Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

setunia

New member
Bez reklam
thenat19 napisał:
a wiec mam problem z podłączeniem mojego PC z TV Sony KDL 40 W 2000 .
mam grafike 7600 GS DDR2 silent (byc moze zmienie w czerwcu na 8600 gts ,ale wątpie ). zakupiłem juz na allegro przejsciówkę z Hdmi na DVI oraz kabel DVI/hdmi ( z jednej strony ta koncowka, a z drygiej druga ) czekam juz tylko na paczke .
jest to telewizor z Full Hd 1920x1080 . czy moja karta grafiki uciągnie np film w HD na tym telewizorze ? ( mam w najwiekszym hd filmy Ja Robot i Spiderman ) bo planuje podłączyć tv jako ekran główny ( nie tak jak to psize nvidia jako system 2 monitorów bliźniaczych podłaczonych obydwu do karty grafiki ( kazdy na inne wejscie ).

jesli wsyzstko dobrze podłacze to zobacze ekran windowsa na tv ? ( jak dostane w łapy przejsciowki i pokombinuje troche to bardziej opisze jesli cos nie bedize współgrać )
dzieki
pozdrawiam.

No - co my tu mamy?
Książkowy przykład młodzieży wychowanej na FPS-ach.
Sto razy na tym forum piszę najważniejszy w wyświetlaniu filmu HD jest zegar procka i najlepiej dwa jaja :D . Karta grafiki z tymi wszystkimi cudami tylko wspomaga wyświetlanie grafiki 2D a film jest taką grafiką!

Do płynnego wyświetlania FullHD kodowanego x.264 lub h.264 potrzeba min. Dwa jaja po 1.6GHz ok.1GB Ramu a grafa nawet moja Intel945 radzi sobie doskonale.

Z doświadczenia wiem, że najlepiej podłączyc TV do kompa jako jedyny monitor.
Pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
Krzyszta napisał:
Witam!W moim przypadku wygląda to tak:kablem D-Sub,z GF 7600GT-SamsungLE37S71B,a monitor przez przejściówkę DVI.Na karcie ustawiłem rozdzielczość 1360/768,póżniej klon,a następnie Samsung jako wyświetlacz podstawowy.Teraz po przeczytaniu tego wątku,sam nie wiem czy kupować DVI-HDMI,czy zostawić tak jak jest.:confused:

Jeśli dobrze chodzi to po co dopłacac?
Tylko po to, żeby zobaczyc brak różnicy?
A jeśli cos nie gra to nie pytaj tylko kupuj.
 

thenat19

New member
setunia napisał:
No - co my tu mamy?
Książkowy przykład młodzieży wychowanej na FPS-ach.
Sto razy na tym forum piszę najważniejszy w wyświetlaniu filmu HD jest zegar procka i najlepiej dwa jaja :D . Karta grafiki z tymi wszystkimi cudami tylko wspomaga wyświetlanie grafiki 2D a film jest taką grafiką!

Do płynnego wyświetlania FullHD kodowanego x.264 lub h.264 potrzeba min. Dwa jaja po 1.6GHz ok.1GB Ramu a grafa nawet moja Intel945 radzi sobie doskonale.

Z doświadczenia wiem, że najlepiej podłączyc TV do kompa jako jedyny monitor.
Pozdrawiam

a wiec mam 2 jaja ( przy sobie takze :D ) , procek mam AMD 64 X2 4600+ 2.4 ghz s.939 . 2 GB RAM DDR ( dokupilem) , i sprawa się lekko zmieniła poniewaz do paitku bede mial na stale grafikę 8800 GTS 320 mb wiec mysle ze obraz to bedize smigac . ale jak to podlaczyc i co potrzebuje ?
mam na płycie film w fomracie mniej wiecej .DTS (.dts czy jakos tak ) oraz mkv , odpali to ?
masz na mysli ze zamsiat robic klona z monitrem lcd ,to najlepiej podlaczyc telewizor jako ekran glowny ?

Ps1. to nie jest tak ze kazdy rdzen ma po np. 1.6 ghz tylko to jest ( amd x2 czy intela c2d ) to jest jeden procesor taktowany np. tym 1.6ghz z 2 jądrami/rdzeniami jak kto woli . a z twojej wypowiedzi wynika ze kazdy ma po 1.6 ghz i moze mi jescze powiesz ze sie je sumuje ?? (śmiech )
Ps2. nie jestem młodzieża (19 lat ) wychowaną na Fps-ach , tylko na wszystkim co mozna było pograc, od pegazusa do najnowszcyh gier startegicznych ,sportowych itd. :)dziekuje i prosze o pomoc !
 

gigamiki

New member
thenat19 napisał:
a wiec mam 2 jaja ( przy sobie takze :D ) , procek mam AMD 64 X2 4600+ 2.4 ghz s.939 . 2 GB RAM DDR ( dokupilem) , i sprawa się lekko zmieniła poniewaz do paitku bede mial na stale grafikę 8800 GTS 320 mb wiec mysle ze obraz to bedize smigac . ale jak to podlaczyc i co potrzebuje ?
mam na płycie film w fomracie mniej wiecej .DTS (.dts czy jakos tak ) oraz mkv , odpali to ?
masz na mysli ze zamsiat robic klona z monitrem lcd ,to najlepiej podlaczyc telewizor jako ekran glowny ?

Ps1. to nie jest tak ze kazdy rdzen ma po np. 1.6 ghz tylko to jest ( amd x2 czy intela c2d ) to jest jeden procesor taktowany np. tym 1.6ghz z 2 jądrami/rdzeniami jak kto woli . a z twojej wypowiedzi wynika ze kazdy ma po 1.6 ghz i moze mi jescze powiesz ze sie je sumuje ?? (śmiech )
Ps2. nie jestem młodzieża (19 lat ) wychowaną na Fps-ach , tylko na wszystkim co mozna było pograc, od pegazusa do najnowszcyh gier startegicznych ,sportowych itd. :)dziekuje i prosze o pomoc !


No więc musze Ci powiedzieć że jednak się mylisz. Oczywiste jest że procek ma ma np 1,6ghz ale w przypadku dekodowania za pomocą niektórych kodeków korzystających z 2 rdzeni efektywny przyrost mocy jest x2 wiec można w dużym uproszczeniu powiedzieć, że to tak jakbyś miał procka 2 x 1,6ghz...

Na twoim sprzęcie korzystajac z własciwych kodeków nie powinieneś mieć żadnych problemów z pełna płynnością włącznie 1080p
 

thenat19

New member
gigamiki napisał:
No więc musze Ci powiedzieć że jednak się mylisz. Oczywiste jest że procek ma ma np 1,6ghz ale w przypadku dekodowania za pomocą niektórych kodeków korzystających z 2 rdzeni efektywny przyrost mocy jest x2 wiec można w dużym uproszczeniu powiedzieć, że to tak jakbyś miał procka 2 x 1,6ghz...

Na twoim sprzęcie korzystajac z własciwych kodeków nie powinieneś mieć żadnych problemów z pełna płynnością włącznie 1080p

widać ze g***o wiesz o sprzecie . :) to tak jakby jest ale tak naprawde w praktyce to NIE MA i procek ma tylko 1.6ghz ! nie wolno sumować . :)!

poza tym ja pisalem ze chce weidziec jak dobrze podłaczyć ! , a nie czy ruszy !
 

gigamiki

New member
thenat19 napisał:
widać ze g***o wiesz o sprzecie . :) to tak jakby jest ale tak naprawde w praktyce to NIE MA i procek ma tylko 1.6ghz ! nie wolno sumować . :)!

poza tym ja pisalem ze chce weidziec jak dobrze podłaczyć ! , a nie czy ruszy !

no cóż , o tym ile ja wiem a ile ty wiesz najlepiej świadczą twoje pytania i komentarze do odpowiedzi. Pytasz się o połączenie oznajmiając że juz kupiłeś kable i przejsciówke co zresztą jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe po jakiego grzyba kupować przejściówke DVI- HDMI do kabla DVI-HDMI...
Pytanie o połączenie i o to czy zobaczysz ekran windowsa na ekranie jest tak banalne, że aż smieszne i dlatego nikt ci nie odpowiedział. Następnie pytanie czy grafika uciągnie film ponownie sugeruje kompletna ignorancję w temacie dekodowania HD. Biorąc to pod uwagę, ktoś ci chciał OBRAZOWO wytłumaczyć na czym to polega a ty się obrażasz i wymądrzasz. Trochę pokory...
Po co pytasz, skoro wiesz wszystko najlepiej?
 
Ostatnia edycja:

thenat19

New member
gigamiki napisał:
no cóż , o tym ile ja wiem a ile ty wiesz najlepiej świadczą twoje pytania i komentarze do odpowiedzi. Pytasz się o połączenie oznajmiając że juz kupiłeś kable i przejsciówke co zresztą jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe po jakiego grzyba kupować przejściówke DVI- HDMI do kabla DVI-HDMI...
Pytanie o połączenie i o to czy zobaczysz ekran windowsa na ekranie jest tak banalne, że aż smieszne i dlatego nikt ci nie odpowiedział. Następnie pytanie czy grafika uciągnie film ponownie sugeruje kompletna ignorancję w temacie dekodowania HD. Biorąc to pod uwagę, ktoś ci chciał OBRAZOWO wytłumaczyć na czym to polega a ty się obrażasz i wymądrzasz. Trochę pokory...
Po co pytasz, skoro wiesz wszystko najlepiej?

no cóż trudno jest w ciagu 5 minut zasypac cie stonami z wyjasnieniami ,bo zadko tu zagladam na to forum hd .
a kupiłem po to ,bo mi akurat bedzie potrzebne ,bede kombinował .
a to czy zobacze ekran windowsa to wcale nie jest banalne ,bo robie to 1 raz ! a co do grafy gf880 to weim ze uciagnie i to spokojnie .
nie wszystko wiem jeszcze , na niektore rzeczy musze być naprowadzony aby czegos nie popsuć :)
 

shane27

New member
Samsung polaczenie komp--->LCD

Panowie mam pytanko odnosnie przeslania obrazu z kompa do TV LCD Samsung 32 M71B. Niestety komp stoi w drugim pokoju...Karta graficzna ma 2 wyjscia DVI, na jednym jest monitor LCD. Jak najlepiej polaczyc kompa z TV LCD? Czy kablem DVI---->HDMI czy DVI----->DVI? Jakie sa roznice tych 2 rozwiazan?
W instrukcji LCD znalazlem zapis"Zlacze HDMI/DVI nie obsluguje Funkcji PC", czy to eliminuje opcje z kablem DVI----->HDMI?
 

pablo1234

New member
Zdecydowanie DVI-DVI a chyba raczej D-Sub - D-Sub (przez przejściówke). Dzięki takiemu połączeniu telewizor jest wykrywany jako monitor i masz pełne pole do popisu z ustawieniami karty graficznej. Sam używam takiego połączenia (przewód 15m) i wszytko śmiga jak należy
 

majos

New member
Witam
Jutro odbieram LG 32LC41 i zastanawiam się nad kupnem kabla.
Mój laptop ma tylko d-sub oraz s-video (7pin), karta też nie najwyższych lotów, bo Intel 945, stąd moje pytanie
na jakim kablu będzie najlepszy obraz na LCD po podłączeniu do laptopa.
Może jakieś przejściówki powinienem kupić.
Przejściówka d-sub >> component ????
A może tylko d-sub >> d-sub ??? (ktoś pisał, że jest to lepsze rozwiązanie bo komp wykrywa lcd jako monitor)
Jak to chodzi na s-video???
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
majos napisał:
Witam
Jutro odbieram LG 32LC41 i zastanawiam się nad kupnem kabla.
Mój laptop ma tylko d-sub oraz s-video (7pin), karta też nie najwyższych lotów, bo Intel 945, stąd moje pytanie
na jakim kablu będzie najlepszy obraz na LCD po podłączeniu do laptopa.
Może jakieś przejściówki powinienem kupić.
Przejściówka d-sub >> component ????
A może tylko d-sub >> d-sub ??? (ktoś pisał, że jest to lepsze rozwiązanie bo komp wykrywa lcd jako monitor)
Jak to chodzi na s-video???

s-video to slaba rozdzielczosc typu 640x480 ale nie jestem pewny czy na bank taka. Podlaczaj pod d-sub najlepsza jakosc i najpewniejszy osbiór :)
 

misik

New member
Witam
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pierwsze: PC AMD Sempron 2800+, 1Gb RAM , Gigabyte GeForce 7600GS 256RAM
Drugie: LCD B3206 Funai HDMI (wiem że nie jest to sprzęt super ale na miarę moich możliwości finansowych)
Podłączyłem PC z LCD za pomocą kabla HDMI-DVI. Komp od razu wykrył i dostosował ustawienia. Obraz na LCD był zadowalający, rzekłbym nawet jak dla mnie wysokiej jakości. Czysty, klarowny itd.
Niestety moja radość trwała trzy dni
sad.gif
. Obecnie obraz skacze jest niewyraźny i cały w pasach. Próbowałem podpiąć korzystając z wyjścia S-video i przejściówki na kompozyt. PC "widzi" dodatkowy monitor, lecz ten ostatni nie reaguje. Podobnie jest gdy staram się podłączyć laptopa.
Gdzie tkwi problem?? Czy wejścia w LCD się zepsuły czy też ja pomijam jakiś krok i źle konfiguruje sprzęt
unsure.gif
??
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam
 

karolkalisz

New member
Połączenie komputera z TV LCD

Witam

Poczytalem nieco forum, ale nie udalo mi sie znalezc jednoznacznej i pewnej odpowiedzi, dlatego tez zadaje swoje pytania.

Dysponuje nastepujacym sprzetem:
- komputer z karta graficzna GF6600, posiada wyjscia D-SUB, DVI, RGB, S-VIDEO
- TV LCD Samsung LE40N87B D posiada wieje wejsc, istotne to: D-SUB, HDMI, RGB, S-VIDEO

Mam problem jaki rodzaj polaczenia wybrac ?
Z tego co sie zorientowalem mam do wyboru kilka opcji:
- S-VIDEO - testowalem, bardzo slaba jakosc
- D-SUB - D-SUB - testowalem na krotkim przewodze (ok 3m) wg mnie jakosc bardzo dobra
- DVI - D-SUB - nie testowalem
- DVI - HDMI - nie testowalem

Waznym czynnikiem wyboru polaczenia w moim przypadku jest dlugosc przewodu. Musi on miec min. 6m (najlepiej 7,5) i fakt ze bedzie on lezal blisko innych przewodow sygnalowych (dzwiek, kablowka itp).

W jednym ze sklepow sprzedawca powiedzial mi zebym nie uzywal wejscia D-SUB w telewizorze bo ograniczy mi to rozdzielczosc do maxymalnie 1024x768 (nie wiem czy to prawda i troche w to watpie).
Podejrzewam ze najlepszym rozwiazaniem bedzie kombinacja DVI - HDMI, ale tu tez pojawia sie problem. Przewody sa bardzo rozne. Za przewod 7 - 10m ceny wahaja sie od 80 zl to 500 zl.
Powiedzmy, ze moja kieszen (i zona) moze przezyc koszt do 200 zl.

Prosze o rady i jesli to mozliwe wyjasnienie moich watpliwosci.

Pozdrawiam.
 

porter_1983

New member
pablo1234 napisał:
Zdecydowanie DVI-DVI a chyba raczej D-Sub - D-Sub (przez przejściówke). Dzięki takiemu połączeniu telewizor jest wykrywany jako monitor i masz pełne pole do popisu z ustawieniami karty graficznej. Sam używam takiego połączenia (przewód 15m) i wszytko śmiga jak należy

a połączenie DVI-DVI ???? to nie wykrywa TV jako monitor ??? ja mam monitor podpiety DVI-DVI i obraz jest lepszy niż D-sub-D-sub ( na DVI nie ma zakłócen bo sygnał jest cyfrowy) i jeszcze jedno nie wiem jak wygląda sprawa z HDCP po D-sub chyba to nie pójdzie, only DVI i HDMI.

;-) chcialem jeszcze zapytać osoby którym udało sie podpiąć TV do Pcta czy po takim podłączeniu obraz uzyskany na TV jest w natywnej rodzielczosci matrycy ? i czy mogłby ktoś wrzucić jakaś fotke ;-) jak to wygląda ;-)
 

adas7

Member
karolkalisz napisał:
Witam
- DVI - D-SUB - nie testowalem
- DVI - HDMI - nie testowalem

Waznym czynnikiem wyboru polaczenia w moim przypadku jest dlugosc przewodu. Musi on miec min. 6m (najlepiej 7,5) i fakt ze bedzie on lezal blisko innych przewodow sygnalowych (dzwiek, kablowka itp).

W jednym ze sklepow sprzedawca powiedzial mi zebym nie uzywal wejscia D-SUB w telewizorze bo ograniczy mi to rozdzielczosc do maxymalnie 1024x768 (nie wiem czy to prawda i troche w to watpie).
Podejrzewam ze najlepszym rozwiazaniem bedzie kombinacja DVI - HDMI, ale tu tez pojawia sie problem. Przewody sa bardzo rozne. Za przewod 7 - 10m ceny wahaja sie od 80 zl to 500 zl.
Powiedzmy, ze moja kieszen (i zona) moze przezyc koszt do 200 zl.

Prosze o rady i jesli to mozliwe wyjasnienie moich watpliwosci.

Pozdrawiam.



Kombinacja DVI - dsub to to samo co dsub - dsub, sygnał jest analogowy w obu przypadkach i jego jakość się nie zmienia. Najlepszym rozwiązaniem powinno być DVI - hdmi, bo w ten czas syganł jest cyfrowy, napisałem powinno bo u mnie przy takim podłączeniu jest kiszka, obraz jest interoplowany do rozdz 1280*720 (natywna TV to 1360*768) i wychdzi poza obszar matrycy.

A opinia sprzedawcy o max rozdzielczości XGA na kablu analogowym nie świadczy za dobrze o jego wiedzy na ten temat.
 

hryniek

New member
Samsung LE37S81 + PC

Czytałem i przyszedł czas, aby się trochę wypowiedzieć.

Właśnie podłączyłem TV LCD, Samsung LE37S81 do PC.

Karta graficzna GF6600, czyli DVI, D-SUB i S-video a TV - D-SUB, HDMI, Euro, Component etc

Pożyczyłem od znajomego kabelek D-SUB-D-SUB + przesciówka D-SUB-DVI i podłączyłem wejściem D-SUB w TV i DVI w PC. Telewizor wykrył pc'ta od razu, do tego mała zmiana rozdzielczości (1360x768) i auto dopasowanie. Dźwięk z pc'ta na głośniki.

Co do obrazu jest zaskakująco bardzo dobry, ostatecznie chce podłączyć HDMI-DVI, ale jeśli teraz obraz wygląda pięknie to nie będzie gorzej a to mnie cieszy. Na pierwszy ogień przeprowadziłem mały test. Oglądałem Prison Break w HD oraz kawałek kopii xvid. Oczywiście HD nokautuje xvid'a (kopia tv-rip) inne filmy (HD, BD) także świetnie wyglądają, dvdripy jakością nie powalają, ale jest różnica w oglądaniu na 17' monitorze a na 37' lcd.

Pozdrawiam
 

porter_1983

New member
ale mam mętlik w głowie teraz :-/ poczytałem pare instrucji samsung, sharp, lg i wszedzie piszą żeby PC podłączać przez D-sub :-// ale d-sub to przecież analog :-// czy to oznacza że nie będzie mi wyświetlał filmu w HD z kompa ?

np Sharp LCD x coś tam full hd on ma matryce ta 1900.... a w instrukcji pisze żeby g podłączać przez d-sub i max rozdzielka to 1300... :-// czy to oznacza że nie da sie pod niego podpiać kompa żeby TV pracował w natywnej rozdzielczości ? Rozumiem że jak w instrukcji piszą żeby pc laczyć przez d-sub to jak sie do na :x podłączy przez DIV-hdmi to bedą problemy z obrazem typu bedzie wystawał itp ???
 

hryniek

New member
porter_1983 napisał:
ale mam mętlik w głowie teraz :-/ poczytałem pare instrucji samsung, sharp, lg i wszedzie piszą żeby PC podłączać przez D-sub :-// ale d-sub to przecież analog :-// czy to oznacza że nie będzie mi wyświetlał filmu w HD z kompa ?

mój samsung ww HD Ready podłączony przez d-sub (w tv jest wykrywany jako PC - słusznie) wyświetla filmy HD z kompa bez problemu. dotychczas oglądałem:

- Prison.Break.S03E01.720p.HDTV.x264-CTU
- Goal.2005.720p.BluRay.x264-REVEiLLE

jakość Gola piękna, prison też super zważywszy na fakt, iż jest to HDTV rip



oczywiscie mam zamiar podłączyć tv do pc kablem dvi-hdmi. ale to za jakiś czas.
 

porter_1983

New member
a puszczałes sobie jakieś demka HDTV ?? bo HDTV rip to nie to samo co HDTV :p a co do podłaczenia przez DVI-HDMI ciekawi mnie czy wtedy nie rozjedzie się rozdzielczość (niemieszczący się pulpit na ekranie), a powiedz mi jeszcze jedno jeśli chodzi o rozdzielczośc twojeje matrycy ty masz tą 1300... cos tam prawda ? z jakiej odległosci komfortowo widać np strony www bo ja bym oglądał tak 2m od obrazu i nie wiem czy np fullHD 1900... to nie będzie za wysoka rozdzielczośc i nie bede nic widział ( zamałe litery) a w HDRady 1300.. żeby nie było wszystko zbyt duże.
 

karolkalisz

New member
adas7 napisał:
Kombinacja DVI - dsub to to samo co dsub - dsub, sygnał jest analogowy w obu przypadkach i jego jakość się nie zmienia. Najlepszym rozwiązaniem powinno być DVI - hdmi, bo w ten czas syganł jest cyfrowy, napisałem powinno bo u mnie przy takim podłączeniu jest kiszka, obraz jest interoplowany do rozdz 1280*720 (natywna TV to 1360*768) i wychdzi poza obszar matrycy.

A opinia sprzedawcy o max rozdzielczości XGA na kablu analogowym nie świadczy za dobrze o jego wiedzy na ten temat.

Tez mialem ten sam problem po podlaczeniu DVI - HDMI. Obraz byl interpolowany i wychodzil poza obszar tv. Moglem zmniejszyc rozdzielczosc w kompie i wtedy obraz sie miescil ale to jednak nie to samo. Po pewnym czasie zainstalowalem najnowsze sterowniki GF i tam byla opcja do zmiany jakosci wysylanego sygnalu. Bylo do wyboru 1080i i 1080p. W momencie jak przestawilem na obraz nieinterpolowany wszystko zgralo sie idealnie. Obraz zyleta, pasuje idealnie, nic nie wychodzi poza ekran. Z odleglosci 4m moge przeczytac ktora jest godzina na pasku zadan windowsa.

Jedyny moj problem to bardzo kiepska jakosc normalnej telewzji (pseudocyfrowa vectra) na moim nowym TV. Mocno zalezy ona od nadawanego programu, a czasem wyglada naprawde koszmarnie. Czy tez macie taki problem czy to moze moj TV nie jest zbyt dobry ?
 
Do góry