JBL Studio 280/290 vs Klipsch 260/280

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A co powiecie na HECO MUSIC STYLE 900/1000?


Moim skromnym zdanie heco 1000 sobie daruj, nie zawsze wieksze oznacza lepsze. Jak.juz poszedlbym heco 900 (oczywiscie jezeli mowa o heco, bo jest masa innych kolumn)

Z heco moim zdaniem najtaniej zrobisz kino 5.1, 7.1 atmosa. Jezeli to cie interesuje. A czy to najlepsze kolumny to sam ocen na odsluchach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat klipsche są uniwersalki kolumnami i sprawdzają się w każdym gatunku muzyki , jeśli chodzi o skuteczność kolumn im większa tym słabszy wcmacniacz potrzebujesz żeby je napędzie. Nie słuchaj ze klipsche nadają się tylko do techno itd. To samo można powiedzieć o każdej innej firmie np. ze Jbl nadają się tylko do disco polo :) . Jeśli chodzi o stereo jest super a w kinie nie mają sobie równych.

Ja już nawet nie komentuje. Ręce opadają...
Tak się własnie tworzą miejskie legendy, a jak czytam, że skuteczność nie ma nic do rzeczy, to wysiadam. Tak, to kompletnie bez znaczenia. Gdzieżby.
Moich poprzednich nie szło dobrze ruszyć sprzętem za 10k, a tu czytam, że bez znaczenia...
To proponuje sobie kupić Diamondy i podłączyć do Denka za 1000zł, a potem napisać czemu skrzynki za 200tyś. grają gorzej o tych za 10k.
Elementarna wiedza leży i kwiczy.
 
Jeśli chodzi o wygląd to Zensor7 doskonale nadają się do KD, przedbi BR i małe w sumie gabaryty, w stereo już słabiej wypadają, miałem zestaw 7.1 Dali Zensor7/vokal/Zensor1 +sub e12f. Do KD super i do pomieszczenia nie większego niż 35m2. Konstrukcja niestety 2drożna i czegoś mi brakowało w muzyce, jazz, klasyczna to super ale to każda prawie kolumna będzie dobrze grać przy takim rodzaju muzyki. Słuchałem też Heco MS900, nie wiem jak w KD wypadają ale na odsłuchu w salonie to duży plus za dźwięk jak za takie pieniądze. Jeśli nie masz zbyt dużego budżetu a celujesz w Atmos 5.1.2 czy więcej to Heco Music Style proponuje. Generalnie czy Heco czy Dali, Klipsch i Jbl dostaniesz w każdym sklepie czy markecie RTV, sam idź sprawdź i oceń.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

viki0987

Member
Ja już nawet nie komentuje. Ręce opadają...
Tak się własnie tworzą miejskie legendy, a jak czytam, że skuteczność nie ma nic do rzeczy, to wysiadam. Tak, to kompletnie bez znaczenia. Gdzieżby.
Moich poprzednich nie szło dobrze ruszyć sprzętem za 10k, a tu czytam, że bez znaczenia...
To proponuje sobie kupić Diamondy i podłączyć do Denka za 1000zł, a potem napisać czemu skrzynki za 200tyś. grają gorzej o tych za 10k.
Elementarna wiedza leży i kwiczy.

Miejskie legendy kolego , tworzą osoby które nie umieją czytać ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem ze skuteczność kolumn nie ma nic do rzeczy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miejskie legendy kolego , tworzą osoby które nie umieją czytać ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem ze skuteczność kolumn nie ma nic do rzeczy.

Kolego. Zacytowałem Twój post ponieważ się z nim zgadzam w 100%. Nie odpisywałem Tobie.
Moja wypowiedź była jedynie potwierdzeniem.
Ech...
; )
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat klipsche są uniwersalki kolumnami i sprawdzają się w każdym gatunku muzyki , jeśli chodzi o skuteczność kolumn im większa tym słabszy wcmacniacz potrzebujesz żeby je napędzie. Nie słuchaj ze klipsche nadają się tylko do techno itd. To samo można powiedzieć o każdej innej firmie np. ze Jbl nadają się tylko do disco polo :) . Jeśli chodzi o stereo jest super a w kinie nie mają sobie równych.

Ja nie uważam je za uniwersalne. Mam na myśli np. model RF62. Bardzo możliwe, że inne grają już inaczej. Owszem mają wysoką skuteczność (co moim zdaniem nie świadczy o tym, że są dobre jakościowo, nie tylko skuteczność mówi nam czy kolumny są łatwe do napędzenia czy nie) i potrafią zagrać głośno . Tylko co z tego jak ja nie miałem ochoty ich dłużej głośno słuchać. Słuchając dłużej ciągle ściszałem. Męczyły mnie szybko. Nie twierdzę, że kolumny nie mogą się podobać, ale to dla mnie nie jest uniwersalne brzmienie. Niewątpliwie ich skuteczność może być atutem w zestawieniu ze stosunkowo słabym/budżetowym wzmacniaczem. Na szczęście jest w czym wybierać. Mnie nie odstrasza to, że kolumny są trudniejsze do napędzenia. Wiadomo trzeba mierzyć siły na zamiary i z głową budować zestaw audio.


Oj widzę, że teraz Klipsch będzie forsowany na forum.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie o forsowanie (bynajmniej nie z mojej strony) czy o strach chodzi, a o zrozumienie tematu i zasadność zakupów.
Dla wielu niewątpliwą zaletą jest wspomniana skuteczność i tak jak Paweł piszę, nie sztuką jest wyłożyć jakiekolwiek pieniądze na kolumny, sztuką jest zbudować system który będzie ze sobą współgrał. Tyczy się to również akustyki i szeroko pojętych warunków lokalowych.
Kolumn na rynku jest sporo, ale jak widzę co z czym niektórzy łączą to zastanawiam się ile szczerości potem w wypowiedziach na forum, a ile okłamywania samego siebie.
Oczywiście zgodzę się co do neutralności, bo ta jest pojęciem mocno względnym. Ja osobiście wolę charakter, a nie byle jakość.
Dla mnie osobiście RP280 są uniwersalne, nie poległy w mojej ocenie na żadnym materiale - i to wystarczy, a polec mogą dla miłośnika konkretnych brzmień i gatunków muzycznych, tutaj szuka się już kolumn stricte pod wspomniany gatunek. Będą brylowały w średnicy, a już nie koniecznie w dolnym zakresie (który nie każdemu jest potrzebny).
Można tak godzinami rozprawiać, a i tak to nic nie zmieni.
Każdy niech idzie do kilku salonów i odsłucha na róznej elektronice i bez zastanowienia kupuje to co mu się podoba.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja sluchalem RP260 i RF 62II i mowie to co pamietam z odsluchu. Wulkan dynamiki i ostrej góry pasma, brzmienie raczej efekciarkie do dynamicznej muzyki. Jazz czy klasyka chyba nie zabrzmi na nich odpowiednio?
 

tomektomek

New member
Ja sluchalem RP260 i RF 62II i mowie to co pamietam z odsluchu. Wulkan dynamiki i ostrej góry pasma, brzmienie raczej efekciarkie do dynamicznej muzyki. Jazz czy klasyka chyba nie zabrzmi na nich odpowiednio?

Klasyki czy Jazzu nie słucham, koncertów instrumentalnych również. Tak jak pisałem dynamiczna muzyka lub kino
Czasami Queen czy R.E.M
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To trzeba przesluchac JBL Studio, Klipscha, Paradigma i wybrac te które Tobie spodobaja sie najlepiej - innej opcji nie ma.
 

tomektomek

New member
To trzeba przesluchac JBL Studio, Klipscha, Paradigma i wybrac te które Tobie spodobaja sie najlepiej - innej opcji nie ma.

I tak własnie zrobię, dlatego pytałem się wpierw na forum o kolumny
I teraz mam 3 marki do odsłuchu. Z tego co czytałem JBL i Klipsch dobrze gra z Onkyo

A Paradigm? z czym się lubi?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też z Onkyo, ale nie generalizowałbym. Idż odsłuchaj i znajdż swoje brzmienie. Typy już jakieś masz, może coś dojdzie nowego.
 

Kprf

New member
Mialem HK980 + R28F KLISPCHA.
Powiem tak. To nie moje granie. Sciana dzwieku masakryczna. Glosnosc taka ze slychac na koncu ulicy. Bas mocny ale najgorsze to wysokie tony tak piskliwych nigdy nie slyszalem po dluzszym sluchaniu tego siarcszystego dzwieku az uszy mi wiedly. Po 3 dniach zwrocilem.

Mialem JBL STUDIO 280 nie wiem jak gra 290 ale 280 gra cieplo, tworzy scene, bas jest bardziej taki hmm pudelkowy. Najgorszs w JBL Studio 2 jest moim zdaniem ogolne wykonanie. Bo wygladaja jak... Chinskie wydmuszki a maskownice to jakas paranoja xO no ale to budzetowki..
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No niestety JBL ma wlasnie taki kartonowy bas. Brakuje tego miekkiego zejscia, jest twardy i dość plytki a najgorsze ze górka basu jest w zakresie 100-150hz. Przez to na pierwszym planie gra wlasnie ten wysoki pudelkowy bas a ten niski ktory powinien tworzyc fundament jest przez to mniej slyszalny.
No ale to kolumny za 3000zl wiec braki musza być. Aczkolwiek najgorsza wg. mnie w JBL Studio to jest średnica - sucha i szorstka..
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mialem HK980 + R28F KLISPCHA.
Powiem tak. To nie moje granie. Sciana dzwieku masakryczna. Glosnosc taka ze slychac na koncu ulicy. Bas mocny ale najgorsze to wysokie tony tak piskliwych nigdy nie slyszalem po dluzszym sluchaniu tego siarcszystego dzwieku az uszy mi wiedly. Po 3 dniach zwrocilem.

Mialem JBL STUDIO 280 nie wiem jak gra 290 ale 280 gra cieplo, tworzy scene, bas jest bardziej taki hmm pudelkowy. Najgorszs w JBL Studio 2 jest moim zdaniem ogolne wykonanie. Bo wygladaja jak... Chinskie wydmuszki a maskownice to jakas paranoja xO no ale to budzetowki..

R 28 F będą miały taki sam charakter jak seria F ( 1 , 2 , 3 , 10 , 20 , 30 ) . Czysta łupanka . Zdecydowanie więcej finezji , muzykalności jest w serii RF, RF II . Kupując podstawowe modele oczekujesz hi-endu? :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No niestety JBL ma wlasnie taki kartonowy bas. Brakuje tego miekkiego zejscia, jest twardy i dość plytki a najgorsze ze górka basu jest w zakresie 100-150hz. Przez to na pierwszym planie gra wlasnie ten wysoki pudelkowy bas a ten niski ktory powinien tworzyc fundament jest przez to mniej slyszalny.
No ale to kolumny za 3000zl wiec braki musza być. Aczkolwiek najgorsza wg. mnie w JBL Studio to jest średnica - sucha i szorstka..

To kiedy zmiana JBL. ...:grin:
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Wypowiedz Whiplasha konfontujac z recenzjami w sieci pokazuje jak bardzo recenzje koloryzuja lub wrecz oszukuja...

Odsluch jest najwazniejszy!

Pzdr
 
Do góry