[Nasze Zestawy AV] Dolby Atmos 5.1.2 by DrWredman

DrWredman

Active member
No i wreszcie, remont ukończony kilka tygodni temu ale dopiero teraz udało mi się zrobić fotki.

A oto jak teraz wygląda mój salon Audio-Video

TV 65 cali + głośniki Canton LE 107 i centralny 105.
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_01.jpg


Druga strona wypoczynkowa z bipolowymi głośnikami Taga Harmony oraz sufitowymi Canton
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_02.jpg


Na razie jedyny fajny klocek Onkyo 646 + PS3 jako źródło BR, dekoder Netia ma już swoje dni policzone więc niebawem wyleci.
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_03.jpg


Widok na Clarksona z pozycji podłogowej :)
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_04.jpg


Widoki na TV
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_05.jpg


Widok rozłożenia głośników do Atmosa względem tylnych Surround
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_06.jpg


A tu naprawiony ponad 20 letni adapter Unitra Fonica ;)
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_07.jpg


Skromny zestawik BR i DVD z czasem będzie się powiększał bo wysokość półek była zaprojektowana pod swobodne ustawianie płyt :)
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_08.jpg


Taga Harmony bez maskownic
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_09.jpg


Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_10.jpg


Taga Harmony z maskownicami
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_11.jpg


Jeszcze jedno spojrzenie na tylną ścianę
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_12.jpg


Kolejne spojrzenie na tylną ścianę
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_13.jpg


A gdy podniosę głowę do góry to widzę tak:
Salon_Dolby_Atmos_5_0_2_fot_14.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lipet fajne zdjęcie. Ładnie zaprezentowałeś Swój zestaw. Wszystko elegancko uporządkowane, aż chce się obejrzeć film lub posłuchać muzyki. Bardzo mi się podoba. Brawo!!!.
 

DrWredman

Active member
Dzięki za szybkie i miłe słowa.

Kino gra rewelacyjnie, ale jeśli chodzi o samo stereo mam jeszcze niedosyt.
Muszę posiedzieć nad equalizerem, może wyciągnę coś jeszcze z tego zestawu.
The Wall - rewelacja!!!!

Napiszę więcej wieczorkiem bo żona ciągnie minie na spacerek. :)
 

SternQuest

New member
Bardzo ładnie. Fajnie to wszystko urządzone. Pogratulować. Ale to kawał pomieszczenia. Odległość od kanapy do frontów wydaje się bardzo duża. Nie brakuje Ci basu w tym pomieszczeniu? Myślę że do filmu to obowiązkowo przydałby się jakiś spory sub.
 

DrWredman

Active member
Salon ma 6 m i 10 cm długości. Wiec realnie jakieś 5.5 m od oka do TV.
Nawet projektor przeszedł mi chwilowo przez myśl. Patrząc realnie, ceny TV tak spadają, że za kilka lat pewnie 100 cali będzie w cenie dzisiejszych 65. Projektorem wyciągnę niewiele więcej wiec odpuściłem.

Jeśli chodzi o odsłuchy, w kinie rewelacja :). Atmos spisuje się świetnie. Tak jak pisał Bipo lepiej byłoby wyciągnąć sufitowe metr do przodu, ale w moim rozwiązaniu, takie umieszczenie głośników też dobrze się sprawdza. To był kompromis: żona - estetyka - i dźwięk. Dodatkowo głośniki bipolowe świetnie budują całą tylną scenę wraz z sufitowymi. Sam nie spodziewałem się tak dobrego efektu.

Jeśli chodzi o suba, na razie nie planuję. Mam tyle basu, że w niektórych testach głośniki drżały chodząc po podłodze. Domyślam się, że sub to zupełnie inne brzmienie, ale na razie nie mam możliwości pożyczyć i przetestować.

Za ścianą mam swój gabinecik i tam poszła druga strefa, steruję ze smartfona lub tabletu. Nawet adapter mogę odpalić tylko przydałby się jakiś murzyn do zmieniania płyt. :)

Jedynie stereo trochę kuleje, dźwięk mnie jeszcze nie zadowala. Wiem, że Onkyo gorzej wypada od Marantza czy Denona w stereo jednak za sprzęt, który obsługuje drugą strefę nie zabierając głośników atmosowych trzeba dużo więcej dopłacić u konkurencji.
Mam też porządne słuchawki, które tak grają, że wszystkie inne sprzęty, które słyszę w stereo są dramatem.

W Atmosie oglądałem San Andreas, Transformers i koncert The Wall. Atmos jest taką wisienką na torcie. Daje fajne efekty, ale chyba można się bez niego obyć. Gdybym nie robił remontu pewnie nie zawracałbym sobie głowy Atmosem. Jednak przelatujące samoloty lub helikoptery nad głową robią fajne wrażenie. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lipet bardzo fajnie to sobie urzadziles, widać że chciałeś połączyć hobby jakim jest kino domowe z codziennym użytkowaniem salonu tylko pytanie czy z dźwięku jaki teraz masz jesteś zadowolony?
Dlaczego pytam ponieważ moim zdaniem pod względem akustycznym salon wypada ze zdjęć słabo.
Po pierwsze :
- w miejscu pieszego odbicia z kolumny centralnej masz pustą podłogę ponadto w miejscu pierwszych odbić od kolumn frontowych masz dwie komody po bokach, gdzie boczne ich ścianki skutecznie stopują dalsze odbicie w kierunku słuchacza. Jesli chodzi o centrala i odbicia to tutaj zalecał bym większy dywan tak aby nie było gołej podłogi. Jeśli chodzi o komody to zrobiłbym test na lusterko tzn. siedzisz na kanapie a ktoś bierze lusterko i przesuwa po ścianie na której jest komoda. Jeśli zobaczysz w lusterku kolumnę to znalazłeś pierwsze miejsce odbicia dźwięku z kolumny. Tutaj lepiej aby był środek komody a nie jej bok. Tak samo robisz na drugą stronę. Ponadto ten sam myk możesz zastosować do znalezienia pierwszego odbicia od kolumny centralnej względem podłogi. Tutaj przesuwasz lusterko od szafki z kolumna do miejsca twojego odsluchu, jak zobaczysz kolumnę w lusterku to w tym miejscu powinien być dywan a nie pusta podłoga. Odnośnie dywanu zalecany gruby typu shaggy 40-50mm włos.
- po drugie kolumny masz wciśnięte pod samą ścianę co skutecznie ogranicza ich granie, wystarczy jak dasz je troszkę do przodu tak aby frontowa ściana kolumny była przed rtv-ką.
- po trzecie przy odsłuchu stereo masz tzw tunel w pokoju pod względem ustawienia frontów a miejsca slychacza czyli o scenie stereo w takim ustawieniu możesz zapomnieć, niestety tutaj ciężko Ci coś doradzić bo to salon dzienny....
Sorki za kilka uwag ale jak będziesz chciał to wprowadzisz je w życie i może coś będzie lepiej... ;-) Ps. Odnośnie atmosa to już kiedyś rozmawialiśmy co i jak... ;-)
Mam jeszcze pytanie jak montowane były sufitowe, czy robiłeś zabudowę pod głośnik, wygluszenie itd. Czy montowane tylko do otwotu w regipsie.. ;-) ?
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
Bipo
W pełni się z Tobą zgadzam. Może na zdjęciu tak widać, ale fronty są odsunięte od ściany ok 30 cm. Prawy nie ma żadnych przeszkód bo prawa komoda jest głębiej. Lewy lekko trafia w drugą komodę, a właściwie w jej kant, a to jest jakieś 2 m miedzy glosnikiem a komodą. Tu tragedii nie ma. W poprzednim ustawieniu salonu przed remontem prawy głośnik miał przed sobą tę samą komodę ale w odległości 50 cm. Rozwalało to całą radość z kina domowego, nawet amplitunera nie uruchamiałem, bo wolałem puścić dźwięk z TV niż kaleczyć uszy. Teraz powróciła chęć oglądania kina w domu, bo różnica jest kolosalna. Sprzęt też już nie taki jak ten sprzed 10 lat.

Akustyka pomieszczenia jest jeszcze dość sucha i tak jak piszesz, grubszy dywanik jest w planie zakupowym, a właściwie wymiana wszystkich dywaników w salonie. Przybędzie też trochę bibelotów na półkach.

BR też w planie zakupowym, bo PS3 już nie przystoi, a poza tym buczy w nim napęd. Czekam tylko czy Onkyo wypuści BR UHD i w zależności od ceny podejmę decyzję.

Ale testu z lusterkiem nie znałem. Spróbuję i zobaczę jak to ... widać.

Kompromis: Salon - Kino - żona jest nie lada wyzwaniem. :)

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi. Lepsza konstruktywna krytyka niż buziaczki z zamkniętymi oczami :).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja też gratuluję. Ładnie i elegancko. Co do uwag to Bipo chyba wyjaśnił wszystko.
Mam sugestię. Wklej tu swój link do postów, gdzie pokazywałeś sukcesywnie postępy z remontu. To może się przydać innym ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-d...ozstawieniu-i-wyborze-glosnikow-surround.html

Nie wolałeś na tyły czego z jednej serii? Canton ma fajne płaskie ścienne.
021407canton.3.jpg

Chyba, że koniecznie chciałeś grające na boki? ;)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Kompromis: Salon - Kino - żona jest nie lada wyzwaniem.***
Oj skąd ja to znam.... ;-) wiesz za łatwo by było bez ostatniego kompromisu.... a tak mamy nie kiedy skuteczny hamulec kolejnego pomysłu.... ;-)
 

DrWredman

Active member
Krzysztof,
Znam te płaskie cantony, jeśli kanapa stałaby metr od ściany to jak najbardziej można je zastosować. W moim przypadku, gdy kanapa jest odsunięta na maksa, głośniki dipolowe lepiej sie sprawdzają. Tylny dźwięk trafia niemal wprost w uszy widzów, a długie dźwięki kinowe typu muzyka fajnie rozkładają się na całej tylnej przestrzeni.

Kapusta, kamienie na ścianie to płytki cementowe, polski producent Incana.
 

Rafal7

Banned
to ile z tym było roboty żeby to ułożyć, ile cie kosztował m2 samych płytek?
Ciekawe jak kurz się na nich będzie zbierał.

Mógłbyś dać zdjęcie jak mam obłożony wokół uchwyt do tv.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to ile z tym było roboty żeby to ułożyć, ile cie kosztował m2 samych płytek?
Ciekawe jak kurz się na nich będzie zbierał.

Mógłbyś dać zdjęcie jak mam obłożony wokół uchwyt do tv.

Dzień roboty, to są gotowe płytki, w opakowaniu z pół metra kwadratowego jest. Zamiast z babą do sklepów z ciuchami przejedź się czasem do Castoramy :eek:

Fajnie wykończone,fajna galeria, tylko nie kumam tych głośników na ścianie komu gra druga strona ?


płytki cementowe

a czemu nie wewnętrzne gipsowe ?
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
Z wielką ciekawością oglądam twoje zdjęcia,bo chatka mi się już buduje i pomysły na salon szukam wśród ludzi.
Ja chce poza tv z podwieszanego sufitu planuje ekran elektryczny który by zasłaniać miał tv na czas seansu filmowego.
Podoba mi się twoja ściana za tv czy to jest drewno czy jakaś wata akustyczna i gdzie to można kupić i jak się to nazywa
 
Do góry