Kino Domowe Dolby Atmos

Davide

Member
Jeszcze zostało mi dużo czasu,iż zakup planuje między październikiem 2016 a styczniem 2017,ale już bym chciał się zapoznać z różnymi opiniami


Pokój 16-18m2 prostokątny…Interesuje mnie Dolby Atmos..Myślałem o 5.1.2 lecz zastanawiam się czy nie lepsze będzie 5.1.4 czy w ogóle jest sens przy takim nie dużym metrażu..Kino będzie wykorzystywane do Filmów i Konsoli…Muzyki na nim słuchać nie będę

Amplituner tylko Denon,iż jest według mnie najlepszy

Pierwsza opcja Kolumn to

Monitor Audio Bronze 6 + Bronze Center + Bronze 2 + Na suficie jako dolby atmos Bronze FX lub Monitor Audio CT165 + Monitor Audio Bronze w 10

Druga Opcja

Dali Zensor 7 + Dali Zensor 3 + Dali Zensor Vocal + Dali Sub E-12 + Na sufit do Atmosa Dali Phantom E-50


Trzecia Opcja

Jakiś Zestaw Klipsch

Zastanawiam się również czy nie kupić sprzętu dopiero w październiku 2017 i odłozyć na coś lepszego...Tylko czy jest sens....Mam na myśli

I zestaw składający się z

Monitor Audio Silver 10 + Monitor Audio silver 2 + Monitor Audio Silver Centre + SIlver W12 a na Sufit do Atmosa Silver FX czy coś innego

drugi Wariant jakiś zestaw Dolby Atmos z kolumn Klipsh

A trzeci wariant jakis zestaw Dolby Atmos z Dali Opticon lub Icon a moze i nawet Dali Fazon z frontami f5
 

DrWredman

Active member
Właśnie jestem po instalacji atmosa. Zobacz mój pokoik : http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/126309-dolby-atmos-5-0-2-by-lipet.html#post1265450

Pytanie podstawowe czy robisz remont całego pokoju?
Jeśli możesz wstawić głośniki w sufit to efekt jest o niebo lepszy niż głośniki stawiane na frontach lub tyłach gdzie dźwięk ma się odbić od sufitu. Aczkolwiek też jakoś to działa. Testowałem wcześniej ale zwykłe monitorki, które skierowałem w sufit.
Na pewno 4 sufitowe będą lepsze niż 2, ale zależy też gdzie siedzisz?
 

Rafal7

Banned
Jak chcesz samo kino, to wybrałbym na Twoim miejscu kolumny klipsch i ampli onkyo.
Z subem nie przesadzaj na taki metraż ;).
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Mam niemalże identyczny metraż aktualnie i używanie suba doprowadziło do tego, że sąsiedzi nie patrzą na mnie przyjaźnie, ale muszą jeszcze ze mną wytrzymać jakieś 2 lata:D
 

Davide

Member
Lipet fajnie to wygląda...Właśnie zastanawiałem się czy sub potrzebny...Tak będą w suficie albo montowane na suficie np Fx...Z tym odbijaniem dzwięku słyszałem to zastosowanie w klipsch...Jednak to nie do końca to samo...Myślałem tym żeby postawić sofe na środku pokoju i wtedy 4 nad głową ale czy są amplitureny które pociągną 5.1.4 bez dodatkowego wzmacniacza stereo?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
widzę,że Denon AVR-X5200W tez odpali...A co z kolumnami?:>

6200/7200 denon również, musisz patrzeć na Amplitunery 9kanałowe...:eek:k: Jak atmos to tylko fizycznie umiejscowione kolumny a nie odbite.... Słuchałem takich i takich, dźwięk odbity wypada tragicznie jak dla mnie...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
4200 nie da rady ponieważ jest to amplituner 7 kanałowy. .. ;-) max 5.1.2 do 5.1.4 potrzeba zew. Końcówki mocy dwukanalowej..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
widzę,że Denon AVR-X5200W tez odpali...
Jeżeli Koledze zależy tylko na Atmosie i Denonie, to X5200W będzie w sam raz. Sam byłem nim zainteresowany. Ale gdyby przyszła ochota na DTS:X, to ten model nie obsłuży tego formatu. Dlatego z niego zrezygnowałem. Ew. można dokupić płatną aktualizację Auro-3D, jeśli komuś to potrzebne.

Usunąłem poprzedni post odnośnie Onkyo 3030 i Anthema 1120. Nie zwróciłem uwagi, że Koledze chodzi o konfigurację 5.1.4, a nie 7.1.4. I tak, jak podali Koledzy, amplitunerów z 9-cioma wzmacniaczami jest dość dużo na rynku.
 

Davide

Member
Dziękuje za odpowiedź...Denon jakoś dla mojego ucha grał najładniej.ALe Onkyo 3030 nie słyszałem szczerze nigdy.SPodobało mi się że odtworzy 7.1.4 które szczerze bym chciał,lecz nie wiedziałem,że jakiś amplituner bez dodatków poradzi sobie z tym i też nie wiem czy w takim metrażu jest sens...Denon z tego co widziałem to każdy z dodatkowym wzmacniaczem...Anthem jest świetny tylko to już za duża półka dla mnie.Zastanawiam się nad kolumnami którymi wypisałem.Czyli Monitor Audio bronze czy Dali zensor,czy jakies klipsch.Zensory bardziej mi sie podobają bo są błyszczące..Zastanawiam sie czy rok dluzej nie dozbierac pieniedzy i nie kupic MA Silver czy pozostalych wymienionych..czy jest sens wydawac wieksze pieniadze na kino domowe do takiego metraza
 

Rafal7

Banned
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dziękuje za odpowiedź...Denon jakoś dla mojego ucha grał najładniej.ALe Onkyo 3030 nie słyszałem szczerze nigdy.SPodobało mi się że odtworzy 7.1.4 które szczerze bym chciał,lecz nie wiedziałem,że jakiś amplituner bez dodatków poradzi sobie z tym i też nie wiem czy w takim metrażu jest sens...Denon z tego co widziałem to każdy z dodatkowym wzmacniaczem...Anthem jest świetny tylko to już za duża półka dla mnie.Zastanawiam się nad kolumnami którymi wypisałem.Czyli Monitor Audio bronze czy Dali zensor,czy jakies klipsch.Zensory bardziej mi sie podobają bo są błyszczące..Zastanawiam sie czy rok dluzej nie dozbierac pieniedzy i nie kupic MA Silver czy pozostalych wymienionych..czy jest sens wydawac wieksze pieniadze na kino domowe do takiego metraza
Swego czasu użytkowałem Denona AVR-4311 właśnie z Monitor Audio (ja mam RX2) i zgrywał się bardzo dobrze.
A 7.1.2 rozumie ze dałby radę z wpiętym wzmacniaczem na fronty?
Zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:

Davide

Member
Denon świetnie gra z MA,ale Onkyo chyba niekoniecznie....Zastanawiam się teraz nad Frontami Zensor 7,Centralnym Zensor Vocal,Czeterema Satelitami zensor 1 na tyl i boki 7.1,a w sufit 4 x do systemu 7.1.4 Dali Phantom E-50,Subwoofer Dali Zensor Sub E-12F i oczywiscie to Onkyo....Ogolnie kupił bym to dopiero za rok we wrześniu i wzmacniacze mogą się zmienić,może również Denon wkońcu poza tymi trzema nowymi pokaze z kolejnymi jak nie w tym to w nastepnym roku,ale szczerze wizualnie te Onkyo mi sie strasznie podoba...Wiem tez bede musial posłuchać na różnych amplitunerach,ale chyba taki zestaw kolumn jest dobrym rozwiązaniem...Wiem że to nie Hi End jestem tego świadom ale chyba zadowolony będę.Dziękuje bardzo za tak liczne odpowiedzi
 

Mario 76

New member
Witam . Jestem tu nowy,a widzę że temat podchodzi pod moje kd. Zastanawiam się nad zestawem Witam.
Rp-280f -
Rp-450C -
Rp-250s -
R-112sw -
Cdt-5800-cll
A do tego onkyo tx-rz 800
Na początku był wątek klipscha A zakończył się na castoramie,. Mam prośbę czy ktoś mógłby coś napisać na temat tego zestawu. Pomieszczenie to 35M ,głównie by służył do oglądania filmów. Czy sub nie jest za mały? I głośniki sufitowe w jakiej odległości od ściany najlepiej zamontować,może mają być umieszczone nad sofą?
Pozdrawiam
 

Davide

Member
CO do rozmieszczeń głośników w dolby atmos pięknie rozrysowane jest tutaj

Dolby Atmos 5.1.4 Speaker Setup

A Wracając do mojego tematu to zestaw 7.1.4 z Klipsch wychodzi za drogo...Zastanawiam się teraz czy dobrym zestawem nie było by
Fronty Dali Zensor 7,Centralny Dali Zensor Vocal,Czetery Satelity Zensor 1 na tyl i boki 7.1,a w suficie zapomntować 4 x do systemu 7.1.4 Dali Phantom E-50,Subwoofer Dali Zensor Sub E-12F i oczywiscie jako amplituner dać Marantz SR7009
 
Do góry