TV 4k 55" do ok 5 tysiaków

navwiedzony

New member
Witajcie :)

Kiedyś już mi pomogliście, więc znów zwracam się z prośbą o pomoc.
Przeprowadzam się do nowego mieszkania i dotychczasowy tv jest zbyt mały żeby go ze sobą zabierać. Poza tym w końcu przesiadam się na światłowód, więc możliwości pozyskania lepszej jakości materiałów mocno wzrastają.
Niestety w nowym miejscu nie poszaleje z wielkością ekranu ponieważ max mogę wstawić 55 cali. Kolejnym ograniczeniem jest również oczywiście kasa...

1. Odległość od ekranu: ok 4,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Przez cały dzień mocno, z boku (duże okno na południe), ale oczywiście jest możliwość całkowitego zasłonięcia okna
3. Jak duży jest pokój: ok 25 m^2
4. Preferowana technologia: OLED, ale to jeszcze za drogi interes
5. Jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TX-L42ET60
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale, trochę sportu
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie w dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: zdecydowanie przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: nie wiem
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem, bo każdy rodzaj ma swoje zalety i wady
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach: clouding'u, banding'u i czarnych plastików w ramkach ekranu ;)
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS4 (niebawem również Pro i Xbox One S), Funbox 3, kino domowe Philips HTS9140, dekoder Samsung ICU 100
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% telewizja, 10% yt, 70% gry na konsolach
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost, ale jeśli jest więcej osób, to również pod kątem
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie jest to niezbędne
21. Ma mieć 3D: nie
22. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
23. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: w/w, all przez HDMI
25. Jaki masz sygnał: światłowód Orange
26. Ile programów HD: większość w HD
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 4h
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: raczej 4K
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu przy filmach i grach, dobry wygląd zewnętrzny telewizora - koniecznie ma być srebrny, a już całkiem pięknie by było gdyby był zrobiony ze szczotkowanego aluminium
32. Ile osób ogląda: przeważnie jedna
33. Jaka klasa cenowa: do max 5 tyś złotych polskich
34. Rozmiar: tylko 55 cali jest brane pod uwagę

Po lekturach internetów wyłoniło się trzech faworytów, ale ni diabła nie mogę wybrać zwycięzcy..

1) LG 55UH7707 - fajny smart, spoko pilot, niezły wygląd i na ten moment możliwość zakupy w najlepszej cenie, z minusów - chyba ciut słabsza jakość obrazu niż na dwóch pozostałych pretendentach (czy ten TV faktycznie kosztował prawie 7 tysięcy na starcie???);

2) SAMSUNG UE55KS7000 - najlepszy obraz na demówkach w sklepach, najlepsze oceny w testach, niepokojące wpisy o jakości wykonania i bad pixelach, obecnie najdroższy z tej trójki;

3) SONY 55XD8577 - dość unikatowy, bo dostępny w nielicznych sklepach (to plus, bo lubię mieć wyjątkowe rzeczy i minus zarazem, bo nie ma wielkich szans na okazyjny zakup), dobra jakość wykonania.

I co Wy na to? Pomożecie?

Pozdrawiam!
 

barburian

New member
Bez reklam
58DX750 Panasonic jeszcze może być jak gdzieś go znajdziesz

LG 55UH8507 - a jak chcesz LG to tego a nie 7707 ...
 

navwiedzony

New member
58DX750 Panasonic jeszcze może być jak gdzieś go znajdziesz

LG 55UH8507 - a jak chcesz LG to tego a nie 7707 ...
58 cali mi się nie zmieści. Gdyby taki wlazł na pewno bym się skupił właśnie na tym Panasonicu.
A dlaczego 8507, a nie 7707? Cena o minimum tysiąc większa...

Sony xd8505/8577/8599 to praktycznie te same tv wiec nie wiem o co ci chodzi z tym unikatem ;-)
8577 jest w kolorze srebrnym i dostępny tylko w MM/Saturn. Czarne telewizory to nie moja bajka ;)
 

navwiedzony

New member
Jest to jakiś pomysł, ale obawiam się, że to może tylko utrudnić sprawę. Im większy wybór, tym większy dla mnie problem...
Poza tym obawiam się, że fajne nowości będą znacznie przekraczać mój budżet.
Dziś na prowadzenie wysunął się Samsung KS7000, bo w Euro zaczęła się promocja i można do wyrwać za 4999.
Jeśli chodzi o niego to oprócz problemów jakościowych martwi mnie jeszcze jedna kwestia. Wieszanie na ścianie. Ponoć nie jest to takie proste jak w przypadku innych modeli.
Miał ktoś okazje montować na wieszaku to cudo albo zna jakieś szczegóły tego zagadnienia???
 

Davide

Member
Jest to jakiś pomysł, ale obawiam się, że to może tylko utrudnić sprawę. Im większy wybór, tym większy dla mnie problem...
Poza tym obawiam się, że fajne nowości będą znacznie przekraczać mój budżet.
Dziś na prowadzenie wysunął się Samsung KS7000, bo w Euro zaczęła się promocja i można do wyrwać za 4999.
Jeśli chodzi o niego to oprócz problemów jakościowych martwi mnie jeszcze jedna kwestia. Wieszanie na ścianie. Ponoć nie jest to takie proste jak w przypadku innych modeli.
Miał ktoś okazje montować na wieszaku to cudo albo zna jakieś szczegóły tego zagadnienia???




Trzeba kupic sruby M8 45mm :) i bez problemu montuje sie go na scianie... jedyny mankament to wlasnie sruby M8 45mm poniewaz do wieszaka kazdego daja M8 40mm i 50mm.... Sruby mozna kupic w Castoramie bez problemu czy na allegro lub sklepie ze srubami.. to koszt 2zł
 

navwiedzony

New member
Trzeba kupic sruby M8 45mm :) i bez problemu montuje sie go na scianie... jedyny mankament to wlasnie sruby M8 45mm poniewaz do wieszaka kazdego daja M8 40mm i 50mm.... Sruby mozna kupic w Castoramie bez problemu czy na allegro lub sklepie ze srubami.. to koszt 2zł
Dzięki za rozjaśnienie tematu!

LG 8507 widziany na żywo i odpada z wyścigu. Strasznie nie podoba mi się jego wygląd.
Soniacz też już raczej skreślony, więc na placu boju zostają tylko UH7707 i KS7000.

Na korzyść pierwszego:
- cena (mogę go mieć za 4399 zł),
- spoko wygląd,
- dobry smart tv z fajnym pilotem,
- dobre kąty.

Plusy drugiego:
- ładniutki obraz na demówkach w sklepach,
- kalibracja u Kikiego.

W przypadku Samsunga najbardziej martwią mnie słabe kąty oglądania, no i te nieszczęsne jakościowe przypadłości.
Co do LG, to nie do końca podoba mi się, że to taki średniak pod względem jakości obrazu.
Ale chyba cena będzie czynić cuda i jednak postawię na LG-ka...
 

navwiedzony

New member
Niestety jednak nie wystarczyło dla wszystkich. No i dalej nie wiem co u mnie zawiśnie...
A może warto by było zaszaleć i postawić na LG OLED55B6J. Jak myślicie?
 

navwiedzony

New member
Niestety wracamy do tematu...
Udało mi się dorwać (i to w fajnej cenie) dziewiczą sztukę KS7000. Niestety moja radość trwała bardzo krótko - oczywiście obudowa zaczęła odłazić. W dodatku nie tylko w jednym rogu. Także chińczyk oddany do sklepu i poszukiwania na nowo czas zacząć.
KS7000 oczywiście nie wchodzi w rachubę.
Z MU7000 pewnie będzie problem ten sam, więc też odpada (no chyba, że tym razem inaczej skleili te obudowy lub użyli lepszego kleju - wtedy jest do rozważenia, pomimo, że jakość obrazu gorsza niż u poprzednika).
Sporo ludzi zachwyca się SONY KD-55XE9005 i pewnie gdyby był jego wariant w srebrnym kolorze, mógłby być brany pod uwagę (choć cena jak na LCD mocno przekracza budżet).
Ale srebrnego można mieć tylko XE8577. Tyle, że w jego przypadku pojawia się z kolei inny problem - mocowania do wieszania na ścianie są u spodu telewizora (a w moim przypadku to bardzo komplikuję lub wręcz uniemożliwia montaż).
Ten sam problem z otworami za nisko występuje też w LG B6, którego już można kupić poniżej 8 tysi i który z pewnością byłby bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem.
Chyba, że wziąć XD8577, który jest srebrny, względnie tani i mocowania ma na środku...
Sam już nie wiem...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MU też jest klejony. Na razie katujemy jedną sztukę i się nie odkleja.
Poczekaj bo będą wchodzić nowe modele PUS7502 Philipsa i X2 TCLa
 
Do góry