Wybór subwoofera

jacabad

New member
Zapomnialem dopisac ze chciałbym też aby Subwoofer u mnie ładnie sie zbierał przy niskiej głośności i czytałem włąsnie opinie że ten JBL Arena Sub 100P własnie ładnie daje basem juz przy niskiej głośności (W opisie podane jest pasmo od 41 Hz w rzeczywistości słychać go już od 30/31 Hz więc bardzo dobry wynik.) opinia w nawiasie. Chyba że polecicie jeszcze skrzynkę innej firmy która daje ładnie basem przy małej głośności ?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Co to znaczy że subwoofer ma konstrukcję zamkniętą? Np REL T5i. W czym jest lepszy ewentualnie nie od takiego np. DALI E-12 .

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
A to gorsze rozwiązanie? Albo jak głośnik jest w stronę podłogi?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozpatrywał bym czy gorsze czy lepsze. Zazwyczaj konstrukcje zamknięte są szybsze na basie, ale kosztem potęgi. W stereo szybkość basu to podstawa w kinie domowym też jest ważna , ale lekkie przeciągnięcie basu już nie powoduje takiego "dyskomfortu". Ja miałem kiedyś starszą wersje Rel-a T5 i byłem zadowolony. Jak basu będzie za mało , zawsze można dodać drugiego.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Nie rozpatrywał bym czy gorsze czy lepsze. Zazwyczaj konstrukcje zamknięte są szybsze na basie, ale kosztem potęgi. W stereo szybkość basu to podstawa w kinie domowym też jest ważna , ale lekkie przeciągnięcie basu już nie powoduje takiego "dyskomfortu". Ja miałem kiedyś starszą wersje Rel-a T5 i byłem zadowolony. Jak basu będzie za mało , zawsze można dodać drugiego.
Rozumiem. Zastanawiam się nad subem Sumiko S 9. Bardzo chwalony. Odpowiednik REL T9. Ale tańszy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie miałem styczności z Sumiko. Różnica w cenie nie jest duża (700zł z detalu). Pisz do blackninja zrobi Ci pewnie dobrą cenę na Rel-a T9i. Firma sprawdzona i uznana. Rel jest też 7kg cięższy ;) Gdybym teraz znowu kupował suba to byłby to Rel lub ewentualnie SVS.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To juz zależy od preferencji słuchającego. W stereo potrzebny jest bas dobrze kontrolowany szybko wybrzmiewający, tak by nadążał za taktem frontów.
W kinie potrzebujemy ogromu basu, mniej patrząc na jego samą jakość, trzeba przepompować większej masy powietrza.
Więc przy konstrukcjach relatywnie tanich to albo to. Niwelować to można mocą, jakością przetworników ale wtedy cena...
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Witam. Tak na szybko. Czy ktoś wie jaka jest różnica między subwooferami klipsch. R-10sw, a R-110sw i 12sw, a 112sw. Jedne mają bass reflex do przodu, a drugie do tyłu. Tylko to? Czy może jedne nowsze inne starsze?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Witam. Tak na szybko. Czy ktoś wie jaka jest różnica między subwooferami klipsch. R-10sw, a R-110sw i 12sw, a 112sw. Jedne mają bass reflex do przodu, a drugie do tyłu. Tylko to? Czy może jedne nowsze inne starsze?

R-10 i 12 dedykowane były do serii Reference a 110 i 112ka do Reference Premium.
Poza wyglądem, średnicami, innymi BR to jeszcze inaczej grają.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
R-10 i 12 dedykowane były do serii Reference a 110 i 112ka do Reference Premium.
Poza wyglądem, średnicami, innymi BR to jeszcze inaczej grają.
Aahaa. Czyli 110 i 112 to premium. To pewnie też lepiej zagrają?. Znajomy szuka do pokoju gdzieś 17m2. To pewnie 110 by wystarczyła?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ja mam podobny metraz (choc otwarty na kuchnie) i 110 ustawiona na godz 9 z duzym zapasem mocy. Oczywiscie bardzo wiele od akustyki zalezy tez.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś miał doświadczenia z subem polk audio hts12? Czy to ta sama półka co klipsch r-112? Czy ten polk warty jest zachodu? Bo nawet dobrze wygląda.
 
Do góry