Pliki AVCHD - co z nimi robić?

heniekf1

New member
Dzieki bardzo za porade odnosnie plikow AVCHD. Mam nadzieje , ze polecony program Pinnacle Studio 11.1 nie jest zbyt zaawansowany. Pozdrawiam !
 

buschek

New member
Sony HDR-SR7E

Zamierzam kupno tej kamerki i mam kilka pytan.

Posiadam PS3, Philips 42pf9631 i Sony DAV-SC8.
HDR-SR7E posiada 60 Giga dysk na ktory nagrywa pliki.

Uwazam, ze powinno byc mozliwe skopiowanie plikow Video z kamerki do kompa.
Nie wiem jednak czy mozna te pliki (AVCHD) zgrac bez utraty jakosci (tzn bez konwersji) na plytke DVD4,7, zrobic jakies Menü, moze troche podocinac i odtwarzac na PS3 tak jak Blu-Ray Disc (tzn w jakosci HD)?

Pomyslalem sobie, ze w ten sposob moglbym archiwizowac nagrane filmy bez utraty jakosci czy zmiany formatu a ktoregos dnia (gdy BD czy HD-DVD bedzie juz dla wszystkich standartem zczytac znowu te pliki i nagrac np. na Blu-Ray czy HD-DVD Disk zmniejszajac liczbe nosnikow nie tracac jednak nic na jakosci z ktora zostalo to wszystko nagrane.

Czy jest to mozliwe i co do tego potrzeba?

Z gory dziekuje za pomoc
 

wl1943

New member
Pliki AVCHD co znimi zrobic?

ja mam kamere SR8, jak narazie to moge powiedziec niewiele.
Do kamery dołączone jest oprogramowanie(w wersji angielskiej), mozna zrzucic materiał na hd bez utraty jakosci, czyli pliki AVCHD.
Można je przyciąc i zapisać jako AVCHD na płycie DVD 4,7GB.
Niestety, nie da się połączyć plików, co przy odtwarzaniu na PS3, powoduje lekkie zatrzymanie.
Można też przy pomocy dołączonego oprogramowania, z konwertować do mpeg2 i nagrać na płytę DVD.
Poszukaj na forum, Sydon777 bardzo wyczerpująco na ten temat pisał.
Ma PS Plus 11, ale jeszcze nie robiłem próby, postaram się napisać coś więcej, jak będe miał za sobą próby na PS Plus 11.
ps. jakość materiału AVCHD na PS3 jest super!!!
 

radziox

New member
Witam
Mam pytanko do Was. Jaka macie konf sprzetowa do avchd? u mnie na lapku(toshiba t7200,gf7600go,1gb ram) pod xp jako tako chodza filmy zgrane z sr1(format hd xp), tyle ze mam problemy z audio (trzeszczenie, rozjedzdzanie dzwieku itp), obciazenie procka na 90-100%:???:, przy szybkich przejsciach przycina. Czy nagrywacie w HD XP czy w zwyklym hd(w sumie to nie wiem czy jest az taka roznica miedzy tymi formaqtami)? Drugie pytanko odnosnie visty...wrr...mecze sie i mecze i nie moge dopasowac kodekow. Jaka paczke nie zainstaluje to albo jest obraz i dzwiek ale rwie i szarpie jak na jakims..albo obraz jest dzwieku niet(najczesciej). Przy okazji chodzi mi o samo odtwarzanie filmow avchd xp pod vista, bo np w sony vegas 7.0e(ktory mi w koncu importuje .mts bo 7.0d sie sprzeciwial) na podgladzie filmy chodza dobrze(wiem ze to podglada ale jest i dzwiek i obraz), czemu vista nie korzysta z tych samych kodekow co sa w vegas?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Mam pytanie, czy pliki z rozszerzeniem *mts widoczne po podłączeniu kamery do komputera w folderze streaming są równoważne z plikami *m2ts powstającymi po wykonaniu eksportu filmów z kamery do kompa przy użyciu dołączonego oprogramowania? Chodzi mi o to, czy mogę w prosty sposób zarchiwizować swoje filmy w podróży poprzez zrzut tych plików na DVD bez potrzeby instalacji oprogramowania? Skopiować je można (już próbowałem), ale czy będzie je można później edytować? Nie mogę tego sprawdzić u siebie ponieważ nie wiedzieć dlaczego, mój komp nie chce odtwarzać plików zarówno m2ts jak i mts. Mam wszystkie potrzebne kodeki tudzież playery opisane przez sydon777 a filmy otwierają się by natychmiast się zaciąć i przerwać działanie playera. Mogę odtwarzać tylko pliki m2ts w playerze z dołączonego do kamery oprogramowania.
 

radziox

New member
ano wlasnie ja jak bralem swoja sr1 to nie dostalem plyki:D ale tam jest chyba picture motion browser czy cos takiego. do tej pory z powodu braku czasu w zabawe zgrywalem pliki .mts bezposrednio z kamery i wszystko szlo jak po tasmie pozniej na plytki dvd bez zadnej obrobki. Pliki .mts bez problema edytujesz w sony vegas 7d, tmpgenc 4,browser, nero, czy nawet windows movie maker importuje rowniez bez problemu bo to wsio sprawdzilem. Mnie tylko denerwuje obciazenie jakie spada na kompa przy samym odtwarzaniu no i ten nieszczesny dzwiek pod vista ktorego brak:(
 

jarmalik

Member
Bez reklam
No to super. Już sprawdziłem, można pliki *mts zaimportować do Picture Motion Browser i działają normalnie. Nie muszę się już martwić że zabraknie mi miejsca na mojej SR7 - wyjeżdżam na trzy tygodnie do kraju za Wielką Wodą i teraz wiem, że mogę wszystko nagrywać w najwyższej jakości HD/XP:). A dźwięk w Windows XP działa dobrze.
 

Metios

New member
posiadam kamere sony sr5e od poniedziałku ;)
do obrobki mam 2 programy Pinnacle Studio 10 i Magix Video Deluxe 12
lecz problem pojawia sie przy probie importowania (do powyzszych programow) filmow AVCHD z kamery jak i tych z dysku w formacie *.m2ts :???:
Sydon777 zaprezentowal program VirtualDubMod ktory skompresuje pliki avchd do avi ;)
i teraz pojawia sie pytanie czy skompresowane pliki nie traca na jakosci???
Jesli tak to jedynym moim rozwiazaniem jest Pinnacle Studio 11+??
Czy w Pinnacle Studio 11+ koncowy plik w rozszerzeniu mpeg4 traci na jakosci w porownaniu do plikow zrodlowych??
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciągle na wielu forach dotyczących edycji AVCHD poszukiwany jest sposób łączenia wielu małych plików w jeden. Wydaje mi się, że znalazłem szybką i skuteczną metodą takiego łączenia z wykorzystaniem programu MPEG-Streamclip
( http://www.alfanet.it/squared5/MPEG_Streamclip_1.1.zip ). Ogromną zaletą tego programu jest to, że jednocześnie można wczytać wiele plików AVCHD. Tak więc korzystamy z opcji Open Files i wybieramy All Files (*.*) a następnie w naszej kartotece gdzie znajdują się zbiory do łączenia (mając wciśnięty przycisk Ctrl) markujemy kolejne pliki i na koniec korzystamy z przyciaku Otwórz. Na etapie wczytywania plików program wyświetli ostrzeżenie, że mogą wtstąpić nieciągłości w kodach czasowych - należy nacisnąć FixNow a później Proceed i czekać aż program przeskanuje wszystkie pliki. Teraz wystarczy użyć opcji Save as.. i wpisać nazwę pliku wynikowego dodając rozszerzenie .m2ts. Po bardzo krótkim czasie mamy gotowy plik powstały z połączenia wszystkich plików wczytanych. Jeżeli będzie nas interesowała wydzielona ścieżka audio np AC3 i plik video to dodatkowo użyjemy opcji Demux to M2V and AC3 i w równie w krótkom czasie otrzymamy kolejne dwa zbiory. Zbiór audio może być podstawą edycji dźwięku w niezależnym programie. Edytowany plik audio i video można odtwarzać np w programie MPC o ile mamy w miarę mocny komputer ( jeżeli plik audio ma tę samą nazwę co video to automatycznie będzie odtwarzany po wczytaniu video). Oczywiście przed łączeniem pliki źródłówe AVCHD warto poddać odpowiednim cięciom aby usunąć zbędne fragmenty.
Połączony plik AVCHD bardzo dobrze jest odtwarzany u mnie w moim playerze M-4100SH zarówno z dysku jak i płytki. Zaznaczyć jednak trzeba, że w miejscach odpowiadających bardzo krótkim plikom źródłowym występuje jakby przyspieszenie odtwarzania ale ponieważ jest to chwilowe więc nie przeszkadza zbytnio.
Na Doom9's ALBENER ostatnio zaproponował nieco inne dwie metody w postach How to merge / join multiple M2TS Files and read them with MPC. W pierwszej metodzie proponuje on aby wszystkie pliki .m2ts przeznaczone do łączenia najpierw przy użyciu wspomnianego programu demuxować na audio i video a następnie programem FileMerger łączyć kolejne pliki osobno dla audio i osobno dla video. W drugiej metodzie proponuje on zamiast użycia do łączenia rozłożonych plików żródłowych FileMerger wykorzystać PROJECT X
http://downloads.sourceforge.net/pr...0.90.4.00.zip?modtime=1143745759&big_mirror=0 (trzeba mieć zainstalowaną Jave)
Wydaje mi się, że metody ALBENER są bardzo czasochłonne ze względu na konieczność oddzielnego demuxowania wszystkich małych plików źródłowych.
Chętnie zapoznam się z doświadczeniami innych w tym problemie a więc zachęcam do eksperymentów. Drogi już zostały przetarte.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A na jakie rozszerzenie zmienić plik żeby można było obrabiać w tym programie, bo z kamery Panasonic wyszedł mi MTS, następnie zmieniłem rozszerzenia do m2ts ale program odmawia posłuszeństwa
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Aby łączyć pliki AVCHD lub je demuxować, przy ich wczytywaniu do programu nie zmieniam im rozszerzeń. U mnie na dysku PC-ta te pliki mają rozszerzenie .m2ts. O ile wiem rozszerzenie .mts mają pliki zapisywane przez kamerę na ich wewnętrznym dysku ale jeżeli się je wyeksportuje na dysk PC-ta to powstają pliki o rozszerzeniu .m2ts. Ja mam kamerę Sony, która zapisuje obraz HD bezpośrednio na płytki DVD w formacie BD i pliki już na tym etapie mają rozszerzenie .m2ts a więc pliki z rozszerzeniem .mts nigdy u mnie nie występują.
 

marosik

New member
Witam wszystkich bardziej zaznajomionych z tematem niz ja. Pare dni temu kupilem kamere SD1 Panasonic'a Probowalem juz roznych sposobow zeby przerobic pliki ktore mam (mts z karty SD) na avi itp. (probowalem tmpgenc 4.0 , ulead video studio 11)
Sciagnalem VirtualDubMod ver 1,6 i tez mi nie chce ich wczytywac. Czy moze mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jakiego programu uzyc i jak to zrobic zebym mogl je otwierac na kompie o raczej slabej konfiguracji?
z gory wielkie dzieki
Pozdrawiam
 

unzip

New member
pytanie do radziox:
czy potrzebna jest jakaś specjalna konfiguracja systemu żeby windows movie maker importował pliki .mts? U mnie niestety nie chce, krzyczy: The file C:\temp\00001.MTS is not a supported file type, and it cannot be imported into Windows Movie Maker.

Pozdrawiam,
Pawel
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Z opisu zamieszczonego przez producenta ( http://www.ulead.com/dmf/dmf6_plus_features.pdf) wynika, że program Ulead DVD Movie Factory 6 plus pozwala min:
- importować pliki AVCHD bezpośrednio z kamer Sony
- dodawać pliki AVCHD do projektu i wykonać authoring płytki
- utworzyć BluRay Disc lub jego obraz
Ponieważ program jest stosunkowo tani a wymienione opcje obok wielu innych (np edycja poszczególnych plików z możliwością dodawania muzyki i komentarza czy łączenie kilku plików) są bardzo interesujące, więc dla przetestowania ściągnąłem z sieci wersję trial (30 dni) udostępniającą niby pełny zakres funkcji programu. I tu pełne rozczarowanie bo nie ma żadnej opcji związanej z AVCHD - nie można importować ani dodawać plików AVCHD i nie ma też opcji tworzenia BD. Jedynie co mogłem to dodawać do projektu pliki Mpeg2 HD (1920x1080) i wykonać obraz płytki HD DVD. Gdyby opcje AVCHD i BD były wyłączone w wersji trial to mógłbym zrozumieć ale ich poprostu nie ma (patrz np zrzut ekranu dotyczącego wyboru rodzaju projektu - zamieszczonego poniżej).
Czy ktoś posiada jakieś doświadczenie z komercyjną wersją tego programu lub wiedzę na ten temat?
Movie Factory.jpg
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sydon777 napisał:
. I tu pełne rozczarowanie bo nie ma żadnej opcji związanej z AVCHD - nie można importować ani dodawać plików AVCHD i nie ma też opcji tworzenia BD. Jedynie co mogłem to dodawać do projektu pliki Mpeg2 HD (1920x1080) i wykonać obraz płytki HD DVD. Gdyby opcje AVCHD i BD były wyłączone w wersji trial to mógłbym zrozumieć ale ich poprostu nie ma (patrz np zrzut ekranu dotyczącego wyboru rodzaju projektu - zamieszczonego poniżej).
Czy ktoś posiada jakieś doświadczenie z komercyjną wersją tego programu lub wiedzę na ten temat?
View attachment 610


To tak samo Jak z Pinnacle, dopiero po zarejestrowaniu komercyjnej wersji masz dostęp do Patcz 11.1 który pozwala na operację na AVCHD
 

MichuMac

New member
Jak zmuxowac AVC z AC3?

Potrzebuje pomocy! Od kilku dni próbuje znaleźć program potrafiący muxować AVC z AC3.
Próbowałem użyć Elecard XMuxer w różnych wersjach, łącznie z najnowszą wersją beta.
Sprawdzałem to plikach, które XMuxer sam zdemuxował. Nic nie działa.. Zresztą nie jestem osamotniony, na wielu forach znalazłem info, że są z tym problemy.
Czy możecie mi cos doradzić? (oczywicie zakup narzędzi z PixelTools za ponad 1000$ nie wchodzi w grę).
Z góry dziękuję.
 

gregoryb

New member
sony UX5

witam

wlasnie posiadam ta kamerke sony dvd , nagrywa pieknie:p ale po nagraniu juz plyty robie finalizing dysku, ok wkladam do kompa nie dzila racja? tak pisaliscie ze system moj tzn XP nie rozpozan zawartosci plyt ok, wiec jak mam zgrac to do kompa i poddac obrobce? wiem pisalisc cos na ten tema ale nie wiele zebym ja mogl to zrobi. czy jest ktos jak to zrobic? jakich prgramow uzyc? mam za instalowana kamere do kompa, uzywam sony picture motion ale nie mam pojecia jak on to ma zgrac, wskazuje mu naped kamery a on ze system nie rozpoznaje tego typu .... wiec szlak mnie trafia ... co zrobi jesli ktos mi powie jak ii co bede wdzieczny pozdrawiam,

gregory USA
 
Do góry