Samsung 55mu7002 czy Panasonic TX-58ex700e

mac_latawiec

New member
Nie zgodzę się, to jest jego opinia podyktowana doświadczeniem i posiadaniem modelu panasonica.

Ja też jestem posiadaczem seri ex700 i uwierz mi żadnego klatkowania , snużenia , smużenia na tym tv do dnia dzisiejszego nie uświadczyłem, gdyby tak było tv poszedł by do zwrotu - nie mam jobla na punkcie Panasonica i wziąłbym tv innej marki.
To jest moja opinia podyktowana dłuższym doświadczeniem i posiadaniem serii 700.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na
- Philips 55PUS6262 za 2150 nie ma klatkowania
- TCL 55C70 za 2999 zł nie ma
- Thomson 55UC64 za 2499 zł nie ma
- TCL 55P60 za 2450 nie ma
 

Junior_wawa

New member
Na
- Philips 55PUS6262 za 2150 nie ma klatkowania
- TCL 55C70 za 2999 zł nie ma
- Thomson 55UC64 za 2499 zł nie ma
- TCL 55P60 za 2450 nie ma

Na tym Panasonicu też nie ma klatkowania, korzystam z niego dobre pół roku, obraz jest fenomenalny po kalibracji. Jak komuś klaktkuje, smuży itd - do zwrotu, macie wadliwy odbiornik. Oglądałem całe mistrzostwa świata w 4K i nawet przy bardzo dynamicznych akcjach i strzałach nie było smużenia ani cloudingu więc jeżeli ktoś ma takie problemy to bez wątpienia trafił na uszkodzony odbiornik. Ja tego Panasonica polecam wszystkim, tym bardziej że aktualnie można go kupić za 3300. Odbiorniki od Kikiego to z całym szacunkiem najbardziej budżetowe modele, bez czerni, na słabych matrycach. Jedyna zaleta, że można od Kikiego kupić, i zachwali, a że ma dużo postów to jest autorytetem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak masz pikselozę , klatkowanie to sobie sprawdź czy kabel HDMI wyrabia lub dekoder albo źle ustawiona antena...w telewizorze bez przyczyny pikseloza się nie pojawia a druga sprawa ktoś tu pisał i narzeka na Panasonic-a ex600 chłopie kupiłeś budżetowy telewizor na słabej matrycy IPS to tak masz...on nie ma nawet startu do modelu EX700 na matrycy VA tym bardziej że w nim siedzi panel od Innolux-a więc nie pisz tu że ex600 ma tą samą matrycę co ex700 bo to BZDURA
 

choq

New member
po ustawieniach jest OK - musi być prawdziwe kino
na 4K to rewelacja, tylko niestety kablówka nie nadaje w 4K.
wszystko zależy od kanału i emitowanego programu
niestety mając najlepszy TV jak sygnał podamy do d... to jest jak jest.
 

emer

Member
Bez reklam
Czy w aktualnej cenie 33oo pln ten tytułowy Panasonic TX-58ex700e jest dobrym zakupem ? Nie będzie na nim grane, żadne smart i inne gadgety. Tylko TV cyfrowa, sport, film ...
Ewentualnie w około tej cenie co może być lepsze dla rozmiaru 50-58 cali ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Ten Panasonic jest najlepszym wyborem. Oglądam na nim wszystko. Żadnych przycięć, komet itp. Ostatnio na Samsungu mu6xxx włączyłem mecz z tv - kometa, zaniki piłki, a myślałem że tylko na kiepskim materiale avi tak jest. Niestety mojego posta nikt nie zobaczy bo mnie tak miszcz tego forum zrobił niewidzialnym :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Konkurencja daje więcej, na znacznie dłużej i więcej radości niosą ciekawe aplikacje, Android, wkrótce Google Assistant i obsługa głosem.
I to matrycą natywną 100HZ - do sportu !
 

wysio

Member
Bez reklam
Jaka konkretnie konkurencja? Oczywiście mówimy tu o kwocie 3300 zł za 58 cali...
Po co mi te wszystkie funkcje i Android TV, skoro potrzebuje tylko mieć szybki i przejrzysty interfejs, oraz obsługę najpopularniejszych aplikacji. Smużenia w tym Panasonicu też nie zauważyłem - mimo, że nie ma 120 Hz. Proszę zatem o konkrety, dlaczego ten Panasonic jest niby zły.....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philip 55PUS8303 - matryca natywna 100Hz.Panasonic nie jest zły, ale np aplikacje ma jak za króla ćwieczka. Modele sprzed 4-5 lat nie maja update np Youtube i nie działają. Zawsze możesz dokupić Boxa z Androidem.
Jak nie zauważyłeś różnicy między 50Hz a 100Hz to jeszcze taniej dla Ciebie.
 

wysio

Member
Bez reklam
W Panasonicu nie zauważyłem, bo system nieźle to poprawia. Nie wiem, jak radzi sobie z tym Philips. Będę musiał sprawdzić. Dzięki za info.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dla tak wiekowych osób szczytem już będzie Philips 55PUS7303, gdyż jest tańszy jakieś 300 zł, mniejszy o 3 cale od Panasonica. Panasonic ma chyba bardziej przyswajalny pilot, co nie jest tu bez znaczenia. W Philipsie jest znów dużo guzików niezbyt od siebie się różniących.
 

emer

Member
Bez reklam
Mam baaardzo złe doświadczenia ze zwieszającymi się philipsami - schrzanione FW kolejnych roczników philipsów jest tradycyjne, a poprawianie kolejnymi upgradami trwa lata. Nie chcę dla rodziców Philipsa - to chyba jedyna firma, która odpada przy wyborze. Natomiast Panasonic ... tu nigdy nie zdarzyło mi się, aby TV przy podstawowym użytkowaniu miał zwiechy. Co do ceny - dodatkowe 3 cale (8cm) po przekątnej, jest dużym plusem przy porównaniach z innymi 55-calowcami ...
 

wysio

Member
Bez reklam
Fakt, dość często czytam o takich problemach z telewizorami Philips i trochę mnie to martwi. Natomiast Panasonic od długich lat gości w mojej rodzinie w różnych modelach i nigdy żadnych problemów z żadnym egzemplarzem nie było...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach Androida 7,0 - wszystko działa normalnie.
W modelach Androida 8,0 jeszcze lepiej.
Na wiosnę Android 9,0
W nowych modelach Philipsa wszystko działa bardzo dobrze.
 
Do góry