Modele TV od LG na rok 2014 seria LB

fitoro

New member
Masakra z tymi telewizorami... Zawsze coś musi być nie tak... Kupił bym coś z nowej serii LG ale strach się bać na co się może trafić
 

Andet

New member
Przed chwilą czytałem posty o Samsungu H64**.
Też się znalazły osoby, które przeklinają na serię H :)
Ale są też osoby zachwycone.

grzes_k ma rację,
- przeczytać forum, nieczego od razu nie eliminować
- zapamiętać na co uważać/zwrócić uwagę
- odpowiedzieć sobie czego się chce
- pooglądać w sklepie, OCENIĆ SAMEMU.
- dopiero na coś się nastawić ostatecznie, i może doczytać coś jeszcze.
Inaczej nic nie kupisz.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
no osoby majace dziwne problemy w smarcie ze im cos nie dziala w serii h ,ja nie mam pojecia o co im chodzi ,pewnie cos zle robia ,ale na obraz raczej zadna osoba nie narzeka.

ale jak wyzej Andet wypisal tak trzeba zrobic z tym ze w sklepie to tez taka zabawa... ja po la660s kupilem sony w605 48 i w domu jak ustawilem go na stoliku wlaczylem i tragediaaaaaaaa w sklepie jakos to wygladalo , na amazing spidermanie go testowalem ustawiajac obraz ,za nic nie bylo ostrosci i plynnosci... juz w la660s bylo duzo duzo lepiej a w h6400 to jest bajka taki spidey w 1080p. Potem dekoder i mecz i same syfy na obrazie w w605 po 2 godzinach spakowalem i zwrocilem do sklepu kupowane w mm a tam mozna spokojnie zwrocic tv tak wiec osoby ktore maja taka mozliwosc niech sobie kupia w mm i obczaja modele rozne jak ktos ma kase niech kupi sobie 2 naraz np. lb670 i h6400 i niech potestuje w dzien na tych samych materialach potem w nocy w ciemnosci i potem jeden z nich zwroci do sklepu badz tez obydwa jesli komus zaden nie spasuje;p
 
Ostatnia edycja:

kokos147

New member
Zgłupieć można - byłem zdecydowany na 47LA690 - jest w rodzinie, pobawiłem się nim, w samsungu nie miał w tej cenie konkurencji. Chwilę zwlekałem, teraz weszły LB (a LA ciężko trafić) no i problem bo jest konkurent-sams H6400. Brakuje mi jednak w nim tunera SAT, który co prawda ma H6410, ale jest biały i cholera wie czy identyczny z H6400 i tylko wzbogacony o SAT czy jeszcze coś innego (gorszego).


miałem u siebie lg 42lb671v a teraz mam samsunga h6400. lg oddalem ze wzgledu na powidoki. sprawdzalem na kilku egzemplarzach i wszedzie bylo to samo wiec wzialem h6400. poki co jestem zadowolony chociaz wg mnie jakichs wielkich roznic w jakosci obrazu nie ma. mam wrazenie ze w samie lepiej wygladaja programy sd, a hd to praktycznie to samo (przynajmniej jak siedzi sie na wprost). zdecydowanie lepiej ogladalo sie filmy 3d na lg, no ale to tez subiektywna ocena. w lg nie mialem problemu ze skonfigurowaniem konsoli a w samie w fife obraz lekko smuzy i narazie nie mam pomyslu jak to wyeliminowac. pod wzgledem multimedialnosci i jeden i drugi bardzo latwo polaczyc ze smartfonem/tabletem, w samie troche wiecej aplikacji. drobnych roznic na korzysc jednego i drugiego jest duzo i jakby nie te powidoki to telewizory postawilbym na rowni.

ps pilot w jednym i drugim tv - REWELACJA :)
 

bhn92

New member
Bez reklam
ale nie miales okazji postawic jednego obok drugiego w domu o porownac obraz na tym samym pliku dajmy na to?

Wydaje mi sie ze nie widziales jednego i drugie grajacego obok siebie w warunkach domowych i z tad mowisz ze tylko troche lepiej sam (a tylko tak kazdy by zobaczyc jak to naprawde jest bo gdy widzisz tylko jeden to wiadome przeciez ze lg zlego obrazu nie ma na hd bo to przeciez tv hd;p ale gdy widzisz oba grajace film w domu na normalych ustawienia to wtedy), ja na samie gram w gta5 ,ufc i fife 14 na ps3 i nie wiem o czym mowisz ,masz wylaczony motion plus? bo to do gier trzeba wylaczyc moim zdaniem...
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
@kokos147
Dzięki z info!

Twoja opinia bardzo by mnie interesowała, bo nie jesteś anty LG, ani użytkownik o nazwie "tylko-Samsung-dla-wszystkich-i-pod-każdym-względem" :)

1. A wieczorem jak oglądasz, też obrazy porównywalne? (lb671 vs h6400)
2. A obsługa i wygoda menu w Smart TV jak wypada w porównaniu?
3. Czy zauważyłeś że Smart TV w LG chodził znacząco wolniej? (procesor jednordzeniowy vs czterordzeniowy Samsunga)
3. Czy brak WebOS w Samsungu nie szkoda troszeczkę?
4. Jak sprawność/przycinanie YouTube w porównaniu tych TV?
5. Czy Samsung wyświetla info o aktualnym/następnym programie, pasek postępu/godzina od do przy przełączaniu kanałów DVB-T? (bez wywoływania pilotem info za każdym przełączeniem kanału) (Bo w LG któś już chyba pisał że wyświetla, tak?)
6. Czy do pilota Samsunga też można gadać jak w LG? :)
 
Ostatnia edycja:

grzes_k

New member
miałem u siebie lg 42lb671v a teraz mam samsunga h6400. lg oddalem ze wzgledu na powidoki. sprawdzalem na kilku egzemplarzach i wszedzie bylo to samo wiec wzialem h6400. poki co jestem zadowolony chociaz wg mnie jakichs wielkich roznic w jakosci obrazu nie ma. mam wrazenie ze w samie lepiej wygladaja programy sd, a hd to praktycznie to samo (przynajmniej jak siedzi sie na wprost). zdecydowanie lepiej ogladalo sie filmy 3d na lg, no ale to tez subiektywna ocena. w lg nie mialem problemu ze skonfigurowaniem konsoli a w samie w fife obraz lekko smuzy i narazie nie mam pomyslu jak to wyeliminowac. pod wzgledem multimedialnosci i jeden i drugi bardzo latwo polaczyc ze smartfonem/tabletem, w samie troche wiecej aplikacji. drobnych roznic na korzysc jednego i drugiego jest duzo i jakby nie te powidoki to telewizory postawilbym na rowni.

ps pilot w jednym i drugim tv - REWELACJA :)

Błagam, potwierdź miażdżącą przewagę Sama, bo nasz kolega z forum nie będzie miał spokojnego snu :)

Od siebie przypomnę, LG nie ma i nie będzie miał Flasha. Obiecywany TVN Player nadal nie istnieje, aplikacje ubogie. kiepską czerń uzupełniają niedoświetlone rogi.
Niestety 47LB671 jest wolny od wady "powidoków" ale na osłodę nie podoba się mojej żonie (wolała starą plazmę z szerokimi, czarnymi ramkami).

PS
Kiedyś miałem Sama, i byłem z niego bardzo zadowolony (chociaż też miał wady), naprawdę!
 
Ostatnia edycja:

kokos147

New member
ale nie miales okazji postawic jednego obok drugiego w domu o porownac obraz na tym samym pliku dajmy na to?

Wydaje mi sie ze nie widziales jednego i drugie grajacego obok siebie w warunkach domowych i z tad mowisz ze tylko troche lepiej sam (a tylko tak kazdy by zobaczyc jak to naprawde jest bo gdy widzisz tylko jeden to wiadome przeciez ze lg zlego obrazu nie ma na hd bo to przeciez tv hd;p ale gdy widzisz oba grajace film w domu na normalych ustawienia to wtedy), ja na samie gram w gta5 ,ufc i fife 14 na ps3 i nie wiem o czym mowisz ,masz wylaczony motion plus? bo to do gier trzeba wylaczyc moim zdaniem...

prawda, nie mialem okazji postawic ich obok siebie ale moge powiedziec ze przecietny uzytkownik - taki jak ja prawdopodobnie wielkich roznic nie zauwazy, szczegolnie ogladajac filmy w dobrej jakosci. jak szukalem telewizora to pod wzgledem jakosci obrazu zdecydowanie bardziej podobaly mi sie inne modele (w tej cenie szczegolnie panasonic et60e) ale mi zalezalo tez na multimedialnosci, a tu lg i samsung sa weglug mnie duzo przed konkurencja.
mozesz napisac na priv jakie masz po kolei ustawienia obrazu? motion plus mam ustawione recznie prawie na minimum ale sprobuje wylaczyc calkiem. w animacjach wszystko jest fajnie ale lekkie smugi mam przy dalekich podaniach. musze jeszcze pogrzebac w opcjach:)
 

fitoro

New member
myślę, że LG jak i Samsung w tych modelach to fajne telewizorki. mnie osobiście kusi lg 55 cali 671v bo można dostać w prezencie jakiś dodatkowy gadżet i to jest fajne. co do kwestii technicznych to na pewno webos jest przyszłościowe i mam nadzieje, że zaczną to powoli rozkręcać.
osobiście zastanawiam się albo lg55671v albo 48h6400 bo jakoś sony, filipsy czy inne panasoniki do mnie nie przemawiaja chyba że się mylę
 

kokos147

New member
@kokos147
Dzięki z info!

Twoja opinia bardzo by mnie interesowała, bo nie jesteś anty LG, ani użytkownik o nazwie "tylko-Samsung-dla-wszystkich-i-pod-każdym-względem" :)

1. A wieczorem jak oglądasz, też obrazy porównywalne? (lb671 vs h6400)
2. A obsługa i wygoda menu w Smart TV jak wypada w porównaniu?
3. Czy zauważyłeś że Smart TV w LG chodził znacząco wolniej? (procesor jednordzeniowy vs czterordzeniowy Samsunga)
3. Czy brak WebOS w Samsungu nie szkoda troszeczkę?
4. Jak sprawność/przycinanie YouTube w porównaniu tych TV?
5. Czy Samsung wyświetla info o aktualnym/następnym programie, pasek postępu/godzina od do przy przełączaniu kanałów DVB-T? (bez wywoływania pilotem info za każdym przełączeniem kanału) (Bo w LG któś już chyba pisał że wyświetla, tak?)
6. Czy do pilota Samsunga też można gadać jak w LG? :)

ad 1. na jednym i drugim ogladalem filmy i gralem na ps4 tak w dzien jak i w nocy i wg mnie obydwa maja swietny obraz przy dobrej jakosci filmu. jak ogladalem polsat sport sd (cyfrowy polsat) na lg to bylo kiepsko w porownaniu z samem.

ad 2,3,4. webOS jest baaaardzo przyjemny i prosty. jak wlaczylem smarta w samsungu to troche ciezko bylo go ogarnac z poczatku w ale pozniej tez okazal sie dosyc prosty i nawet bardziej rozbudowany. codziennie wlaczam jutuba i hbo go. na lg musialem wlaczyc dwa razy hbo zeby obejrzec cos bo wyskakiwal blad ale na to pewnie wyjdzie aktualizacja. poza tym oba smarty bardzo fajnie chodzily i nie wydaje mi sie zeby ten w samsungu byl duzo szybszy. w jednym i drugim tv zdazalo sie ze jakas aplikacja wyrzucala blad ale procz tego hbo nic regularnego. na lg po podlaczeniu przez wifi nie da sie nic ogladac (przynajmniej z moim starym routerem), na samie duzo lepiej ale i tak polecam po prostu podlaczyc kabel, wtedy wszystko smiga (mam internet "do 20 mb/s"). poczatkowo zdecydowalem sie na lg glownie ze wzgledu na webos bo to naprawde fajny system a dopiero zaczyna sie rozwijac.

ad 5. mam dekoder cyfrowego polsatu takze nie pomoge. tylko tyle moge powiedziec ze pilot sama wykrywa ten dekoder a lg nie.

ad 6. pewnie ze do pilota mozna gadac ( :eek:k: ) ale Cie nie zrozumie ;) - jest wybieranie glosowe ale sie za duzo nie bawilem. da sie zmieniac kanaly, wyszukiwac w przegladarce ale jak dla mnie slabo to dziala - trzeba mowic naprawde glosno i wyraznie zeby dobrze zrozumial. jak bylo z lg nie wiem bo tam nie probowalem
 
Ostatnia edycja:

Andet

New member
@kokos147
Dzięki!

@kuer3
TV LB700 / LB730
MCI 700 / 800 Hz
Tylko tyle znalazłem w różnicach znaczących. Czyli odświeżanie obrazu. Poniżej link co oznacza MCI. Czy ta różnica jest istotnie widoczna przy oglądaniu? To trzeba samemu ocenić.

Przy okazji przez przypadek znalazłem rewelacyjną stronę, gdzie pisze chyba wszystko na temat Hz i wielu innych parametrów dla TV różnych marek i są próbki video pokazujące o co chodzi, i testy są telewizorów 2014.
Niestety po angielsku (albo po łamanym polsku jak pomoże google przetłumaczyć).
Jeszcze nie czytałem, ale to zrobię, bo widzę że tam mnóstwo ciekawych informacji na temat TV wszystkich liczących się firm i testy.
Co to jest MCI w LG, ile daje faktycznie MHz dla ekranu i jak to się ma do innych firm.
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
prawda, nie mialem okazji postawic ich obok siebie ale moge powiedziec ze przecietny uzytkownik - taki jak ja prawdopodobnie wielkich roznic nie zauwazy, szczegolnie ogladajac filmy w dobrej jakosci. jak szukalem telewizora to pod wzgledem jakosci obrazu zdecydowanie bardziej podobaly mi sie inne modele (w tej cenie szczegolnie panasonic et60e) ale mi zalezalo tez na multimedialnosci, a tu lg i samsung sa weglug mnie duzo przed konkurencja.
mozesz napisac na priv jakie masz po kolei ustawienia obrazu? motion plus mam ustawione recznie prawie na minimum ale sprobuje wylaczyc calkiem. w animacjach wszystko jest fajnie ale lekkie smugi mam przy dalekich podaniach. musze jeszcze pogrzebac w opcjach:)

et60 to matryca lg ,wiec obrazowo podobnie do lg ale smart duzo gorszy,a obraz tam skape wygaszanie juz Maciej *************** polecal bardziej la660s niz et60.
 

grzes_k

New member
Nie mogę tego przetrawić ;) Nie jest wolny od wady, czy jest wolny, ale niestety ?
Możesz łopatologiczniej ;) ?

Po prostu jeden z naszych kolegów pragnie wykazania wyższości Sama nad LG, tak więc nie mogąc doszukać się tej wady w moim tv (sygnalizowanej przez użytkownika 42LB671) napisałem "niestety" :)
Być może, gdyby posiadał tą wadę już bym go oddał i został szczęśliwym posiadaczem jedynego słusznego H6400 :)
A tak na poważnie, porównując różne tv w każdym można się do czegoś przyczepić. Jeśli nie ma istotnych wad to jakość obrazu w największym stopniu będzie zależała od jakości materiału, ustawień tv a nie od samego modelu (oczywiście uwzględniając kategorię cenową).
A dlaczego wybrałem LG a nie Sama którego również brałem pod uwagę? Bo akurat ten model był dostępny w MM od ręki.
 

bhn92

New member
Bez reklam
grzes jak nie wierzysz to niebieskim forum wyszedl wlasnie test 55h6400 z takim samym oznaczeniem matrycy jak w 40 i 48 wiem powinno byc podobnie (50 to inna sprawa nie wiadomo czy zaszly jakies zmiany w produkcji w tym roku)

fragment wstepu

Samsung UE55H6400 to niezwykle mocne uderzenie w konkurencję. Jeśli tylko jego sprawność przełoży się na ekrany o innym rozmiarze to najprawdopodobniej będzie #1 w tym roku w klasie średniej.
 

ptaq707

Member
grzes jak nie wierzysz to niebieskim forum wyszedl wlasnie test 55h6400 z takim samym oznaczeniem matrycy jak w 40 i 48 wiem powinno byc podobnie (50 to inna sprawa nie wiadomo czy zaszly jakies zmiany w produkcji w tym roku)

fragment wstepu

Samsung UE55H6400 to niezwykle mocne uderzenie w konkurencję. Jeśli tylko jego sprawność przełoży się na ekrany o innym rozmiarze to najprawdopodobniej będzie #1 w tym roku w klasie średniej.

czesc,
nie wszyscy patrza TYLKO na matryce.. licza sie tez inne parametry takie jak 3D (pasywne dziala na kartach graficznych od ATI, aktywna tylko nVidia), satelita, WEBos, katy widzenia.. dodam ze LG ma niski input lag co jest korzystne przy graniu z kompa. ludzie tez takimi kategoriami sie kieruja i musisz to uszanowac. matryca w TV nie zawsze jest najwazniejsza jesli roznice sa nieznaczne.. (w tym przypadku sa nieznaczne - do zaakceptowania - bo czytalem test na "rings.com").
pozdro.
 
Ostatnia edycja:
Do góry