Zestaw do TV - problem.

Wild Zenon

New member
Zestaw do TV - problem w wyborze.

Witam,
poświęciłem ostatnio kilka tygodni na czytanie na internecie artykułów na temat różnych możliwych układów i konkretnych zestawów, jednakże zawsze można odszukać anty-teorię do wychwalanej rzeczy co powoduje już skrajne nudności. W związku z tym zwracam się do Was o pomoc w wyborze a na pewno będzie mi jaśniej.
Miejsce: - salon ok 30 m2 plus otwarcie na jadalnie, kuchnie i na dom, czyli przestrzeń otwarta ale głównie na lewą stronę od siedziska. Miejsce ogólne odsłuchowe to odległość w zakresie od 4 do 6 metrów i raczej jest 90 stopni od ściany gdzie będzie sprzęt.
Do czego potrzebny - tutaj podzielę to procentowo. Filmy-50%, piłka nożna-35%, muzyka rozrywkowa-15%. 85% materiału leci z nc+, netflix i hbo go, 15%-Spotify, BR i DVD praktycznie nie używam.
Ewentualny problem - miejscy odsłuchu to przeciwległa ściana gdzie nie mam pociągniętych kabli i tutaj widzę spory problem.
Finanse - Wiem że kategoria tak rozległa jak długość rzek w Polsce, więc postaram się postawić tak sprawę. Chciałbym na sprzęt wydać jak najmniej ale nie więcej niż 5k, jednakże inwestycję planuje na ok 8-10 lat więc zdaję sobie sprawę że jak trzeba będzie podbić stawkę to mogę max. podwoić.
Co oglądałem i co mi się podoba - Wiadomo że miło się prezentują Soundbary i fajnie było by takowy mieć jednakże trochę zniechęca literatura w internecie. Zestawy 2.1 też nie są najgłupsze jednakże wielkość kolumn troszkę mnie przeraża choć to może być tylko własne złudzenie.
co mam obecnie - mam 8 letni markowy mini zestaw 5.1 który jest całkowicie ustawiony na przedniej ścianie (ma tak w opcji) z którego jestem zadowolony lecz wiem że to troszkę słabo w tych czasach brzmi.

Zwracam się do Was z prośbą w co warto zainwestować w dzisiejszej dobie aby czuć lepsze zadowolenie z dźwięku ale z drugiej strony wiedząc że za wydane pieniądze mam w miarę przyzwoity sprzęt :)

Z góry dziękuje.
 
Ostatnia edycja:

samfisher74

New member
Wychodzi na to że potrzebujesz amplituner KD,najlepiej z funkcjami sieciowymi, oraz zestaw kolumn do niego. Skoro ne używasz BR i dvd to można na razie odpuścić. Można tez rozpatrzyć zakup amplitunera stereo wraz z kolumnami
 

Wild Zenon

New member
Czy Amplituner sieciowy do KD to coś w stylu: Yamaha RX-V483, a dodatkowo układ kolumn 2.1. A można zamontować dodatkowo centralny?

Z Soundbarów jestem ciekawy czy takie twory jak:JBL 5.1 Bar, yamaha ysp 5600 czy Focal Dimension poradzą sobie również dobrze w filmach jak zestaw 2.1 z amplitunerem.
Może ktoś miał już kontakt z tymi maszynami?
Zdaję sobie sprawę w 100% że to nigdy nie będzie tak dobrze grać jak pełny zestaw 5.1 nie mówiąc o 7.1
 
Ostatnia edycja:

Wild Zenon

New member
Sugerujesz że warto zainwestować w taki Soundbar JBL Bar 5.1 i w filmach, sporcie będzie zadowolenie a nadwyżkę finansowa zainwestować w Stereo tylko pod muzykę.
 

Wild Zenon

New member
Rok temu jak byłem to raczej gościnnie pokazowo a teraz sam czegoś szukam. Ogólnie w lożach odsłuchowych na narodowym z tego co pamiętam to futurystyczne zestawy powyżej kwot rzędu kilkadziesiąt tysięcy za same głośniki oprócz wyglądu w wielu przypadkach nie robiły specjalnego wrażenia i różnicy do zestawów kosztujących znacznie taniej więc na pewno nie będę się nakręcał i gonił królika. Znam swój nie duży potencjał słuchowy i mam nadzieję że odnajdę coś co dostarczy mi sporo radości.
Zastanawia mnie wciąż sytuacja Soundbarów na rynku.
Z jednej strony taki JBL bar 5.1 po rozpięciu robi się prawie jak układ na kablach a z drugiej napchany duża ilością głośników Yamaha 5600. Dodatkowo polecane Philipsy. Pewnie jakieś Samsungi i Sony też mają jakieś topowe egzemplarze.
Na chwilę obecną jedyne cenne rady mogą być od osób które już coś takiego użytkują lub od osób które zajmują się sprzedażą takich cudeniek.
Właściwie to też nie sądzę że na AVS w Warszawie usłyszę jak grają poszczególne soundbary gdyż zapewne żaden pokój nie będzie ustawiony pod Soundbara a ludzi będzie masa.
Dlatego liczę że jak połączę Waszą opinię i rady to szybko coś kupię i nie będę się męczył tygodniami przez duże wewnętrzne wątpliwości.
 

Wild Zenon

New member
Poczytałem troszkę wczoraj o Soundbarze: Samsung HW-K950 i wg "testerów" sprzęt bardzo dobrze gra w filmach i dobrze w muzyce. Przy moim podziale wymagań co do czasu poświęconego do oglądania filmów i słuchania muzyki proporcje są spore więc jestem ciekawy czy Wy macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem.

Z drugiej strony jeżeli taki zestaw jak JBL bar 5.1 czy np. ten Philips Fidelio też w filmach jest bardzo dobry a kosztuje znacznie mniej to proszę o wprowadzenie mnie w świat zestawu stereo a nadwyżkę bym zainwestował w takowy sprzęt. Popatrzyłem na EISA 2017 i wyciągnąłem taki zestaw:
NAD c338 plus Dali Spektor 6. Czy takie przypadkowe zestawienie jest dobre?
A co byście zaproponowali? Ja wiedzy w tym temacie nie mam większej.

Pozdrawiam
 

Wild Zenon

New member
To trzeba składać amplituner i kolumny które możesz poprawnie podłączyć czyli fronty, central i subwoofer.

Czy są jakieś konkretne propozycje czy ewentualnie poszukać gotowe zestawy?
Ogólnie co by nie było to chcę przed zakupem zaliczyć AVS 2017 lecz wolałbym już mieć coś na oku. Czuje że jak się źle przygotuje do wyboru to emocję zagrają i kupię pierwszy lepszy aby ukrócić męki :)

Dziękuje
 

Wild Zenon

New member
Filmy i muzyka rozrywkowa to Klipsch, Canton, Paradigm, JBL...
Rozumiem że kolejność przypadkowa i raczej chodzi o własne doznania lub efekt wizualny?
Na AVS znajdziesz sprzęt do posłuchania.
Teraz po kilku dniowej analizie oddalam się od Soundbarów mimo że byłem ostro na nie napalony :( Czuje że po AVS jak stwierdzę że wersja 3.1 jest niezła ale czego brakuje to zacznę kombinować jak zrobić pełne 5.1 z kablami i zacznie się gonitwa ... ajj kubeł zimnej wody na głowę i czekam z akcja do listopada :)
 

Wild Zenon

New member
W takim razie mam jeszcze dwa pytania na zaś:
1) Czy sufit napinany (specjalny rodzaj folii) - może wpłynąć negatywnie na dźwięk w salonie czy wręcz przeciwnie?
2) Jaki rodzaj kabli rozprowadzić do tyłu i ewentualnie Atmos. Czy długość kabli ma znaczenie - w sensie czy planować z jak najmniejszym marginesem błędu czy na spokojnie plus 1-2m więcej?

Z góry dziękuje
 
Do góry