JBL SB450 - pierwsze wrażenia

Audio_33

New member
Witam, jeśli rzeczywiście pokrętło crossover i plus minus na pilocie to oddzielne funkcje w takim razie jak je ustawić aby uzyskać najlepszy efekt?
 

skieba

New member
Jbl sb450

Witam. Mam pytanie co do podłączenia tego soundbara do TV Sony KDL 50w756. W tej chwili wygląda to tak:
Vectra -> TV :HDMI
Ps4 -> TV : HDMI
Apple TV -> TV: HDMI
TV -> JBL SB450 :OPTYK

Moje pytanie jest takie: zostawić połączenie soundbara kablem optycznym czy zmienić na HDMI ARC i czy ma to wogóle jakiekolwiek znaczenia.
Pytanie może banalne, ale moja wiedza na ten temat jest raczej znikoma.
Pozdrawiam.
 

sequ

New member
Witam.
Po kilkunastu dniach użytkowania muszę powiedzieć, że do dźwięku nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko śmiga w najlepsze i czasami jak przywali to aż szklanki skaczą😀 Natomiast znalazłem kilka minusów. Tak jak pisałem podłączyłem po arc z tv Sony i dekoder nc+ do belki i zsynchronizowałem z pilotem od tv. Wszystko byłoby ok, ale mam też podłączonego nasa w sieci domowej i treści z niego odtwarzam przez kodi i jak wracam na tv to wraca na hdmi arc ale dodatkowo muszę jeszcze wybrać hdmi z poziomu pilota od soundbara. Niby pierdoła ale zawsze.
Druga sprawa już mnie bardziej niepokoi, mianowicie wyłączam pilotem od tv telewizor i soundbara. Wszystko gaśnie i na belce zapala sie czerwona dioda, ale zauważyłem ze od czasu do czasu soundbar się sam włącza tak jakby coś go wzbudzało i za jakiś czas ponownie się wyłącza.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i czy ktoś u siebie też to zauważył?
 

zenito

New member
Druga sprawa już mnie bardziej niepokoi, mianowicie wyłączam pilotem od tv telewizor i soundbara. Wszystko gaśnie i na belce zapala sie czerwona dioda, ale zauważyłem ze od czasu do czasu soundbar się sam włącza tak jakby coś go wzbudzało i za jakiś czas ponownie się wyłącza.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i czy ktoś u siebie też to zauważył?

Wina leży po stronie telewizora też tak mam. :/
 

pebe86

Member
Bez reklam
Też tak mam :)
Niedawno zmieniałem telewizor (na Samsunga 60KS7000), na wcześniejszym Soniaku 55W805A nie miałem tej przypadłości. Myślałem że wynika to z tego, że Samsung dość powoli się wygasza.
Ale nie jest to jak dla mnie specjalnie uciążliwe, choć fakt- tak być nie powinno.
 

pele03

New member
Witam, od wczoraj jestem posiadaczem SB450.
mam kilka pytan odnosnie polaczenia jblka z tv , xboxem i dekoderem
wg was najlepiej konsole i dekoder podlaczyc bezposrednio do tv, czy do soundbara?
na dzien dzisiejszy mam polaczony soundbar z tv poprzez kabel optyczny a konsole do tv.
 

timret

New member
Witam.
(...)
Druga sprawa już mnie bardziej niepokoi, mianowicie wyłączam pilotem od tv telewizor i soundbara. Wszystko gaśnie i na belce zapala sie czerwona dioda, ale zauważyłem ze od czasu do czasu soundbar się sam włącza tak jakby coś go wzbudzało i za jakiś czas ponownie się wyłącza.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być i czy ktoś u siebie też to zauważył?

Jeśli masz podpięty jednocześnie kabel HDMI i optyka to możliwe że ona wybudza soundbara, miałem tak przy Denonie. Ale właśnie miałem... kupiłem go ostatnio bo mniejszy subwoofer przemówił do mnie a po 5 dniach belkach zaczęła przerywać i trzaskać. Zwróciłem dziadostwo i znów stoję przed wyborem co wybrać.

Czy ktoś z was miał możliwość porównania JBL do Denona DHT S514?
 

uziOK

New member
Jeśli masz podpięty jednocześnie kabel HDMI i optyka to możliwe że ona wybudza soundbara, miałem tak przy Denonie. Ale właśnie miałem... kupiłem go ostatnio bo mniejszy subwoofer przemówił do mnie a po 5 dniach belkach zaczęła przerywać i trzaskać. Zwróciłem dziadostwo i znów stoję przed wyborem co wybrać.

Czy ktoś z was miał możliwość porównania JBL do Denona DHT S514?
Porównywałem JBL450 z Denonem 514 bodajże w saturnie, zdecydowanie JBL lepszy.
 

Audio_33

New member
Witam mam problem z funkcją Soundshift. Obraz z tel. w tv jest natomiast brak dźwięku z soundbar. Wykonuję wszystko zgodnie z instrukcją. Jakieś pomysły.
 

mystaloba

New member
Byłem dzisiaj na odsłuchu i będę szczery -----> bass dudnił, że nie mógłbym słuchać dłużej niż 15min. Nawet po zmniejszeniu na subie dalej męczący. Ci, którzy mają duży pokój 35m2 i lubią niskie tony taki sprzęt jest stworzony dla nich. Ja jednak wybiorę coś innego.
 
Do góry