Soundbary Samsunga

nielot

Member
Jako że Polk Mini mi nie podszedł to postanowiłem spróbować czegoś mniej ..... hmm..... wyrafinowanego.


Samsung dość frywolnie podchodzi z roku na rok do swoich barów. Niby linia ta sama a utną kanał na przykład :) Tak na wesoło lecą.


Ale konkrety
Rozważam obecnie

N550 - 3.1, moc ponad 300, model 2018
R550 - 2.1, moc ponad 300, model 2019
R450 - 2.1, moc koło 200, model 2019


Pomieszczenie około 12-24 m2


Czy Rki się różnią czymkolwiek poza mocą ? Bo się doszukać nie mogę. Czy ten 3ci kanał w N jest do wyłączenia przy muzyce ? Czyli czy jeśli bar dostaje sygnał stereo to traktuje go jak stereo czy będzie do przerabiał tak żeby go do 3.1 dostosować ?
 

ataman76

New member
Tez sie zastanawiam nad soundbarem Samsunga ale te co wymieniles to slabe sa. Mysle ze ponizej 2,5 tys. To kupowanie soundbara sie mija z celem bo bedzie plasko gral
 

nielot

Member
Niestety jesteś kolejnym na tym forum który ma problemy z czytaniem. Chyba jasno sformułowałem wybory, prawda ?
Za 2500 w życiu bym bara nie kupił bo za te pieniądze miałbym normalne KD. Poza tym KD mam. Potrzebuje zwykłego bara który będzie miał
Tyle basu co Polk Mini i zdecydowanie więcej wysokich niż Polk Mini. Im taniej tym lepiej.
 

Darekpop

New member
Jak mam N650. Podejrzewam, że to samo co N550 tylko w 5.1. Jak włączysz tryb muzyka gra normalnie w stereo. Moim zdaniem seria N jest lepsza od R tak jak w przypadku TV.
 

nielot

Member
Seria N to starsza linia. R to linia na 2019.
Masz jakieś porównanie konkretne ?

Jak z wysokimi w N650 ? Są ? Cyka coś ?
 

Darekpop

New member
Wiem, że starsza wersja. Serii R w sklepie słuchałem. Jak chcesz słuchać muzyki i pytasz o szczegóły to kup se stereo. Jak to w soundbarach, są wysokie są niskie, słaba średnica. Chcesz cudów to wydaje parę tysięcy.
 

nielot

Member
Rozumiem że wybierając pomiędzy R i N wybrałbyś teraz N ?

Nie oczekuję cudów. Potrzebuję coś do sypialni. W salonie mam KD z amplitunerem i kolumnami.
Mam Polk Audio Mini i jestem nim mega zawiedziony. Wysokie tony praktycznie nie istnieją w tym barze i strasznie mnie to drażni bo momentami wolę go wyłączyć po prostu.
 

Darekpop

New member
W porównaniu z mini niestety nie pomogę. Słuchałem magnifi max. Do stereo jak na soundbar są ok. Lepsze od Samsunga. Wracając, wg mnie N lepsze od R. Ale masz swoje wymagania, musisz posłuchać zanim wybierzesz.
 

nielot

Member
Posłuchałem dziś w MM
R550
N650
Denon 514
JBL 2.1

Jak dla mnie to żaden z nich nie ma tonów wysokich. Co doprowadza mnie do
wniosku że soundbar po prostu nie jest dla mnie.
Niestety w budżecie 800-1000zł nic innego nie wymyślę
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak nie musi być Samsung, to sprawdż starsze wysokie modele LG, miałem i to była rewelacja - jak na soundbara oczywiście. Niektóre przy tym, nawet droższe, grały płasko, bez wyrazu.
 

nielot

Member
Na chwilę obecną zakup nowego tylko jest opcją.
I staję przed wyborem
Q60
R650

Nie bardzo jestem w stanie stwierdzić na ile 5.1 w stosunku do 3.1 ma jakiś sens jeśli wszystkie głośniki i tak są w listwie.
Ktoś coś podpowie ?
 

leszekmw

New member
główna różnica między nimi to accoustic beam.
na ile on pomaga w odsłuchu - musisz z kimś pogadać co słuchał to i to.., poszukać info w Internecie...
 
Do góry