JVC X70 - wszystko o serii 26X70 32X70

eugens

New member
andzeloti napisał:
Witam
tak mniej wiecej wygląda obraz na 32x70 z kablówki multimedia, nie jest w żaden sposób ulepszone jedynie pomniejszone jakość zdjecia może nie jest najlepsza ale dla zainteresowanych tym modelem może choć troche ułatwi w wyborze tv.
View attachment 286
POZDRAWIAM
No to ja dziękuję za taką jakość,czy ten facet ma indiański rodowód?twarz koloru pomarańczy, czy mi się tylko tak wydaje?
 

andzeloti

New member
eugens napisał:
No to ja dziękuję za taką jakość,czy ten facet ma indiański rodowód?twarz koloru pomarańczy, czy mi się tylko tak wydaje?
Witam
To Ci sie tylko tak wydaje tu masz inne foto z tego samego programu .podkresliłem we wczesniejszym poście że jakość zdjęcia jest taka sobie Obraz 017.jpg
Pozdrawiam
 

eugens

New member
No na tym zdjęciu to obraz jest już ok.Jakiej marki masz to kino domowe i jak go masz podłączone do tv?
 

andzeloti

New member
eugens napisał:
No na tym zdjęciu to obraz jest już ok.Jakiej marki masz to kino domowe i jak go masz podłączone do tv?
Amplituner i cd Yamaha +dvd samsung hd 850 podłączone przewodem hdmi +zestaw głosników Tannoy
 

Elmo king

New member
Witam
Widzę że muszę ponowić moje pytanie jak sprawuje się N-enka po hdmi z JVC 32X70. Może jednak ktoś ma N i ten model JVC. to że działa z JVC 40S70 co pokazuja przykłady innych marek telewizorów nie oznacza ,że działaja wszystkie modele.
Pozdrawiam
 

artkaz

New member
witam wszystkich forumowiczów
oczywiście czytam to forum już od jakiegoś czasu, w celu zlokalizowania dla siebie najlepszego lcd; wpisuję to moje zapytanie akurat w tym dziale ponieważ po dłuższej analizie "na placu boju" pozostały dwa telewizory JVC LT323X70 i Sharp 32GA9E (32BV9E)
proszę o opinię co waszym zdaniem najlepiej wybrać
proszę wszystkich, którzy mieli do czynienia z porównaniem tych dwóch modeli o opinie
pzdrawiam
artkaz
 

andzeloti

New member
Witam
Co do porównań bezpośrednich w domu ( które jest dla mnie najlepszym z możliwych ) akurat sharpa nie porównywałem ale miałem tą okazje porównać te dwa modele Sharp 32 GA9 i JVC 32 X70 w sklepie, antena siatkowa i dvd demo jvc . .Dla mnie lepiej wypadł JVC bardzo naturalne kolory, biel nie wpada w kolor niebieskawy tak jak w sharpie co do czerni porównywalna ,
jednego czego nie porównywałem to kątów, dżwiek lepszy w JVC naprawde bardzo dobry jak na taki małe głosniczki bas jest słyszalny,w jvc więcej mozliwosci w ustawieniach menu. Ja wybrałem JVC i jestem bardzo zadowolony co nie znaczy że Sharp jest złym wyborem Porównań dokonywałem ze znajomym nasze opinnie były zgodne na korzyść JVC , Co do wyglądu zewnętrznego również bardziej podoba mi sie JVC nie wspomne o mojej drugiej połowie. No i zwróć uwage na awaryjność jest dość dużo na ten temat na tym forum. Ale to są moje subiektywne odczycia ,najlepiej jak byś mógł sam porównać te dwa modele ,każdy ma różne upodobania jednym podoba się to na co inni nawet nie zwrócą uwagi.
Pozdrawiam i życze trafnego wyboru
 

zb52

New member
Witam

Czy X70 ma funkcję zapobiegania zwiększania głośności programu podczas nadawania reklam?

Pozdrawiam
 

sipap

New member
Mam pytanie jaki kontrast ma X70 ?Bo na stronie producenta nie ma o tym wzmianki.W opisie jednego ze sklepow wyczytalem ze 1500:1.Czy to prawda?
Wiekszosc modeli ma ten parametr znacznie wyzszy np.samsung M70 6000:1,R72-3000:1,Sharpy tez kolo 5000:1.
A moze cos pomylilem,albo ten parametr nie jest zbyt wazny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście należy dokonywać wyboru samemu na prezentacji bo zakup jest na lata. Obydwa telewizory / Sharp BV 9 i JVC x 70/ są na tej samej matrycy. Częściej jest wybierany JVC na prezentacjach.

Co do kontrastu - to podajesz różne wielkości i ich wartości.
Nie ma też normalizacji wyników w tej wielkości. Czyli każdy może podawać swoje dane.
Niezależne laboratoria amerykańskie mówią o różnicach maksymalnych do 10 % wartosci / odchylenia/.
Dlatego sprawdzaj i oceniaj sam .
 

zb52

New member
Porównanie 32X70 z 32V2500

Wg informacji znależionych na zagranicznych forach 32v2000 jest oceniany lepiej niż 32DX7 (odpowiednik X70 z tunerem cyfrowym)
Wg informacji znalezionych na HDTV forum jest odwrotnie.
W czym 32X70 jest lepszy od 32V2500, a w czym mu ustępuje?
 

Staszek

Member
Śmiech na sali. Wczoraj byłem w Media Markt ( nie powiem w jakim mieście, bo to wstyd). na dwa LCD była różna cena. na 32 X70 BU była 3999, a na 32 X70SU- 4999. Zapytałem sprzedawcę skąd taka różnica? Odpowiedź powaliła mnie z nóg!!!!!!!!!!!
"Bo ten droższy, czyli 32 X70 SU ma nowsza i lepszą matrycę od tego BU.
Albo ja sie niedoczytałem albo oni zatrudniają traktorzystów zamiast sprzedawców.
 

slavi

New member
Staszek napisał:
"Bo ten droższy, czyli 32 X70 SU ma nowsza i lepszą matrycę od tego BU.
Albo ja sie niedoczytałem albo oni zatrudniają traktorzystów zamiast sprzedawców.
Raczej to drugie bo we wszystkich seriach JVC dwie końcowe litery oznaczały kolor obudowy: ZU (czarny), SU (srebrny) oraz BU (srebrny z czarną ramką). A gość wyglądał rzeczywiście na traktorzystę? Może to raczej operator koparki i stąd ta jego niewiedza? :)
Swoją drogą powinno być gościowi naprawdę wstyd, że nie wie co sprzedaje. Jednak takich przypadków w polskich sklepach RTV jest niestety więcej. Nie wszyscy traktują dzisiaj najwyrażniej swoją pracę poważnie a szkoda... Może rozwiązaniem byłoby co jakiś czas egzaminowanie swoich sprzedawców z wiedzy technicznej sprzętu RTV?
 

Staszek

Member
slavi napisał:
Raczej to drugie bo we wszystkich seriach JVC dwie końcowe litery oznaczały kolor obudowy: ZU (czarny), SU (srebrny) oraz BU (srebrny z czarną ramką). A gość wyglądał rzeczywiście na traktorzystę? Może to raczej operator koparki i stąd ta jego niewiedza? :)
Swoją drogą powinno być gościowi naprawdę wstyd, że nie wie co sprzedaje. Jednak takich przypadków w polskich sklepach RTV jest niestety więcej. Nie wszyscy traktują dzisiaj najwyrażniej swoją pracę poważnie a szkoda... Może rozwiązaniem byłoby co jakiś czas egzaminowanie swoich sprzedawców z wiedzy technicznej sprzętu RTV?


Tak ten BU był droższy od SU o 1000 zł
 

Staszek

Member
kiki napisał:
oczywiście należy dokonywać wyboru samemu na prezentacji bo zakup jest na lata. Obydwa telewizory / Sharp BV 9 i JVC x 70/ są na tej samej matrycy. Częściej jest wybierany JVC na prezentacjach.

Co do kontrastu - to podajesz różne wielkości i ich wartości.
Nie ma też normalizacji wyników w tej wielkości. Czyli każdy może podawać swoje dane.
Niezależne laboratoria amerykańskie mówią o różnicach maksymalnych do 10 % wartosci / odchylenia/.
Dlatego sprawdzaj i oceniaj sam .


KIKI, czy ten JVC 32 A 80 dużo się rózni od X70?
Podaj kilka szczegółów, jeśli je znasz?

Pozdr.

Staszek
 
N

neox

Guest
Witam
Przymierzam sie do zakupu TV LCD, przeznaczony bedzie przede wszystkim do PS3 i TV cyfrowej.
Obecnie nastawiony jestem na Sony v2500 ale sporo dobrych komentarzy slyszalem wlasnie o tym JVC 32x70, moze ktos ma go podlaczonego do konsoli PS3 przez wejscie HDMI? Bylbym, wdzieczny za jakies info i opinie.
 

wozim

New member
neox napisał:
Witam
Przymierzam sie do zakupu TV LCD, przeznaczony bedzie przede wszystkim do PS3 i TV cyfrowej.
Obecnie nastawiony jestem na Sony v2500 ale sporo dobrych komentarzy slyszalem wlasnie o tym JVC 32x70, moze ktos ma go podlaczonego do konsoli PS3 przez wejscie HDMI? Bylbym, wdzieczny za jakies info i opinie.

Mam 26x70 i PS3 podłączone po HDMI i nie mogę słowa złego powiedzieć :)
Dla porównania miałem ją przez kilaka dni podłączoną po componencie i też grała ślicznie. Myślę, że na małych ekranach różnice są pomijalne.
 
Do góry