Menu do struktur AVCHD (BR) - jak to robić?

andsie

New member
System to windows 7 ... kodeki właśnie zainstalowałem od nowa ... (pobrałem nowe wersje kodeków i programu, ale nadal bez zmian) ... na screnach ustawienia jakie mam w programie ... muszę mieć coś źle w ustawieniach :( ...

Witam,
Jak sobie poradziłeś z tym problemem.
U mnie występuje tak samo.
Próbowałem różnych kodeków i ustawień ale nic to nie dało. Nie wiem w czym jest problem. Pamiętam, że na Win XP nie miałem tego problemu. Nie bardzo mam zamiar powrócić do tego systemu.
 

bluray

Banned
Zgineło kilka postów. Chyba.

Mam też problem.
Pod XP wywala mi komunikat "błąd z AVSinfo".
Czyli żadnych zabaw z menu nie mogę robić.

Pod W7 nie instaluje sie w ogóle.

Na prawie rok odszedłem od multiAVCHD a tu takie przykre niespodzianki.
 

andsie

New member
Nie wiem dlaczego Ci nie działa po Win XP. U mnie chodziło bardzo dobrze a miałem windę modyfikowaną. Zainstaluj wszystkie zalecane kodeki i powinno chodzić.

Nie miałem problemów z zainstalowaniem programu pod Win 7 64 bit. Instalowałem kilka razy i za każdym nie było problemu. Mam natomiast problem tak jak napisałem z tworzeniem menu ruchomego w liście chapters.

Mogę zrobić listę Chapters jako ikony bez animacji.
Szkoda, bo program jest bardzo dobry i menu utworzone jest bardzo efektowne.
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
panowie a robiliscie ustawienia na AVCHD pod 7 zeby był na zgodnosc z XP czesto programy dzialaja polowicznie bez tego ustawienia
 

gaspar

New member
Dean zdaje się porzucił, albo mocno spowolnił rozwój multiAVCHD, a szkoda. Z tego co wiem mocno udziela się w temacie Playstation
 

andsie

New member
Interesuje mnie zrobienie menu w taki sposób, żeby po uruchomieniu wyświetliła się czołówka a następnie główne menu.
Nie wiem jak to poustawiać.

czy ktoś jest w stanie mnie pomóc ?

Chyba jest już wersja 4,2 3D, gdzieś widziałem.
 

gaspar

New member
Czołówka?... Może chodzi Tobie o opcję Welcome screen?... Możesz takie coś ustawić i skonfigurować przed pojawieniem się głównego menu. Korzystałem z tego :)
 

marian111

New member
Nie kumam o co biega?

Interesuje mnie zrobienie menu w taki sposób, żeby po uruchomieniu wyświetliła się czołówka a następnie główne menu.
Nie wiem jak to poustawiać.

czy ktoś jest w stanie mnie pomóc ?

Chyba jest już wersja 4,2 3D, gdzieś widziałem.

Nie wiem o jaki program wer. 4,2/3D, znam kilka edycyjnych, a poza tym to kto tak robi czołówkę przed meni, to mnie troche dziwi przerabiałem tą branżę kilka lat, już pauzuję.Wytłumacz dlaczego?, inaczej jak świat.
 

andsie

New member
Kolego nie bardzo zrozumiałem co napisałeś.
Gdybyś mógłbyś napisać bardziej zrozumiale, to chętnie się do tego ustosunkuję.
 

getsuu

New member
Witam was.

Przeczytałem dość dużą ilość postów, próbowałem wszystkiego, lecz nieskutecznie :(

Próbuję zrobić najprostsze menu. Robię to w taki sposób: mam sobie 2 krótkie filmy w HD. Do każdego z nich dodaję po 3 chaptery. Ustawiam przykładowego jpg'a jako tło statyczne w głównym menu jak i również w menu wyboru chapterów. Oczywiście zmieniam headline, footer. Następnie wybieram w zakładce Author: Create Top Menu > XMB Menu > Add pop-up Menu, Add title Menu. W zakładce Menu > general wybieram Default menu type : Static. I to byłoby tyle następnie Start wybieram AVCHD Disc.

Po ukończonym procesie korzystając z programu ImgBurn nagrywam na płytę 2 foldery: BDMV oraz HDAVCTN. Po wypaleniu płyty i sprawdzeniu czy wszystko działa, nie działa menu natomiast od razu włącza się film.

Bardzo bym prosił o odpowiedz i ewentualne wskazówki co robię źle, dlaczego nie chce działać to menu.

PS. Moje pliki wideo zapisane są w formacie WMV, czy może być to jakoś powiązane z niedziałającym menu ?

Pozdrawiam
 

getsuu

New member
Przepraszam za podwójnego posta ale w końcu się udało, jedynym problemem w tym momencie jest dźwięk rózne przebicia, przytłumiony jest i piszczy, najprawdopodobniej nic nie ustawiłem żeby to poprawić
 

andsie

New member
Spróbuj zrobić kompilację w Blu-ray disc a nie w AVCHD Disc.

U mnie wszystko działa poprawnie w kompilacji Blu-ray disc.

Pozdrawiam,
AndrzejS@
 

Szakal_wawa

New member
Stworzyłem swój projekt w multiAVCHD i potem kolejne.
Mam takie pytanie:
Czy jest możliwość połączenia kilku takich struktur w jedną ??
Chodzi mi o to że mam jeden projekt który zajmuje 10GB i drugi który zajmuje 12GB. Każdy jako oddzielne Blu-ray iso. I teraz chciałbym je połączyć w jedno iso 22GB bez ponownego tworzenia menu i konwertowania. Jest to możliwe ??
 

nagdob

Member
Bez reklam
Witam po długim czasie.
Myślałem, że w multiAVCHD już nic nie będzie się działo, bo też dawno nic nie było. Aż tu wczoraj odpalam program, a tu miła niespodzianka. Nowa aktualizacja z dnia 04.07.2012:
[04/07/2012] build 771 (latest is: 771) - Few minor fixes (runtime/line 109 errors). Changed handling of some rare flavours of video in MP4 container.
Znaczy to, że jego twórca Dean Kasabow coś w tej materii jeszcze działa. To dobrze. Ja korzystam z tego darmowego i bardzo fajnego programu. Robię menu do struktur AVCHD, wypalam płyty BR. Mam aktualnie trochę zaległości (końcówka 2011 i 2012 rok) ale materiału stosunkowo nie dużo, więc jeszcze może poczekać.
Ciekawy jestem tylko co się dzieje z naszym Guru Sydonem 777.
Odezwij się Sydon jak gdzieś jesteś ...
 
Do góry