopów lampowych.
Tam 100 Hz usuwało wreszcie męczące wzrok migotanie w TV PAL.
Jak wiecie z monitorów PC odświeżanie powyżej 62 Hz staje się komfortowe.
W LCD ten problem nie występuje

Dziś ideał to potencja 240 Hz.

Zgodność odświeżania z fps-em eliminuje ew. brak płynności reprodukcji video.
 
Ostatnia edycja:

kowalp5

New member
Waham się pomiędzy LA660 i LB670. Więcej między nimi podobieństw niż różnic.

Mają natywne 100 Hz, niestety taki sam procesor (kontaktowałem się z LG w tej sprawie) 0,9 GHz który przynajmniej w LA660 nie jest demonem wydajności, system audio 2.1, WiFi, WiDi, HbbTV, DualPlay, sterowanie gestami pilota i wiele innych.

Różnią się współczynnikiem MCI (400 Hz vs. 700 Hz), podświetleniem (LED Plus vs. Direct LED), posiadaniem raczkującego WebOS. Różnica w cenie to jakieś 300 - 400 zł.

Czy warto okazyjnie kupić LA660 serii z 2013 r. za nieco ponad 2100 zł? Początkowo byłem w niego zapatrzony, ale zauważyłem, że już w sklepie zamula. A przecież to dopiero początek :p Ceny tych z 2014 r. są przystępne, ale spodziewałem się lepszego procesora, bardziej płynnej przeglądarki, etc.

Czy ktoś może dokładniej wytłumaczyć różnicę między LED Plus a Direct LED?

Oto, co mi napisał konsultant LG na czacie:

"Dodatkową różnicą między LA660 a LB671 jest podświetlenie. Direct LED w LB671, jest bardziej precyzyjne, więc mniejsze jest ryzyko występowania nierównomiernego podświetlenia."
 

bhn92

New member
Bez reklam
Waham się pomiędzy LA660 i LB670. Więcej między nimi podobieństw niż różnic.

Mają natywne 100 Hz, niestety taki sam procesor (kontaktowałem się z LG w tej sprawie) 0,9 GHz który przynajmniej w LA660 nie jest demonem wydajności, system audio 2.1, WiFi, WiDi, HbbTV, DualPlay, sterowanie gestami pilota i wiele innych.

Różnią się współczynnikiem MCI (400 Hz vs. 700 Hz), podświetleniem (LED Plus vs. Direct LED), posiadaniem raczkującego WebOS. Różnica w cenie to jakieś 300 - 400 zł.

Czy warto okazyjnie kupić LA660 serii z 2013 r. za nieco ponad 2100 zł? Początkowo byłem w niego zapatrzony, ale zauważyłem, że już w sklepie zamula. A przecież to dopiero początek :p Ceny tych z 2014 r. są przystępne, ale spodziewałem się lepszego procesora, bardziej płynnej przeglądarki, etc.

Czy ktoś może dokładniej wytłumaczyć różnicę między LED Plus a Direct LED?

Oto, co mi napisał konsultant LG na czacie:

"Dodatkową różnicą między LA660 a LB671 jest podświetlenie. Direct LED w LB671, jest bardziej precyzyjne, więc mniejsze jest ryzyko występowania nierównomiernego podświetlenia."

z tego co pisal posiadacz lb671 ten tv ma poziome strefy wygaszania , ja mam la660s i chcialbym aby u mnie byly poziome a nie tak jak to jest pionowe bo przynajmniej wieczorem przy ciemnym pomieszczeniu wygaszaloby mi pasy w filmach z pasami i juz dla tego mysle ze lepiej wziasc ten nowszy model tym bardziej ze tv to raczej zakup na lata wiec te 300-400 zl to pikus ,chyba ze ten Pan nie pisal prawdy ale mysle ze jednak tak ;p
 

kokos147

New member
42lb671v-tv super tylko ze po paru minutach wyświetlania stojącego ekranu zostaje jego ślad na jakiś czas. ciekawe czy tylko u mnie czy ten typ tak ma.
 
Do góry