TV 55cali 4K cena raczej do 3500zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? szerokość pokoju 3,5m,
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno z prawej strony na wschód
7. Jaki masz obecnie telewizor? Obecnie w innym mieszkaniu toshiba 40cali
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - dobry ekran 4K, uruchamianie takich stron jak cda ale nie koniecznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? satelita
10. Jakie urządzenia będą podłączane do TV?
- Laptop
- pendrive
- dekoder NC+
- w przyszłości kino domowe
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3 godziny
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, kuchnia
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie niekoniecznie - ale może zacznę hihi :)
16. Preferencje co do marki? SONY np. KD-55XE7096B lub KD-55XE8096 & Panasonic np. TX-58EX700E ewentualnie Philips np. 55PUS6501
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? białe poświaty przy napisach w filmie, nierównomierne podświetlenie, nienaturalne kolory,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorami, w weekend 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3k
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Większość osób wśród wymagań podają netflixa skoro to przyszłość albo jest tego warte czemu nie niech TV również ma taką funkcję.

Producenci wypuszczają po kilka modeli TV dla danej wielkości lub roździelczości że trudno się w tym odnaleźć.

Proszę o pomoc w wskazaniu najlepszego tv w cenie 3500zł (matryca, kolory, kontrast, oprogramowanie/wsparcie)

Dziękuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych modeli masz:
- Philipsa 55PUS7303 za 3199 zł
- TCLa 55C7006 za 2799 zł
- Philips 55PUS6561 za 3199 zł
- Hitachi 55HZt66
- TCL 55X2 za 3750 zł
 
kiki mam pytania:
1. dlaczego nie wymieniłeś Panasonic TX-58EX700E lub sony KD-55XE7096B ?
2. czym różni się TCL 55X2 od 55C7006 ?
3. 55PUS7303 lub 55PUS6561 jak z kurzem za matrycą ?
4. Hitachi 55HZt66 jaki rocznik ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny są z Vatem brutto dla niebieskich członków forum.
Napisz na PW.
Panasonic nie jest produkowany.
Hitach roczknik 2017.
 
kiki
1. Panasonic jest w sprzedaży co możesz o nim powiedzieć ?
2. czym różni się TCL 55X2 od 55C7006 ?
3. 55PUS7303 lub 55PUS6561 jak z kurzem za matrycą ?
4. jaki Sony polecasz do 3500zł ?
5. który z modeli tv który pojawił się w tym temacie do tej pory ma 120 Hz ?
 

janusz

New member
Bez reklam
1 Panasonic już odpuszcza rynek TV, a modele oferowane to stare i dość średnie, ponadto z martwym smartem firefoxa.
2. Różnica z jednej strony ogromna z drugiej strony oba są bardzo dobre jakościowo. X2 nie ma matrycy ledowej tylko QLED. Może nie jest to Oled ale na pewno lepsza jakjość od LEDów.
3. Kurz był, ale ostatnio nie słychać, chyba poprawili.
 

Jabaranek

New member
1 Panasonic już odpuszcza rynek TV, a modele oferowane to stare i dość średnie, ponadto z martwym smartem firefoxa.
2. Różnica z jednej strony ogromna z drugiej strony oba są bardzo dobre jakościowo. X2 nie ma matrycy ledowej tylko QLED. Może nie jest to Oled ale na pewno lepsza jakjość od LEDów.
3. Kurz był, ale ostatnio nie słychać, chyba poprawili.

1. Większej bzdury nie słyszałem i pewnie dlatego Panasonic cały czas pokazuje nowe modele i rozwija swój martwy Soft do którego ma pełne wsparcie i prawa.
2.Qled to jest telewizor LCD LED z kropką kwantowa która zasadniczo nie daje nic więcej niż 2-3% większego pokrycia kolorów.

58EX700e to bardzo poprawny telewizor z wysokim kontrastem, bardzo dobrym odwzorowaniem barw i świetnie wykonany. Szkoda tylko że ma 60Hz ale w tym przedziale cenowym większość tak ma oprócz może Philipsa bo on zdaje się ma 120hz ale IPS
 
"janusz"
A to mnie zaskoczyłeś z tym Panasonic-em, sprzedawca twierdzi że to jedna jeśli nie jedyna marka jaka jest używana w reżyserce. Ponoć Panasonic ma najbardziej zbliżone kolory itp. do rzeczywistych. Ale jaka jest prawda nikt nie wie :(
Gdzie masz taką informację że Panasonic odpuszcza telewizory ?
Każdy zwykły android tv na pendrive jest lepszy od tych smartów/androidów tv co oferują producentów tv sony philips czy TCL, więc nie dyskwalifikował bym tv za brak lub słabego smarta to według mnie nie profesjonalne a dziecinne.

Samsungi z swoimi QLED-ami odpadają na przedbiegach z swoim nienaturalnymi kolorami. Przecież na forum nikt nie poleca SAMSUNGA właśnie z tego względu już nie wspomnę o sklepach stacjonarnych nie pamiętam kiedy ktoś mi polecała Samsunga.
Więc nie rozumiem dlaczego na forum Samsung jest BE a TCL z tą samą matryca jest OK ???

Proszę pochwalcie się jakie macie telefony ?
Ile z was ma Xiaomi MEIZU lub inne a ile ma Sony, Samsung, Apple
Założę się że jest więcej klientów markowych produktów, klienci są wstanie zapłacić więcej i za to dostają pewny produkt z podzespołami pierwszego gatunku. Tańsze marki korzystają z prawdopodobnie matryc drugiego gatunku, gorsze wsparcie techniczne itd.

Nie siedzę w branży ale uświadomiłem sobie że cena między takim np. TCL a tv np. SONY nie jest taka duża ale różnica w jakości, wsparciu, doświadczeniu między tymi dwoma producentami jest duża żeby nie powiedzieć ogromna. TCL może ale za 2-3 lata jak rynek pokaże jak ta marka dba o swój produkt czyli jakość podzespołów wsparcie i gwarancja.

Np. na forum można przeczytać że TCL-e żyją własnym życiem jednemu tv włącza się w środku nocy ,drugiemu nie wiedząc czemu resetuje TV, trzeciemu tv zawiesza się na kanałach wyższych niż 55 o czym my mówimy to nie jest zabawka dla pięciolatka ale tv do salonu płacimy i nie powinniśmy z TV walczyć więc jestem za prostym SMARTEM bez wodo trysków zawsze można podpiąć android tv na pendrive który jest 100% stabilniejszy lub mini PC który według mnie to przyszłość poczciwy windows na którym wszystko odpalisz a przede wszystkim ma wsparcie i DZIAŁA.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To chyba Twoja teoria spiskowa , że niby do nowych modeli wkłada się matryce drugiego gatunku. Wszystkie specyfikacje masz na displaysearch.

Panasonic odpuszcza telewizory - bo w USA już nie sprzedaje.

Samsung nie jest BE i jest tak samo dobry jak TCL tyle, że kosztuje dużo więcej. A większość (95%) przedstawia taki próg cenowy, że mieści się właśnie TCL.

To jest tylko sprzęt i kwestia skali.

Mam Philipsa z Androidem i działa mi wszystko co wykorzystuję !.
 
kiki
1. Panasonic 58EX700e ma matrycę Va czy IPS ?
3. 55PUS7303 lub 55PUS6561 jak z kurzem za matrycą oraz który ma 120Hz ?
4. napisz coś o KD-55XE7096B oraz KD-55XE8096
5. który z modeli tv który pojawił się w tym temacie do tej pory ma 120 Hz ?
6. który model tv byś wybrał z powyższych lub inny ale marki sony panasonic philips (ale tu obawiam się że philips mają ciemne matryce) ?

Nie wiem jak to sony robi ale w sklepie na ścianie modele z matrycami IPS mają najjaśniejsze i najbielsze ekrany
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Bierz Panasa 58ex700 , TCL 55dp660 lub dołóż do Samsunga 55mu7002 , najlepiej jak zobaczysz te telewizory na żywo i podejmiesz decyzję
 
wcześniej było to 3000 ale jestem w stanie dodać te 500 / 800zł
ale tv musi być naprawdę wart tych pieniędzy.

Za 3000 lub mniej mógłbym przymknąć oko za pewne mankamenty ale już w budżecie w okolicach 3800 nie wypada
 

Lettner123

New member
również polecam Panasonica ex700 jest do bardzo dobry tv w tych pieniądzach albo dozbieraj do samsunga mu7002. Nie słuchaj tych bredni o Panasonicu że sie kończy itd. ważne że robi bardzo dobre tv a ex700 jest tego przykładem
 
samsung mu7002 jest za 3720zł z darmową dostawą
Panasonic TX-58EX700E jest za 3777zł z darmową dostawą
którego polecacie ?

ewentualnie jeszcze jeden model do 3300-3500zł
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
w Philipsie wieczorami zobaczysz szarość a nie czerń...bierz na VA te co wymieniłem,zobacz sobie je w sklepie Saturn czy Media Markt najlepiej
 
Do góry