Panasonic 58gx830 już u mnie w domu!!!

mateusz502

New member
J

Generalnie po za mocno błyszczącą matrycą nie mam do czego się przyczepić. Jak pisałem wcześniej po kilku minutach przestaje się odbicia zauważać.

dzieki, boje sie go kupic bo to lustro jest jedyna rzecza na ktora zwrocilem uwagę..oprocz super obrazu w tej klasie cenowej ;) Naprawdę nie zwracasz uwagi na to po jakims czasie?

pozdrawiam
 

Piotr1980

New member
Byscie powstawiali jakieś zdjęcia jak to wygląda w użytkowaniu, przy lampie i w słoneczny dzień bo trzymam na niego miejsce na ścianie [emoji2] czy jakis filmik nagrać i na YT wrzucic. Obecnie ze względu na refleksy czekam z decyzją, oglądałem ostatnio Sony seria xg85 , xg95 i bardzo fajnie też się prezentuja. Xg80 można dostać już za 2600, nigdzie nie ma żadnych recenzji w sieci o GX8x0. LG 55SM9010 też nigdzie nie dostępny. Jeszcze SM 8600 wchodzi w gre. Za duży mętlik mam już w głowie.
230c1717b836dc253170b45fd27c6001.jpg


Z jaką matrycą byście polecili wogole tv do mojego pokoju, z lewej strony okno i latem bardzo słonecznie w pokoju a z prawej strony stół przy którym też czasem siedzimy i dobrze by było coś pod kątem widzieć. Oglądamy zawsze przy świetle. Pokój 3x6, do telewizora mam jakieś 2-2.5 m
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Piotr1980, jak nie ma recenzji z gx800??? Oczywiście że jest!!! Jest kilka na YouTube i jest kilka po wpisaniu w Google. Na YouTube polskich nie ma ale na Google znajdziesz polska recenzje https://***************************...c-lcd-gx810-test-z-hollywood-do-twojego-domu/ i masz też zagraniczne.
Nic ci zdjęcia nie dadzą u kogoś w domu bo sam musisz sprawdzić u siebie. Uwierz że jeżeli nawet odbija światło to później jak nie myślisz o tym to nie przeszkadza. Owszem najbardziej odbija światło jak jest wyłączony ale jak już jest obraz to jest OK.
Kup sobie np w MM, sprawdź w domu i masz 30dni a w klubie MM nawet 45 dni na ewentualny zwrot.
 

Piotr1980

New member
Twój wygwiazdkowany link nie działa, ja niestety odpuszczam tego Panasonica a szkoda bo ma fajne parametry, w tym linku model bliźniaczy chyba na niemiecki rynek widać jak to wygląda w ciągu dnia
https://youtu.be/gn7b-P3n0cI

U mnie będzie to samo bo okno mam blisko, poczekam jakie telewizory wyjda w tym roku, zależy mi na eARC więc koniecznie z HDMI 2.1

Tutaj inny filmik
https://youtu.be/trAWpNm2cL4


c9d2a9a731fe180529e10a50d55978a6.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Wracając do tematu tych odbić światła, słońca, okien w ekranie to nie wydaje mi się by był taki tv który nie będzie odbijał. Wszystko zależy od tego jak i gdzie postawimy swój tv w pokoju. Owszem pewnie jeden tv będzie ciut mniej odbijał a inny ciut bardziej ale każdy będzie.
 

strazakp

Banned
Piotr1980 link nie działa bo blokuję tutaj forum albo ja coś źle robię. Tak jak pisałem, wpisz w Google a znajdziesz co najmniej kilka recenzji w tym taka z prprzed kilku dni na stronie ****************************** gdzie jest dosyć szczegółowo.
Jak odpuszczasz to OK. Dla mnie ten Panasonic jest OK i w większości recenzji też zbiera bardzo dobre opinie w swojej klasie i kosztuje niewiele jak na to co oferuje. Ja tam jestem zadowolony i choć wiem że są może lepsze tv ale wiem też że do takich musiałbym dołożyć min 1000 zł a mi akurat to nie pasowało by dokładać i aż tyle.
Życzę dobrego wyboru i zakupu. Pamiętaj też że nowe modele na 2020 rok wcale nie muszą być lepsze od tych wcześniejszych a na pewno będą droższe bo nowe. Jeżeli masz 3700 zł to bierz Sony 55xf9005
 

mateusz502

New member
Wracając do tematu tych odbić światła, słońca, okien w ekranie to nie wydaje mi się by był taki tv który nie będzie odbijał. Wszystko zależy od tego jak i gdzie postawimy swój tv w pokoju. Owszem pewnie jeden tv będzie ciut mniej odbijał a inny ciut bardziej ale każdy będzie.

moze ale w tym mozna sie przejrzec jakw lustrze.. mam porownanie do starego sharpa z 2007r, tam wogole nie widac odbic przy wlaczonym tv
 

strazakp

Banned
moze ale w tym mozna sie przejrzec jakw lustrze.. mam porownanie do starego sharpa z 2007r, tam wogole nie widac odbic przy wlaczonym tv
No jak jest wyłączony tv to faktycznie prawie jak lusto a na pewno okna widać mocno, ale jak jest włączony to ja tego nie widzę. Gram np teraz na konsoli i jest super.
Stary Sharp to nie to samo co nowe tv. Ja też mam Samsunga z ok 2008 roku i jest super sprzęt który jakością obrazu dorównuje wieloma obecnymi w kwocie do ok 3500 zł,tyle że mimo iż jest tylko 42 całe to jest tak duży jak obecne 50 cali.
 

strazakp

Banned
Tv już trochę u mnie jest ale teraz dopiero mogę napisać coś więcej o tym jak się sprawuje w grach z Xbox One S. Wcześniej pisałem już coś jak włączyłem tylko na moment FH4 że obraz jest super ale wtedy było to na szybko bo nie miałem czasu. Teraz znowu testuje jak to wygląda w grach. Generalnie to dzieciaki testują bo grają a ja obok obserwuję. Leci gra Lego Star Wars :) Włączając konsole uruchamia się w tv tryb GRA który dostowowuje i szybkość i obraz pod właśnie gry. Oczywiście ustawiłem sobie jakość obrazu pod siebie ale sam tryb Gra pewnie też coś tam robi.
Jak to w grze Lego jest dużo kolorów i kolory są fajne choć nie ustawiałem jakoś mocno jaskrawe a podświetlenie ustawiam sobie generalnie na poziom 75. Zaznaczę od razu i chyba przypomnę się że porównując do dx700 tutaj jest jednak lepiej również pod konsole.

Jeszcze raz podkreślę stanowczo że ów odbicia światła w ekranie są w ogóle nie zauważalne!!! Owszem, jak tv jest wyłączony to wszystko widać jak w lustrze prawie ale jak tv jest włączony to nic nie widać poza tym co wyświetlamy. Mam teraz włączona grę, wyłączone światła w pokoju ale vis a vi (4m) są odsloniete okna a na dworze jeszcze w miarę jasno...odbijajacych się okien nie widać.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
"Jeszcze raz podkreślę stanowczo że ów odbicia światła w ekranie są w ogóle nie zauważalne!!! "
A nie dało się po polsku napisać np. tak: jeszcze raz podkreślam, że owe odbicia...?
 

strazakp

Banned
Jedyne co zauważyłem na minus a nie było tego z moim dx700 to fakt iż w momencie kiedy włączam kanał Canal+4K to nie zawsze włącza się dźwięk i trzeba włączyć np kanał niżej i znowu na ten sam by dźwięk już był. Nie wiem czy to kwestia jakiegoś ustawienia czy jak...Dotyczy tylko i wyłącznie tego jednego programu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
@strazakp, mógłbyś sprawdzić to o co poprosiłem kilka postów wyżej? Byłbym wdzięczny. Dzięki! :)
 

strazakp

Banned
Mógłby ktoś sprawdzić jak są wyświetlane filmy 21:9 na YouTube w nowym Panasie? Do sprawdzenia np na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Ns-NO9_Nj3k&t=3s
U mnie w EX780 takiego formatu film nie jest w stanie poprawnie wyświetlić i mam zniekształcony prostokątny obraz z pasami u góry i po bokach...

O to ci chodzi by sprawdzić?
Właśnie odpaliłem ten link do yt i wydaje mi się że u mnie jest OK
 

Forest89

Active member
Bez reklam

Attachments

  • IMAG1113.jpg
    IMAG1113.jpg
    15,2 KB · Wyś: 50
Do góry