60 cali pomoc w wyborze

martingg

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 21m2.

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, ale w oknach są rolety i zasłania drzewo część

7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung Ue48H6400 idzie do sypialni

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz :)

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat

10. Jakie urządzenia? Konsola, komputer, kino domowe

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 dziennie

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Jest mi to obojętne

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, dokumentalne od czasu do czasu gry

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie koniecznie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, do 2h

16. Preferencje co do marki? Brak preferencji

17. Preferencje co do wielkości? 60"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu, pikseloza, wieszanie się

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, przeważnie wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - Obojętne

Wielkie dzięki z góry za pomoc !
 

martingg

Member
właśnie teraz mam 48 cali z takiej samej odległości jakbym wziął 55 cali to pewnie nie zauważyłbym różnicy temu kłaniam się ku 60 calom ...
właśnie czytałem o J6200 tylko ma 60MHZ matrycę zdaje się, będzie to widoczne? Teraz mam h6400 który zdaje sie też ma matryce 60mhz i tego nie widać ale 60 cali to jest jednak już sporo większy tv ..
 

martingg

Member
dodatkowo czytałem kilka opinii o padających matrycach i wypalonych pixelach, których to nie uznaje gwarancja w J6200 ktoś mial z nimi może doczynienia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał przy tej odległości po 65", ale podałeś tylko 60" - rozumiem że większe się nie mieszczą.
 

martingg

Member
większy jak najbardziej :) byle nie mniejszy ale za 5000 raczej nie wyrwe czegoś w 65 calach, byleby nie mniejszy :) sciana ma 4,5m długości troche wiekszy wejdzie :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski masz lepsze oferty cenowe na obydwa modele i to z kalibracją. Nikt się nie skarży na modele Hitachi jeśli masz na myśli obraz.
Ani jednego złego słowa.
 

martingg

Member
Chodzi mi ogólnie o działanie :) jak sie ma jeden do drugiego w media expert jest akurat promocja na hitachi kosztuje 5300 całkiem niezła cena
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdzie nie napisałem że słaby.
Napisałem, że masz dużą odległość dlatego przekątna ma duże znaczenie.
 

martingg

Member
tak to prawda ;) myślałem nad 65 cali ale one wydawały mi się dużo droższe ...

thomson który ma 4k vs ten hitachi? pewnie kiedyś tam zmienie konsole na "nową" pewnie w przyszłym roku ma być niby juz 4k na x1 i ps4 ...
 
Do góry