Wybór soundbara

bobaz

New member
Witam.

Nie mam warunków na porządny zestaw kina domowego / nagłośnienia - zarówno finansowych jak i lokalowych.
Do tej pory miałem tani SB sony 2.1, ale się spalił i chcę go wymienić.
Namówiłem też żonę na wymianę TV i już go wybrałem - LG OLED C9, prawdopodobnie jednak 55cali.

Potrzebuję do tego soundbar. Mam ok 3k na ten zakup.
Do tej pory zastanawiam się nad jedną z 3 opcji:
1. Sony ZF-9
2. Samsung Q70R
3. JBL 5.1

W sumie, myślałem że Dolby Atmos to duża zaleta dwóch pierwszych. Czy korzystniej jest poszukać innych modeli kosztem D:Atmos?

Podstawowe zastosowanie to netflix + inne VOD, dalej to PS4->PS5, a w chwilach gdy ani jedno ani drugie, to muzyka głównie taneczna ze spotify.

Czy jakimś innym modelem mam się zainteresować? Wolałbym budżetu 3k nie przekraczać, bo umówione z żoną :)D) mam i tak mniej, ale myslę że do 3k rozciągnę.

Z góry dzięki za pomoc
 

szybal

Banned
Dolby Atmos w SB proszę Cię
Jeżeli do 3 tyś. i chcesz być bardzo zadowolony to tylko Bose 700.
Sony i Samsung plastik fantastik , Jbl dużo basu nic po za tym .
 

Piotr1980

New member
Ja kupilem na promocji panasonic SC-HTB900 za 2299 i na moje potrzeby gra rewelacyjnie, dzis właczyłem Matrixa ze scieżka trueHD 7.1...efekt super. Daja rade w malym salonie.

b232969c8900677cbaff8da78fa0c61e.jpg
c9fe53c48174bad5b5d8bab09038f1f3.jpg


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

bobaz

New member
Jeśli mnie wzrok nie myli, to do bose 700 muszę dokupić sub, a najlepiej jeszcze satelity, tak?
Czyli wychodzi koło 7k.
Trochę dużo.
 

szybal

Banned
Jeśli mnie wzrok nie myli, to do bose 700 muszę dokupić sub, a najlepiej jeszcze satelity, tak?
Czyli wychodzi koło 7k.
Trochę dużo.
Nie sam Soundbar gra bardzo dobrze i ma wystarczająco dużo basu szczególnie w małym pomieszczeniu.
Masz w zestawie pilot podswietlany uniwersalny dobrą aplikację darmowe radio internetowe, zestaw do kalibracji.
Jak nie będzie z jakiś powodów spełniał twoich oczekiwań zawsze mozes
z odesłać .
 

Darekpop

New member
Mam bezpośrednie porównanie dwóch soundbarów bo mam je w domu. Samsung N650 i JBL bar 5.1. Samsung N650 (wirtualne 5.1 ale pełne 3.1) gra podobnie do Q70 tylko nie ma atmosa. Dużo recenzji w internecie więc możesz poczytać. Generalnie co do N650, w salonie o nieregularnych kształtach gra kiepsko, o dźwięku przestrzennym można zapomnieć. Przeniosłem go do sypialni o regularnych kształtach, ustawiłem symetrycznie między ścianami i tu już zagrał zdecydowanie lepiej. Pojawiła się przestrzeń( ale nie to, że dźwięk cię otacza), gra bardziej spójnie i czysto. Potem do salonu o nieregularnych kształtach wstawiłem JBL ze względu na odpinane tylne głośniki i dopiero wtedy można mówić o namiastce kina domowego. No i ten bas w JBL-u :). Wiec u mnie wygląda to tak: jeśli miałbym pusty pokój o idealnych proporcjach bez mebli, firanek itd, wtedy bym myślał o dźwiękach wirtualnych i atmosach. Jeśli masz pokój jak większość śmiertelników, to tylko fizyczne głośniki tylne czyli prawdziwe 5.1 lub conajmniej 3.1. JBL ma tą wadę, że jak odepniesz satelity to masz wąsko rozstawione głośniki na przodzie i o ile tył gra świetnie to z przodu brakuje przestrzeni, ale jeśli usiądziesz do dwóch metrów od TV i SB jest dobrze.
 

leszekmw

New member
bobaz od siebie mogę dodać że mus mieć tylne głośniki i tyle..
sony niedawno był z satelitami za 1zł w euro ale promocja zniknęła już.
sony gra lepiej od q70.
pomyśl nad małym KD.
 

bobaz

New member
Zdecydowałem się na zf9. Właśnie że względu na satelity które udało mi się "dostac" za 1zl.
Ale przyznam że oczekuje jbl 9.1, pewnie spróbuje wymienić. Zwłaszcza że z jakiegoś powodu jak dluzej sb pochodzi to zaczyna przerywać... co mnie drażni.
 

MusiC

Member
Miałem ponad miesiąc samsung N950 i powiem Wam szczerze iż pod względem dźwięku z filmów byłem mega zadowolony ,atmos naprawdę wymiatał a Przełęcz Ocalonych zobaczyłem kilka razy, problem w tym że chciałem również sprzęt do muzyki a ten się do tego nie nadawał. Oprócz tego częste zrywanie połączenia z tylnymi głośnikami zdecydowało że sprzedałem moją belkę.
 
Do góry