nagrywarka Sony RDR-HX950

maur26

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 750 już od kilku lat, nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.
Dzisiaj znalazłem ten temat na forum i po przeczytaniu mam kilka pytań.
Moja wersja oprogramowania to 1.28 czyli bardzo stara, czy po wgraniu na nowsze dużo się zmieni na lepsze.
I główne pytanko czy będzie kiedyś możliwość oglądania filmów divix z pena lub twardego dysku?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Jestem posiadaczem 750 już od kilku lat, nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.
Dzisiaj znalazłem ten temat na forum i po przeczytaniu mam kilka pytań.
Moja wersja oprogramowania to 1.28 czyli bardzo stara, czy po wgraniu na nowsze dużo się zmieni na lepsze.
I główne pytanko czy będzie kiedyś możliwość oglądania filmów divix z pena lub twardego dysku?

Twoja wersja firmware faktycznie nie jest najnowsza, ale szczerze mówiąc nie zauważyłem u siebie żadnych zmian po aktualizacji. Może jakby się szybciej nagrywarka uruchamiała ale nie robiłem pomiarów więc to być może jedynie moje subiektywne odczucie. A co do oglądania filmów z pena czy dysku w przyszłości, to można o tym zapomnieć. Nie jest w interesie SONY wprowadzanie tej opcji, stąd jej brak, zresztą jakby miała być to by już dawno była. Jedyna szansa w tym, że ktoś kumaty samodzielnie poprawi oprogramowanie i dada taką możliwość ale nie liczył bym na to (nieopłacalne dla tak małej ilości użytkowników).
 

Bracket

New member
Twoja wersja firmware faktycznie nie jest najnowsza, ale szczerze mówiąc nie zauważyłem u siebie żadnych zmian po aktualizacji. Może jakby się szybciej nagrywarka uruchamiała ale nie robiłem pomiarów więc to być może jedynie moje subiektywne odczucie. A co do oglądania filmów z pena czy dysku w przyszłości, to można o tym zapomnieć. Nie jest w interesie SONY wprowadzanie tej opcji, stąd jej brak, zresztą jakby miała być to by już dawno była. Jedyna szansa w tym, że ktoś kumaty samodzielnie poprawi oprogramowanie i dada taką możliwość ale nie liczył bym na to (nieopłacalne dla tak małej ilości użytkowników).
Przyłączam się do prośby kolegi o jakiś link do nowszej wersji softu.Ja akurat mam problem z odczytem .jpg z płyty CD
Brack :cool:
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Przyłączam się do prośby kolegi o jakiś link do nowszej wersji softu.Ja akurat mam problem z odczytem .jpg z płyty CD
Brack :cool:

Zainteresowanym mogę wysłać wersję 1.69 (z lutego 2009) na maila (plik rar 11MB). Jeśli ktoś, gdzieś widział coś nowszego to proszę o info na forum.
 

akcent76

New member
Firmware

Zainteresowanym mogę wysłać wersję 1.69 (z lutego 2009) na maila (plik rar 11MB). Jeśli ktoś, gdzieś widział coś nowszego to proszę o info na forum.

Chętnie skorzystam z Twojej propozycji.
Wczoraj spędziłem 40 minut na googlowaniu i wszędzie pliki były tymczasowo niedostepne (WTF?).
W końcu znalazłem na jakimś francuskim serwerze, ale nie mam pewności co do jakości tej wstawki.

Zasadniczo problemem sa nie tylko małe fonty napisów, ale to, że dla niektórych filmów (zwłaszcza tych powyżej 1 GB) napisy są wręcz niewidoczne. Precyzyjniej mówiąc - sprzęt widzi napisy, ale nie wiedzieć czemu nie wyświetla zawartości pliku. Napisy nagrywane są w formacie .txt.
Dodam, że dla niektórych filmów (mam wrażenie, że również dotyczy to cięższych pozycji) nie ma możliwości przewinięcia o 30s/60s itd., podobnie jak ze skokiem do konkretnej sceny np. 1:12:09. Można jedynie przewijać na x2 >>.

Tak więc będę wdzięczny za maila/linka [ akcent76 MAŁPA wp.pl ] do jakiegoś firmware :).
Dzięki.
 
Do góry