Wymiana plazmy na nowy tv

timonek

Member
Bez reklam
Witam posiadam mala plazme 42 cale chce cos wiekszego i niestety bedzie to musial byc lcd.
Najlepiej jakby byl duzy tanio i dawal dobry obraz hehe ;) wiem ze sie tak idealnie nie da ale moze chociaz troche.
Wiec tak miedzy 50 a 60 cali powyzej raczej cenowo sie nie wyrobie kwota do 3tys jalepiej. Widywalem promocje ale nie bylem zdecydowany na tyle zeby cos kupic. Kiedys widzialem samsunga 60 za 3500zl w promocji lub starszy model 58 cali za jakies 2900 chodz nie wiem czy w starsze modele isc czy nie a moze sa lepsze bardziej udane.
Najwazniejsze dobra jakos obrazu 3d i 4k nie sa potzrebne, multimedia mysle ze kazdy juz teraz ma wfi i mozliwosc przesylanai zdjec czy filmow lub przez usb chyba ze sie myle. Jak by mial normalna przegladarke w sobie bylo by milo i nagrywanie przez usb.
Najwiecej bedzie uzywany po ciemku do filmow 90 procent reszta zwykla naziemna tv bardzo zadko gra jakas.
Moze wszytko napisalem jak macie pytania to odpowiem.
 

Marta84

New member
Jesli ogladanie noca filmow to nawet nie mysl o tanim LCD (czyli takim do 5k pln).
Bedzie dramat jakosciowy dla Ciebie.

Miałam taki sam problem i najtanszym TV jaki mnie zadowolił po plazmie Panasonica jest OLED LG 910V. Niestety kosztuje 5,5k pln.
Cała reszta mnie do szału doprowadzala przy wieczornym ogladaniu filmow.
 

timonek

Member
Bez reklam
Nikt nie doradzi tyle tego jest na ceneo ze nie wiem ktory co myslicie o tym samsung-ue55j5500 za 2799zl, lub samsung ue55j6200 za 2500 w promocji w euro.

 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
timonek ten Samsung 58" to zapewne j5200 nie kupuj go przypadkiem bo jest tragiczny, ja taki kupiłem i żałuje, na szczęście był w promocji za 2490 więc jakoś przeboleję ten błąd. On się nadaje tylko do wyświetlania obrazków w full hd i niczego więcej, obraz ruchomy to tragedia na tym tv.
A jeśli nie przeszkadza ci to to chętnie sprzedam swój za 2200 :) oczywiście to taki żart z tą sprzedażą ale pewnie jakby ktoś wyłożył mi za niego 2,2k to bym się go pozbył
 

Marta84

New member
Potwierdzam Samsung ue55j6200 to 120hz.
Ewentualnie tez 120hz Samsung ue55j6300 ale ten jest zakrzywiony.

Ciekawy był tez UE60J6240 - bardzo dobra cenę miał miesiąc temu.
 

timonek

Member
Bez reklam
A co powiesz kiki o lg uf675 ta sama cena a 4k jest nie zeby mi na tym zalezalo tylko cz roznia sie tylko rozdzielczosia czy jeszce czyms ?.
Co bys zaproponowal z samsunga np? i czy cos wiekszego 60 lub 65 dalo by rade kupic do 4 tys ? Warto czekac na nowe modele czy raczej nie ?
I jescze przypomnialo mi sie czytalem gdzies w necie na jakiejs stronie ze w tv wiekszych jak 5 cali sa problemy z podswietleniem nie wiem czy chodzilo o rownomiernosc czy jak bo nie moge znalesc tej strony ale byl tam test jakiegos lg i wlasnie tak cos pisalo czy to prawda ze lepiej do 55 cali to wychodzi ? A tak w ogole to z tym podswietleniem to jest to takie na calej powierzchni w tanszych produktach czy nadal w drogich tylko a w tanich nadal wokolo ekranu ?
A i gdzies przypadkiem w jakims poscie cos o wielksoci bylo i pisales ze masz 65 ciekaw jestem jaki chyba ze przekracza duzo moj budzet to inna sprawa hehe.
I co bys np powiedzial o tm oledzie lg 55 najtanszym jaki jest co chodzi po 5tys czy to jest warte czy tanie oledy tez nie bardzo jak tanie lcd ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten LG jest 50Hz - więc dla Ciebie odpada.
Jeśli zależy Ci na obrazie i na podświetleniu to masz bardzo dobry TCL 58 S87806 - czyli 4K, 100Hz.
Za 4999 zł polecam w klasie cenowej też modele z których ludzie są bardzo zadowoleni - Hitachi 65HZt663 - to jedyny model 100Hz.

Oledy pytaj za rok jak się uporają z wypalaniem.
 

timonek

Member
Bez reklam
Ok to mysle ze jak teraz na kilka lat kuopie zwyklego to akurat eda lepsze i tansze oledy ;). Skad wiesz kiki ze za rok sie uporaja z tym wypalaniem ?.
Czyli ten lg co polecasz jest 100hz rozumiem ?. I naprawde z samsunga nie ma nic co by bylo warte kupienia ?.
Jednak 5 to juz troszeczke przy duzo chyba troche czasu musi minac zeby dobry 65 mozna bylo kupic poniezej 4tys ;).

I moze glupie pytanie ale duzo gorsza czern bedzie niz w plazmie ? bo w sklepie nie ma mozliwosci sprawdzoc po ciemku ;) domyslam sie ze slabsza moze byc ale nakwazniejsze zby szcegoly w ciemnych scenach byly czytelne i nie zlewalo sie w jedna ciemna plame.

I jeszce o czym zapomnialem jak te telewizory radza sobie ze slabyszym sygnalem typu standardowa tv naziemna nie w hd bo to bedzie tez ogladane ?

Jeszcze jedna sprawa ale powiedzmy gdybym chcial w sklepie poznnac na oko tv ( zeby sprzedawca nie wciskal mi kitu ) czy jest 50 czy 100hz to co najlepiej bylo by puscic na nim i na co zwracac uwage ?
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Czyli teoretycznie i tansze w produkcji poczkamy zobaczymy ;).
A moglbys odpowiedziec na reszte moich pytan bylbym wdzieczny jak jest np z czernia jak duzo gorsza jest niz w plazmie i czy szczegily w ciemncyh scenach nie sa nieczytelne i jakl sobie te nowe tv radza z zwykla telewizja naziemna poprostu ze slabym sygnalem ? nigdy lcd nei mailem po zwyklym kineskopowcu byly plazmy :D.
Jeszcze jedna sprawa samsung ma matryce VA a lg IPS jak tego co polecales to w koncu ktora bedzie lepsza ?

A co do tego linka to nie widze tam zadnego materialu do wyswietlania tylko parametry ronych tv ?
Ale tak przegladajac te modele to malo jest z matrycami 100hz nawet drozsze wyzsze modele nie maja dziwne.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Mam plazmę i LCD 65DX750. Poziom czerni, a szczególnie jednorodność jest lepsza w plazmie, ale to nie jest różnica kolosalna i da się przeżyć. Bardziej dokuczają wąskie kąty, przy których czerń jest OK. Trzeba naprawdę siedzieć w "oknie" ekranu LCD, na wprost.

Czym plazma bije jeszcze LCD to płynność obrazu w ruchu i jego ostrość, a także dużo lepiej wyświetla sygnał ze słabych źródeł, jakim jest kablówka choćby. To tez wynika z niższej, natywnej rozdzielczości panelu.
 

timonek

Member
Bez reklam
A jak z rozroznianiem w scenach onocnych jakis horror noc w filmie ? Ale plazmy tez fulhd byly wiec o jakiej to roznicy piszesz w rozdzielczosci ?? Czyli gorszy bedzie obraz w szybkim ruchu hm czyli filmyakcji beda gorzej wygladadly w takich filmach jak np szybkich wsiceklych (wyscigi) lub sporo akcji walk w avengers lub aironmen. Kurde czy az tak to gorzej wygada eh ale z drugeij strony kucze nie m ateraz innych tv jak lcd hm.
 

WuMike

New member
Bez reklam
LCD, każdy, nie tylko ten swieci w nocy. Pomaga załączenie system kontroli podświetlenia, ale są efekty uboczne, w postaci przygaszania całego ekranu - modele bez lokalnych stref, lub prześwietleń w postaci jawnych pasów albo efektów halo wokół jasnych obiektów, jak białe litery choćby.

Zalecane remedium...? OLED :)

Tak, obraz w ruchu będzie gorszy na każdym LCD, niż na plazmie, z racji innej techniki wyświetlania obrazu (sample and hold vs impulsowo).

Plazma = full HD
LCD = ultra HD (większość obecnie)
Różnica w liczbie pikseli jest jak 1:4, na korzyść UHD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry